Salaris en Provisie. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Advertentiën ADVERTENTIËN. Aan DEN BURG nog eenige MELKKLANTEÏT bij inschrijving aanbesteden: Pre dikbeur ten, AANBESTEDING. wd en piumer te zijner beschikking te stellen, bij; is dit bericht juist, dan is 't een leelijke len streep door lord Kitchener's plan om de lso! Engelsche troepen uit de Kolonie terug te i bij trekken en dit deel van het Britsche gebied b6E over te laten aan de Kaapsche vrijwilligers. Lord Kitchener heeft luidens een bericht uit andere bron een vluchtig bezoek gebracht aan de Kaapkolonie, misschien wel in verband met den z.g. nieuwen opstand. /eng Toen Dinsdagmiddag de postdirecteur 25 van het aanzienlijk fabriekplaatsje Nippesbij Keulen, de heer Ingemey, den postbeambte vac Hassey in diens woning een terechtwijzing >rdtoediende wegens een tekort van geld en op :oop vriendelijke wijze bij hem aandrong dat bij 'insi dit geld zou teruggeven, haalde de verdachte plotseling een dolkmes te voorschijn en stak het den postdirecteur diep in den linker Bl(i: borst. De misdadiger werd terstond gevan- a 2 gen genomen. De heer Ingemey is inmid- QZ-" dels aan de zware verwonding overleden. iten Donderdag is het te Londen de warmste Iiie. dag geweest, die sedert tijden is voorgekomen. (jer. De thermometer stond 's morgens om half i <je 9 reeds 5 graden hooger, dan een van de ujg( vorige dagen van dit jaar. Om half een wees )0pt de thermometer reeds 130 graden in de zon. jino Het aantal menschen, die door zonnesteek )US getroffen werden, was buitengewoon groot. )OQn En er was zooveel vraag naar ijs, dat ver- scheidene winkels al vroeg op den dag waren uitverkocht. v°l' Advertenties up-to-date. Op de eerste '?D: advertentiepagina van de „Times" kan men de volgende annonces lezen n „Te koop een zijden japon, toebehoord heb bende aan wijlen H. M. de Koningin. Zich b te wenden enz." ^.ng „Chinabuit. Alvorens buit uit China te koopen, is het altijd geraden deze door een van expert te laten beoordeelen. Zich te wenden ,aat" enz." den, kinj? - Thans wordt Engeland getroffen door ge- een boycot. Het zijn de Engelsche kinder- euw juffrouwen, nurses, enz. die het eerst worden getroffen en wel in Turkije. Een kei zerlijke iradé verbiedt den muzelmannen nlijk voortaan Engelsche gouvernantes aan te stel- land len voor de opvoeding van hun kinderen, g te om - De haven van Boston wordt door een muskietenplaag bezocht. Men vermoedt, dat dagj de beesten op een schip zijn meegevoerd en een door de buitengewone warmte een bijzonder ging snelle ontwikkeling hebben gehad. ^t0n gen slecht afgeloopen grap hebben zich te Berlijn een paar meisjes veroorloofd. Een vriendin was verloofd met iemand, die voor van zaken eenige weken op reis moest. Zij deden -e]^ in een dagblad een advertentie plaatsen, joch' waarin de verloofde zijn engagement met een en ander meisje publiek maakte, en zijne aan staande, die dit las, werd zoo wanhopig, dat Zij zij vergif innam. Zij is in zeer bedenkelijken raai toestand naar het ziekenhuis gebracht. hem De eeniSe vrouwelijke van staatswege gediplomeerde scheepskapitein in de Nieuwe Wereld is door de laatste volkstelling bekend &J geworden. Zij voert het bevel over een der grootste booten van de Mississippi, die tus- •ordt scben N0W Orleans en Vicksburg vaart, en is r uit bere^s tien )aren >n dienst. Eerst vóór enkele weken leverde zij het bewijs, dat de 1beste traditie der zeevarenden, welke vordert, dat in de ure des gevaars de kapitein op Je zijn post moet blijven, evengoed door een ehtevrouw a's d°or een man kan w01'den ge- ',L, handhaafd. Op een moment dat de beide schoorsteenen van haar vaartuig braken, wer- P den de passagiers, vreezende dat de in de a hoogte vliegende vonken het schip in brand .zouden steken, door een paniek aangegrepen. 1 Aanstonds verscheen vrouw Leathers - zoo heet de vrouwelijke kapitein op het dek, en het gelukte haar niet slechts de passagiers leens gerust te stellen, maar zij nam haar plaats op de commandobrug in en bleef daar onaf zien, gebroken 24 uren, totdat Nieuw-Orleans was bereikt en de passagiers er waren aan wal geen gestapt. In de Kaapsche districten Maclear en 1 u"Eliott is nu weer de krijgswet afgekondigd. Zeker geen bewijs dat het den Engelschen daar voor den wind gaat. "Volgens een bericht uit Melbourne heett Kitchener op een vraag van de regeering van van Queensland geantwoord, dat het uitzenden een ?an bereden manschappen hem veel genoegen sking zou doen. In Frankrijk worden duidelijker post- aan stempels op brieven enz. ingevoerd. In plaats [aap- 7an de gewoonlijk weinig leesbare cijfers zal oken het vergroote stempel in den middencirkel heeft Jrie rijen cijfers bevatten. De eerste geven Knox tjjd van verzending aande uren door loopend van 1 tot 24 (waarbij 13—24 de namiddag- en avonduren aanwijzen) en de minuten bij vijftallen; 14/45 beteekend dus kwart vóór 3 uur namiddag. De tweede rij wijst dag en maand aanbijv. 19/7, d. i. 19 Juli; de derde het jaar:01,d i. 1901. Bij volle uren wordt op de plaats der minuten een sterretje geplaatst. Van middernacht tot 1 uur s nachts wordt het uur door 0 aangeduid. Een modefirma te New-York heeft een klein achthoekig stuk bouwgrond op den hoek van Broadway en de 34ste Straat ge kocht voor 375,000 dollars, of 335 dollars per vierkanten voet. Dit is de hoogste prijs, welke tot dusver te New-York voor grond betaald is. Op het stuk grond zal een huis van 12 verdiepingen worden gebouwd. Eén voor één worden ouderwetsche dingen weggevaagd en nu worden we bedreigd met de verdwijning van de zeeziekte. Het nieuwste middel daartegen is een gordel, uitgevonden door den Italiaanschen doet er Calliano, en die eenvoudig zoo sterk om het lichaam wordt aangehaald, dat de inwendige lichaamsfunctiën in een toestand van werk loosheid worden gebracht. Het succés moet groot zijn. Zonder haren geen genie 1 Dat onder vindt Mascagni, die een concertreis door Amerika moet maken. Zijn twee Amerikaan- sche inpresari verlangen, dat hij zal op treden met een absalontischen haardos, want beweren zij de pianist Paderewski heeft grootendeels zijn succes te danken aan den weelderigen haartooi, dien hij in het land van den dollar droeg. De reis van Mascagni is nu uitgesteld, tot.zijn haar lang genoeg isl E9n eerzaam landbouwer te Clairac (in Frankrijk) heeft in zijn grond een metaalach tige stof gevonden die door een horlogemaker van het dorp herkend werd als zuiver goud. Nu woedt de goudkoorts in Clairac en Boun- thoumieux, de gelukkige eigenaar heeft dag noch nacht rust van de speculanten die een concessie willen, gelijk eertijds de uitlanders van het Transvaalsche gouvernement. Pe Italiaansche blad. n staan alle vol met berichten van werkstakingen over het geheele rijk op verschillende-plaatsen uitge broken en waarbij de socialisten de leiding hebben. In Rome zelf staken van heden af de werklieden in de bouwvakken en de steen houwers. (buiten verantwoording van de Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Mag ik u voor het onderstaande een plaatsje verzoeken in uw blad Ieder weet niet welke moeiten de directie der Algemeene Bewaarschool steeds te kampen heeft om de instelling te kunnen doen voortbe staan. Wat mogen, zou men allicht vragen, toch de reden zijn, dat telkens en telkens weer de directie voorde vraag komt te staan, „zouden wij genoodzaakt zijn de school te sluiten Ieder weet, dat de afdeeling Texel van het Nut niet in staat is iets bij te brengen, iets af te zonderen. Alle uitgaven moeten bestreden worden uit de schoolgelden, vrijwillige bijdragen en toevallige baten. Alle uitgaven, zooals het salaris aan de directrice en hare helpsters, het aanschaffen van leermiddelen en het onderhoud daarvan, het schoonhouden der lokalen, de verwarming, enz. enz. De directie beijvert zich om de school zooveel mogelijk aan haar doel te doen beant woorden, maar altijd onder de waarschuwende stem: zuinig, zuiniger, nog zuiniger. Elk be langstellende, die nog niet weet wat daar geleerd en gedaan wordt, brenge eens een bezoek aan de school De directrice zal hem of haar gaarne toestaan een les bij te wonen, het leerend spelen en het vrije spelen gade te slaan. AVat een lust die kleinen te zien graven en bouwen in het mulle zand, dat onlangs weer in den speeltuin is gebracht. Wat eene ver betering die ophooging van den tuin met dat reine duinzand en zeker zou de directie nog meer verbeteringen invoeren, de verzameling van leer middelen en speelgoederen nog wat aanvullen en uitbreiden als er maar geld was. Hoe gaarne zou zij het nieuwste en het beste op het gebied van Bewaarschool-onderwijs aanschaffen als er maar geld was. Steeds bezield met de gedachte: „het beste is voor de kinderen nog niet goed genoeg", blijft zij evenwel wakker op hare post en blijft de school door hare onver moeide belangstelling nog bestaan, ondanks moeilijkheden, ondanks teleurstelling. Wat mag toch de reden zijn, schreef ik hier boven. Is het onverschilligheid, gebrek aan belangstelling, bekrompen zuinigheid van de gegoeden in deze gemeente om eens flink in den buidel te tasten Is men wel overtuigd van het nut, dat deze instelling sticht Men ga een les bijwonen en men keert meer dan voldaan huiswaarts. Laat toch als er een beroep op uwe mildheid gedaan wordt .voor de Algem. Bewaarsch. de koorden van uwe beurs eens los en geeft met milde hand, opdat de directie in staat zij hare bescheidene plannen uit te voeren, opdat zij in staat zij de school te doen voortbestaan, opdat zij niet steeds genoodzaakt zij in hare banier een devies te voeren lijkende op het wapen van Zeeland Luctor et Emergo„al zwemmende ontkom ik, al worstelend houd ik het hoofd boven." Met dank voor de plaatsing Uw Dw. Dnr. B. Amsterdam 22 Juli. Aangevoerd 179 Run deren, le kwal. 63 a 68 ct., 2de kwal. 60 et. 3de kwal. 56 ct. per KG. 195 Melk- en Kalf- koeien I 120 a f 240Graskalveren f a 75 nucht. Kalveren f 9 a f 11; 5 Schapen f a f 10 Lammeren f a 435 vette Varkens 42 k 45 ct. per KG. Londen, 22 Juli. Ter markt zijn aangevoerd: 1400 Runderen, 8000 Schapen en lammeren, 10 Kalveren, Varkens. Men noteert Runde ren f 0.35 a i 0.70; Schapen en lammeren f 0.45 a f' 0.82Kalveren f 0.50 a f 0.70 Varkens 0.— a fO.— Zondag 28 Juli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink Oosterend. Voorm. half 10 de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur ds. Leffef. (Doop.) GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 uur ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur de Ds. Heep. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Cou rant in eens opgegeven, worden slechts DRLE- maal in rekening gebracht. jjKIMHpfe Een der oudste binnenlandsche maatschappijen van levensverzeke ring, zoekt een DEGELIJK 1IAV, die alle ver- eischten bezit, om met succes op te treden als AGENT voor het eiland TEXEL voor hare afdeeling „kleine posten." Behalve ruime provisie wordt een salaris van f 4.per week toegekend. Storting van een waarborgsom van f 200. (waarvan 3'/» °/o per jaar betaald wordt) is een beslist vereischte. Gegadigden zenden hunne brieven met vol ledige inlichtingen en adressen, waar informa- tiën kunnen worden ingewonnen, franco onder letter J. K. aan boekhapdel ANTON BOSSE, HAARLEM. gevraagd. D. MAiVTJE, Melkslijter. Het Bestuur van bet Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel, zal op Dingsdag 30 Juli 1901, 's avonds 7 ure, in het Café „Den Burg" Het vergraven en verwijden van den Waterboezem in den Prins Hendrik-polder bij Ceres, volgens het daarvan opgemaakte bestek. De aanwijzing zal geschieden MAANDAG 29 JULI bevorens, 's avonds 5 ure. De Inschrijvingsoiljetten moeten op den dag der aanbesteding vóór 's avonds 7 ure bij den Secretaris worden ingeleverd. Op Woensdag 31 Juli 1901, 's morgens 11 ure, bij den Watermolen in den polder het Noorden Het vergraven en verdiepen van een gedeelte der Molenvliet aldaar»

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 3