Vermist een Schaap, STEENKOLEN. PETROLEUM. OPRUIMING Groote FRIESCHE VERLOTING Centrale Bank voor Landbouw en Nijverheid Het is streng verboden Prima Amerik. Ph. Vlessing. Succes-Y oordrachten, J. D. DIJK, Groningen, Prijs per lot f 1.—. Hoofdprijs 20000 Gulden in contanten. 2de prijs 5000 Gulden in contanten. Eng. ANTHRACIET en RUHRK0LEN J. H. MOOJEH. Feuilleton. In eer hersteld. te JAGEN of te loopen in jagende houding op de landerijen van eigenaars en gebruikers, gelijk de voorgaande jaren, waar de onderge- teekende alleen het recht heeft. S. Dz. BAKKER, Westen. Volgens noteering en conditiën prijscourant 2 Augustus, kan bestelling nog geschieden tot uiterlijk Maandag a.s. zoolang de voorraad strekt. A. DROS Albzn. gemerkt met zwarte stip op het Kruis en op den Schoft. Beleefd inlichting verzocht door J. EELMAN Azn., BURG. Wacht vooral niet op snijboonen die nog moeten groeien! Koop heden flinke malsche SNIJBOONEN en SLA- BOONEN bij ondergeteekende. EIEREN worden ingeruild of opgekocht tegen den hoogsten prijs. Oosterend op Texel. C. DUINKER. de nog voorradige MANUFACTUREN. uit het magazijn onlangs door brand beschadigd. De goederen, welke hiervan nog in mijn winkel voorhanden zijn, worden tot spotprijzen opgeruimd. De voorraad bestaat uit Japonstoffen, Bont, Overhemdengoed. Vitrage, Pilow, Engelsohleer, Handdoeken, Zakdoeken, enz. enz. Ieder doe zijn voordeelt Aanbevelend, Hoogachtend, UEd. dw. dienaar waarop men zeer veel bijval heeft op feesten en bruiloften. De twee Transvaalsche Boeren. Komisch duet voor 2 heeren. (Wijze: Pietje Puk). Prijs 12 cent. Naar Den Haag'. Komisch duet voor heer en dame. (Wijze Bokkie kokkie bè). Prijs 12 cent. Terug van Den Haag. Komisch duet voor heer en dame. (Wijze: Bokkie bokkie bè.) Prijs 12 cent. Jubeltonen. Feestzangen voor Feesten, Ver jaringen, Bruiloftsfeesten, Groene en Zilveren Bruiloften. Prijs 22 cent. Bruilofts-klanken. Verzameling van Ope ningswoorden, Toosten, Voordrachten, enz., voor Groene Bruiloften. Prijs 22 cent. De beroemde Bruiloftsgast Nieuwe Voor drachten voor Groene, Koperen, Zilveren, Gouden en alle andere Bruiloften. Prijs 22 cent. Kinder-feestklanken. Nieuwste Gedichten voor Verjaarfeesten van Vader, Moeder, Groot vader, Grootmoeder, Oom, Tante, enz. Groote bijval voor kinderen om te schrijven of op te zeggen. 48 bladzijden. Prijs 22 cent. De nieuwe Catalogus wordt overal gratis bijgevoegd. Na ontvangst van het bedrag in postzegels of per postwissel, wordt het verlangde lranco per post toegezonden door den uitgever Nieuwe Kijk-in-H-Jatstraat 63. te FRANEKER. Trekking 26 September a.s. Verder 50 Rijwielen, 10 Pianino's, 10 Harmonium-Orgels en extra voor deze Ver loting aangeboden; 25 Trap- en 25 Hand- Naaimachines met ronde afsluitkast, fabrikaat Singer; 25 Gouden en 25 Zilveren Remontoir- Horloges, voor Dames en Heeren, van extra soiide kwaliteit. LOTEN dezer door hare soliditeit alom gunstig bekende Verloting zijn f 1.per stuk, franco per post f 1,05 verkrijgbaar bij Langeveld de Rooij. Denkelijk einde deze of begin volgende week in lossing een lading PRIMA GEZEEFDE (Haven Oudeschild), Pr(js van ANTHRACIET f 2.per H.L. RUHR-KOLEN - 1.20 A. DROS Albzn. gevestigd te AMSTERDAM. KAPITAAL f 2.500.000, „waarvan volgestort f 500,000". De BANK geeft voorschotten aan den Land bouw en de Nijverheid op hypothecaire zekerheid, borgstelling, onderpand van fondsen of andere deugdelijke zekerheidsstelling. Zij belast zich met het nemen van gelden d depositowaarvoor de rentevergoeding bedraagt yanaf 18 Juni 1901 met 5 dagen opzeggen 2'/s% met 10 dagen opzeggen voor één maand vast 2:,;'<° voor 3 maanden vast met 4 weken opzeggen 3''/0 voor 6 maanden vast met 4 weken opzeggen 3V2°/° voor 1 jaar vast met 6 weken opzeggen 4% De vertegenwoordiger voor TexelenHelder Uit het Fransch door P. L. 34. SXI Jacobus Protée (bedrieger). Dit is mijn testament. Met last om mij bij mijne werklieden en bij mijnen ouden vriend Jacques te vervangen, maak ik tot mijn eenig en universeel erfgenaam mijn meesterknecht, „Jean Baptiste." André, graaf d'Alvimare. Onder de werklieden ging een algemeen ge juich op. Alle gezichten waren ontspannen, aller oog sohitterde, aller hart was tevreden. De vicomte had eenen kreet van woede niet kunnen weerhouden en Jean Baptiste een kreet van vreugde. Het beeld van Valentine was voor zijnen geest verschenen. Kalm zei hij echter en met nadruk „Dit fortuin neem ik niet aan. Ik geef het, aan wien er recht op heeft, aan den zoon van den graaf, aan George d'Alvimare." Ditmaal hoorde men een algemeenen kreet Jean Baptiste had George naar voren getrok ken en toonde hem den werklieden. Jacques drukte de hand van Jean Baptiste. Gontran stond verstomd. Maar reeds begon Jacobus zich te herstellen. „Jean BaptisteHumbert P mompelde hij met een valschen lach. Niets is verloren." XXII Een beetje overal. Twee uur later was er in dezelfde herberg bij de barrière, waar we vroeger Mariol hebben ontmoet, een groote menigte verzameld, die opgewonden de belangeloosheid en loyauteit van Jean Baptiste vierde. Een drinker vooral, waarschijnlijk erg opge wonden door de vele glaasjes, die hij gedronken had, onderscheidde zich door zijn enthousiasme. Hij was echter niet van de fabriek. Niemand kende hem. Een muts van ottervel, tot in de oogen ge trokken en dikke rossige knevels, gaven van zijn gelaat weinig meer te zien dan een gebogen en een paar vroolijke oogen. Hij had een Duitsch accent. Dat is bewonderenswaardig, zeide hij dat is praohtig, maar we zullen hoopen dat de jonge man met hem zal deelen. Zij schenen het beiden wel eens te zijn. Zij waren er ook toen de graaf getroffen is geworden zij hebben hem zeker wel verdedigd en dan te zeggen dat vroeger kwade tongen, Pierre Humbert, den vader van Jean Baptiste, hadden beschuldigd de gravin en haar kind te hebben vermoord. Dat is juist alsof men op het oogenblik zeide, dat Jean Baptiste den graaf vermoord had en dat de jonge man om het ver moeden af te leiden zijnen medeplichtige is. Een benijder greep den rollenden kogel. "Werkelijk, zeide hij, er zijn geen bewijzen, men heeft den patroon geen tijd gelaten zijn testament te veranderen, nooh iets te schrijven; dat alles is verdacht. Allen kwamen er tegen op, maar reeds was de man met de ottermuts verdwenen. Die man was Jacobus. Te gelijker tijd dat Jacobus die aantijging onder de werklieden verspreidde zocht Gontran die in de harten der rechters ingang te doen vinden. Hij had verzocht opnieuw gehoord te worden hij zeide Gij zult u niet verwonderen heeren, dat ik de wettigheid van dit voorgewend testament be twist. Ik beschuldig niemand, maar mij berooft menik verdedig mij, dat is mijn recht. Den nacht van den moord waren er vier personen bij mijnen oomJean ]Baptiste, die zijn familie naam verbergtdan Jacques, een vagebond, die weigert den zijnen te zeggen en dan die twee zwervende Italianen, komende van ja, niemand weet van waar Als ik de fabel die zij vertellen, had kunnen gelooven, weet dan heeren, dat ik mij niet minder edelmoedig getoond zou hebben dan Jean Baptiste. Jean Baptiste Humbert. Klinkt u die naam in dit nieuwe drama niet vreemd. De vader, sterk verdacht komt voor de assizen. Men spreekt hem vrij, maar uit gebrek aan voldoende bewijzen en zestien jaar later valt de graaf op zijne beurt onder de hand van een moordenaar en Jean Baptiste is daar evenals vroeger zijn vader. Heb ik geen plicht te vervullen Boven de erfenis staat de naam d'Alvimare. Het is aan mij, die te doen eerbiedigen. Zet uw onder zoek voort heeren, ik ga het mijne beginnen. Jean Baptiste was niet meer op de fabriek. Hij was naar zijne moeder geloopen. Op don drempel van het huisje vond hij zijn broeder, Barnabin. „Waar is Mariol vroeg hij hem: „Hij is naar eenen buurman gegaan de kin deren verbieden, die leven maakten." „En moeder P" „Zij slaapt. Zooeven heb ik de deur geopend en Catherina gaf mij eenen wenk niet naar binnen te gaan." De beide broeders keken door het venster. Catherina bevochtigde volgens bevel van den dokter met een in water gedrenkte veêr de lippen der gekwetste. Deze scheen na een lichte rilling weêr in eenen diepen slaap terug te zinken. „Blijf hier totdat Mariol terugkomt, zeide Jean Baptiste tot Barnabin. Ik zal van nacht waken." Toen vereenigde hij zich weer met Jacques, die hem met George en Pépita buiten wachtte. Alle vier gingen zwijgend naar de hut van den zwerver. De nacht viel. In eenen hoek reeds in de schaduw gedom peld, bromde iets op het stroo. „Dat is de arme Vrijdag", zeide Jacques. gev „Hij heeft ernstige wonden gekregen, maar Per het is geen dier om daarvan te sterven is t het niet waar, mijn hond ivu|] Vrijdag liet bij de liefkozingen van zijnen meester bij wijze van antwoord eenige klagende l zuchten hooren. Maar toen George en Pépita, die toch van zijne vrienden waren, op hun beurt naderden, bromde hij eensklaps, iets grijsachtigs onder de pooten houdende. „Dat is, zeide Jacques, een lor van de carrick van Martin de Eenoog." Alsof hij dien naam verstond begon de hond te blaffen, maar zonder twijfel werd hij door de pijn teruggehouden, want hij zweeg dadelijk zijne witte tanden toonende. Zoo onderhoudt hij zijne woede, zei Jaoques, hij herinnert zich! Toen stak hij eene fakkel op en liet zijne gasten plaats nemen. Reeds had het valsch stoken van Gontran de instinctmatige voorzichtigheid van den ouden zwerver opgewekt. Hij wist niets, hij had niets gezien dan het gelaat van den vicomte en dat van Jacobus en eenige tusschen hen gewisselde blikken. Voor hem was dat genoeg. „Vriend, zeide hij tot Jean Baptiste, mijne oude ondervinding wijst mij op een gevaar, dat ons allen bedreigt. Laten wij, die mannen zijn, ons voorbereiden te worstelen. "Wat die twee kinderen betreft, wij moeten hen eerst buiten geyaar brengen." Ik dacht er reeds aan, zei de werktuigkun dige zich op zijn beurt tot hen keerende. (wordt vervolgd.) Gedrukt fa? LANGEYKLD ft DS ROOIJ, Texel 'Vol. hoe F. Oui uk n Dige lar g' >r 6 eer VAN

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4