MODES. wintermantels. Meid-Huishoudster. Grove Eng. kolen, Heden ontvangen: M arktberichten. Dames- en Kinderhoeden, Japon- en Mantelgarneering. Koog* Ei er la nd. Winteraardappelen, Pre dikbeur ten, ADVERTENTÏEN. Friesche Verloting. Voorradig een mooie collectie Terstond gevraagd Maandag1 in lossing: ZOETE en ZURE APPELEN, Gebr. Dekker, op Donderdag 17 October a.s. Ontvangt 13 October de nieuwe Wed. J. RIJK. J. P. DROS, Cocksdorp. C. BOOTST, Burg. Het voorstel R. Koijser Cz. om het adres achtenyege te laten, hierna in stemming ge- "bracht wordt verworpen met 25 tegen 2 stemmen, terwijl 2 leden zich buiten stemming hielden, zoodat het adres zal wordon ingediend. Door den voorz. wordt thans nog medege deeld, dat in de vergadering van de afd. „den Hoorn" het wenschelijke werd betoogd dat de bond zich ook zou bemoeien met het stel len van candidaten voor hoofd-ingelanden der 30 polders. Zooals uit de hierop volgende discussie bleek was de vergadering het hierover niet geheel eens. Men zou er echter over nadenken en het zou in een volgende vergadering kunnen worden behandeld. Een ander punt in de vergadering aan den Hoorn besproken, nl'. dat omtrent het rotkreu- pel vond blijkbaar algemeene instemming. Besloten werd naar aanleiding daarvan een verzoekschrift te richten aan den Minister, om de wet in zooverre, zoo mogelijk, te wij zigen, dat schapen daarvoor niet meer worden afgemaakt; dat verder de veeopzichter ver plicht is de eigenaar eens te waarschuwen en dat wanneer binnen 24 uur niet aan de wet is voldaan b.v. f 1 boete per schaap te heffen en verder voor iederen dag verder verzuim weder f 1 per schaap Nadat de heer Jb. Bakker van Bargen nog had betoogd dat het gewenscht was. dat eerst de verschillende afgevaardigden der afdeelingen eene vergadering hielden met het hoofdbestuur omtrent de verschillende te behandelen punten en eveneens het wenschelijke was betoogd om de vergaderingen voortaan 's avonds te houden bij lichte maan, sloot de voorz. de vergadering. Oudeschild, 4 Oct. Het fraaie weer, hoe aangmaam ook voor velen, is voor de paling- visschers verre van voordeelig. Met verlangen zien zij dus naar weersverandering uit, vooral nu de beste tijd voor het vangen van zeepa ling zoo langzamerhand voorbijgaat. Het oesterkorren, waarmede den ln 1.1. een flinke vloot is aangevangen, schijnt nog al een redelijke vangst op te leveren. Er moet echter nog weinig handel in't artikel zijn, iets waar op de warmte ook al nadeeligen invloed oefent. Oósterend, 4 Oot. "Woensdagavond hield de Vereeniging „Nut en Genoegen" alhier, hare gewone laarvergadering tot afdoening van huishoudelijke zaken. De opkomst was niet ruim, doch niet minder dan in vorige jaren. Na oponing en het voorlezen der notulen werd rekening en verantwoording gedaan. De toestand der kas was aanmerkelijk beter dan in de laatste jaren. De rekening werd goedgekeurd met dankzegging door den Voorzitter. Aangaande de biblotheek werd besloten, dat een gedeelte van de boeken in eene eerstvolgende vergadering onder de leden zal verkocht worden. Als bibliothecaris zal voorloopig fungeeren de heer J. Daalder Dz., terwijl later iemand als zoodanig zal worden aangewezen. Na eenige besprekingen werd aangenomen, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, de tooneelvöorstelling in de Januarivergadering zal worden gehouden. In deze vergadering kunnen alleen worden toegelaten de leden met hunne dames. Hierna werden 7 personen, die zich voor hot lidmaatschap hadden aangegeven, bij ballotage als leden aangenomen. Het ledental heeft hierdoor het cijfer 77 bereikt. Tot leden van het Bestuur werden met op één na algemeene stemmen herkozen deheeren J. Daalder Dz., Voorz., L Koning, Secrets, en J. J. Roeper, Penn'ingm. Hierna werd de bijeenkomst gesloten met den wensch, dat de Vereeniging, die in het volgende jaar 40 jaren heeft bestaan, in bloei mag toenemen. Tot het afbrengen van het Engelsche stoomschip ..Forest Brook", in de vorige week nabij Huisduinen gestrand, hebben ook enkele blazerschuiten van hier medegewerkt. Daar de lading evenwel niet zoo veel waarde ver tegenwoordigde, vermoedt men, dat deze „sjouw" niet bijzonder veel zal afwerpen. De oefeningen in den wapenhandel zul len hier binnen enkele dagen worden hervat, wederom in het lokaal van Mej. de Wed. Kop pen. In deze week is hier reeds een officier van den Helder geweest, om de nieuwe leer lingen te doen inschrijven. Meerdere leerlingen kunnen zich nog voor den cursus aangeven. De Cocksdorp, 4 Oct. Bij de ingezetenen van De Cocksdorp en omstreken circuleert een adres aan den Directeur Generaal der Posterijen te 's-Gravenhage, waarin verzocht wordt om in den postdienst tusschen hier en Oudeschild met ingang van 1 Nov. geen veran dering te brengen, evenals vorige jaren. Toen toch kwam hier de postkar eerst des namiddags te 1 ure aan, dus SVs uur later dan-met den zomerdienst- en bleven de brieven, welke weer van hier werden verzonden dien dag aan Den Burg liggen, uitgezonderd die, welke des voormiddags to 8 ure door den bode werden weggebracht. Van deze laatste gelegenheid werd even wel weinig gebruik gemaakt. Gisteren, aldus meldt „N. v. d.D.," na afloop van de middagvoorstelling bij Carré te Amsterdam, gaf de uitbreker, van wiens wonderbaarlijke daden wij een paar dagen geleden gewag maakten, een séance in het nieuwe politiebureau op het Leidsche plein. Hij zou daar uit een van de cellen breken, die daar op bijzonder soliede wijze met een dikke deur en drio zware ijzeren grendels gesloten zijn. De officier van justitie, mr. Von Baum- hauer, de subst.-officier, mr. Regout, de hoofd commissaris en drie commissarissen van politie waren op het bureau aanwezig om van het bravourstuk getuige te zijn. Ze werden teleurgesteld. De uitbreker en zijn vader bekeken de cel, hielden eene verhande ling maar gingen er niet in en braken er dus ook niet uit. De Amsterdamsche politie kan er dus trotsch op zijn cellen te hebben, waarvoor de artisten in het uitbrekers vak respect hebben. Toch haalde het jonge mensch, dat geen kans zag om uit de cel te komen, nog een sterk stukje uit, door, tot verbazing van alle politiemannen, binnen weinige minuten los te komen uit een paar handboeien, die niet met een veer doch met een schroefslot ge sloten worden en die de hoofdcommissaris van politie in eigen persoon hem had aan gelegd. Zondag jl. had te Burgerbrug t-r ge legenheid van de kermis een ongeluk plaats. Zekere K., in den luchtschommel staande, sprong daar pardoes uit, met het gevolg, dat hij van een anderen schommel een duw in den rug kreeg, zoodat hij over de balustrade werd geworpen, met het gevolg, dat hij zware verwondingen opliep aan hoofd en armen. De Gemeenteraad te Opsterland heeft op de begrooting van 1902 f 1100 uitgetrok ken voor voeding en kleeding van behoeftige schoolkinderen. Ongewenschta bezoekers De inbrekers vormen in Amsterdam het onderwerp van den dag. Echter zijn er nog andere indringers tegen wie men op zijn hoede dient te zijn. Van verschillende zijden berei ken ons klachten over een tweetal personen die met groote driestheid in de woningen doordringen. De een is een koopman in politoer. De man treedt, zoodra de meid heeft opengedaan binnen en volgt haar op den voet als zij den bezoeker gaat aandienen. Hij staat dan al in de kamer vóór men het weet. Met groote woordenrijkheid beveelt hij zichzelf en zijn artikel aan en hij is wonder wel gesorteerd in visitekaartjes met goedklinkende namen. Hij weet door zijn driest optreden de dames geheel van streek te brengen, en is niet weg te krijgen alvorens zij een dozijn fleschjes politoer dat uit spiritus, water en een kleur- stofje bestaat voor grof geld hebben gekocht. De man weet precies wanneer de heer des huizes uit isliefst slaat hij zijn slag in de huishoudentjes van jonggehuwden, waar hij de meeste kans heeft in mevrouw een oner varene te vinden. Zijn voorkomen is fatsoen lijk; hij spreekt met Duitsch accent. De tweede maakt er zijc werk van op soortgelijke wijze aan de kost te komen. Hij weigert de kamer te verlaten, indien men hem niet eenig geld heeft ter hand ge steld. Daar zijn voorkomen ook gunstig is laat de meid hem gewoonlijk binnen. Hij heeft dan gelegenheid zijn bedelpartij voor te dragen en vertoont brieven met aanbeveling vanwege den secretaris der Koningin, jhr. Van der Staal, welker echtheid op zoo'n oogenblik moeilijk is na te gaan. "wawvwriw Schagen, 3 Oct. Aangevoerd: 18 paarden f 70 a i 220; 12 Stieren! 70a f150; 70 Gelde- ltoeien f 100 a f 14080 Kallkoeien f 160 a f 230; 10 Vaarzen f 60 a f 70; 20 Nuchtere Kalveren f 8a! 18; 150 Schapen! 11a! 24. 250 Lammeren f7 a f 17 Bokken en Geiten f 0,a f 0.20 Varkens f 14.a f 16. 20 Vette Varkens 42 a 50 cent per kilo 60 Vette Koeien f 160 a f 235; 46 Biggen f 8. a f 11.Kipeieren, 3.50 a f 4.25; Eenden a>ct. Boter per half k.g. f 0.60 a 0.65. R IJ K S POSTSPAAR B A IV K. Aan het postkantoor Texel en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd ge durende de maand September 1901 Ingelegd f 8110.875. Terugbetaald - 6927.35s. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2324. CORRESPONDENTIE. Den Heer B. te C. Te persoonlijk voor plaatsing als ingezonden. Red. Zondag 6 October. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Koog. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. "Voorm. hal! 10 de Hr. Van Zweden! Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 uur ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Burgerlijken stand der Gemeente Texel van 28 Sept. tot 4 Oct. 1901. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Albert Dros (do Cocksdorp) en Frouwtje Dalmeijer (Opst). GEBOREN.- Geertje d.v. Jan Buijs eu Maria Kalis (De Cocksdorp). OVERLEDEN: Geene. Voorspoedig bevallen van een meisje, W. KEI JSER—Lager veld. HolTexel, 5 October 1901. Getrouwd ALB. DROS Pz. en F. D A L M E IJ li R. Cocksdorp, 3 Oct. 1901. Volgens een gister ontvangen circulaire zal die verloting' onherroepelijk plaats hebben LANGEVELD DE ROOIJ. Beleefd aanbevelend, in een klein gezin aan DEN BURG, een AdresBureau van dit blad. h contant f 1 05 por II. L. AANGEBODEN het maaien, drogen en aan de hoop zetten van riet en liaan, staande in de MUI, perc. 14. Van den voorraad 25 wagenvrachten nog 10 vrachten te koop, PUIK BESTE welke voor spotprijs worden opgeruimd. PRUISISCHE ROODE per mud f 2.75. per zak - 1.40. Per 5 kop, groote maat, 18 cent. VERDER Braclitige STOOPPEREN, voor zeer lage prijzen. Aanbevelend, Warmoesstraat

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 2