van koude, rondom mijn kind een uitgezochte weelde. Wat kon ik haar in ruil aanbieden ArmoedeToen ter tijd werden de soldaten van het groote keizerrijk miskend, vervolgd. Men zou mijnen rang niet meer terug geven mischien mij mijnen naam betwisten. Ik bezat geen sous. Als in eenen droom, liet de koorts mij twee schilderijen zien, hier Valentine, doch ter van den vorstdaar Valenline, dochter van den veroordeeldeliet eenige bewijs van ouderlijke liefde, dat in mijne macht was, was in het graf, vergetelheid terug te koeren. Ik besloot er toe. Zij was het venster genaderd, zij drukte hare lippen tegen het glas; ik naderde met de mijnen en ontvluchtte toen zij cene kreet van schrik slaakte en de gouvernante aan kwam vliegen." Jacques scheen al de aandoeningen van dit tooncel weder te gevoelen, hij beefde, Stamelde en weende. De vorstin niet minder aangedaan, niet min der bewogen, riep uit: „Hoe! Jacques gij hebt dat kunnen doen?" „Ja, mevrouw en dat gedurende vijftien jaar, hernam hij met edele trotsch. Gedurende vijf tien jaar was ik daar in de straat, overal in de schaduw. Ik bekeek h uir van verre, ik waakte over haar en dat was mij voldoende. Indien ik dan ook heden veschiju, is het, omdat zij mij noodig beeft. Ik heb mij voor haar geluk opgeofferd ik wil dat zij gelukkig zul worden." Bij deze woorden, die eene nieuwe beschuldi ging inhielden, richtte do vorstin het hoofd op. Als echtgenoot had zij gezwegen, als moeder kwam zij er tegen in opstand. „Wilt gij zeggen, riep z\j uit, dat ik mijne dochter niet bemin?" „Die gedachte is verre van mij, zeide hij. Ik vertrouw op uwe genegenheid voor Valen tine, Ik weet ook dat de vorst goed voor haar is en dat bij haar als zijn kind lief heeft. Wie zou er van haar ook niet houden Maar sedert eenigen tijd verblind u eene noodlottige ver blindheid; van avond wilt gij haar aan eenen man verbinden, die zij niet bemint en haar niet waardig is." „Wat zegt gij. Jacques? Zijt gij daar zeker van bewijs het mij en ik zal u als mijn red der zegenen." „Goed, zeide hij, ik begin te gelooven dat wij elkaar zullen verstaan Toen hij ceu oogenblik zweeg, vroed zij hem ongeduldig mot de oogcu. „Wie heeft Gontran d' Alvimare voorgesteld?" „Maarde ridder Capriola." „Een slechte aanbeveling, mevrouw. En gij gevoeldet het reeds, want bij dien naam hebt gij gebloosd." „Mijnheer wordI vervolgd.) De DIRECTEUR van het Postkantoor te Texel, maakt bekend, dat het vertrek en de aankomst der posten gedurende den a.s. Winterdienst (van 1 November—15 Februari) als volgt is geregeld Vertrek van den Burg' 5.10 vm. richting Helder, Oudeschild, den Hoorn en Oosterend (laatste buslichting 10,30 namiddags vorigen dag). 10,45 vm. naar de Coeksdorp. 1,10 nin. Helder. 1,20 nm. den Hoorn. 4,40 nm. do Waal en Oosterond. Aankomst te den Burg 8,25 vm. van Helder, Oudeschild, Oosterend en den Hoorn. 19,30 vm. Helder. 12,40 nm. den Hoorn. 1,10 nm. Oosterend, Waal cu do Coeksdorp. 4,40 nm. Helder en Oudeschild. 4,40 nm. Terschelling, Vlieland, de Coeksdorp, Eierland, de Waal en de Koog. Vertrek van Oudeschild 5,55 vm. naar Helder. 7,45 vm. den Burg. 7,55 vm. Oosterond. 8,vm. den Hoorn. 1,55 nm. Helder. 4,nm. den Burg, Waal en Oosterend. Aankomst te Oudeschild 5,50 vm. van den Burg. 7,30 vm. den Hoorn. 7,35 vm. Oosterend. 7,40 vm. Heldor. 9,55 vm. Heldor 1,50 nm. don Burg, do Waal en Oosterond. 3,55 nm. Heldir. Vertrok van Oostercud 6,10 vm naar Oudeschild, geheel Texel en Helder. 12,05 nm. de Wad, geheel Texel en Helder. A inkomst tc Oesterend 10,vm. van Heldor, Oudeschild, den Burg en den Hoorn* 5,45 nm.. Heldor, Oudeschild, dee. Burg en de Waal. Vertrok van dc Waal 11,vm. naar de Coeksdorp en Vlieland. 11,15 nm. de Koog. 12,45 nm. don Burg, don Hoorn, Oudoschid en Helder. 4,25 ntn. den Burg. 5,05 nin. Oosterend. Aankomst te de Waal 10,30 vm. van de Coeksdorp (extra bode). 11,vm. den Burg. 12,45 nm. Oosterend. 3,45 nm. de Koog. 4,25 nm. de Coeksdorp, (Vlieland en Torschelling). 5,05 nm. Helder, Oudeschild en den Burg. Vertrek van Eierland 11,45 vm. naar de Coeksdorp (Vlieland). 3.45 nm. de Waal en den Burg. Aankomst te Eierland 11,45 vm. van den Burg en de Waal. 3,45 nm. de Coeksdorp (Vlieland en Torschclling) Vertrek van de Coeksdorp 8,vm. naar de Waal (extra bode) verzending voor geheel Texel onHoldcr. 12,20 nm. Vlieland. 3,10 nm. de Waal en don Burg. Aankomst de Coeksdorp 12,15 vm. van den Burg on de Waal. 3,nm. Vlieland en Terschelling. Vertrek van den Hoorn 6,— vm. naar Oudeschild. 11,40 vm. den Burg. Aankomst te den Hoorn 11,— vm. van Oudeschild. 2,20 nm. den Burg. Vertrek van de Koog' 1,30 A 2,— nm. Aankomst te de Koog 12,— 1,— nm. I onge^cer' Alles ftrcemvichtijd. De posten in verband met do laatste boot van en naar Texol vervallen Zondag. Dc laatste buslichting geschiedt 10 minntén vóór het vertrek van elke post. De Directeur voornoemd, DE WIT.

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 7