HARMONIKA'S. Steenkolenhandel BOOMSNOËIEN. JOH. DE ÏÏEEE ROTTERDAM. 6e Groote Verloting*. Zonder Nieten. Nederl. Verlotingsmaatschappij ,,Fortuna." Voor fieri verkoop van loten, worden in alle plaatsen soliede Agenten gevraagd. A. DROS Albznden Burg. Warmoesstraat, GEBRs. DEKKER. Voor den regentijd Regen en Zonneschijn. Hoofdprijs: Een geheel KAMERAMEUBLEMENT, Voorhanden 2 Muller's ACCOORD-ZITHERS en één GUITAAR-ZITHER, GEVRAAGD iedere hoeveelheid tloode Zeemeeuwen, alsook de vleugels, Strandloopers, Bergeenden, Ganzen, Taling, enz. enz. Ph. VLESSING. Fe 11 i 1101 o n. Benevens een extra toegift van f ioo in contanten. Een geheel lot kost slechts 50 cent E. J. MENS, PARKSTRAAT. COIFFEUR. PRIJSCOURANT dubbel geoliede Broeken, Jassen, Rokken en Boezeroenen. Prijzen laag gesteld. Degelijke Volksharmomka's volgens nevenstaande teekening 2 Reg. 2 koorig3,75 3 „3 - 4>50 4 „4 (Orgeltoon) - 5,50 Prachtige volle toon. Talrijke dankbetuigingen Bij elk instrument cadeau een Handleiding' voor zelfonderricht om zonder notenkennis direct ver schillende liederen cn koralen te kunnen spelen en kleine reparation zelve te doen. Franco levering tegen toezending van postwissel. Grootste sorteering in Nederland van Mond-Claus en Hand-ïfarmonika's. Hoolddepöt der Echte Crefelders. Vraagt gratis geïll. Prijscourant. Wederverkoopers bij minstens 3 stuks hoog rabat' Diiectie M. v. d. LEEST, Haarlem. bestaande uit: 1 Mahoniehouten ronde Tafel, 6 fraaie Stoelen, 1 soliede Mahoniehouten Linnenkast, 1 fraaie grooteu Regulateur, 1 paar Schilderstukken op doek met breed vergulde lijsten en 1 fraai Schoorsteengarnituur bestaande uit Pendule met G'andelabres. 2e prijs: Ecu geheel Kamcramcublcment als boven omschreven. 3e prijs: Idem als boven bedoeld. 4e prijs: Een fraai Notenlioviten. Cilinder-Sclirijf bureau. 5e prijs: Ecu geheel NIKKEL THEESERVIES bestaande uit: Theepot, Koffiekan, Thee stoofje, Melkkan cn Suikerpot, alles gegarandeerd prima kwaliteit; beneveus een fraai blauw Theeservies en Japansche Theetafel. 6e prijs: Een compleet VEEREX BEI), PELUW, KUSSEXS en DEKEXS. 7e prijs: Een fraaie groote SPIEGEL met 2 daarbij passende SCHILDERIJEN. Voorts zullen beslist als prijzen uitkomen: Gouden en Zilveren Hceren- en Dames-remon toirs, Bamboe Vogelkooien op Standaards, fraaie Schilderijen en Spiegels, Nikkel Klokjes met muziek, Jap. Theetafels, Salon- en Penanttafeltjes, Accoord Citers, Schilderstukken met breed vergulde lijsten, rieten Fauteuils, Serviezen, Regulateurs en duizend andere Huishou delijke en Luxe Artikelen; terwijl elk deelnemer beslist als prijs een aardig Huishoudelijk of Luxeartikel ontvangt, waarover ieder ruimschoots tevreden zal zijn. Do pn.zen zijn reeds grootendeels aangekocht en publiek te bezichtigen in mijne magazijnen lil. Houtstraat 88 en Kruisweg CO. De trekking geschiedt publiek op 7 Januari e. k. waarbij ieder tegenwoordig mag zijn. en wordt na ontvangst van dit bedrag per postwissel of iu postzegels franco toegezonden door de Directie M. v. d LEEST, KI. Houtstraat 88, Haarlem, en is tevens verkrijgbaar bij do Agenten Trekkingslijsten worden franco toegezonden, drie dagen na afloop der trekking. De toezending der prijzen geschiedt geheel franco. uitstekend geschikt voor St. Xicolaas-Cadcau. Aanbevelend, Brieven Ir. lett. B. bureau dezer courant. Pakhuis Pakhuis Oudeschild den Burg per II.L. per ILL. prima gezeefde Eng. Anthraeiet f2,05 f 2,15 Eng. Cokes - 0,00 - 1, Ruhr-Kolen - 1,25 - 1,35 Eng (Newcastle) Kolen - 1,15 - 1,25 Geklopte Cokes 10 et. per ILL. hooger. K Ondergeteekenden bevelen zich be- leefd aan, even als vorige jaren, tot tij* het SNOEIEN van alle soorten vrucht- W& en andere hoornen. Üok worden allo soorten van hoornen geleverd tegen 2*3»-"— sterk concurreerende prijzen. Aanbevelend, bericht ondergetcekcnde ruim voorzien fo zijn van Aanbevelend, Uw Dw. Dienaar, Mfm j. - xru-». --- -p 6. Novelle door L R. Zijne zaken waren in zijn logement gauw afge daan en nu sloeg hij met een opgeruimd gemoed den wég in tiaar liet station binnen een half uur zou do tr.-in vertrokken. Luchtig was zijn tred en vroolijk keek hij in 't rond naar de lachende natuur om hem heen. Z icht fluisterend kwant hem do naam Mtrie" over de lippen; o, wat zal dut weerzien heerlijk zijn! Maar nu eerst naar zijn ouders Eu dan V. Onder de reizigers, die den 20sten Augustus den trein, welke omstreeks 's avonds zeven uur te A. arriveert, hebben verlaten, ontdekken we een net gekleedcn jongeling, met een demi- saison over den linkerarm en een wandelstok met ronden knop in do hand. Het is Karei Groothart. Den vorigon dag bij zijn ouders aangekomen welke hij door het bekomen ecnor zoo voor- deelige betrekking, ten zeerste had verheugd, had hij reeds dadelijk zijn voornemen to konneu gegeven, naar Assen te reizen en ook zijne Marie met do tijding te verrassen. Hij had nu ten minste eenige reden voor zijn onverwacht bezrek ten huizo haror tante en dat verheugde hem bijna nog moer dan de heugelijke tijding zelve, die hij kwam brengen, want hij verlangdo zeer haar eens te zien en te spreken. Den volgenden dag wilde hij er reeds heen. Zoo was hij dan dezen morgen op reis go- gaan en bevond zich nu op do plaats zijnor bestemming, op do plaats, waar zijn innig geliefd meisje sinds eonigen tijd vertoefde. Geheel onbekend mot de plaatselijke gesteldheid liet hij zich door een joDgen den weg wijzen, en stond weldra voor het huis van den heer Delhorst, waar Marie logeerde. Met een kloppend hart haalde hij de bel over. De meid kwam voor. Karei overhandigde haar een kaartje en bleef in hevige spanning in den gang wachten. Na eenige oogenblikken, die hem zoovele uren schenen, werd er snel een deur openge maakt. Marie verscheen op den drempel, door liep snel den langen gang en wierp zich onder den uitroep„Karei, gij hier in zijn armen. „Ja, Marie," sprak de jongeling, terwijl hij haar innig aan zijn hart drukte, „ik ben hier; ik kan het niet langer huiten mijn lieveling stellen en daarom kom ik je maar eens opzoek en. Nu, ge ziet er nog goed uit, hoor! De lucht hier doet u zeker geen kwaad. Hij had haar nu bij de hand genomen en zag haar innig in de oogen. Van haar gelaat dwarrelden zijne oogen langzamerhand naar haar hand. Eensklaps verbleekte hij, een schok voer hem door de leden. De ring, dien hij bij hun ver loving Marie aan den vinger had gestoken, was daar niet aan. Vragend zag hij haar aan. Met een lichten blos sprak zij„Toen ik heden middag toilet maakte, heb ik vergeten, den ring weer aau mijn vinger te steken; doch; wacht even, ik zal liet dadelijk doen hoor!" Meteen verwijderde zij zich even en kwam terug met don ring op de oude plaats: „is het nu goed mijn lieveling Karei drukt zwijgend hare hand en liet zich nu door haar naar hare tante geleiden. Marie opende een deur cn voerde Karei in een rijk gemeubileerd vertrok, welks ramen op de straat uitzicht gaven. Bij een ronde tafel iu het mid den der kamer geplaatst, en waarop oen zilveren theepot mot eeoigc kopjes en schoteltjes stonden zat de vrouw des huizes in een gcmakkelijken leuningstoel. Glimlachend stond zij op, kwam Karei te gemoet, reikte hem de met ringen getooide hand en sprak: „Het verheugt mij ten zeerste kennis te maken met de verlooide van mijn lieve nichtgaarne had ik u voor eenige dagen te logeeren gevraagd, doch daar mijn echtgenoot niet thuis ie, voegde dat minder best. Nu ge er echter toch zijt, hoop ik, dat ge u hier op uw gemak moogt gevoelen. Neem plaats, als 't u belieft." Karei mompelde zoo iets, dat hij dat alles wel had begrepen en nam toen spoedig bezit van den hem aangeboden stoel. Hij wist niet, hoe hot kwam, maar hij voelde zich't in geheel niet op zijn gemak. De glimlach, zoowel als do vriendelijke woor den van de dame kwam hem gemaakt voor en hij haastte zich nu, de reden van zijn onverwacht bezoek op te geven. „Ik zou het niet gewaagd hebben, 11 dus te overvallen," zoo begon hij, „wanneer ik mijne Mario niet een belangrijke tijding had mede te doelen," en nu deed hij een eenvoudig, onopge smukt verhaal van 't geen er to Z. was voor gevallen. Alleen het voor hem bijna zoo noodlottige schot verzweeg hij. er zich toe bepalendo, te vertellen, dat hij de familie van Renen den vorigon morgen bij toeval weder op het strand bad ontmoet. Toen Karei zijn verhaal had geëindigd, sprak Marie: „Ik feliciteer u van harte met uwe nieuwo betrekking en hoop, dat het 11 in Gelderland goed mag gaan, olschoon het mij wel spijt, dat ge nu voortaan zoo ver van mij verwijderd zult leven." „Ja, Marie, dat is bij mij de eenige schaduw zijde van het geval, doch ik zal u zoo dikwijls mogelijk komen bezoeken," antwoordde Karei. „Vertrouw daar maar niet te veel op, lieve nicht," viel hier mevr. Dei horst in, „in gezelschap van de dame, die hij uit de handen van den aanrander heeft verlost, zal hij zich zeer spoedig het gemis van uw bijzijn getroosten; ik ken do mannen." „Ik meen gezegd te hebben, dat mejuffrouw van Renen verloofd is, mevrouw," antwoordde Karei. „Welnu mijnheer, wat doet er dat toe Haar gehint kan niet altijd hij haar zijn, en gij zijt er wel om hem zoo noodig te vervangon." „liet schijnt me toe, dat wij op dat punt van gevoelen verschillen, mevrouw," hernam Karei „wij doen dus m. i. wel, uls we dit onderwerp laten varen." „Hoe denkt Marie er over vroeg hare tante. „Ik weet niet, wat ik daarvan zeggen moet, tante," antwoordde zijde tijd zai het nu leoron." In hare gedachten was zij het echter met haren trouwen Karei eenszij was overtuigd dat hij om een ander haar niet zou verwaar- loozen. Maar, hoe had zij zich gedurende haar verblijf alhier gedragen? Kon zij zonder blozen alles wat er met haar voorgovullon was, aan haar beminde vertellen Haar gedaehtoDloop on de stilte in de reeds half in duister gehulde kamer werden hier afgebroken door hot open- en dichtgaan dor voordeureen vlugge stap klonk in don gang spoedig gevolgd door een kloppen op de kamer deur en na een: „binnen" van mevr. Delhorst trad met een vrooilijk „bonsoir dames, mijn heer," een zwierig gokleod jonkman do kamer binnon, die aan Karei word voorgesteld als de heer Van Ree, een vriend des huizes en bijna dagolijkscho bezoeker. wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANÜKVELD DB KOOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4