Buitenland. Marktberichten. Pre dikbeur ten, Terwijl Vrijdagmiddag eenige heeren uit Osch tusschen Zevenbergen en Nistelrode een drijfjacht bielden, vonden een tweetal drijvers in een dicht bosch op ongeveer 20 minuten afstand van den steenweg 's-Bosch Grave onder het hooge mos tusschen een weinig zand het geraamte van een man, gekleed in bruine broek, zwart gestreept vest en witte kousen. Het hoofd was van den romp gescheiden en ruste op een zwarte jas. Ter zijde op anderhalven pas afstand lag een koperen tabaksdoos. Daar het lijk op het grondgebied van Nistel rode gevonden was, werd onmiddelijk de burgemeester dezer gemeente gewaarschuwd, die weldra met den dokter ter plaatse ver scheen. Naar het oordeel van den dokter was het geraamte van een man van ongeveer veertig jaren en kon de dood wel een jaar geleden hebben plaats gehad. Of hier een misdaad in het spel is, kan thans niet verklaard worden. De verre afstand van den steenweg en het dichte bosch zouden er wel eenigszins op wijzen. De justitie is onmiddelijk met deze akelige vondst in kennis gesteld. (Nbr.) Een zeer treurig ongeluk had heden morgen plaats in de Lange Leidsche Dwars straat te Amsterdam. Een daar wonende vrouw viel met haar 11/2-jarig kind op den arm van de trap. Het kind kwam onder de moeder terecht en was onmiddellijk dood. De moeder werd in bewusteloozen toestand hevig bloedende aan het hoofd, naar het gasthuis gebracht met haar overleden kind,e. (Standaard.) Goud in Suriname De mededeelingen over de goudvondsten aan de Inina worden fabelachtig. Volgens „Onze West' zou de waarheid de fantasie nog overtreffen. Van iemand uit Albina, die door zijn werkkring geacht moet worden met goudzaken op de hoogte te zijn, vernam het blad, dat een Eranschman van de Inina was teruggekeerd met 84 kilo goud, eene waarde van meer dan 120,000 gulden. Sedert Juni is meer dan 1000 kilo goud van daar aangevoerd. Hoeveel maal moet een burgemeester per jaar zijn handteekening zetten Het getal handteekeningen, dat b. v. de burgemeester van Amsterdam heeft te zetten bedraagt jaarlijks 101,400, d.i. gemiddeld 338 per werkdag, en bovendien worden er nog 50 60,000 gestempeld. Wat bewondert de man het meest in de vrouw De „Amst. Ct" schreef bovenstaande prijs vraag uit. Aan de ingekomen antwoorden ontleenen wij de volgende Motto „Waarheid": „Een tegenzin van winkels, een afkeer van [gepraat, Een vast besloten zwijgen, als 't over mode [gaat. Een welgemoed gezichtje, komt manlief soms [wat laat, En ze onder zijn excusen, geen woordje te- [gen praat. Een vrouw die, kreeg ze woorden, nooit het [laatste hebben wou, Dat is wat 'k in haar sekse, het meest be- [wondoren zou." Motto „Zoo denken er meer": „Ik bewonder het meest die vrouw, welke weinig gevonden wordt in vergaderingen en yeel in haar huishouden, weinig in de balzaal en veel in de kinderkamer, weinig op het rij wiel en veel achter het naaimachine, die niet de liefde van haar man met schaarscho har telijkheden terugbetaalt en het eten niet laat aanbranden, omdat zij in lectuur was ver diept 1" Versje van „Democritis' „Heur haren, heur tanden, heur oogjes zoo [blauw. 'k Bewonder dat alles bij meisje en vrouw, Heur buste, da's duidelijk, die hoort er ook [Wj, Vermits, nota bene, dat echt alles zjj; Is 't hartje daar boven, voor valschheid be- [waard, Dan ken ik geen aardiger schepsel op aard." Inzending van „Job": „Wat ik het meest in mijne vrouw heb bewonderd Ik weet het niet meer Het waren, geloof ik, haar mooie oogen, of neen, het was haar gracieuse houding, slanke gestalte, haar kleine voetjes Och neen, dat was het ook niet, maar be kocht ben ik, da's zeker." In het „Vaderlandwordt door een vader mededeeling gedaan van een feit op kunstgebied dat naar zijne bescheiden meening wel de moeite waard is om vermeld te wor den. Ik heb, zoo schrijft hij, een meisje van ongeveer een jaar of twintig die altijd erg geambitioneerd is geweest om te leeren zin gen, maar bij wie nooit de minste sporen van een stem te ontdekken waren. Integen deel, de geluiden, die zij voortbracht, waren zoo disharmonieus, dat het hooren daarvan voor haar huisgenooten een ware kwelling was. To evallig sprak ik daarover de leerares (volgt de naam eener piano- en zangonder wijzeres) en deze zei me in het bezit van een in Duitschland nog recent ontdekte nieuwe zangmethode te zijn, die haar in staat stelde zelfs een op stemgebied zoo weinig begaafde als mijn dochter, na betrekkelijk weinig lessen in het bezit van een goed stemgeluid te stel len. Tevens vroeg ze mij verlof er een proef mee te mogen nemen. Ietwat ongeloovig, dat moet ik gulweg bekennen, gaf ik mijn toestemming en ziet, na werkelijk maar eenige lessen had de wonderbare stem-metamorphose plaats gehad. Nu worden niet meer geluiden voortgebracht, die het midden houden tusschen kraaien en jammeren maar nu wordt gezongen mijn dochter is in het bezit van een stem. Aan de„ Times" wordt geseind uit Pretoria, d.d 15 Dec.De blokhuizen hebben reeds nagenoeg alle beschikbare manschappen in het land in beslag genomen Er is onver wijld behoefte aan meer infanterie Eagenoeg li 00 Boeren ten Noorden van de Delagoalijn leven in volkomen rust, omdat alle beschik bare colonnes elders moeten worden gebruikt. Jack Hindon, een bekende treinvernieler is ten zuiden van Pan. Hij is den 29en de lijn overgegaandaarna ging hij terug en trok weer den spoorweg over met een groote ren troep. Er schijnt geen reden om er aan te twijfelen dat bij een troep van 30 Boeien, die de lijn in noordelijke richting is overgegaan den 3en December gedurende de gecombineerde demon- stratiën in het Noorden en het Noorden en het Zuiden, de ambtenaren waren van de Regeering van Schalk Burger. De steker te Kiel blijft de geheele stad in spanning houden, omdat hij maar steeds weet te ontsnappen. Zondag en Maandag is hij stil geweest, maar Donderdagavond heeft een werkman, die van de werf kwam, van een goed gekleed heer vier steken in den arm gekregen. Voor de gewonde goed wist wat er gebeurde, was zijn aanrander ver dwenen. Hij valt tegenwoordig ook mannen aan, omdat hy gemerkt heeft dat als vrouwen verkleede speuragenten op hem loeren. Eenigen tijd geleden is een Boer, Wer- nich geheeten, wegens hoogverraad ter dood veroordeeld, welk vonnis ook aan hem vol trokken is. Thans brengt de „Bloemfontein Post" bijzonderheden over het strafgeding. Hieruit blijkt, dat Wernich terechtstond op een aanklacht van het overhalen van burgers, die evenals, hij den onzijdigheidseed hadden afgelegd, om zich weer bij de commando's aan te sluiten. Een der getuigen een zekere Nel, zeide, dat Wernich hun gevraagd had, „met hem uit te vluchten". Hij zou dan hun aanvoerder zijn. En deze aanvoerder leed zoo aan rheumatiek, dat hij de gerechtszaal moest worden binnengedragen terwijl de districts geneesheer verklaarde, dat hy sedert maanden in dezen toestand verkeerde. Toch vond het hof, geheel bestaande uit officieren, Wernich schuldig, en veroordeeldo hem ter dood. Lord Kitchener bekrachtigde dit vonnis. De zware stormen in Engeland hebben het bijzonder voorzien gehad op de telegi aaf- lijnen. Schier geen enkele lijn naar het noorden is in goeden staat gebleven, ook niet de spoorweg telegrafen. Telegrammen stapelen zich op Londen zendt gemiddeld per dag 1.750.000 woorden naar het noorden en werden ten slotte als brieven aan de treinen medegegeven Maar ook het spoorwegverkeer ondervond groote vertraging. De schade, alom aan de spoorwegtelegraaf aangericht, noopte tot zeer voorzichtig rijden, de zware sneeuwval, waar mede de stormen gepaard gingen, maakte herhaaldelijk het voortrydon onmogelyk. De „Wild Irishman", een van don groote snel treinen, werd ingesneeuwd. Te Manchester waren ten gevolge van de stoornis in het geregeld verkeer geen locomotieven voorhan den. Op de gewone uron werd een trein gereed gehouden, maar men moest wachten totdat een trein binnen was, voordat er een kon vertrekken. Bij de bakkerswerkstaking te Cadix is het Woensdagavond warm toegegaan De stakende bakkers, versterkt met een aantal andere arbeiders, hebben, gewapend met mes sen en revolvers, onder het geroep„Leve de anarchie I Weg met de bourgeois 1" een gedeelte van de stad afgestroopt. Ongeveer vijftig winkels werden door de bende aange vallen en leeggeplunderd. Waar de eigenaars trachtten zich te verzetten, werden zij gauw onschadelijk gemaakt. Ten slotte werd de gemeentelijke politie, die er op uitgezonden was de bende te keeren, op de vlucht gejaagd. De geheele stad raakte langzamerhand in rep en roer, tot eindelijk de gendarmerie er in slaagde, de orde te herstellen. Het werk- stakings-comité is in hechtenis genomen. Ten behoeve der Boeren kinderen, die met hun vaders in Portugal zijn opgesloten, hebben de pro-Boer Portugeeschen een poppen- tentoonstelling georganiseerd te Lissabon. Een aantal dames en jonge meisjes uit de hoogere kringen hebben daaraan meegewerkt. De tentoonstelling wordt gehouden in de zalen van het Atheneum. Er is o.a. een pop die Koningin Wilhelmina voorstelt in gala- costuum, die door de Koningin gezonden is. Andere poppen stellen Boeren-vrouwen voor, verder Grieksche, Zwitsersche, Japanee- sche en Turksche vrouwen. De eerste prijs werd verworven door me[. Sarah Bensande met een „bébé De opbrengst voor de jeugdige slachtoffers van Engelsche wreedheid, die deze als Kerst- ge-chenk zullen ontvangen, belooft groot te zijn. De groote raad van het kanton Bern heeft met algemeene stemmen besloten aan de Berner regeering op te dragen in de Bonds vergadering het voorstel te doen, dat de Bonds raad zich zal wenden tot de mogendheden om dezen te verzoeken gemeenschappelijke stappen te doen tot verbetering van het lot der Boerenvrouwen en kinderen in de con centratiekampen. De regeeringsraad Gobat opperde het denk beeld aan H. M. onze Koningin te verzoeken, haar medewerking te willen verleenen tot het uitrusten van een expeditie om de vrouwen en kinderen uit de concentratiekampen weg te voeren. De eerste apotheker van het concen tratie-kamp te Bloemfontein heeft voor het Crimineele hof te Bloemfontein terechtgestaan wegens het onnadenkend toedienen van een strychine-preparaat, dat den dood van drie „vluchtolingen" kinderen tengevolge had. De man dacht zeker„Op een paar Boerenkin deren meer of minder komt het er nu met aan en zij zijn zoo nog gauwer uit hun lijden." Het hof dacht er blijkbaar ook zoo over en sprak hem vrij. Het eenige gevolg is, dat er nu zeer strenge bepalingen in 't leven zijn geroepen met betrekking tot medicijnen, dokters en verpleegsters, om in het vervolg „vergissingen" te voorkomen. Amsterdam 16 Dec. Aangevoerd 360 Run deren, le kwal. 62 k 66 ct., 2de kwal. 58 ct. 3do kwal. 50 ct. por KG. 95 Melk- en Kalt- koeien t 120 k f 240; Graskalveren f 25 k f 35; 34 nucht. Kalveren f 9,k 112,63 Schapen 1 16 k f 22; Lammeren f k 485 vette Varkens 44 k 48 ct. per K.G. Purmerend, 17 Dec. Aangevoerd 112 vette Kalveren 65 k 85 ct. per KG.107 nucht. Kalveren f 8 k f 19; 238 vette Varkens 47 k 49 ct. per KG.57 magere Varkens f 16 k 26; 136 Biggen f 6 k f 11.3877 Schapen en 250 Lammeren330 Runderen en 6 Stieren; Kip-Eieren f 6.k f 7.per 100. Vette Koeien, 241 stuks, hooger in prijs h. vlug. Gelde Koeien, 89 stuks, prijsh. handel stug. Melkkoeien, prijsh., handel stug. Vette Kalveren, handel matig. Nuchtere Kalveren handel vlug. Vette Varkens, handel vlug. Magere Varkens h. vlug en Biggen h. stug. Vette Schapen, prijsh., handel matig. Overhouders lager in prijs, handel stug. Lammeren hooger in prijs, handel matig. Loiulcn. 16 Dec. Tor markt zijn aangevoerd 100 Runcloren, 11000 Schapen en Lammeren, 20 Kalveren 70 Varkens. Men noteert Run deren f 0.40 a f 0.80Schapen en Lammeren f 0.47 a f 0.85Kalveren f 0.50 a f 0.86 Varkens f 0.41 a f 0.70 Zondag 22 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Nam. half 3 ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffet. Oudcschild. Voorm. 10 uur do Ilr. Niessink, Avonds 7 uur do Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zwedon. Cocksdorp. Voorm. 10 uur do Hr. Baronds. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 uur ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep,

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 2