Enkhuizer Loten, Geld beschikbaar LBTER1J JenneiiiBrland", Hoofdkaas. l Vereeniging voor WERKVER SCHAFFING, HARMONIKA'S. Voor den regentijd Regen en Zonneschijn. JOH. DE HEER - ROTTERDAM. een drachtige VEUL-MERRIE. m LEES DIT!! Utrechtsche Wagen bespannen met 2 Paarden, geheel compleet, 2e prijs: Een Tilbury met paard geheel compl. De TEXELSCHE ALMANAK voor 1902 AGENT voor Texel is de Heer J. MAAT te BURG, Feuilleton. Te koop of in ruil Handel in puik beste Zeeuwsche en Friesche AARDAPPELEN. Joh. de Heer, Kotterdam. Verloting zonder uitstel 4 Februari 1902, Loten a 50 ct. p. lot, J. KOOL, Burg-Texel. J. P. Kikkert. Ph. YLESSING. Gevestigd te Haarlem, i HOOFDPRIJS: Het koffiehuis „net Park" met Inventaris te Enkhuizen of f 32.000 iu contanten. IPrijs per Lot f 1. Trekking 3 Maart 1902. J. Ph. BAKKER, Beurtschipper. J. HL MOOJEN. fi' 3eprijs: Een BOERENWAGEN. LANGEVELD DE ROOIJ. dubbel geoliede Broeken, Jassen, Rokken en Boezeroenen. Prijzen laag gesteld. -£P die zich belast met het aannemen van leden. S3 „i Adres GEBRs. BAKKER, Weden. Yerder: Een Gouden Kapstel, Meubileering voor een huis, Koeien, enz. enz. LOTEK verkrijgbaar bij LAKGETELD DE ROOIJ en J. KOOL. Thuerê's THEE bij Wed. P. Kuiper. op hypotheek huizen en land. Renten 4'A 5% naar gelang van onderpand en bedrag. Op handteekening met borgtocht voor oen jaar en langer. Zoo zuiver van toon en zoo helder als glas; Zoo makkelijk te speleD, voor 'n ieder van pas; Zoo keurig bewerkt van solied materiaal Zoo lieflijk die klokken van 't zuiverst metaal; Zoo weldoend voor 't oor, zoo verheffend voor 't hart; Zoo passend bij vreugd eu vertroostend in smart; Zoo praktisch en schoon, zoo goedkoop als 't maar kon; Dat alles en nog meer, is 't... Harpcarillon. Dit instrument bestaat uit 25 Harpsnaren en 18 fijne stalen platen, wonderscbooue toon. Prijs, geheel compleet met alle toebchoorcn t 13,50, franco thuis tegen postwissel. Een kind kun het spelen! Overal Agenten gevraagd. gevestigd te CASTRICUM. onder toezicht van B. YYIELAND LOS. Notaris te Uitgeest. Hoofdprijs: waarde f 2000 of f 1500 in contanten. VoortsKoeien, Schapen, Rijwielen, Naai machines, Gouden Horloges, enz. enz. en op het laatst uitgekomen nummer waarop een prijs is gevallen een premie van f 350 in contanten of een prachtige Pianino ter waarde van 1500. franco per post 55 ct. verkrijgbaar bij is van af heden bij ons verkrijgbaar a 15 cent per stuk en wordt bij toezending van dat bedrag per postwissel of in postzegels (raneo toege zonden door de uitgevers bericht ondergeteekende ruim voorzien te zijn van Aanbevelend, Uw Dw. Dienaar, <=>IJ Tt MA1NT Ili N D R,\ "c=3 Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 29 Maart 1S79. Deze Vereeniging heelt ten doel hare leden op een gemakkelijke wijze in F f bezit te doen geraken van allerlei Meubelen en Huishoudelijke Artikelen en h r ii werkloozen Leden (vakmannen) gedurende de 3 wintermaanden werk te vu-^riiaffen. Door slechts 6 cents per week te betalen, heeft ieder Lid recht deel te nemen aan de Verloting, welke op het einde van ieder verecnigingsjaar plaats heeft. De Directeur, Th. J. SCHOENAKER. ZS2 p Degelijke Volksharmonika's volgens nevenstaande teekening 2 Reg. 2 koorigf 3,75 3 3 - 4,50 4 „4 (Orgeltoon) - 5,50 Prachtige volle toen. Talrijke dankbetuigingen! Bij elk instrument cadeaueen Handleiding voor zelfonderricht om zonder notenkennis direct ver schillende liederen en koralen te kunnen spelen cn kleine reparatiën zelve te doen. Franco levering tegen toezending van postwissel. Grootste sorteering in Nederland van Mond-Blaas- en Hand-IIarmonika's. Hoofddepot der lichte Crefelders. Vraagt gratis geïll. Prijscourant. 11. Novelle door L. R. Wederverkoopera bij minstens 3 stuks hoog rabat* Na eone minzame begroeting verzocht zij hem, haar des middags te vergezellen naar A. Zij legde den weg liefst te paard af, daar het weder, ofschoon frisch, helder en stil was en na een paar uur zou Kareis paard toch ook wel uitge rust zijü, meende zij. Karei verzekerde haar, dat hij, zoo noodig, wel dadelijk weer ken opstijgen, want hij was niet ver geweest en had laDgzaam gereden. Emma verzocht hem echter, den stalknecht te zeggen, dat hij te twee uur haar rijpaard Floor voor moest brengen. Precies te twee uur geleidde de knecht eene prachtig opgetuigde merrie naar het terras en wachtte daar de komst van zijn meesteres af. Floor was een sierlijk beest met duune pooten eu korte manen, op den fraai gebogen nek. Met de glimmend gepoetste hoeven woelde het den grond om en gaf door zijn vroolijke spron gen den stalknecht handen vol werk. Nog voor Emma, verscheen Karei. Ilij ge leidde zult zijn schimmel bij de hand en nam eveneens een afwachtoudu houding aan. Dadelijk trad nu echter Emma naar buiten in een sierlijk rijkleed en ecu karwats in de hand. Karei hielp haar in den zadel, waarna hij eveneens vlug zijn klepper besteeg* Voort ging het nu in vluggen draf. Het was niet de eerste maal, dat de jongelui samen te paard uitreden. Verscheidene toertjes hadden zij reeds te zamen gemaakt. Emma onderhield zich gaarne met Karei over de omringende natuur, waarvan hij een goed opmerker bleek te zijn. Wanneer dus Van Horst zich uiet op de villa bevond, was Karei de trouwe metgezel van de jonge dame en dezo deed van zijn kant ook niets liever, dan met haar door velden en bosschen draven. Emma was een uitstekende amazone. Met bevalligheid hield zij de teugels van haar edel ros en nimmer ging het haar te hard. Trou wens, Floor vereischte een bekwame hand en een ervaren ruiter, daar zij niet altijd even mak kou genoemd worden. Het beest was nog al schrikachtig en als het schrikte vloog het als een pijl van een boog vooruit. Ofschoon de schimmel, die Karei bereed, een goed draver was, en ureu achtereen kon vol houden, liet Floor hem met rennen toch ver achter zich, iets waarover Emma zich wel eens vroolijk miaktc, doch hetgeen Karei niet altijd cveu gerust deed zijn, daar hij in de onmoge lijkheid verkeerde, de jonge dame te hulp te komeu, als het paard haar eons te machtig mccht worden. Na een rit van ruim een uur bereikte men de stad en begaf Emma zich naar eene vriendin in wier gezelschap zij een paar boodschappen wilde doen, terwijl Karei met de paarden naar een stalling reed. Te vijf uren zaten beiden weer in den zadel Emma had een goeden zin en wilde eens snel rijden. Karei verzocht haar echter haar paard wat in te houden, daar hij haar anders bezwaar lijk zou kunnen volgen. Gaarne voldeed hot meisje aan zijn verzoek en nu ging het beurtelings dravende en ren nende op huis aan. Terwijl ze naast elkander in een lange laan reden, klonk eensklaps iu hunne nabijheid een gewcersohut. Beide paarden steigerdon van schrik. Karei bedwong echter het zijue dadelijk door het zacht op den hals te kloppen. Floor evenwel schoot in het volgend oogen- blik pijlsnel vooruit en liet zich door Emma's vrij krachtige hand niet tot staan brengen. Het gevaar bemerkende, waarin het meisje v erkeerde, gaf Karei zijn schimmel de sporen, beproefde haar te naderen, wat hem echter niet gelukte, daar Floor uit alle macht bleef door rennen. Toch ontdekte hij na enkele minuten dat hij begon te winnenweldra had hij nu Emma ingehaald, die hare bedaardheid niet had verloren en het beest tot stilstand had weten te brongen. Glimlachend wachtte zij Karei op en verzekerde hem, dat zij in 't geheel niet bevreesd was geweest. Langzaam vervolgde men nu de terugreis en bereikte zonder verdere ongovallon het land huis. In den loop van dezelfde week kwam Van Horst, die intusschen tot ritmeester was be vorder I op Bellevue aan en vertoefde hier een paar weken. Het spreekt van zelf, dat nu dezo de cavalier van Emma was, zoodut Karei haar in dien tijd niet dikwijls sprak. Een enkele maal gebeurde dit toch, daar mevrouw van Renen, nu en dan Karei uitnoodigdo, met de familhe te dineeren. Zoo leerde hij ook Van Horst woldra kennen als een vroolijken, oprechten jongen man, met wion hij gaarne omging. Van Horst zocht ook dikwijls Kareis gezel schap, en vergezeldo hem nu en dan op zijn tochten in don omtrek. De ritmeester bereed dan het rijpaard van den ovorledene hoer Van Renen, een kraohtig Engelsoh renpaard, dat in snelheid zijns gelijke in den ganschen omtrek niet vond. Ofschoon Pluto, zoo heette het dier, weinig gebruikt werd, wilde mevrouw Van Renen het toch niet verkoopen, daar haar echtgenoot zeer op het beest gesteld was geweest. Het paard werd dus zeer goed onderhouden. Geen wonder alzoo, dat Van Horst in den aanvang al zijne rijkunst noodig had, het edele ros te bedwingen en het gelijken stap met Kareis schimmel te doen houden. Uren achtereen konden de beide vrienden zoo in den omtrek vertoeven, nu eens rijdende dan weer wandelende, nadat ze hunne paarden op de eone of andere hoeve hadden op stal gezet. Somtijds bezocht de ritmeester ook Karei op zijn kamer, om met hem een sigaar te rooken en het speet dezen dan ook zeer, toen Van Horst hem mededeelde, dat hij zich den vol genden dag weer bij zijn rigoment in Den Haag moest vervoegen. VHI. Rustig verliep voor Karei de tijd. Hij ver vulde nauwgezet ziju plicht en vergezelde in zijn vrijen tijd Emma of maakte alleen eene wandeling, waarbij hij zich steeds meer ver lustigde in de nu prachtige natuur. Alleen als hij dacht aan Marie, dan vervicd hij in somber gepeins; dan wenschte hij soms, haar. bij zich te hebben in de heerlijke lanen van het park. Dit stoud dan ook bij hem vast, dat hij haar dien zomer nog eens motst zien en spreken, Als Emma hem in zoo'n sombere bui aantrof plaagde ze hem en meende, dat zij er spoedig wel meer van zou hooren, doch Karei achtte het niet geraden, haar de reden van zijn ver driet mee te deelen. Emma was boscheidon genoeg, er niet op aan te dringen, zoodat voor haar een geheim bleef, wat er was voorgevallen tusschen Karei en Marie; ja, nimmer had hij zelfs haar naam genoemd, ofschoon Emma hem nog al eens een en ander mededeelde, ook om- treut Van Horst. Als Karei haar op hare rijtoertjes vergezelde vroeg hij steeds, welk paard zij zou berijden, en indien het de vurige Floor was. dan liet hij voor zich het renpaard Pluto zadelen. Toen hij voor 't eerst daartoe vergunning vruog aan mevrouw van Renen, hoorde deze wel wat vreemd op, doch zij wilde het Karei niet weigeren. Emma begreep zeer goed, waarom hij zoo handelde en zij achtte hem er des te meer om. Ea dat de vrees van den voorzichtigen jonge ling geen hersenschim-was, bleek op zekeren dag, toen door een onverwaebten zijsprong van Floer de teugels aan de hand der berijdster ontglipten. In toomeloozen vaart rende nu het paard voort, terwijl het elk oogenblik gevaar liep op den teugel te trappen en te vallen, en wee dan het ongelukkige meisje. Nu tooude echter Pluto wat hij vermocht. Pijlsnel schoot hij op aansporing van Karei zijn kameraad achterna en had hem spoedig ingohaald F u boog Karei zich om den hals van het edele dier en greep den heen en weer slingerden teugel van de verschrikte Floor, waarna beide paarden apoodig tot stilstand waren gebracht. Bij hunne thuiskomst vertelde Emma het gebeurde aan hare moeder, die dadelijk Karei haren dank betuigde voor zijn trouwen bijstand en hem dringend verzocht, steeds Pluto te nemen als hij Emma vergezelde, 't Liefst had zij Floor maar vaD do hand gedaan, doch daar wilde Emma niet van hooren. Zoo begeleidde de jongeling haar dus steeds op het edelo ros Pluto, ook al had zij haar mak wit rijpaard bestogen. Natunrlijk trok dit wel de aandacht van de bewoners der omgelegen dorpoa en villa's, ja zelfs van die uit de stad A, waar Emma nog al eens kwam en schertsend maakten sommigen dan wel eens do opmerking of de nieuwe opzichter misschien langzamer- haud in al de rechten van Van Horst zou 1 wonschen te treden. Nimmer was van deze gezegden iets ter oore f gekomen, nuoh van Emma, n ch van Karei, i totdat op zekeren dag onverwacht de ritmeester uit den Haag te Bellevue arriveerde en Da eene hartelijke begroeting der dames, zioh spoedig bij Karei op zijne kamer vervoegde. Deze was juist bezig met het nazien van eenige rekeningen on bemerkte aan de gedwon gen kalmte van zijn vriend dadelijk, dat er iets niet in den haak was. Hij hield zioh echter, v alsul hij niets bospeurde en noodigde Van Horst uit, wat plaats te nemen. Deze gaf hieraan H gevolg nu begon er als gewoonlijk een gesprek A3 dat evenwel niet bost vlette; telkens ontstond er eene gaping. Eindelijk haalde de ritmeester 0 zijn portefeuille te voorsohijn, nam er eon brief uit, en reikte dien aan Karei over, met dez^ woorden„ziedaar Groothart, lees dat eens enaa zeg me, wat go daarvan denkt." Karei nam den brief en las hem. Het was een naamloos geechrift^moteen verdraaide hand e geschreven en waarin Van Horst gowuarschuwd jpj werd voor den jongen opzichter, die zeer veel werk van zijno verlooide scheen te maken. Het feit, dat Karei haar in don laatstan tijd steeds vergezelde op het fraaie renpaard, dat anders alleen door den ritmeester werd bereden»; was er niet in verzwegen. wordt vervolgd.) Gedrukt bj) LANGEVELD ft DE &OOU, Ttu),

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4