HARPCARILLON. Geld beschikbaar DE KLEINE LORD, KANTOORBOEKEN enz. in ruime keuze. JOH. DE HEER. Rotterdam. lappen manufacturen, Tijdelijk voor 50 cent Regen en Zonneschijn. puike POLDERAARD APPELEN, Groote collectie. Uiterst lage prijzen. Boekhandel Parkstraat. F euilleton. Groot huiselijk genot. De Makelaar KEIJSER, publiek verhuren: TE KOOP Friesche Jammen 2,25 per mud. Attentie s. v. p. Belangrijk bericht. Goede kwaltteit. Lage prezen. Nieuw! Nieuw! Keurig Instrument, bestaande uit 25 Harpsnaren en een Klokkenspel, bevattende 18 fijne stalen platen, die een zilver- reine toon voortbrengen. In normaal toon gestemd, kan het ook bij elk ander instrument, Piano, Orgel, of wat ook, gebruikt v orden. Een kind kan liet spelen. Prijs compleet, met alle toebehooren, f 13,50, franco thuis tegen postw. Prospectus gratis. Overal Agenten gevraagd. zal Dingsdag 14 Januari 1902, 's avonds 7,8 uur, in „de Oranjebooma/d Burg Voor 6 jaren, Voor den Heer Dk. J. KEIJSER. 25 Aren TUINGROND bij den Burg in 12 perceelen, zijnde gebruikt door J. RIJK Jr. Verder alle soorten vroege en late POOTAARDAPPELEN. D. VERHOEVE, ONGEREN. Ondergeteekende bericht aan zijn geachten begunstigers, dat hij even als voorgaande jaren, gedurende de maand Januari OPRUIMING houdt van eene groote partij overgehouden van de Balans. Daar deze col lectie die van de vorige jaren verre overtreft, noodigt hij een ieder beleefd tot een bezoek uit, daar de prjjzen uiterst laag zjjn gesteld, en aan ieder die voor f 1,koopt, gratis een BON wordt verstrekt, kans gevende tot 't winnen van 20 zeer traaie prijzen. Als hoofdprijzen kunnen worden genoemd: 1 stel Kapok-Kussens, 1 Wollen en 1 Gewat teerde Satijndeken, 1 Moltondeken, 1 fraaie Damesjapon etc. Minzaam aanbevelend, Hoogachtend, UE. Dw. D., Ph. YLE8SING. op hypotheek huizen en land. Renten 47. k 57» naar gelang van onderpand en bedrag. Op handteekening met borgtocht voor een jaar en langer. J. H. MOOJEN. het wereldberoemde boekwerk van F. H. BURNETT. Dit zoo bij uitstek boelende boekwerk voor jong en oud, met tal van platen, zijn wij in de gelegenheid tijdelijk te leveren voor den gpotprys van slechts 50 cent contant. Daar de voorraad niet groot is, is spoedige bestelling zeer gewenscht. Men haastte zich dus en koope voor slechts 60 cent bovengenoemd boekwerk van 320 blad zijden flinke druk met vele platen in den Tegen toezending van 60 cent per postwissel ol in postzegels van 5 cent, wordt het boekwerk franco per post toegezonden. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. at"i werc* ik van mijne zware TTnTr breuken genezen? l J ïl Vraagt brochure aan't Pharm. ■Vlil Bureau te VALKENBERG bij Maastricht No. 121. 13. Novelle door L. R. IX. „Toch zeker als de ritmeester niet aanwezig is," merkte Schram op. „Natuurlijk," antwoordde Karei; „maartoch heeft ze mij wel eens verzekerd, dat zij op den duur liever onder mijn geleide, dan onder dat van Van Horst rijdt, daar deze haar niet gaarne ziet galoppeeren, waarvan zij toch dol veel houdt." „Gij zijt wel gelukkig, steeds de cavalier te mogen zijn eener zoo schoone jonge dame," sprak Schram. „Het is echter maar goed, als mijnheer van Horst niet jaloersch is uitgevallen. Gij zijt beiden jong en gaat, volgens uw zeggen amicaal met elkander om. Mij dunkt, het is niet geheel onmogelijk, dat uit die vriendschap een gevoel van meer teederen aard antstaat." „Och ja," hernam Karei, „dat is niet geheel onmogelijkmaar, aangenomen al dat Van Horst jaloersch is, wat kan hij er aan doen Zijn plicht roept hem in den Haag, zoodat hij niet altijd op Bellevue kan zijn, om zijn ver loofde te bewaken. Hij kan dus niet beter doen, dan geheel op den trouw van zijn meisje te rekenen." „Nu voor 't oogenblik is zij onder goede bescherming," sprak Schram, naar buiten wij zende, waar juist de ritmeester en Emma uit het park te voorschijn kwamen. „O, wat is zij schoon 1" liet hij er als onwillekeurig op volgen. „Ja en goed ook," hernam Karei„gelukkig de man, die haar tot vrouw krijgt." Weinige oogenblikken daarna trad Van Horst de kamer van Karei binnen en stond een oogen blik verbaasd, toen hij daar de heer Schram aantrof. Spoedig echter herstelde hij zich en reikte hem als een bekende de hand, welke door Schram met hartelijkheid werd gedrukt ofschoon Karei zich verbeelde, dat de hartelijk heid geveinsd was. Dat hij in elk geval niet bijzonder op het gezelschap van Van Horst gesteld scheen, was duidelijk, daar hij opeens een grooten haast toonde en weldra vertrok. Daar Schram te voet was, wilde Karei hem een eind weegs vergezellenop een veelbe- teekenden wenk van dezen bleef de ritmeester op de villa. Zoodra de beide wandelaars van uit de villa niet meer gezien konden worden,matigde Sohram aanvankelijk zijn stap, hetgeen Karei deed vragen, „of mijnheer Schram nu geen haast meer had „Eigenlijk neen, mijnheer Groothart,was hot antwoord. „Dooh zeg mij eens oprecht, vindt gij mijnheer Van Horst niet wat trotsch „Integendeel," was het antwoord„ik vind Van Horst eon gezellig, vroolijk on rondborstig jongman. „Nu, de smaken verschillen soms," sprak Schram en begon over iets anders te spreken. Bij een zijweg nam Karei afscheid en wan delde langzaam naar Bellevue terug. Hier trad de ritmeester, die hem op het terras had afgewacht, dadelijk op hem toe en vroeg: „Nu, mijn vriend, hebt ge al eenige zekerheid ver kregen f' „Nog niet, Van Horst; maar ik heb het aas uitgeworpen, als het visch je nu maar wil bijten." En daar op dat oogenblik ook mevrouw van Renen en Emma op het terras verschenen, werd er over de zaak niet verder gesproken. De vriendelijke dame verzocht de heeren, haar te vergezellen naar het prieel, al waar men dan gezamelijk de thee kon gebruiken. Verder beklaagde zij zich over Karei, die zich in de laatste dagen in 't geheel niet aan haar had vertoond. Karei verontschuldigde zich door iets te mom pelen omtrent verschil van stand, doch de dame bracht hem tot zwijgen door te beweren, dat zij van iemand, dien zij haar „vriend" noemde toch ook op eenige vriendschap mocht rekenen. „En dat hij een goed vriend van ons is heeft hij herhaaldelijk getoond," voegde zij er bij, hem vriendelijk aanziende. Tot laat in den avond bleef men bijeen, zoo dat Van Horst dien dag geene gelegenheid vond, Karei nog meer te spreken over Schram en ook de beide navolgende dagen spraken de vrienden elkander weinig onder vier oogen daar Van Horst door Emma in beslag werd gehouden en Karei een paar verafgelegen hoe ven moest bezoeken. Drie dagen na het laatste bezoek van Fredrik Schram op Bellevue, arriveerden er tegen den middag gelijktijdig twee brieven, een uit 's Her togenbosch voor Van Horst en een uit A. voor Karei. De laatste brief was van Schram en daarin meldde deze Karei, dat hij plan had, hem den volgenden dag nog eenige inlichtingen te komen verzoeken en of hij daarom zoo mo gelijk tegen elf uur te huis wilde zijn. Pas had Karei zijn brief ten einde gelezen of de ritmeester kwam vrij opgewonden, op zijn kamer stormen, met een geopende brief in de hand. Dit was wederom een niet-onder- teekend geschrift, schijnbaar niet door dezelfde hand als het vorige geschreven, en waarin men Van Horst zeer ernstig waarschuwde voor Groot hart. Onder meer stond daarin, dat men op eene wandeling Emma eens tot Karei had hooren zeggen, dat zij liever met hem ging rjjden en wandelen dan met haar deftigen galant, die haar nimmer wilde zien galoppeeren en er ook niet van hield, eens snel te loopen. En toen had Karei haar hand begrepen en er zijne lip pen op gedrukt. Zoodra Karei den inhoud had vernomen, sprong hij vroolijk op en Van Horst de hand druk kende, sprak hij"Komaan, mijn vriend, de visch heeft gebeten, we zullen een heerlijken stekel- baarsch vangen En nu deelde bij den rit meester mee, wat hij aan den heer Schram had verteld en wat deze nu slechts een weinig vergroot en gekleurd aan Van Horst schreef. Want dat deze brief weer van Schram kwam daaraan twijfelde Karei geen oogenblik, al was het postmerk ook 's Hertogenbosoh. Eene nauw keurige beschouwing bewees bovendien over tuigend dat de beide lasterbrieven door denzelfden persoon waren geschreven. De beide vrienden bleven nu nog een ge- ruimen tijd druk zitten praten. Eindelijk stond Van Horst op en zeide nog: „Dat'blijft dus zoo afgesproken „Ja, antwoordde Karei, „kwart over elf ver wacht ik u hier. Maar wees goed in uw rol, opdat de schurk ons spel niet begrjjpetoon maar eens goed, dat ge militair zijt." „Wees daaromtrent gerust; wie weet of ik u nog niet in werkelijkheid bang maak." „Nu, dan zoudt ge toch al raar uit den hoek moeten komen," hernam Karei glimlaohende, van een kleintje ben ik nu juist niet vervaard." Van Horst vertrok, ter wc 1 Karei den brief, waarmee hij was bezig geweest, voleindigde, waarna hij zijn hoed nam en eene wandeling in het park ging maken, teneinde alles te over denken. Onwillekeurig plaats genomon hebbondo op eene bank, dwaalden zjjne gedaohten weldra af naar 't Noorden, naar zijne Marie; hjj stolde zioh haar beeld voor den geest, hoe zij naast hom op de bank achter hare woning ge zeten, hoe bedroefd zij gedurende hun laatste reis van Assen naar K. was geweest en einde lijk hoe innig zij hem nog bij het afsoheid had aangezien. (iwordt vervolgd.) Gsdnikt by LANGBVKLD A Dl KOOU, Un). Taj Wei P. Kuiper. Thueré's THEE

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4