Buitenland. Marktberichten Uitslag gehouden verkoopiqgen. Predikbeurten, Advertentiën ADYERTENTIEN. by kinderen vertoonde, tast nu ook zeer veel ouderen aan. Zelfs de visschers op zeo wor den niet gespaard. Gelukkig is ze bij verre weg de meester, niet van ernstigen aard. De betrokken geneesheer heeft het er ondertus- schen druk mede. Staatsloterij Op de tot haar gerichte vraag wanneer de Staatsloterij zal worden afgeschaft heeft de Regeering geantwoord dat „van den geleide lijken weg om te komen tot afschaffiing der Staatsloterij niet zal worden afgeweken." De kindermoord te Tilburg Recht en menschelijkheid verzetten zich tegen de wijze, waarop de zaak van den geruchtmakenden en afschuwwekkenden Til- burgschen moord behandeld wordt. Dit betoogt prof, D. Simons in het jongste nummer van „Het Paleis van Justitie": „Gedurende meer dan een half jaar hangt aan den vrijgesproken beklaagde een nieuwe behandeling van zijn zaak boven het hoofd. Gedurende al die maanden blijft hij voort leven in een pijnlijke, kwellende onzekerheid, onder het gewicht eener zware, niet afgedane beschuldiging. Het mag zijn, dat bewustzijn van onschuld den man met vertrouwen den tweeden oor deelsdag doet afwachten, toch blijft een zoo langdurige, spannende onzekerheid een kwel ling, waarvoor sterke zenuwen zouden kunnen bezwijken Bloembollenhandel Als bewijs, welk een grooten omvang het kweeken van en de handel in bloembollen hebben genomen, kan dienen, dat Zaterdag per stoomschip „Statendam" niet minder dan 40 personen naar Amerika zijn vertrokken om de verschillende bloembollenhandelaars en -telers te Hillegom, Lisse en Sassenheim aldaar te vertegenwoordigen. In verband met het meermalen bespro ken denkbeeld om ook hier te lande een afzonderlijk departement van landbouw op te richten, kan worden medegedeeld, dat een dergelijk departement, behalve bij ons, ook niet bestaat in Portugal, Servië en Turkije. Daarentegen bestaat een dergelijk departe ment wel onder verschillende benaming in Pruisen, Noord-Amerika, Oostenrijk, Hongarije België, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Groot- Brittannië, Italië, Japan, Rumenië, Rusland, Zweden, Noorwegen en Zwitserland. Valsche bankbiljetten Te Leeuwarden is op last van den officier van justitie proces-verbaal opgemaakt tegen een boekhandelaar, wegens het in zijn winkel aanwezig hebben van de in den laatsten tijd veelbesproken quasie-bankbiljetten, waarbij de Nederlandsche Maagd een hoeveelheid kussen aan toonder beloofd om te betalen. Misschien zal de Leeuwarder rechtbank nu een veroordeeling uitspreken. Voor eenige dagen zijn de beide onder wijzers van de Christelijke school te Oost- bierum (Friesland) plotseling en geheimzinnig verdwenen. Om stilstand in 't onderwijs te voorkomen, wordt nu in de beide vacatures voorzien door den predikant der Gereform. Gemeente aldaar en zijn vrouw, die vroeger beiden bij het onderwijs werkzaam waren (R. N.) Waar de bierdrinkers zitten I Te Deurae met ruim 6500 inwoners, is in het afgeloopen jaar bijna een half millioon liter bier gebrouwen. Al dit bier is in het dorp zelf uitgedronken, zoodat vrouwen en kinderen medegerekend, het verbruik per hoofd ongeveer 75 liter heeft bedragen. 't Kan schikken. Een halve cent 1 In de wet van 30 December jlhoudende wijziging en verhooging van de koloniale huishoudelijke begrooting van Curaqao voor 1002, is volgens art. 2 post 52 diei begrooting kleeding van de marechaussees en de veld wachters, (f 150) gebracht op f 149,99'/», en aldus verminderd met de somma van een halven cent. Men meldt uit Utrecht aan de „N. R. Ct." In den laatsten tyd werden op het Cen traalstation alhier, uit de kas van het publiek telephoonvertrekje, herhaaldelijk de daarin door de gebruikers geworpen dubbeltjes gemist. Ten einde den dief te betrappen werd van wege de telephoonmaatschappy een inrichting gemaakt waardoor bij het openen van het deurtje der kas een electrisch schelletje over ging in het bureau van den restaurateur van waar men het gezicht op het telephoonver trekje heeft. Reeds den eersten dag werd de restaurateur door het sein gewaarschuwd en snelde met een paar anderen naar het bureau waar zij tijdig aankwamen om het vertrekje te zien verlaten door een bediende van de telephoonmartschappij, voor wien blijk baar de gemaakte inrichting geheim gebleven was. De man ontkent echter het geld uit de kas ontvreemd te hebben. De zaak is in handen der politie. Yalsch bankpapier Aan het Centraal station te Amsterdam vervoegden zich voor het loket der H. IJ. S. M. Vrijdag twee Duit- schers om een bankbiljet van 100 dollars te wisselen. De juffrouw, die daar dienst deed betaalde f 235 uit, maar na onderzoek bleek, dat het biljet waardeloos was. De personen die bij het aanbieden tegenwoordig waren hadden opgemerkt dat de heeren niet per spoor waren vertrokken maar de stad waren inge gaan. Onmiddelijk werd de politie van het bureel Oudebrugsteeg in kennis gesteld en spoedig werden de twee Duitschers in de "Warmoesstraat aangehouden. In hun b9zit werd gevonden een voorraad Hollandsch en Duitsch geld Door den heer Fundter, com missaris in die sectie, werd een verder on derzoek ingesteld. De twee aangehoudenen zijn in voorloopig arrest gehouden. Engelsche ronselaars Welke wanhopige pogingen door de En- golschen in het werk worden gesteld, om, op welke manier dan ook, te trachten de Boeren te onderdrukken en een einde aan den rampzaligen oorlog te maken, moge blijken uit het onderstaand schrijven, dat een te Amsterdam vertoevend Afrikaander heeft ontvangen Waarde Heer! Edinburg, 28 December 1901. Ik ben nu doende een verkennerscorps op te richten, onder den naam „Cameron's Scouts" dat onmiddelijk dienst zal gaan nemen in Zuid Afrika, en vernomen hebbende, dat u zeer goed in dat land bekend is, zoude ik van u willen vernemen, of u de verbintenis zoudt willen aangaan in het leger van Z. M. koning Edward dienst te doen als gids van het corps. Het tractement zal zeven gulden vijftig cents per dag bedragen met voeding. Gaarne zoude ik vóór 26 Januari a.s. uw antwoord tegemoet zien. Ik heb de eer te zijn. Uw toegenegene Th. CAMORON, Majoor C S. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat die heer, Th. Camoron, aanvankelijk directeur was van de Nationale Bank te Klerksdorp en daarna directeur van de mijnen, aldaar. De geadresseerde denkt er natuurlijk niet aan, de Engelsche regeering als spion van zijn land te dienen In een te Chicago gehouden monster meeting is besloten 500,000 handteekeningen te verzamelen, ten einde tot president Kruger de uitnoodiging te richt m in de dagen van de aanstaande kroningsfeesten in Engeland (Juni a.s.) een bezoek te brengen aan de Vereenigde Staten. - Een hooggeplaatst Engelschman, die relatiën heeft met officieele personen in het Vereenigd Koninkrijk en op een doorreis in Duitschland is, moet verklaard hebben, dat de Britsche rogeering niet genoeg manschappon en paarden neer vindt, om den oorlog voort te zetten. Van iedere lt 0 paarden, die naar ZuidAfiika worden verzonden, sterven er gemiddeld 20 onderweg. En de aanwerving van vrijwilligers wordt met den dag moeie- lijker. De Engelsche soldaten die zich thans in Zuid-Afrika bevinden, willen niet opnieuw dienstnemen na afloop van hun diensttijd, daar de meesten walgen van het beulenwerk, dat zij moeten verrichten. Te Brussel zijn groote financieele knoeie ryen aan 't licht gebracht in een algemeene vergadering van den „Vicinaux Hollandais" (Hollandsche Buurtspoorwegen). Een door een vorige aandeelhoudersvergadering aange stelde commissaris heeft thans een uiteen- zesting gegeven van de middelen door den raad van administratie aangewend om het geloof in den bloei van de onderneming te vestigen. Sedert 1896 zyn telkens valsche balansen opgemaakt. Groote sommen zyn verdwenen, totaal 640,426 franc, en er zyn 2000 obligaties uitgegeven van 500 franc, waarvan geen verantwoording is gedaan. Voorts zyn de eigendomsstukken, betrek king hebbende op de iyn Tilburg—Waalwyk die geheel aan de „Vicinaux Hollandais" be hoorde, als onderpand voor een leening van 150,000 gulden gegeven aan een assurantie maatschappij, die bovendien 800 van de ge noemde 2000 obligaties heeft ontvangen als aanvullend onderpand. Van dat geld is niets in de kas van de maatschappij gekomen. Met 1 Febr. wordt in Frankrijk een verbetering in het postverkeer ten plattelande ingevoerd. Op plaatsen waar geen postkantoor of het naaste verafgelegen is, zal de brieven besteller als wandelend postkantoor dienst doen en alle poststukken en geldswaarden die per post worden verzonden, ook telegram men moeten in ontvangst nemen, tegen recju uit een boekje, waarin de stukken worden opgeteekend. Telegrammen echter alleen voor de kantoren waar hij nog langs moet komen. Amsterdam 28 Jan. Aangevoerd 800 Run deren, le kwal. 64 k 66 ct., 2de kwal. 62 ct. 3de kwal. 58 ct. per KG. 105 Melk- en Kalf- koeien 1 120 f 240; 0 Graskalveren f' a f 34 nucht. Kalveren f 9,k f 12,23 Schapen f 16 f 22; Lammeren f 358 vette Varkens 44 k 48 ct. per K.G. Purmerend, 28 Jan. Aangevoerd 89 vette Kalveren 75 k 95 ct. per KG.131 nucht. Kalveren f 8 k f 19; 174 vette Varkens 47 k 49 ct. per KG.; 34 magere Varkens f 22 k 26; 115 Biggen f 7 k f 11.50; 930 Schapen en 250 Lammeren; 230 Runderen en 3 Stieren; Kip-Eieren f 4.k f 5.— per 100. Vette Koeien, 143 stuks, hooger in prijs h. vlug. Gelde Koeien, 87 stuks, prijsh. handel vlug. Melkkoeien, prijsh., handel stug. Vette Kalveren, handel matig. Nuchtere Kalveren handel vlug. Vette Varkens, handel vlug. Magere Varkens h. stug en Biggen h. stug. Vette Schapen, prijsh., handel matig. Overhouders prijsh., handel stug. Lammeren hooger in prijs, handel matig. Maandag 27 Januari 1902, te Den Burg. Notaris G. DIKKERS, te Texel. 0,95,70 Heet. „Voorste Geest" 0,87,50 „Middelste Geest" 0,27,40 „Kleine Geest" 1,04,70 „Achterste Geest" 13,59,47 Huis, Schuur, Erf, Tuin en 12 perceelen weiland staande en ge legen te Bargen op Texel. Konper: Dr. J. Timmer voor J 18355, 2,37,70 Heet. „de Fan" KooperC. S. Keijser voor f 2900, 18,02,30 Schuur met 3 per. weiland staande en gelegen in den polder „het Noorden". Kooper: S. P. Koning voor f 3285. Totaal f 24540,— Huis en Erf in de Weverstraat. Opgehouden. Zondag 2 Februari. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Nam. half 3. ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zwedeu. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen ln de Texelsche Cou rant In eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal ln rekening gebracht. Y GeborenCOBNELIS, zoon van B. BAKKER Cz. en M. BAKKER—Roeper. Texel, 26 Januari 1902.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 2