Puik best klaverhooi een flinke jongen versch vleesch Hoofdprijzen: f5000, f1200, f700, f300, f200 Slechts 50 CENT per Lot!! Sluiting van. den Verkoop Donderdag e.k. (3 April) Groote Noord-Hollandsche Landbouw Verloting te Koedijk (bij Alkmaar.) Feuilleton. Een dochter van Transvaal. NederlandsGhe VissGherij-T entoonstelling J. KALF, lste Hoofdprijs: Een compleete Inventaris van eene Boerderij J. KOOL te Burg op Texel KOEDIJK bij Alkmaar. De Directie P. VOLKERS, TE KOOP, voor billijken prijs, Ter drukkerij van de Texelsche Courant kan terstond geplaatst worden ter opleiding in het vak. Na dien tijd zijn onvoorwaardelijk geen Loten meer verkrijgbaar. VERLOTINGr beslist 11 -APRIL 1902 2de Hoofdprijs: Een Utrechtsche Jachtwagen met 2 Paarden of f1200 in contanten. 3de Hoofdprijs: Een Tilbury met een Paard of f 700 in contanten. èi 50 cents per Lot, 1 Jnli—80 September 1902, te KATWIJK AAN ZEE. Ondergeteekende, tot wien het verzoek werd gericht zoo mogelijk zijne medewerking te ver- leenen tot het welslagen der hierboven genoemde tentoonstelling, door te trachten ook van bier inzendingen te doen plaats hebben, brengt ter kennis van belanghebbenden dat: Gedurende de maanden Juli, Augustus en September van dit jaar te Katwijk aan Zee zal gehouden worden eene Nederlandsihe Vis- schery-tentoonstelling in den meest uitgebreiden zin des woords. Alle inzendingen op het gebied der Yisscherij, waardoor deze tak van nijverheid in ons Vader land tot meerdere bloei kan geraken, zullen welkom zijnook monsters vau WIER worden gaarne tegemoet gezien. Voor nadere inlichtingen is ondergeteekende steeds bereid. H. W. DE JONCHEERE. bij M. ALDERLLESTE, Eierlaud. Ondergeteekende bericht aan zijn geachten begunstigers, dat zijne SLAGERIJ opnieuw is geopend en er vanaf Maandag den 24sten dezer weder bij hem is to bekomen. Beleefd beveelt hij zich aan bij de burgerij, wier gunst hij zoo vele jaren heeft genoten en belooft bij voortduring eene zeer nette en prompte bediening. Slachter en Vleeschhouwer. Burg op Texel22 Maart 1902. en op het laatst uitgekomen IVuiumer met een prijs een premie van f 250. zie overige prijzen hieronder en op het prospectus.) in het openbaar onder toezicht van een Notaris, in het Koffiehuis .Het Vergulde Paard" van C. MAN, te Koedijk. met buitengewoon groote Veestapel of f 6000 in contanten. (Zie verdere omschrijving op het Prospectus gratis bij iederen wederverkooper te bekomen.) In deze Verloting bevindt zich nog onder meerdere Prijzen: Een COMPLEET NOTENHOUTEN EETKAMER-AMEUBLEMENT, bestaande uit een Trektatel met 3 bladen, Twaalf Stoelen, bekleed met echt Russisch Leder, een Buffet en een Dientafel of f 300 in contanten. Een PRACHTIG MASSIEF ZILVEREN THEESERVIES, bestaande uit een Massief Zil veren Trekpot met Zilveren Theestoofje, Zilveren Melkkan, Zilveren Suikerpot en een Zil veren Lepelbakje ol f 200 in contanten. Voorts 10 Fietsen van eerste merken met één jaar garantie. Vijf Gouden Dames- en Vijf Gouden Heeren Remontoir Horloges benevens 455 overige prijzen, waaronder van groote waarde en waarvan de minste eene waarde vertegenwoordigt van minstens f 2.50 en boven dien als premie op het laatst uitgetrokken nummer met een prijs f 250 in contanteD. De ondergeteekende bericht dat bij verkrijgbaar zijn bovenstaande Loten met giatis een prospectus vermeldende al de prijzen die getrokken worden. Naar buiten franco per keerende post tegen toezending van postwissel of postzegels Naar alle steden en dorpen van Nederland worden de prijzen terstond na de trekking den gelukkigen winners franco toegezonden. TrekkingslijsteD, waarop de Nummers behoorlijk naar volgorde gerangschikt, gratis ter inzage of 10 cent te bekomen bij den wederverkoopers bij wien het Lot gekocht is. die in alle steden en dorpen solide wederverkoopers tegen provisie vrragt. Uit het Engelsch vertaald door P. L. 11 Hoofdstuk IV. September liep ten einde. Geoffrij's regiment was boven Lady-Smith op den grens van Natal gezonden. Iederen dag kon men het ultimatum van één der beide zijden verwachten. Geoffrij besloot een laatste krachtige poging te doen om Katharina uit Transvaal op Engelsch grond gebied te breDgen. Hoofdstuk 5 Hij ging naar den kolonel en ljgde hem de zaak uit. Zou hij drie dagen verlof kunnen krijgen om naar de hoeve van Viljoen te gaan en zijne vrouw te halen? De kolonel aarzelde lang, maar de belofte van Geoffrij dat hij op tijd terug zou zijn en nadat hij nogmaals had uitgelegd, hoe de zaken stonden, deden hem eindelijk zijne toestemming geven. Je zag er de laatste maand slecht uit en ik hoop dat je vrouw nu maar verstandig zal zijn en met je terugkeeren. Denk er om geen uur langer dan drie etmaal. De treinen, die Transvaal binnen gingen waren geheel ledig. Geoffrij zag dat het met die welke Natal ingingen heel anders gesteld was, Engelschen, vrouwen, mannen en kinderen vluchten naar Engelsch grondgebied. Geoffrij stapte bij het kleine station uit. De stationchef was onbcschofter dan ooit, maar Geoffry verkropte zijn toorn en bood den man een goede som om zijn ponny te huren. Op zulke voordeelige voorwaarden wilde hij het zelfs wel aan een Engelschman leenen. Geoffry reed haastig naar de hoeve. Hij vertrouwde op zijn geheugen om de weg dwars door het veld te vinden en zijn geheugen liet hem niet in den steek. Zijn hart klopte snel, toen hij het boschje mimosa hoornen en de lage struiken aan den oever der stroom in het gezicht kreeg. Wat een gelukkige uren hadden hij en KathariDa niet bij die struiken doorgebracht. Toen kwam de lage hofstede in 't zicht; het zag er nog eender uit. De zon ging onder, juist als op dien avond, toen zij na hun trouwen thuiskwamen. Een gestalte stond in do veranda een gestalte welke hij als die van Viljoen her kende. Hij was druk bezig zijn geweer schoon te maken. Hij keek eerst op toen Geoffry zijn vermoeide ponny bij het hek liet stilhouden. Gijmompelde Oom Viljoen, terwijl hij zijn geweer voorzichtig nederlegde. Gij Is Katharina binnen Dat is zij. Viljoen trok aan zijn langen baard. Hij stak Geoffry geen hand toe en deze had, van zijn kant, geen lust den boer vriendelijk tegemoet te komen. Ik wenschte haar te zien. Geoffry bond zijn paard aan de omheining en kwam, na de poort geopend te hebben in de veranda. Katharina! riep de oude Viljoen. Op dien roep kwam zij buiten. Zij was in 't zwart. Haar gelaat leek ouder. Zij scheen grooter te zijn geworden of hare zwarte kleeding maakte het haar. Katharina, zeide Geoffry. Hij drukte haar aan zijn hart en kuste haar, zich niet storende aan den ouden Viljoen. Zij lag eenige oogen- blikken stil in zijne armen en toen zij haar gelaat ophief, lagen er tranen op hare bleeke wangen. Waarom zijt gij gekomen? zeide zij. Om je te halen. Ik meende dat wij genoeg hadden geschreven en dat het beter was, in persoon te komen om je wat voretandiger te maken. Katharina lachte droevig en schudde het hoofd. Ik kan niet komen. Ik schreef het je in mijne brieven. Dat is gekheid. Je bent mijne vrouw en mijne vrouw moet op Engelsche grond zijn. Zij is mijne dochter en blijft bij haar volk zeide Viljoen. Ja, ik blijf bij mijn volk, zoide Katharina. Zij maakte zich uit de armen van haren echtgenoot los en verwijderde zich van hem. Mijn volk is uw volk, zeide Geoffrij. Neen! dat is zoo niet, zeide zij rustig. Zoo is het, zeide de oude Viljoen en zijne oogen schitterden, Geoffrij had hem nog nooit zoo opgewonden gezien als dien avond. Uw volk zal in zeo gejaagd worden. Niemand zal in de Zuid-Afrikaansche republieken blijven mis schien wel niet aan de kaap zelfs. Dat zullen wij zien, zeide Geoffrij kalm. Ik ben hier niet, om daarover te twisten. Ik kom hier om mijne vrouw te halen ontkent gij soms dat eene vrouw haren man moet volgen „Zij is een boer en zal bij de boeren blijven." Ja vader, ik wil bij u blijven. Ik wil bij mijne eigene stamgenooten zijn, zeide zij zich tot Geoffrij wendende, gedurende deze oorlog wil ik bij hem blijven. Het zal spoedig gedaan zijn. Gij zult verslagen worden als bij Meyuba. Dan wil ik weer bij je komen. Geoffrij steunde, onmogelijk was het i menschen uit te leggen, dat wanneer Engeland deze keer begon te vechten zij niet zouden eindigen voor de boeren verslagen zouden zijn. „Gij vergist u" zeide hij, de oorlog zal dan alleen uit zijn wanneer gij ten onder zfjt gebracht en gij kunt zelf het best oordeelen wanneet dat zal zijn. Geoffrij, zeide Katharina ernstig, waarom kunt gij niet bij ons blijven? Morgon gaan wij naar Pretoria. "Wil je met ons meegaan? Gij zult niet vechten gij zult veilig in het huis van mijnen vader zijn en wanneer de oorlog over is Je moet gek zijn, zoo iets te zeggen zeide Geoffrij kleurende. Zou je willen dat uw echtgenoot zijnen vlag ontrouw werd- om do grootste verrader en lafaard dezer eeuff te worden Ge moet gek zijn. Goed gesproken, zeide Viljoen. Ook ik wil mijn vlag niet verlaten zeide Katharina trotseh. Gij deedt dat, toen gij met mij trouwdet. Een oogenblik zweeg ieder. De zon verdween onder de horizont. Het vermoeide paard stampte ongeduldig op den grond. Wil je niet met mij meegaan Is dat je laatste woord? Wil je niet? Ik kan niet niot. Ik moet bij mijn eigen volk blijven. De oude Viljoen was weer begonnen zijn geweer op te wrijven. Geoffrij keerde om en stapte naar zijn paard. Waar gaat gij heon, riep Katharina hem bij zijn mouw vasthoudende. „Ik ga naar Piet de Wet." Maar je bent vermoeid. Je hebt den heelen weg gereden. Vader, zoo mag hij niet gaan Maar de oude Viljoen zweeg. Hij nam zijn geweer op en bekeek nauwlettend het vizier, Hier is geen plaats voor mfj, zeide Geoffrij gij hebt uw keuze gedaan, Katharina en ik de mijne. Het is uw eigen schuld. Als gij mij niet belooft morgen met mij meê te gaan rjd ik naar de hoeve van de Wet. Ik wil niet. Myn plaats is bij mijnen vader zeide zy trotseh. Zij ging naar haren vader en stak haren arm door den zijne. Geoffrij ging. „Geoffrij Geoffrij I" hare handen omarmde hom Geoffrij, hoe kunt ge mij verlaten Gij hebt gekozen, Geoffrij's gelaat was streng en koud. wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LA.NGEVELD ft DE ftOOU, ToxaL

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4