Kleeden, Karpetten, Matten en Zeil. BEHANGSELPAPIER, Zitting van den Raad der Gem, Vlieland, Uitslag gehouden verkoopii]gen. Marktberichten. Pre dikbeur ten, ADVERTENTIËN. m 4-jarige KOE. WT MANTELS. Voor de schoonmaak eene groote keuze Voorradig Verlenging voorloopige concessie Tram. Vaststelling Schoolgeldkohier2e hv. 1902. Vaststelling rekening Algem. Weeshuis 1901 en begrooting 1902. inzake verzoek com- Praeadvies van B. W. missie tot wering van schoolverzuim om vergoe ding rijtuighuur. Benoeming onderwijzer aid school m. u. I. Nadere besprekingen inzake verandering der marktdagen. \g jet 8,: Op Woensdag den 2den April 1902, des avonds ten 8 ure. Purmerend, 8 April. Aangevoerd 181 vette Kalveren 75 4 90 ct. por KG.805 nucht. Kalveren f 10 A f 23; 91 vette Varkens 46 4 51 ct. per KG.; 60 magere Varkens f 18 4 32; 315 Biggen f84 f 13.1941 Schapen en Lammeron 556 Runderen en 4 Stieren Kip-Eieren f 2.50 4 f 3.per 100. Vette Koeien, 135 stuks, prijsh k. vlug. Gelde Koeien, 421 stuks, prijsh. handel vlug. Melkkoeien, prijsh., handel stug. Vette Kalveren, handel vlug. Nuchtere Kalveren handel vlug. Vette Varkens, handel matig. Magere Varkens h. stug en Biggen h. stug. Maandag 7 April 1902, te Den Burg. Notaris Cl. H. DE BOER. Opstal van een huis in Eierland Kooper H. Rikkenberg voor f 250, CORRESPONDENTIE. Aan D. en H. Als U in staat is te zorgen voor beslist juiste opgaven daaromtrent, willen wij die gaarne opnemen. De uitgevers. Zondag 13 April. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Geen dienst. Nam 3 uur de Hr. Van Zweden. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. half 10 de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barende. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Op den 10 April hopen onze ge liefde Ouders, CORNELIS Jz. ROEPER en ALIDA RAB, hun 40-jarige Echtvereeniging te her denken. Namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Den Burg 1902. Op Zaterdag 12 April 1902, hopen onze geliefde Ouders, R. SMIT en M. HIN, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Spang, Texel, 1902. Zaterdag 12 -April, hopen onze geliefde Ou Iers, Th. DU PORTO en D. MAAS, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen. Oude Hoorn, Texel. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden bij ons 25-jarig huwelijk, betuigen wij onzen hartelijken dank. K. DALENBERG en Echtgenoote. Eierland. TE KOOP een op kalven staande beste C. LAAN, bjj DE COCKSDORP. VOOR DIT SEIZOEN ontvangen de nieuwste modellen Minzaam aanbevelend, H. DALMEIJER. een groote collectie vanaf 7 cent per rol. RANDEN vanaf 2 cent per rol. TEGEL-, MARMER- en HOUTKLEUR- PAPIER, verkrijgbaaar bij J. E. TKETST. N.B. Roode Wr(jfwas 15 ct. per ons. aangezien ZEd. nog ecnige mededeelingen daaromtrent had te doen en het raadzaam was dit in besloten ver gadering te doen. De voorz. doelt mede, dat bij tot zijn spijt moet mededeelen, van den eoncessionarris dien morgen het bericht te hebben ontvangen, dat hij door onvoorziene omstandigheden zich genoopt ziet zijn aanvrage geheel in te trekken. Verlenging van de voorloopige concessie is dus niet noodig. Wordt zonder artikelsgewijze behandeling vastgesteld tot een totaal bedrag van f 647,70. Do voorz. brengt ter tafel het rapport der commissie van onderzoek en brengt deze commissie dank voor de genomen moeite. Volgens dat rapport wordt voorgesteld de rekening en de begrooting goed te keuren, daar bij de commissie geen bedenkingen tegen die aanneming bestaan. üveieenkomstig dat advies wordt de rekening vast gesteld met als totaal der ontvangsten uitgaven batig saldo idem begrooting ontvangsten uitgaven f 11239,32s 10248,90s 990,42 f 8493,14 8493,14 3 r D D m I B. W. adviseeron goedgunstig op bet verzoek te beschikken en stellen voor de vergoeding voor rijtuig- huur te bepalen per keer voor de Cocksdorp f 2,50, den Hoorn en Oudeschild f 1,25, Koog en Oosterend f 1,50 en Waal op f 1, Gerekend naar het aantal vergaderingen, verleden jaar gehouden, (totaal 12) en in aanmerking nemend, dat langzamerhand bet aantal vergaderingen nog wel zal verminderen, doordat men meer met de leerplicht wet op de hoogte zou zijn, zullen de kosten per jaar niet zoo buitengewoon hoog zijn. Overeenkomstig dat advies wordt besloten. Voor die betrekking had zich slechts 1 sollicitant aangemeld. De eerste oproeping was gedaan op 14 Febr. en omdat slechts 1 sollicitant zich had aangemeld, was opnieuw eene oproeping gedaan op 7 en 15 Maart, zonder dat er meer sollicitanten zich hadden aangemeld. De voordracht bestaat daarom uit 1 persoon. De inlichtingen omtrent die soilicitant zijn alleszins gunstig. Sollicitant was de heer Albertus Kuijpers, thans werk zaam in het instituut Wolters te Amsterdam, vroeger achtereenvolgens te Velsen, IJmuiden en Berkhout. Hij is in [t bezit der vereisehte acte Eranscli en heeft plan nog dit jaar examen te doen voor acte Duitsch. De heer Keesom vraagt of het traktement niet wat laag is. De voorz. acht de salaiisregeling alhier zeer goed en ziet, nu er een geschikt sollicitant is, niet in, waarom eene oproeping moest worden gedaan tegen hooger salaris. Tot stemming overgegaan zijnde wordt dehecrKuij pers benoemd met 8 stemmen, terwijl 1 stembriefje hlanco was gelaten. De voorz. deelt mede, dat ten gevolge van het besluit om ook C groote lammermarkten op Donderdag te houden, de verordening op de markten moet worden gewijzigd. Bij nader onderzoek was het ZEd. gebleken aat die markten, bij goedkeuripg door H.H. Ged. Staten nog dit jaar konden worden ingevoerd, aangezien dat college binnen een maand na de aanvrage een beslis sing moet nemen. Aangezien nu de heer Keesom persoonlijk nog was komen spreken over eene andere marktdag, die wel veranderd mocht worden, n.l. 24 April en nog enkele andere punten in de thans geldende verordening dien den te worden voorzien, werd door B. W. maar een concept voor een nieuwe verordening op de markten opgemaakt, welke spr. voorstelt te behandelen. Besloten werd de markt op 24 April te doen ver vallen, doch te bepalen, dat de groote voorjanrsmarkt zou plaats hebben op den 4cn Maandag in April, want ofschoon die markt meer plaatselijk is en or geen vreemde kooplieden komen, gaat het tooh maar niet aan, een markt nu eens op die, dan weer op een anderen dag te houden. Aangezien volgens de thans geldende verordening 15 Maart geen marktdag is, terwtjl blijkbaar die dag algemeen onder de marktdagen wordt gerekend, wordt besloten dit ook in de verordening op te nomen. De gewijzigde verordoning werd mot algemeenc stemmen goedgekeurd. Volgens die verordening zal markt worden gohouden de 2e Maandag in Janunri, Februari en December; iedere Maandag tusschen 15 Maart en 15 November. Groote lammcrcnmarkten zullen worden gehouden de 3e Maandag van Mei en do 5 volgende Maandagen en ook op den Donderdag volgende op den 3en Maan dag in Mei en de 5 volgende Donderdagen. Is een der Maandagen waarop markt zou worden gehouden, op een Cbr. feestdag, dan zal de daarop volgende Dinsdag de markt plaats hebben, torwijl in 1 plaats van Donderdag, Woensdag markt zal worden gehouden, als die Donderdag op zoo'n dag valt. erder zal meer spcciaai paardenmarkt worden ge houden op den 2en Maandag voor kermis en veulen- ^markt op den 2en Maandag in Augustus. Ter behandeling van hot punt rioleering Burgwal, at de raad over in een zitting mot gesloten deuren. Na heropening der vergadering deelt de "Voorz. mede, Iw j"58'0'®11 js de gunning niet te doen, doch B. en Wte machtigen door een andere deskundige een ander bestek te doen maken en in dat bestek te doen opnemen, dat ook Hollandsehe buizen van goede kwa liteit mogen worden gelcvord. Verder deelt de Voorz. nog mede, dat bet bestek voor het nieuwo postkantoor is ingekomen, doch dat f® J8'®' noodig is, aangezien het een gebouw is voor het Rjjk, bestek en begrooting door een meer deskundige te doen opmaken, waarvoor ZEd. dan op 't oog hooft de heer Te Neuil, opzichter te Amstordam, aio ook ezig is met het plan voor de verbouwing van de kerk te Oudeschild. Besloten wordt aan B. W. over te laten in deze Rua naar ^un .Koedvinden, t„ li rondvraag niemand meer iets hobbende voor Mellon, wordt do vergadoring gesloten. Tegenwoordig D. Visser, H. de hoeren H. Meyer, J. Zeylemaker* ikema, K. Raap en K. Visser. Voorzitter de Burgemeester. lo. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. 2. Verzoek van den heer H. Dijk om eervol ontslag als Directeur-Lceraar der Zeevaartschool, tengevolge van zijne benoeming tot leeraar aan de Zeevaartschool te Rotterdam. Overeenkomstig het verzoek wordt be sloten het eervol ontslag te verleenen op 1 Mei, terwijl tevens wordt bepaald, dat den heer Dijk zal worden dankgezegd voor de vele moeite, die hij zich hij de opleiding der leerlingen, in zijn vrijen tijd steeds be langeloos heeft getroost. 3o. Verzoek van den heer J. Smits om eervol ontslag als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Dit wordt verleend, terwijl in zijne plaats wordt be noemd de heer G. Donia. 4o. Aanbieding van de verslagen der commissie tot wering van schoolverzuim, van den toestand van het Lager Onderwijs en van de Zeevaartschool. Wordt be sloten dat deze ter kennisneming onder de leden zullen circulearen. 5o. De instructie voor den nachtwacht, omroeper, straatreiniger enz. worden goedgekeurd, nadat op voorstel van den heer D. Visser het roeploon op 20 ct. is vastgesteld. 6o. Behandeling van een adres van den heer F. H. Eydman, verzoekende dat de Raad zal ondersteunen zijn in afschrift bijgevoegd adres aan den Minister van Binnenlandsche zaken, waarin hij vraagt om de ont worpen quarantaine-barak voor lijders aan besmettelijke ziekten, niet te doen bouwen op het eiland Vlieland, maar elders, bijv. op de Griend. Adressant betoogt dat de barak aan de gemeente geen enkel voordeel brengt, maar daarentegen noodeloos groot gevaar voor besmetting met de meest gevreesde ziekten zal opleveren. Zoowel voor hare reputatie als badplaats, als voor de te verwachten onmiskenbare voordeelen van de op te richten waterfabriek, zou de stichting van eene barak eene ware ramp voor bet eiland 2ijnmen denke slechts aan de pest, die ten vorigen jare zelfs in het naburige Engeland voorkwam. Adressant komt voorts in verzet tegen de geheimzinnigheid waarmede deze zaak is voorbereid. Hierover wordt in den breede gediscussieerd. De voorzitter deelt mede dat over deze zaak reeds in 1898 en 1899 en ook later is gesproken en ge correspondeerd. Daarenboven hebben alle groote bladen in de verslagen over de Staatsbegrooting van 1902 gemeld, dat daarop f 9000.was uitgetrokken als eerste termijn voor een te Vlieland te bouwen barak. Niemand kan dus hieromtrent eenige onwetendheid voorwenden. De heer Hylkema, erkennende dat niet bepaaldelijk van geheimhouding kan worden gesproken, moet niettemin opmerken, dat hij ter plaatse waar men wel op de hoogte was, heeft geïnformeerd naar de plaats waar de barak zou worden gebouwd en dat hij toen op die vraag geen antwoord heeft kunnen krijgen. Er was dus wel iets dat niet voor openbaarmaking geschikt werd geacht. En nu is juist de plaats van stichting het punt dat verzet uitlokt. Alle leden zijn dan ook van oordeel, dat ietwat meer openhartigheid, vooral tusschen hen die zich nauw aan deze zaak verwant gevoelen, wensckelijk ware geweest. De heeren Raap, Zeylemakei, D. Visser en K. Visser zijn van meening dat de Griend niet dan met zeer groote kosten voor het doel geschikt is te maken, terwijl ontscheping van patiënten en bcnoodigdheden toch steeds met groote moeielijkheden zal gepaard gaan. De voorzitter merkt op, dat der gemeente niet eene barak, die men elders niet wenscht, wordt opgedrongen, doch dat de thans bestaande in het dorp door den Inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht is afgekeurd, omdat zij voor het doel absoluut ongeschikt is, Vlieland is altijd quarantaine-plaats geweest en zal dit ook wel moeten blijven. In deze omstandigheden is dus de bouw van eene nieuwe barak, die geheel naar de eischen des ti)ds zal zijn ingericht, eene groote verbetering te achten. Hij verwacht echter dat naar aanleiding van liet request van den heer Eydman wel een onderzoek zal worden gedaan naar de mogelijkheid om Griend tot quarantaine plaats te maken en hij -reeft daarom in overweging om dit eerst af te wachten. Blijkt dan Griend inder daad geschikt, dan is er voldoende aanleiding om het request te ondersteunen. Dienovereenkomstig wordt besloten. 6o. Bij de rondvraag wordt do aandacht gevestigd op de schade die het Oostersche Veld heeft van het achtergebleven zeewier. Hierin zal worden voorzien. Voorts wordt, ook in verband met vroegere besprekingen, bepaald dat strenger zal worden gewaakt tegen het werpen van vuilnis enz. op of tegen den dijk, op straat en langs de Noordzijde van het dorp. Overtreders zullen worden geverbaliseerd en beboet. Nog wordt de aandacht er op gevestigd dat de des nachts doorbrandende lantaarns, tot des morgens tusschen 6 en 7 ure worden brandende gehouden. Zij branden dus eenige uren bij klaarlichten dag' Het is voldoeude dat zij tot, zonsopkomst branden. Op een en ander za! beter orde worden gesteld. Hierna sluit do Voorzitter do vergadering. -w-T-.-ye»,. L

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 3