TTi Tl ptp's Rentenkoers De Grappenmaker, R. P. Keijser Cz. H.H. Veehouders. Kleeden, Harpetton, Matten en Zeil. Gezonde blanke Odessa Gerst Verhuring bij Inschrijving. ZOMERMANTELS, ATLASSEN BEHANGSELPAPIER, Feuilleton. Een dochter van Transvaal. eene lading primasima Odessa Mais en Amerik. Lijnkoeken. a. Het ophalen van Wier. b. Het zetten van Fuiken. een prachtige collectie Boekhandel Parkstraat. Voorradig T. KOORN, Molenstraat BURG. av~ MANTELS- -m Voor de schoonmaak eene groote keuze Men Mede het geluk de hand. 11 Millioen 202.000 Mark Samuel Heckscher senr. Dat moet ieder koopen! mé wa W ca W iw Wachtende per schipper J. Jac. Rab Heden ontvangen Ph. YLESSING. een groote collectie vanat 7 cent per rol. R A X D E X vanaf 2 cent per rol. J. L. LEEN. K.B. Roode Wryfwas 15 et. per ons. J. EL MOOJEN. Methode BRANDE. P. STR00MER Jr., VOOR DIT SEIZOEN ontvangen de nieuwste modellen H. DALMEIJER. Uitnoodiging tot deelneming in de kansen, van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker 1 MEI e. k. J. D. DIJK, Uitgever, Groningen. "bij "W ei P. Kuiper. 75 R.G. netto f 4,55. 65 K.G. netto 4.35 Vraag monsters en de bekende conditiën. Burg, Buitersplaats. Het Bestuur van het Waterschap de 30 Ge meenschappelijke Polders, zal op Donderdag 24 April 1902, 's middags 12 ure, in het Café den Burg alhier, bij inschrijving verhuren voor den tijd van 3 jaren. 1. Aan den Zeedijk, van af den Prins Hendrik- dijk tot aan de Schanssluis, in 2 perceelen. 2. Van af de Oostkant der Haven te Oudcschild tot de Schoenerhoek. 3. Van daar tot de binnenhoek van de Hom. 4. Van daar tot de buitenhoek van Zuidewind. 5. Van daar tot de Waalder Sluis. 1. Aan den .Zeedijk, van af den Prins Hendrik- dijk tot aan de afscheiding bij de Noordkaap. De huurders moeten 2 medehuurders stellen en 5°/0 van een jaar huursom betalen. bestaande uit gekleurde en zwarte JACQUETS en PELLERINES. Aanbevelend, Hoogachtend, van Bakker Deelstra k f 1,25, R. Bos 50 en 90 cent, P. R. Bos k 50 cent en ook de groote atlas van P. R. Bos k f 5.gebonden (nieuwste drukken), zijn voorhanden in den ATLASSEN, KAARTEN, BOEKWERKEN, TIJDSCHRIFTEN, ENZ., indien niet voorhanden, kunnen spoedig worden geleverd. Winkel gesloten zijnde, worden bestellingen ook gaarne aan linis aangenomen. Aanbevelend, W. J. LANGEVELD Pz. TEGEL-, MARMER- en HOUTKLEUR- PAPIER, verkrijgbaaar bij van GELD, ten mijnen kantore beschikbaar, onder hypothecair verband van: a. LANDERIJEN 4'/< h. HUIZEN 4'/j mits voldoende overwaarde. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het snijden van paarden en varkens en wat verder bij het vak behoort, onder leidiDg van den in geheel Friesland beroemden Paarden- en Varkenssnijder P. H. BECKERS, van Leeuwarden. Aanbevolen door de H.H. H. C. Poll, Rijks- yeearts te Witmarsum, S. J. Blauw, Paarden handelaar te Roordahuizen en Herman us Bakker Koopman te Boxurn, Friesland. Egmondermeer bij Alkmaar. Aangiiten worden ingewacht bij Minzaam aanbevelend, 1 prijs a 1 prijs a 1 prijs a 2 prijzen a 1 prijs a 1 prijs a 1 prijs a 2 prijzen a 1 prijs a 1 prijs a 1 prijs a Hoofdprijs ev. 500,000 Mk. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordeel biedende Geld loterij die volgens het plan slechts 118,000 loten bevat, zijn de volgende: De hoogste prijs is eventueel 500,000 Mk. Premie van 300,000 Mk. 16 prijzen a 10,000 Mk. 200,000 Mk. 56 prijzen a 5,000 Mk. 100,000 Mk. 102 prijzen a 3,000 Mk- 75,000 Mk. 156 prijzen a 2,000 Mk- 70,000 Mk. 4 prijzen a 1500 Mk- 65,000 Mk. 612 prijzen a 1000 Mk- 60,000 Mk. 1030 prijzen a 300 Mk. 55,000 Mk. 20 prijzen a 250 Mk. 50,000 Mk. 77 prijzen a 200 Mk. 40,000 Mk. 36053 prijzen a 169 Mk. 30,000 Mk. 9989 prijzen a 150, 148,115, 20,000 Mk. 100 Mk. 10S82 prijzen a 78,45, 21 Mk. Totaal 59,010 prijzen. De Hoofdprijs in de le klasse bedraagt 50,000 Mk. stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M., in de 3e tot 60,000 M. in de 4e tot 65,000 M., in de 5e tot 70,000 M., in de 6e tot 75,000 M., in de 7e tot 200,000 M. en met de premie van 300,000 event, tot 500,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechts fl. 3,50 een half origineel lot slechts fl. 1,75 een kwart origineel lot slechts fl. 0,90 De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplan voorzien van net Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. De uitbetaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan mgn eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toe zending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitschland. Zoo'n boek met leuke, grappige, komische, jolige, vroolijke Voordrachten, zooals voorkomen in: bevattende 31 splinternieuwe komische Voor drachten, Humoristische Scènes, vroolijke Coupletten, Liederen enz. INHOUD: De Notenkoopman. Jacobus Heeltrog. Een oranjedag. Alles is ver gankelijk. In 't donkere Amsterdam. Sjoe- laderie, Sjoeladera. Om drie dubbeltjes. Do gebochelde. Tandmeester en Likdoornsnijder. De luiaard. Jeremias Ongeval. De dap pere Jonker. Een braakmiddel. De liedjes zanger. De verloren huissleutel. Ik wou wel. Levie Lap. Vast besloten. De ver- zekering8-agent. Mijn Margriet. Onze kost ganger. Nu kun je goed lachen. De schoon vader. De schoorsteenveger. Pietje leeft nog. Gezelschapslied. De huwelijks-inzege ning van Rabbi Poerlewitsky. Nieuwe pot pourri. De erfenis van Jochem Drup. Welkomstlied. Nieuw vroolijk bruiloftslied. Dit hoogst grappige boek vun 80 bladzijden met de 31 splinternieuwe Voordrachten en aan wijzingen hoe men de stukken moet voordragen, wordt na toezending van postwissel f 0,55, of van elf postzegels k 5 cent, goed verpakt franco per post toegezonden door N. Kijk-in-'t Jatstraat 63. Uit het Engelsch vertaald door P. L. 15 Hoofdstuk 6 Drink eens- Haastig schonk hij eenige brande wijn in het bekertje van zijn veldflesch. Zij trilde doch dronk langzaam, terwijl hij het aan hare lippen hield. Het is erg sterk, zeide zij, terwijl zij hare oogen met de hand afdroogde. Die handen waren vuil van de modder, door hare klimpartij en op een er van was eene groote krab, waaruit het bloed nog druppelde. Gij hebt uw hand bezeerd, zeide hij naar het bloed wijzend. Heb ik P Ja, dat gebeurde bij het klimmen, Ik viel op een scherpe steen. Hij vond eenig linnen en verbond hare hand. Zij onderwierp zich er lijdelijk aan, te vermoeid om anders te doen. Ik moet u naar het vrouwenkwartier te Lady- Smith breDgen, zeide hij, toen hij klaar was, het is niet ver, denkt ge dat ge zult kunnen loopen? „Daar kan ik niet heengaan.' „Waar wilt gij dan heen?" „Daar niet," hernam zij, rood wordende. Waarom niet? Zoo niet? Zij keek naar hare jongenskleeding, Daar hadt gij vroeger aan moeten denken, zeide hij. „Wat zouden zij van mij denken uwe vrouw, Geoffry Hij haalde de schouders op. Hij was er zeker van, dat zij zouden denken, wat hij dacht dat er iets achter stak. Zij zouden er misschien ook bij denken dat hij er aan medeplichtig was. Men dacht gauw kwaad van wie ook in de belegerde stad. Men zou hem nakijken en over hem fluisteren, het nieuws van zijn boer-vrouw zoo plotseling te voorschijn gekomen, zou op aller lippen zijn. Zijn kolonel zou hem koelweg ondervragen, zijne medeofficieren onderling over hem praten, zijne manschappen zouden zeggen dat hij zich voor Hollandsch goud verkocht had, zijne loopbaan als soldaat zou waarschijnlijk ten einde zijn. Zij begreep het. Ik had het plan niet mij te laten zien zeide zij zwak. Ik meende, ale ik u gezien had even als ik was gekomen, weer terug te sluipen. Hij vroeg haar niet hoe zij in het hospitaal had deuken te komen als hij verwond was ge worden. Hij dacht na wat het beste was wat hij nu kon doen. Zou hij haar, zooals zij was, naar het vrouwenkwartier brengen, of zou hij beproeven eerst wat andere kleeren voor haar te krijgen Ik kan Lady-Smith niet binnen, zeide zij. Zij licht hare vermoeide oogleden op en keek hem vast aan. Ik wil uw ongeluk niet en ik zie aan je gelaat dat ik het zou doen. Zij zullen, evenals gij, denken dat ik een spion ben. Ik wil gaan zooals ik gekomen ben Dat kunt gij niet, dat is niet veilig. Een rollende steen, een te luide stap en ge wordt doodgeschoten. Dat kan mij niet schelen zeide zij bitter. Maar mij wel. Gij moet, of hier blijven dat ik eenige vrouwenkleeren voor u gevonden heb ol nu met mij mee gaan naar het vrouwen- kwartier. Ik zal ia een paar uren terug zijn als je het eerste wilt. Maar na het aanbreken van den dag is deze plaats niet meer veilig voor je. Ieder oogenblik kan hier in de hut een granaat ontploffen. Ben je hier den heelen dag „Bijna wel. Af en toe niet." Met de handen voor het gelaat zeide weenende. „Die verschrikkelijke oorlog." "Wil je dan hier blijven dat ik in Lady-Smith wat goed voor je ga halen Ik ken een vrouw, die mij zou willen helpen, Ik zon je liever niet als jongen gekleed zien, wanneer ik je in het vrouwenkwartier breng. Bij zijne woorden kwam er een hooge blos op hare wangen, die echter even spoedig weer in een doodelijk wit overging. Zij schrikte terug alsof' zij wenschte dat de grond zioh voor haar mocht openen en haar verzwelgen. „Ik moet teruggaan zooals ik kwam" stamel de zij. N Dat kan je niet. Wil je dan hier blijven f zeide hij na een oogenblik. Ik ben in een uur of zoo terug. Doe het licht uit voor ik de deur open maak. Lichten zijn verboden. Het konden seinen zijn voor den vijand. En verder dienen zij als doelwit voor de kogels uwer vrienden Hier zijn luoifers. Als ge wilt, kunt ge het licht weer aansteken als ik weg ben. Maar toch raad ik je maar in 't donker te blijven, Dat is veiliger. Hij ging naar de deur en wachtte met de knop in de hand, op het uitblazen der kaars, om die te openen. Maar zij bewoog zich niet. (wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEVELD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4