GEEN BREUK MEER. 10.000 frs. Belooning Parel-Glansstijfsel, Crême-Stijfsel, fiS* fijne vette VAARS Groots opruiming!!! Aanbesteding. Verpachten: Yarktns- en Schapenvleesch. Beschikbaar de zwartbonte jarige STIER, bij A. DROS Albzn. Engelsche wolscharen Zeisen en Boomen, Steenen en Strijkers, Spitten en Hamers. Parkstraat. ZOETELIEF. Feuilleton. Om millioenen. Aanbesteding. Voor de fijne wasch. Ontvangen zwarte mantels, aan hem, die bij behandeling volgens mijne methode, niet volkomen genezen wordt. Hoogste bekroningen. Duizenden dankbetuigingen. Verlangt gratis gebruiksaanwijzing van het PHARMACEUTISCHE BUREAU VALKENBERG No. 27 bij Maastricht. te Het Bestuur Tan het Waterschap de 30 ge meenschappelijke Polderszal op Zaterdag 7 Juni 1909, 's morgens 10 ure, im den polder het Noorden AANBESTEDEN: Het GRAVEN yc.n de Wegsloot nevens het land afkomstig van W. Brans. Het Bestuur van den polder Eijerland, zal op Zaterdag 14 Juni aanstaande, in het lokaal van de Wed. THOMASSEN te de Cocksdorp, des avonds ten half zes uur publiek aanbesteden: le. de leverantie van ISO M3 ouderhoudsgriut. 2e. het transport dier grint lanrs den weg. 3e. het maaien en schoonmaken van het kanaal, dè postsloot en de hoogezandskil. 4e. het teren aer poldereigendommen. het QRASGEWAS op de aan den polder toebehoorende wegen. Bes middags van denzelfdeu dag om drie ■nr AANBESTEDING op het werk, van eenig graafwerk aan het verlengde gedeelte der Hoogezandskil van af den grintweg tot voorbij de loopbrug. Nadere iniormatiën verstrekt den opzichter. Het bestuur genoemd H. FLEN8, Dijkgr. J. P. NOORDIJK, Secret. Teiel, 4 Juni 1902. De ondergeteekende bericht zijn geachten begunstigers, dat hij heden een le kwaliteit BflmlifiSk van den heer P. Kooiman, zal slach ten, welfes hedenavond voor een ieder zal hangen ter bezichtiging. Tevoni- verkrijgbaar Wegens de hooge veeprijzen is de prijs van het rundvleesch met 5 cent per K.G. veihoogd. Aanbevelend, K. PEREBOOM. afkomstig van de Wed. Jb. Jb. Eelman, welk* met de keuring de premie behaalde. JAN B. BAKKER, BARGEN, Texel. merk: „de Bijenkorf" maakt het goeaala nieuw. Prys per doosje 11 cent. merk: „de Bijenkorfechte kleur, per doosje 11 cent, Aanbevelend, Van al, heden worden alle voorradige Vitra ges, Karpetten, Cocosmatjes, Kleedjes en eenlge restanten Vloerzeil met 10 procent kortiDg opgeruimd. HEDEN ONTVANGEN een partij beste kwaliteit welke tot zeer lage prijzen worden verkocht. 20»/, korting uitsluitend voor contante betaling. Aanbevelend, Ph. VLES9USTG. 4. Hoofdstuk II. Hij verwachtte, neen, eischte een gelijke toe wijding van ons allen, van zijn ouderhebbende officieren over wie bij wat den dienst aanging met ijzeren roede heerschte. Niemand onzer had graag met hem te doen, als hij boos was, en dit was hij, ronduit gezegd, niet zelden, want opvliegend was hij en zeer driftig, hoewel in den grond niet kwaad. Diep verscholen, achter zijn streng gelaat en ruw uiterlijk, zat een goedig harthij liep met dit laatste niet te koop, althans niet tegenover een plichtver- geten ondergeschikte, en daarvoor zag hij mij op dit oogenblik aan. Ik was alles behalve op mijn gemak, toen ik voor den grooten man mijn opwachting moest maken. Terstond pakte hij me aan. Sakkerloot, voor de bi....! wat moet dat beteekenen, Morks riep hij bulderend. „Welk excuus hebt u in het midden te brengen Natuurlijk moet u zich verslapen, wanneer je uw nachten gebruikt, om Jenny Smith, dat dwaashoofdje, het hof te maken. Maar laat u eens en vooral gezegd zijn: Nalatigheid inden dienst duld ik niet. U komt te laat ter parada en u weet, dat ik sta op punctualiteit en zelf doe wat ik anderen voorhoud. Klokslag tien was ik dezen morgen hier. Maar u zult maken dat ik mijn gedtld verlies: daarom opgepast; dezen keer zal ik het gebeurde nog door de vingers zien." „Tot orders generaalzei ik met het gebruike lijk militair saluut, op mijn hielen ronddraaiend rechtsomkeer, en waarbij toch de vraag zich aan mij opdrong, waarom ik, die over millioenen had te beschikken, mij zoo'n slaafsche onder werping liet aanleunen. „Apropos, Morks riep de chei mij bij het heengaan toe, „breng me toch eens het rapport over de verdedigingswerken van de West-Indi sche kolenstations. Ik mag toch aannemen dut dit is uitgewerkt, he „Neen, Sir, nog niet geheelik ben opge houden gewor den door „God almachtig yiel hij me woedend in de rede, „jij, aartsluiaardZul-je me stapelgek maken U weet toch zoo goed als ik kapitein dat het Ministrie van Buitcnlandsche Zaken op het werk aandringt, dat ik het lord Salisbury binnen een week heb toegezegd, en daar komt u me vertellen datdatO, maak dat je weg komt ik wil niets van je excuses hooren. Dat doet de maat overloopenU maakt de afdeeling te schande, ik kan u niet meer ge bruiken. Ga maar weer terug bij den verve lenden troependienst, excerceeren, wachtbetrek- ken, uitrukken, enz. En als uw ziel in het hondengat van Bermuda met langzaam vuur geroosterd wordt, dan hebt u tijd genoeg, er over na te denken, welke gelegenheid u hebt laten voorbijgaan. Maak, dat u wegkomt, zeg ik; ik heb met u afgedaan, uw gezicht alleen is me genoeg!" Ik maakte nogmaals rechtsomkeert en nam in mijn woede want nu was ik woedend op mijn beurt het besluit, den generaal bij het woord te nemen en zonder eenige formaliteit het bureau te verlaten. Maar gewoonte is een tweede natuur, de geest van ondergeschiktheid en gehoorzaamheid kan men niet in een oogen blik uitroeien, als deze eenmaal tot merg en been is doorgedrongen. Toen ik weer mijn schrijitafel zag met den stapel papieren, her innerde mijn plicht mij, dat ik, uit rechtmatig eergevoel, gedwongen was, mijn taak ten einde te brengen. Aan mijn rapport over de kolenstations ontbrak niet veel meer, en ik bracht dit aanstonds ten einde. Ik liet het door den sergeant-majoor aan den generaal overhandigen en begon aan den tweeden bundel papieren, met „strikt ge heim" gewaarmerkt. Van den inhoud kan ik niet veel meer zeggen, dan dat het betrof een aanbod van Spanje, om Cuba tijdelijk aan Enge land af te staan, en aldus de moeielijkheden met Amerika te vermijden. Aangezien ik kort te voren in Havanna had vertoefd, zou ik het voorstel uit een militair oogpunt toelichten. Het geheel was een zeer netelige affaire, want het geringste wat er van uitlekte, kon zeer ernstige verwikkelingen met de Vereenigde Staten van Amerika tengevolge hebben. Maar nu viel mij de kantteckening „ter voordracht" in het oog, en ik begreep er uit, dat ik monde linge aanwijzing zou noodig hebben, alvorens mij aan het werk te kunnen zetten. Dan moest ik mijn geprikkelden chef weer onder de oogen komen, en daartoe gevoelde ik weinig lust. Vroeger of later moest het er toch toe komen, daarom verkoos ik maar dadelijk in den zuren appel te bijten en hem een paar vluchtig neer geschreven regels te overhandigen. De generaal, die in de lectuur van mjjn ander rapport vóór een staanden lessenaar verdiept scheen, (zelden ging hij zitten) keerde zich bij mijn binnenkomen om, en knikte me vriendelijk toe. De afgetrokken onweersbui had in zijn prikkelbaar gemoed weer plaats gemaakt voor helderen zonneschijn. „Zeer goed, mijn waarde Morks, alleen moeten een paar punten nog wat breedvoeriger worden uitgewerkt." Toen bespraken we deze punten. Vervolgens polste ik hem over de andere aangelegenheid, en was spoedig op de hoogte van hetgeen ik noodig had te weten, maar daaromtrent kan ik hier niet in bijzonderheden treden, om rede het een geheime verhandeling was voor beide landen van het hoogste ge wicht en de generaal-majoor vestigde met buitengewonen nadruk en hoogen ernst mijn aandacht op het belang, dat ik onder geen voorwendsel hoegenaamd deze papieren uit mijn handen mocht geven. „U zult in uw eigen kamer er aan moeten werken, want einde dezer week moet het rapport klaar zijn, maar voorzichtig, denk erom! Sluit de stukken weg voor den nacht streng ge heim moet alles behandeld worden!" „Het geval kan zich voordoen, generaal, dat u het werk aan een ander moet toevertrouwen, daar ik moeielijk lang genoeg hier kan blijven om het af te maken," antwoordde ik eenigszins formeel, terwijl ik hem het vel papier over handigde. waarop ik mijn verzoek om ontslag had geschreven. „Hoe is 't, MorksP Alle duivels! dat meen je toch niet?" riep de chei, heel van de wijs gebracht. „Zoo kwalijk kun je, wat ik straks gezegd heb, toch niet opnemen. Ik ben misschien wat driftig geweest, maar ernstig gemeend was het niet. Neen, neen, je neemt dit leelijkding terug, of je laat mij het verscheuren. Dat gaat toch maar zoo niet? Vergeven en vergeten, mijn jongen. Hier heb je mijn hand, ik vraag je verschooning, en ik weet dat je niet meer te laat zult komen Nu haastte ik mij, de verklaring ai te leggen, dat mijn aanvraag om ontslag volstrekt geen ergernis als oorzaak had, maar er andere rede nen waren, die mij noopten den militairen stand vaarwel te zeggen. „De zaak is heel eenvoudig," zei ik, „ik heb een erfenis gekregen, een werkelijk heel mooie erfenis!" „Nu, hoe groot is die dan wel, als ik vragen mag Ik doe met opzet navraag, omdat je misschien een heel mooi inkomen kunt hebben en toch beter zoudt doen, in dienst te blijven. Voor ieder onafhankelijk jongmenBch is tuoht, door geregelden arbeid, een heilzaam levens beginsel. Geloof me, spoedig zal het je gaan vervelen je eigen meester te zijn. Dat komt van lieverlede tot; drank en spel, interesseert zich voor de vrouwen, en je gaat naar de maan. Hoeveel is het wel, een, twee-, drie- of vier duizend pond per jaar P" „O, veel meer Sir," ging ik voort. „Ikgeloof dat ik twee, driemaal millionair ben. Wilt u zoo goed zijn, dezen brief eens te lezen P" be sloot ik, terwijl ik hem het schrijven van mijn practizijns overhandigde. (wordt vervolgd.) Gedrukt b| LAJNG1VSLD A Dl KOOU, Texel. Thueré's THEE "bij Wed. P. Kuiper.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4