VADER en MOEDER Aanbesteding". handwerklessen. Messen en Scharen 0 J. J. KU1JPER, Parkstraa Deurwaarder C. DE WIJN, N Marktberichten. Predikbeurten, ADVERTENTIËN. FRIEDR. HERDER Abr. Sohn, Solingen Verpachting van jacht en konijnenvangs op YLIELAUD. De JACHT en KONIJNENVANGST o, het eiland Vlieland in vier perceelei Te huur kleine 2-mansdag KLAVERHOOIGEWAS S. B. J. FREDERIKS. MAANDAG 14 JULI 1902, bij inschrijving aanbesteden: publiek verkoopen; het hooigewas en nagras van Van hier werden den 5n Juli uitgevoerd 143 lammeren, 91 schapen, 3 koeien, 2 kalve ren en 5 varkens. Den Hoorn, 4 Juli. Vermoedelijk door het wegwerpen eener lucifer geraakte hedenmid dag een gedeelte der binnenriggel der duinen in brand en liet bet zich ernstig aanzien. Aangezien er niet veel mannen bij de hand waren, togen ook vrouwen gewapend met eeu graaf op weg om te trachten den brand, die allengs verder trok, door het werpen van zand te stuiten, hetwelk dan ook met ver eende krachten na een paar uur van zware arbeid mocht gelukken. Na gehouden bespreking met den Inspec teur der Raiffeisen uit Utrecht is te Dinxperlo opgericht een coöperatieve Boerenbeleenbank systeem Raiffeisen. Het aantal Raifteisenkanken neemt in de provincie Gelderland snel toe. Een spaarpot ontdekt 1 De heer L. van Dam, te Zijtaart, is bezig zijn huis te vergrooten Daartoe was noodig den gevel af te breken By dit werk werd in den wand van een zolderkamertje een blikken doosje gevonden. Vol nieuwsgierig heid werd het geopend, waaruit bleek, dat het bevatte een bankbiljet van f 100, èèn van f 60 en 4 gouden tientjes. Natuurlijk werd het werk voor dien dag gestaakt en flink getracteerd. Het kon lijden De tram-omnibusdienst tusschen Haar lem, Overveen en Bloemendaal is gestaakt. Enkele employés der op te heffen Maatschap pij hebben nu het denkbeeld opgevat om den dienst voor eigen rekening te exploiteeron, en werkeljjk schijnen hun plannen kans van slagen te hebben. Reeds werden eenige jaar abonnementen ad f 42 door bewoners van Bloemendaal en Overveen genomen. De geheele rit Bloemendaal Overveen Haarlem wordt thans gesteld op 10 cents. Voor 14 ritten vast, vice-versa, wordt inge staan. Voor elk pond tabak een dag zitten Twee Nederlandsche zeelieden zijn in Enge land ieder tot 21 dagen gevangenisstraf ver oordeeld wegens het smokkelen van 21 pond tabak. Het goud van llellendoorn In de „Staats-Ct." vindt men het verslag van het onderzoek, dat prof S Hoogewerff te Delft op verzoek van den minister van waterstaat heeft ingesteld naar het goudge halte van zandmonsters, welke door den ingenieur der mijnen genomen waren van het in concessie gevraagde terrein „Erica", gelegen nabjj Hellendoorn, in Overijsel. Blijkens de conclusie van dit rapport is het zeer onwaarschijnlijk, dat op de plaat sen goud in voldoende hoeveelheid voorkomt om een ontginning met voordeel mogelijk te maken. Een juffrouw op de Egelantiersgracht te Amsterdam had zich Maandagavond, ter- bekwamer tijd rustig te slapen gelegd en was reeds lang in droomenland, toen haar 21-jarig zoontje het oogenblik gekomen achtte om zijn huis op te zoeken. Aangezien de jongeliDg echter aan de voordeur geen gehoor kreeg, ging bjj een aangrenzende gang in en klom daarna het keukenraam binnen. Mama angstig ontwakende, dacht natuur lijk het eerst aan inbrekers, dieven en moor denaars. Zy alarmeerde de politie, die snel aanrukte. Gelukkig dat dra het misverstand bleek. Zoonlief zal voortaan wat vroeger thuis komen 1 Bij een hevig doch kort on weder had Maandagavond te Ylissingen een treurig onge luk plaats. De heer W. Zaligman, Isr. gods dienstonderwijzer, kwam met zijn vrouw en dochtertje van het strand. Op den Noord- zeéboulevard werd hij door den bliksem getrof fen en was onmiddelijk dood. Zijn vrouw werd bewusteloos, doch bleek ongedeerd te zijn, evenzoo het kind. Een dame die hen vergezelde heeft eenig letsel bekomen aan het gelaat. De Haagsche briefschrijver van het „N. v. d. D". vertelt het volgende, dat jl. Dinsdagavond in den Kurhausbar te Scheve- ningen moet gebeurd zijn „Een paar Britten hadden van den leider der muziek in die inrichting gedaan gekregen, dat hjj het „God save the King" liet spelen-ter eere van den ongekroonden Edward VII. Het publiek antwoordde met ijzige kalmtewie toevallig stond, ging zittenwie zijn hoed af had, zette dien op. Alleen de Britten stonden overeind, kalm, in het bewuste gevoel van hun wereld-heerschappij „Maar aan de Polytechnische school was dien dag de uitslag van de eind-examens bekend gemaakt, en er was ook een groep feestelijke studenten In de Bar. Toen nu de anglophilistische muziek zweeg, stonden de studenten op en begonnen te zingen „Kent gij dat volk vol heldenmoed" en onder algemeen gejuich hadden de „warve- lures" het lied van het geknechte vrije volk aan te hoor en. Te Enschedé word een gezin vermeerderd met een drieling, allen jongens. Een er van is al overleden. Hetzelfde gezin werd in 1899 verblijd met een tweeling. 't Wordt tijd dat dit ouderpaar zich tegen twee- en drielingen gaat verzekeren Postduiven Een eigenaardige proef zal te Amersfoort genomen worden. Het is bekend, dat de zoo genaamde postdjiyen steeds vliegen naar een vast hok Thans heeft iemand te Amster dam zijn duiven getraind terug te koeren in een verplaatsbaar hok on aan den minister van oorlog aangeboden, daarmee proeven te nemen. Die proeven zullen hier gehoudon wordeD en het tijdelijk postduiven-station wordt daartoe gevestigd bij het schietterrein op de Leusdei heide, terwjjl luitenant J. Kooi man van het 5e reg. infanterie, in zijn qualiteit van algemeen secretaris der „V. P. N wordt belast met het toezicht. Gelukt de proef, dan zouden postduiven mee te geven zijn met marcheerende colon nes, enz. Leiden, 4 Juli. Tor markt werden heden aangevoerd: Ossen 183 stuks f 121 a f' 275; 33 Stieren f 62 a f 295; Veulens stuks af 1 143 kalf koeien 1 118 a f 280 Melkkoeien f 118 a f280 68 Varekoeien f 92 a f 2 15 183 Vette koeien f 121 a f 275 104 Vette kalveren f 39 a f 84; 56 Magere kalveren f 7.a f' 17.; Graskalveren f a f 613 Vette schapen f 16 af 30.464 schapen (weide) f 10 a f 23.;3 Paarden f 65 af 135; 85 Magere Varkens f 15 a f 32. Vette Varkens a ct. 365 Biggen f 5.50 a f 14 543 Lammeren f 7,50 a f 13, LIJST van brieven en briefkaarten, aan het postkantoor TEXEL en de daaronder be hoorende hulpkantoren ter post bezorgd, wel ke wegens onbekendheid van de geadresseer den niet zijn kunnen worden uitgereikt 2e helft der maand Juni 1902 W. Maas Martinstreet Noord-Amerika i j—————fc——— Zondag 6 Juli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur. ds. Schrüder. Waal. en Koog. geen dienst. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oosterend. Voorm. Geen dienst. Nam. 3 uur Ds. Schrüder. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oostei'end. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. geen dienst. Den Hno'-n. Nam. 2 uur Ds. Heep. Burgerleken stand der Gemeente Texel van 28 Juni 1902 tot 4 Juli 1902. GEBOREN Nan, z.v. Jan Duinker en Geertje Mulder (Nieuweschild), Cornells Pieter z.v. Aris Eelman en Trijntje Jacoba Eelman (de Westen). ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Cornelis Bakker (Oosterend) en Dieuwertje Peper (Bargen), Casper Tuinder (Oudeschild) en Jannetje Vlas (Oudeschild). OVERLEDEN: Geene. Ondertrouwd D. BAKKER Adjunct Commies ter Secretarie en ELISABETH DE BELRS. Helder, 4 Juli 1902. Receptie; 6 Juli, van 2—4 uur, Binnenhaven 22. 13 2—4 Koningstraat 43. Huwelijksvoltrekking 18 Juli 1902. Ondergeteekendo beveelt zich be leefd aan tot het geven van Voor kinderen 's Woensdags en 's Zaterdags van 4—6 uur. D*n burg 2 Juli '02, in liet Gesticht van Weldadigheid te DEN BURG op TEXEL. Voornoemde betrekking, waaraan is verbonden eene jaarwedde van 200.— benevens kost en inwoning en geneeskundige hulp, komt met 1 October a. s. te vaceeren. Echtelieden die geene kinderen te hunnen laste hebben, niet jonger zijn dan 35 doch niet ouder dan 55 jaren en voor bovenbedoelde be trekking in aanmerking wenschen te komen, worden verzocht, hunne op zegel geschreven en aan don Raad der Gemeente Texel gerichte verzoekschriften, vóór den 1 Augustus 1903, in te zenden bij den voorzitter van het Algemeen Armbestuur te Texel, den Heer C. KEIJSER Pz van het wereldberoemde merk Zakmessen. Tornmes8en. Broodmessen. Scheermessen. Tafelmessen. Dcssertmesscn. Beschuitmessen. Slagersmessen. Hakmessen. Snoeimessen. Vlee8ckmessen. Snijboonmessen. CS r»j CS Voorradig bij Scharen. Vorken. Eetlepels. Soeplepels. Kinderlepels. Suikerlepels. Eierlepels. Groentelepels. Sauslepels. Inmaaklepels. Suikersehepjes. Theeschepjes. Scheermesrieme De ONTVANGER der Registratie en Do meinen te TEXEL zal op des namiddags om 2 uur, te zijnen kantore aan den B u r o publiek bij inschrijving, zonder onraad, VERPACHTEN: op het terrein uitgebakend, voor één laar, in gaande 1 Juli 1902. Boekjes, bevattende de voorwaarden en per ceelsbeschrijving, zijn tegen betaling van 10 cents verkrijgbaar bij de ontvangers der Registratie en Domeinen te Texel, den Helder en Harlingen, Bij hen en ter secretarie der gemeenten heiand en Terschelling liggen de voorwaarden en perceelsbeschrijving ter lezing. Het BESTUUR van het Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel, zal op Maandag 31 Juli 1903, 's middags 12 ure het Café „den Burg" aan Den Burg, Het leveren van: 1. 50 Last Kopzuilen 20/80, le soort, levering vóór 14 Augustus. 2. 14000 harde Waalklinkert Mopsteen, 1 e soort, 3. 260 Ma. middelsoort Grind. 4. 100 harde Kliukertpuin. Nos. 2, 3 en 4 te leveren vóór 1 September vulgens daarvan in te zenden monsters. Alles franco voor de wal in de haven van Texel, Inlichtingen zijn, op franco aanvrage, te be komen bij Jb. HILLËNIUS te Oudeschild. De iuschrijvingsbiljetten moeten op den dag der aanbesteding voor 12 ure bij den Secretaris van het Waterschap worden ingeleverd. Texel, 1 Juli 1902. Het Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris zal op Maandag 7 Juli 1002, 's avonds 8 uur, in het hotel „ae Oranjeboom" aan den Burg Voor Heoren Diakenen der Ned. Herv. Geni te de Waal ongeveer 1 Heet. land genaamd „het Robbe neeltjo" gelegen in de Buitendijk. in Waal en Burg. Adrea G. GEUS Hz. Waal.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 2