Straatverlichting. DROS C°. Gevraagd Tanglefoot BESSENSAP. Buitenland. Marktberichten. Firma Wed C. van Hardeveld Zoon, GELD. De Makelaar KEIJSER Predikbeurten, ADVERTENTIËN. Hartelijk dank en tot wederziens D. KARKL, sajetten en dekens het OPSTEKEN en ONDERHOUDEN der straatlantaarns in de verschillende dorpen alhier, gedurende het dienst jaar 1902/1903. heeft pi. m. f 2000 van een particulier beschikbaar op le hypotheek a 4%. Te koop het HOOIGEWAS van het „JOPPELAND" miskleurige hardgrauwe WAALMOPPEN, Aan het geachte kunstminnend publiek van Texel. aan alle burgers en begunstigers van Texel. Adr. N. LAP, den Burg, voorheen Wed. J. G. MOOJEN. berichten de ontvangst van een partij, verkrijgbaar aan de haven te Oude schild, tegen scherp concurreerenden prijs. levende KluitenSchol-eksters MeeuwenWulpeny Bergeenden enz. rechterarm werd afgereden,de tweede bekwam een gat in het hoofd en verscheidene kneu zingen, de derde was meer fortuinlijk, viel boven op een der twee kameraden en bracht het er goed af. Zoodra het ongeluk was opgemerkt stopte de trein en werd den gewonden de eerste rulp verleend. Zij hadden het bewustzijn verloren en werden door hun makkers naar ret station gedragen, vanwaar zij in een riancard naar de stadsapotheek vervoerd zijn )m, na het aanleggen van een voorloopig verband, overgebracht te worden naar het hospitaal. - Er blijkt te Amsterdam, zegt hetN. v. fl. Deen vereeuigiug te bestaan met een hoofdman" aan het hoofd. Deze is zoo vriendelijk yan dat bestaan per brief kennis te geven en tevens als doel der vereeniging ;e ontvouwen„geld te nemen van diegenen, lie teveel hebben." Zij, die met een dergelijke rennisgeving begunstigd worden, krijgen daar- jij de uitnoodiging een zekere som —f900 jijv.-aan dat doel ten offer te brengen. Daarop volgt een omschrijving hoe men dat doen moet: het geld moet, in goud Df zilver, in een ijzeren geldkistje op een repaalde plaats begraven worden, alles met schetskaartje toegelicht De hrofdman dreigt wel bij niet betaling met „onze wraak", doch is toch vriendelijk Denoog in zijn brief te schrijven „zeer gaarne mgen we, dat ge het geld gafen dat deze Aballino heelemaal met zijn tijd moegaat, blijkt wel uit zijn postscriptum „Zet zoo spoedig mogelijk in het N. v. d. D. 3e volgende advertentie ,,.R B te A. Brief ontvangen."' - Volgens de correspondent der „Daily ihronicle" te Johannisburg, zou de gewezen staatssecretaris van de Zuidafrikaansche re publiek, Reitz, Afrika hebben verlaten, op weg naar ons land, om zijn familie te bezoe ken. Liever dan onder Engelsche vlag te leven, zou hij het voornemen hebben zich met de zijnen in Nederlandsch-Indië op Suma tra te vestigen. Wij legert de waarheid van dit bericht voor rekening van den correspondent, die het meldt. - De Bank van Engeland heeft 1006 pd. St. uitgeloofd voor de aanwijzing, leidende tot een veroordeeling van een bende nama kers van bankpapier. Dit is sedert 40 jaar- niet gebeurd. In 18<>2 nl. leidde het uitloven ran een dergelijke belooning tot de aanhou- 3ing en veroordeeling van een ben-Ie, die van 3e papiermolens het voor de Engelsche bank roten gebruikte papier had gestolen en daar ?an valsche bankbiljetten liet maken dooi en aantal medeplichtigen te irmingham. je valsche munters werden bij het drukken setrapt, al het papier in beslag genomen en de meeste platen ook. Sedert 1862 is geen dei gelijk complot tegen de Bank meer ont dekt voor het nu aan 't licht gekomene. - De „Daily Evpress" heeft Zondag het volgende griezelige telegram uit Singapore mtvangen Een vreeselijk lot heeft een leger van in- iandsche soldaten in Serawak getroffen, die litgezonden waren tegen de koppensnellers in het binnenland van Borneo, i e expeditie uit 10,0UU man bestond, word in 700 ooten de Batang Loepar-rivier opgezonden, in het zuiden van Sarawak. Iu den eersten acht werden de manschappen in een van achterste booten door cholera aangetast, ie zich snel verspreidde, tot bijna alle man ehappen werden aangetast. 1-iet lijdt geen Jwijfel dat zij het smerige rivierwater had den gedronken dat besmet was met cholera kiemen. Op de vloot ontstond vreeselijke Verwarring, maar de aanvoerder besloot toch [Verder de rivier op te gaan en niet terug te keeren. Den tweeden dag de ravage van de cholera nog erger. Honderden manschappen lagen dood of stervende in de booten. Vele booten konden, omdat de bemanning ziek as, de vloot niet bijhouden en dreven terug, Itroomafwaarts. In den nacht van den derden -ag waren er 300 dooden en dreven 60 booten beheerd weg. Toen besloot de aanvoerder rug te keeren, maar voor de terugtocht as volbracht, waren er 2000 man van de expeditie omgekomen. De oevers van de Batang Loepar-rivier waren bezaaid met doode en stervende soldaten. De Dajaks kwamen onderwijl uit hunne (chuilhoeken en wierpen zich op de hulpelooze achtoffers. De heele rivier is besmet en de ziekte erbreidt zich stroomafwaarts! - Aardbeving te Saloniki. De geheel e irde schfjnt door een aardbevingsmanie aan tast te zijn, Thans komt eon bericht uit Saloniki, dat Zaterdagmiddag om halfvijf een hevige aardschok gevoeld werd die 10 minuten aanhield. De spitsen van de torens der minarets schudden heen en weer. Er gebeurden ongelukken bij en een ware paniek ontstond onder de bevolking, die naar het veld vluchtte. Het Londensche blad „Star" schrijft „Er wordt thans veel over gesproken, dat iemand voorspeld heeft, dat Koning Eduard „nimmer gekroond zal worden." Dit heeft hierop betrekking, dat Evans Hugh in April van het vorige jaar den Koning het horoscoop getrokken heeft. De „profeet" zeide: „Zoo als reeds dikwijls gezegd is zijn mijn beschei den vooruitzichten na astrologische aanwijzin gen niet hoopvol, en ik waag het, het volgende te voorspellen: Z. M. Koning Edward VII zal nimmer gek oond worden. Deze profetie is door den druk openbaar geworden. Het horoscoop luidde verder„Alles wijst er op dat in het volgende jaar zeer groote voor zichtigheid noodzakelijk is. Vooral op den 12den en 13den Juli moeten voor den persoon des konings bijzondere voorzichtigheidsmaat regelen getroffen worden." Deze waarschuwing herhaalde de „profeet" in Maart van dit- jaar. De klachten over do werkzaamheid en energie van Duitsche en Amerikaansche han delsagenten in Zuid-Afrika, blijven in Enge land aan de orde van den dag en als de meest gewone zaak ter wereld wordt er bijgevoegd, dat als er geen beperkende bepalingen wor den vastgesteld, de vreemdelingen met het beste deel van de buit gaan strijken. Een Schotsch koopman, dezer dagen uit Natal teruggekeerd, vertelt, dat de Duitschers en Amerikanen al maanden voor de oorlog uit was, hun agenten aan 't werk hadden, om na te gaan wat er noodig zou zijn na den oorlog, in 't bijzonder in het machine vak. Ook hij meent, dat protectionisme het eenige middel is onr de Engelsche stumperig heid en achterlijkheid eenigzins tegemoet te komen. De oorlog tegen de tering in Amerika. De strijd, dien de doktoren aangebonden hebben tegen de tering, wordt in de Ver. Staten gesteund door politiemaatregelen. In de voornaamste havens der Unie hebben de doktoren dezer dagen aanschrijving ontvan gen van overheidswege, dat iedere passagier, die uit den vreemde komt en aan tering lijdend blijkt, op kosten van de betreffende stoom vaartmaatschappij onmiddelijk teruggezonden moet worden naar de plaats van herkomst. Te Liberty, in het graafschap Sullivan, zijn 20 aldaar wonende teringlijders tot 5 dollars biete veroordeeld, omdat zij op den openbaren weg hadden gespuwd. Te Rockland wordt iederen hoteleigenaar, die een teringlijder onderkomen verleent, 50 dollars boete opgelegd. Deze maatregelen zijn genomen, om beide genoemde plaatsen, die bekend zijn om haar zacht klimaat, van teringlijders te verlossen. Een vreemdsoortige bestrijding der ziekte dus. Amsterdam 7 Juli. Aangevoerd 104 Run deren, le kwal. 76 k 78 ct., 2de kwal. 72 ct. 3de kwal. 68 et. per KG. 170 Melk- en Kalf- koeien t 120 f 240; 0 Graskalveren f a f75 nuchtere Kalveren f 9,a 1 32, 77 Schapen 118 A f 25, Lammeren f af 0, 545 vette Varkens 45 48 ct. Zondag 13 Juli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur. ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. 's avonds 6 uur ds. Smits. Qösteretid. Voorm. half 10 v. Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Ur. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorin, half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hvom. Nam. 2 uur Ds. Heep. Ondergeteekenden betuigen hun nen oprechten dank aan allen, die blijk hobben gegeven van deelneming, tijdens de ziekte die zich in hun huis had gevestigd en in 't bijzonder aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. Wagemaker, voor zijn onvermoeiden zorg en ijver aan hen betoond. Waal, 9 Juli 1902. P. VISSER, Echtgenoote en kinderen. Ondergeteekenden brengen bij deze zeer beleefd hunnen hartelijken dank aan alle geachte inge zetenen, welke het welslagen der Voorstellingen van het Holl. Tooneelgezelschap met hunne gewaardeerde sympathie hebben gesteund; de achting en vriendschap ditmaal weder onder vonden, zal voor hen een blijvende herinnering zijn. Allen een vrienschappelijk tot weerziens toe roepende blijven zij Hoogachtend TJEd. Dw. Dienaren BARENDSE, VERHAGEN POTHARST. Palingboer van Kampen. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor de levering van Bestellingen worden gaarne vroegtijdig inge wacht door Ondergeteekende verzoekt aan be- iS^F langhebbenden geen wol ter bewer king te zenden, maar geeft bij deze kennis dat door tusschenkomst van ondergeteekende tot civiele prijzen zijn te bekomen. VEENEADAAL. Burgemeester en Wethouders van Terel, zullen op AVoensdag, 16 Juli 1902, 's middags 12 uur, ten Raadhuize dezer Gemeente ooKpc*f pHon a De voorwaarden liggen ter Secretarie ter lezing. Texel, den 8 Juli 1902 Burgemeester en W. thouders voornoemd; H' W. DE JONCPIEERE, Burgemeester. A. LANGE VELD, Lo.-Secretaris. LANGE VELD DE ROOIJ leveren alle soorten Drukwerk. in bet Hoornder Nieuwland; aftimaaien voor 20 Juli a. s. Te bevragen bij den administrateur H. FLENS- te Den Burg. Brieven franco lett. B. Bureau dezer courant. groote dubbele vellen vliegenpapier, 10 cent. Beleefd aanbevelend Wed. WESSTRA—Bongaardt, Bljjters Hink rabat.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 3