Mooie soliede Regulateurs vanaf f 10,00. Karpetten en Tapijtloopers Aanbesteding. ZEEVAARTSCHOOL Goud en Zilverwerk, Mooie soliede Staande Klokken vanaf f 6,00. Soliede Scheepsklokken met Slagwerk f 6,50. Veroickelde Klokjes met Wekker en Muziek. DIENSTBODE gevraagd BORLOGIëN, REGULATEURS, WEKKERS enz. In de Spekslagerij „De Beurs" Feuilleton. Om millioenen. Beste Wekkers vanaf f 1,50. Opruiming van met 10 percent korting. J. J. KUIJPER. Te koop of te huur te HELDER. G. D. Kikkert. Eerste kwaliteit VARKENSVLEESCH, C. VISSER, Slager. Ph. YLESSIHG. Verder: Barometers, Thermometers, Hanglampen, Spiegels, Kinderwagens, Sportkarren, enz. R. KEUTER Az. Voorhanden een ruime sorteering is aldoor voorradig Alles eerste kwaliteit. Slijters van een en ander rabat. Aanbevelend, de Met aanbeveling, PARKSTRAAT, 9 Juli '03. eeu IIUIS niet ERF, waarin 38 jaren met sutccs e'ii grofsmederij is uitgeoefend, aan den Burg op Texel, dadelijk te aanvaarden. Bij koop kmi een deel van de koopsom er op gevestigd blij ren. Te bevragen bij den Makelaar KEIJSER. tegen 1 AUGUSTUS. ALKMAAR, Verdron ken oord. Het BESTUUR van het Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel, zal op Maandag 21 Juli 1902, 's middags 12 ure, in het Café „den liurg" aan Dex Burg, bij inschrijving aanbesteden: Het leveren van 1. 50 Last Kopzuilen 20/30, le soort, levering vóór 14 Augustus. 2. 14000 harde WaalkliDkert Mopsteen, 1 e soort. 3. 260 M3. middelsoort Grind. 4. 100 harde Klinkertpuin. Nob. 2, 3 en 4 te leveren vóór 1 September volgens daarvan in te zenden monsters. Alles franco voor de wal in de haven van Texel. Inlichtingen zijn, op franco aanvrage, te be komen bij Jb. HJLLENIUS te Oudeschild. De inschrijvingsbiljetten moeten op den dag der aanbesteding voor 12 ure bij den Secretaris van het "Waterschap worden ingeleverd. Texel, 1 Juli 1902. Het Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. De inschrijving van leerlingen voor den Tweej. Cursus aan bovengen. School is ge opend tot 20 Juli a. 8. Aangifte en inlichtingen bij den Directeur. Photographlën van pendules ter inzage. Alle uurwerken worden onder garantie ge leverd. alsmede VET en MAGER GEROOKT SPEK, BOTERHAMMENWORST. ROOKWORST, SAUSIES DE BOULOGNE, LEVERWORST, GEROOKTE HAM, GESMOLTEN REUZEL, enz. enz. Oudergeteekende heeft nog voorradig een prachtig partijtje ZWARTE MANTELS, als keepen, pellerines en zwarte dames Jacots, allen zeer tijne tonaliteit en afwerking, welke zoolang de voorraad strekt worden opgeruimd met TWINTIG procent korting. Aanbevelend, 12. Hoofdstuk IV. Daarmee wees ik hem Exhibition Road, ter wijl ik zelf de naar Knightbridge leidende straat insloeg en volstrekt niet er tegen opzag, den heelen weg naar mijn in oostelijke richting ge legen woning te voet af te leggen. Maar na verloop van eeu vijf minuten kwam een fiaker uit een zijstraat aanzetten, waarvan de koetsier zooals die luidjes altijd doen, mij lastig begon te vallen met zijn: „fiaker, meneer, fiaker?" en waarbij hij den tred van zijn paard aan den mijnen paste en hardnekkig naast me bleef rijden totdat ik ten slotte, uit puru ergernis en om aan zijn opdringen een einde te inaken, in het rijtuig sprong en hem beval mij naar Clarkestreot te brengen. Nauwelijks bad ik een sigaar opge stoken, mo in de kussens gevlijd en begonnen over de veelvuldige maar meest aangename voorvallen van den dag de revue te houden, toon ik bemerkte dat het voertuig een verkeerde richting insloeg. Om een mij onverklaarbare reden had di koetsier omgekeerd en naar het Westen aangehouden. „Ileila riep ik, me uit het portierraam bui gend „Waar ga je eigenlijk naar toe?" „Wat is er gaande vroeg de Snorder brutaal terwijl hij stilhield. „Zou je soms denken, dat ik den weg niet weet Hou je gezicht, of...." „Wat hij mij in het vooruitzicht stelde, als ik mijn gezicht niet hield, hoorde ik niet meer want op dit oogenblik werden beide portieren losgerukt en grepen twee kerels me aan. Hun gewicht alleen ware toereikend geweest, om me het zwijgen op te loggen en iedrou tegenstand nutteloos te maken. Slechts oen waanzinnige hulpkreet kon ik uitstooton, want ik werd eens klaps den sterken, doordringonden reuk van chloroform in mijn neusgaten gevaar, on do vergeefscho worsteling tegen de toenemende verdooving gaf me duidelijk te kennon, dat mijn aanvallers een ontzagwekkenden bonlge- noot te hulp hadden geroepen en ik geheel weerloos aan hun handen was. overgeleverd. Hoofdstuk V. Selters Rapport. Bij mijn ernstig streven, in het voorstaan van de belangen uwer firma, heb ik den heer op gezocht, wiens adres mij in uw laatste brief werd opgegeven. Kort en bondig, maar met bizonderen nadruk, heb ik hem de reden ont vouwd, waarom het voor hem raadzaam ware zich van de diensten der firma Saraband Zonen te verzekeren. Kapitein Morks had geen bizonderen lust in mijn voorslag, dien hij niet ernstig opnam, te treden. Maar nu reeds staat de overtuiging bij mij vast, dat hij minstens de helft zijnei schatten zou willen afstaan, wanneer hij dei! overhaaste en dwaze weigering van mijn aan bod ongedaan kon maken. In den avond van den eersten dagnu juist acht-en-veertig uren geleden zat ik hem altijd dicht op de hielen, door Hydepark naar zijn Club en van daar naar zijn woning. In Hyde park werd kapitein Morks aangesproken dooi:' een persoon, dien ik van uiterlijk en van naam 1 ken, een halven Amerikaan, Jimmy Lawford genaamd, die met Mr. Morks in dezelfde stoom boot van de Cunard-lijn den overtocht heeft gemaakt en met hem in den voorsalon heeft j' gespeeld. Destijds ging deze Lawford door voor j een transatlantisch handelsreiziger, ofschoon velen beweerden, dat hij in geheimen dienst van de Vereenigdc Staten werkzaam was, ter wijl hij nu, naar mijn inzien, alleen rondzwerft j volmaakt de man, om met een dievenbende tegen Morks te intrigeeren. Wat hij met dezen sprak, heb ik niet ver staan, maar toön ik het park verliet, zag ik Jimmy in vertrouwelijk gesprek niet een fiaker- koetsier, die van den bok was geklommen en zeer aandachtig naar Lawford stond te luisteren. Alleen de laatste paar woorden kon ik hooren „Op ieder uur van avond of morgen avond. Je belooning zal-je hebben, maar je moet scherp toezien en bij het hek zijn." Den heelen langen nacht heb ik den kapitein bewaakt. Hij ging naar de opera, in verschil- lende gezelschappen van het Westend, en ik heb ook met hem gesproken, of liever hij meer met mijzelts heeft hij me aan de deur van een woning in Princes Gate, waar hij twee dames bij het instappen van een rijtuig behulp zaam was, tamelijk grof bejegend. Maar des ondanks heb ik hem niet uit het oog verloren. In de nabijheid van Ifnightsbridge stapte hij in een fiaker, en het eorste wat ik zag, was, hoe deze, na nauwelijks weggereden te zijn, in vliegende haast terugkwam, waarbij de koetsier recht op den bok stond en als een bezetene de zweep op zijn paard legde. Onderwijl was het genoeg dag geworden, om me in staat te stollen, te zien wat in den fiaker plaats greep, toen die me voorbij reed. Ik zag dat er zich meer personen in bevonden twee of drie die worstelden met iemand, die onder bon lag. Natuurlijk was het kapitoin Morks, dien ze zeker hebben ia zwijm gemaakt en opgelicht. Dat werd me in een oogwenk duidelijk, en terstond maakte ik er werk van, den fiaker te volgen. Eerst ging het door Kensigton Road, waarbij de afstand tusschen mij en het voertuig natuur lijk grooter en grooter werd, en toen ik King- street bereikte, had ik den fiaker uit hot oog verloren. Eeu koffiehuishouder, die zijn lokaal al vroeg tijdig geopend had, vertelde me toch, gezien te hebben, dat de fiaker in de richting naar Holland Store voortjoeg, en in St. Mary Abbots Terrace vernam ik, dat hij Addisonstreet was ingeslagen, Verder heb ik zijn spoor over Holland Road naar Shepherds Bush Oreen kunnen volgen, maar daar werd het duister, want ik was on verwacht op twee fiakers gestooten waarvan een naar Shepherds Bush of Uxbridge Road, de ander naar Oreen Road was gereden. Ik volgde don eersten, maar bespeurde weldra dat ik op een dwaalspoor was geraakt. Dat was slechts oen nachtfiaker, die naar stal terug- ging en waarvan ik den koetsier trof, juist op c het oogenblik dat deze wilde gaan slapen. Hij t verzekerde, in de laatste twee uron geen vrachtje te hebben gereden, en ik bon overtuigd dat hij waarheid sprak, want aan zijn paard was het te zien, dat het lang had gestaan. g Nu ging ik terug naar Starchgreen Road en n vroeg overal naar een in galop gereden hebben- 1' de fiaker. Op dit vroege ochtenduur waren nog maar weinige menschen op straat, meest politie- g| agenten, die mijn vordacht kostuum met wan trouwende blikken gadesloegen en me het ant- d woord schuldig bleven. Een nachtzwerver, dien 7 ik tegenkwam, knipte me toe, dat er met dien fiaker iets niet in den haak was en maande me a tot voorzichtigheid. Eindelijk kwamen een paar ordentelijke boeren die melk naar de stad braohton, en dezen ver telden me, dat ze aan den overkant van Ham- mersmiths Bridge een fiaker, met een geheel uitgeput paard, waren tegengekomen en een tuin hadden zien binnenrijden, die bij een huis in Strathallan Road behoorde. wordt vervolgd Gedrukt bfj LANGEVKLD ft OS ftOOU, Texel. W

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4