Buitenland. Marktberichten. Pre dikbeur ten, Te De Steeg kwam een arbeider die een trommeltje met ongeveer f 600 onder het hooi in een schuurtje achter zijne woning had ver borgen, dezer dagen tot de ontdekking dat er ongeveer de helft uit verdwenen was. Het mocht der politie gelukken om de dievegge spoedig op te spoien. Het was eene dochter van den bestolene, die het geld met haar vrijer te Nijmegen had verteeid. („N. R. Ct.") Zooals bekend, is het de gewoonte om wanneer op een in aanbouw zijnd huis het dak geplaatst is, de werklieden te onthalen. Veelal gebeurt dit door een overmatig toe dienen van sterken drank, maar op veel betere, gezondere en degelijker wijze deed dit Woensdagavond de heer Mouwen, te Breda, die de werklieden, welke aan het perceel bou wen, gelegen naast zijn woning in de L. Brugstaat, in zijn tuin vergastte op een copieus souper, 't Is duidelijk dat dit ook den feestgenoten heel wat beter beviel dan een drinkpartij van slechte jenever. (Bred. Ct.) Het nieuwste op het gebied van reclame is nu wel bedacht door den heer Everett, schoensmeerfabrikant, welke te Amsterdam op verschillende plaatsen, zooals Centraal Station, Dam, Leidsche plein enz., eenige jonge mannen heeft geplaatst met de schoen- poetsbak en gekleed in roode frokken met roode petde frok met oranje tressen en en dito randen om de pet, terwijl met gele letters de naam van den fabrikant, Everett op borst en pet prijkt Hetgeen zij met poet sen verdienen mogon zij als een extraatje behouden. (O. H. C Dezer dagen werd te Deventer de 91- jarige J. P. P. gekrabt door een kat, waarmee hij speelde. Bloedvergiftiging ontstond, en opneming in het Ziekenhuis bleek noodig te zijn. Gistermorgen is de man aldaar aan de gevolgen dier vergiftiging overleden. Te Amsterdam bevonden zich gisteren 600 beambten en werklieden der bnterfabriek van den heer v. d. Berg, te 's-Gravenhage. In bij de honderd rijtuigen werd een toer door de stad gedaan, met bereden politie en den inspecteur van het voorwezen, de heer v. Oost, vooraan. Rijksmuseum en Artis waren natuurlijk in het pogramma opgenomen. Het middagmaal werd bij Kras genuttigd. Men schrijft uit Heeswijk aan de „N. B Gisteren 's namiddags om 4 uur had alhier een zeldzame ontmoeting plaats. Toen een paar arbeiders een hoop rijshout aan het verplaatsen waren nabij het kasteel onder Schijndel, vonden zij onder het midden van het hout verborgen liggen een man, uitge hongerd en machteloos. Hiervan gaven zij kennis aan den eigenaar van het hout, den heer J. van Zeeland, die toevallig daar juist voorbijkwam, die, na hem ondervraagd te hebben, vernam dat hij was een schippers gezel, geboren te Dordrecht, genaamd Uiten- boogaard. Daar hij zonder dienst was, heeft hij eenigen tijd rondgezworven, en naar het scheen moedeloos en machteloos, had hij zich voorgenomen daar van honger te gaan liggen sterven, want reeds bijna drie dagen was hij daar verborgen. Hiervan werd na hem voorloopig eenige versterking te hebben ge geven, de EdelAchtb. heer Manders, burge meester te Schijndel, in kennis gesteld, die onmiddelijk zijn veldwachter gelastte een onderzoek in te stellen en den vreemdeling dan verder onder behoedzame handen te stellen Naar het politiebureel aan de Groenmarkt te 's-Gravenhage zijn overgebracht 3 dreumes- sen. van 5 tot 8 jaar. die op een wagen een 9 jarig broertje voortduwden, dat lag te slapen. Het bleek beschonken te zijn door het snoepen van bier terwijl de ouders verhuisden. Te Volendam kwam gisteren een reis gezelschap van 40 dames uit Amerika aan, die daar een paar weken zullen vertoeven. Eeh zeldzaam jubileum. Heden Zaterdag zal de oudste vleeschhouwerij te Soest haar 150-jarig bestaan vieren zij werd nl geopend den 2den Augustus 1752 door zekeren Meyer en is, vier geslachten lang, van vader op zoon overgegaan totdat in 1896 de tegenwoordige eigenaar, de heer Frese, ze overnam Als een groote bijzondei heid mag er bij gevoegd worden, dat al de Oranjevorsten en vorstin nen, die sedert anderhalf eeuw op t paleis Soestdijk verblijf hielden, tot de cliënteele behoordenook koning Lodewijk Napoleon betrok van den heer Meyer bet benoodigde vleesch, toen hij voor korten tijd op Soestdijk woonde. De Haagsche correspondent van „Hbl." schrijft van 30 dezer Nu ik uit de telegrammen zie dat de ex- president Steyn zóó zwak is, dat hjj geen vast voedsel kan gebruiken, ben ik nog meer verbaasd over de keuze van het verbljjf, dat men hier te Scheveningen voor hem heeft bestemd. De „Villa Norma," een bescheiden woning, de helft van een dubbel huis aan den Badhuisweg even vóór „Hotel Royal" (van Den Haag komend), heeft, uiterlijk al thans, weinig bijzondere aantrekkelijkheden. Het tuintje, dat er vermoedelijk achter ligt moet een zeer klein stadstuintje zijn (ik heb de achterzijde van deze huizen kunnen zien toen ik eens huizen keek in het Belgische Park) en aan den voorkant ligt het huis, waarvoor een paar boomen staan, vlak aan den zeer drukken Badhuisweg. De stoom tram ga «t daar vlak voorbij, juist aan dien kant van den weg 's Middags en 's avonds loopen en trams van weerszijden zoowat om de vijf a drie minutenhet gerommel en het fel schellen van de razend rennende trams kan men dus voortdurend genieten. Het bestuur der Vereeniging van Eige naren van Huizen met Vergunning te Amster dam heeft een rekest gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, in welk rekest Z.Ex. duidelijk wordt uiteengezet de nood zakelijkheid, dat de vergunning aan het per ceel verbonden blijft en niet enkel persoonlijk en verplaatsbaar wordt, zooals door eenige voorstanders van dit laatste wordt voorgesteld. Men weet. dat de bewoners van Limburg er een bijzondere eigenaardige uitspraak op nahouden. Zoo o.a. spreken zij vrij algemeen de g voor een j uit. Aldus ook een der examinatoren. Voor de natuurkunde werd de vraag gesteld aan een candidaat uit een andere provincie „Wat zijn permanente gassen Althans de examinator bedoelde gassen maar zei jassen. Onze candidaat had nooit van permanente jassen gehoord Om echter het antwoord niet schuldig te blijven zeide hij„dat zullen wel regenjassen zijn". De examinator boosde candidaat mag bij een volgende gelegenheid nog eens terugkomen Die permanente jassen ook 1 Engeland en Nederlandsch-Indië 1 Men blijft te Weenen voortgaan, het bezoek van dr. Kuyper toe te schrijven aan een poging om Nederland in aansluiting te bren gen bij het Drievoudig verbond, met het oog op eventueele plannen van Groot-Brittannië in Nederlandsch-Indië. Hoe het zij, Engeland slaat een begeerig oog op de schoone en rijke ei'anden, zooals het een begeerig oog slaat op alles wat het zelf niet bezit En sedert eenigen tijd wordt het Nederlandsch-Indische, regeeringsbeleid door sommigen in Engeland evenzeer belasterd als onlangs dat der Boeren te hunnent Een tusschenkomst van Engeland ten behoe ve van Javanen en Sumatranen „in naam der menschelijkheid", zou dan ook niet tot de onmogelijkheden behooren. Maar Engeland is op het oogenblik te zeer verzwakt door den laatsten oorlog, om voor eerst aan dergelijke ondernemingen te kunnen denken. Wij kunnen dan ook voorloopig gerust zijn 1 (Et. N.) Een Italiaan uit Treviso wien een por tefeuille met papieren van waarde ontrold was, kreeg dezer dagen uit Verona een aan- geteekenden brief. Daarin vond hij twee wissels van de Italiaanschen bank, die in zijne portefeuille hadden gezeten, en die de zakkenroller hem terugzond, aangezien zij, zooals hij schreef, voor hem toch geen waarde hadden. De I960 lire kon de handige dief tot zijn spijt niet terugsturen, want die had hij noodig. Een ontzettende misdaad is Zondagavond in het dorpje Villeneuve-la-Garenne, gepleegd. Daar woonde een man, Carminatti genaamd, met zijn vrouw in een huisje. Daar de zoon uit Carminatti's eerste huwelijk wegens mi litie-plichten afwezig was, droeg genoemd echtpaar de zorg over de opvoeding zijner kinderen. Hieruit ontstond voortdurend twist tusschen den ouden man en zijne echtgenoote, die beweerde, dat Carminatti te toegevend voor zyn kleinkinderen was Zondagavond vooral maakte de vrouw zich geweldig boos, maar Carminatti ging naar bed in de hoop, dat zjjn vrouw wel kalmee- ren zou. Het is niet in bijzonderheden bekend, wat daarop gebeuid is, maar te middernacht kwam de vrouw aan het gebonw der gendarmerie zich aanmelden als de moordenares van haar echtgenoot. De brigadier zond een paar man naar de woning, waar het lijk van den ongelukkige gevonden werd. De vrouw had hem een bjjl zóó hevig in het hoofd geslagen, dat het wapen uit den schedel gezaagd moest worden. Men veronderstelt, dat de vrouw als een moderne Jael het ijzer met een hamer in den schedel heeft geslagen. Generaal Lucas Meyer, die kort geleden in Engeland is gekomen, heeft een veelbewo gen leven achter den rug. Hij speelde reeds vroeger een belangrijke rol in den strijd tusschen twee inlandsche vorsten van Zuid-Afrika. Toen Dinirulu, de wettige opvolger van Cetiwayo, den oorlog verklaarde aan Usibepu, die zich van de oppermacht wilde meester maken, bood Lucas Meyer eerstgenoemde zijn diensten aan. Dinirvlu was met de hulp van Meyer en diens bende Boeren-vrijwilligers zeer ingenomen. Meyer vocht als een leeuw en (Jsibepu werd teruggeslagen. Tot belooning kreeg Meyer nu 7,770 K.M. grondgebied in Zoeloeland. Daar stichtte hij een republiek, waarvan hij tot president werd uitgeroepen. In 1886 erkende Engeland de onafhankelijk heid van dit staatje, maar twee jaar later voegde het zich bij Transvaal. In den laatsten oorlog vermeesterde Lucas Meyer bij Dundee het Engelsche kamp, waar hij twee escadrons van het 18de regiment huzaren gevangen nam. Evenzoo was hij tegenwoordig in den slag van Glencoe. De kellners in Triëst staken omdat zij geen fooien wenschen aan te nemen. Ten eerste omdat dat strijdt tegen hun gevoel van eer en ten tweede omdat deze bron van inkomsten te wisselvallig is. Zij vragen dus afschaffing van de fooien en een vast loon. Een nieuw vaartuig is uitgevonden door den Kroatischen ingenieur Coetkoritsh, die beweert daarmede in twee dagen tijds een reis rondom de wereld te kunnen volbrengen. Hij noemt zijn inventie een aerohydrosta- tische boot, een middelding tusschen een boot en een vliegmachine. Dit vaartuig verplaatst geen water, maar glijdt over de oppervlakte der zee als een schaats over het ijs. In de Adriatische Zee zullen proefnemingen gedaan worden. In vergelijking daarmee wordt de reis om de wereld in 80 dagen een slakkengang. Schagen, 31 Juli. Aangevoerd: 11 paarden f 80 a f 225, 10 Stieren 180 a f 135; 10 Gelde- koeien f 130 a f 17035 Kaltkoeien f 160 a f 230; 0 Vaarzen f a f0—30 Nuchtere Kalveren f9 a f 24; 100 Schapen f 17 af 18 200 Lammeren f10 af 17 Bokken en Geiten f 0,— a f 0.13 Varkens f 13.a f 16. 13 Vette Varkens 49 a 50 cent per kg.; 40 Vette Koeien f 180 a f 280; 39 Biggen f 9. a f 12.50; Kipeieren, f2.75 a f 3.25; Eenden 310 a et. Boter per half k.g. f 0. 50 a 0.55 Leiden, 1 Aug. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 233 stuks f 121 af 273- 89 Stieren f 56 a f 295; Veulens 1 stuks 42 af i 172 kalf koeien f 119 a f 268 Melkkoeien f 119 a 1268 133 Varekoeien f 97 a 1 210 233 Vette koeien f 121 a f 273 76 Vette kalveren f 31 a f 93; 34 Magere kalveren f 8.— a f 22.58 Graskalveren f 21 a f 60; 716 Vette schapen f 16 a f 28.412 schapen (weide) f 13 a f 29.0 Paarden f a f 0—; 267 Magere Varkens f 15 a f 35. VetteVarkens a ct. 448 Biggen f 5.75 a f 14 762 Lammeren f 8,a f 13,50. Londen, 28 Juli. Ter markt z(jn aangevoerd 1500 runderen, 7000 Schapen en LammereD, 10 Kalveren en Varkens. Men noteert Run deren, f 0.50 a f 0.80Schapen en xiammeren f 0.52 a f 0.86Kalveren f 0.en Varkens f 0.—. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Texel en de, daaron der ressorteerende, hulpkantoreu werd gedu rende de maand Juli 1K)2 Ingelegd f 18321,46V. Terugbetaald - 2972,65 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2439. Zondag 3 Augustus. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds half 7 de Hr. Van Zweden. Waal. Nam. 3 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oosterend. Voorm. half 10 do Hr. Van Zweden Cocksdorp. Voorm. half 10 den Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Da. Heep,

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 2