INM AAKBUSSEN Kunstmeststoffen. LIJNZAADKOEKEN BKILLEN Geld verkrijgbaar De Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam, MEUBELHANDEL KERKBOEKEN Foto-Handel P. SPRUIT. hand- statief en klapkamera's Schapenhouders ■waschmiddel voor schapen ROMEIN k OUDENHOVEN. Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. WESSANEN LAAN, Feuil 1 e t o n. Om millioenen. A. VAN DER HORST, Arts. WEILAND TE HUUR tot 1 Nov. a.s. K. Ylessing1. G. D. KIKKERT, Kanaalweg 161, HELDER. Elk toestel wordt beproefd. Merk: Olifant, C. Keijser Pz. Verkrijgbaar alle soorten Bestelling wordt ingewacht by C. KUIP. Ondergeteekende verzoekt zijne vorde ringen alsnog binnen 14 dagen na heden, te voldoen aan den Heer H. FLENS, Administrateur te den Burg op Texel. Ce ondergeteekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen Tan roerende en vaste goederenwaarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands. J. E. WINKLER. geeft 3'/j en 4% pandbrieven uit in stukken van f 1000.—, f 500.—, f 200— en f 50.—, en verstrekt gelden op eerste Hypotheek tegen billijke voorwaarden. Inlichtingen zijn te bekomen bij den ver tegenwoordiger J. P. NOOR DIJK, te Texel. een perceel groot 3 Hectaren. (meerendeels onder kunstmest), alles goed afge- heind liggende in den polder Eijerland, afkomstig van „Bertha's Hoeve." Adres: Administrateur H. FLENS, Texel. "W AALDERSTRAAT. Opnieuw ontvangen alle soorten bambnemen- belen, rieten Stoelen, Sportkarren, Tafels, Stoe len, Linnen- en Penantkasten, Buffetten enz A lies solide kwaliteit!!! en zeer lage prijzen! Aanbevelend in soorten voorhanden bij Goud- en Zilversmid. P.S. liet aanzetten der knip gratis. Groote sorteering in en verdere benoodigdheden tegen billijke prijzen. ONDERRICHT GRATIS. met gebruiksaanwijzing. Parkstraat. P. J. ZOETELIEF. Sedert 31 jaren wordt ons een in den handel gebracht dat, niettegenstaande de vele concurrentie van allerlei surrogaten op dat gebied, een succes en debiet heeft mogen erlangen, dat ons het recht geeft het als het beste der bestaande Wasch-zniverings-middelen aan te bevelen. 't Heeft, om geen der andere mindere en Eogelsche soorten te noemen, boven dat van alle andere dit vóór, dat het na de Wassching door het anti-septisch (bederfwerend) vermogen oorzaak is, dat de vliegen een veel langeren tijd van het schaap verwijderd blijven. Verkrijgbaar in potten voor 10 sobapen k 70 cent en voor 20 schapen k f 1.40 per pot, bij den heer BURG OP TEXEL. „Een eetlepel S0DEX zal in den regel beter voldoen dan 1|4 Kilo gewone Soda." Chili-Salpeter, Thomas-phosphaat, Super-phos- phaat, Beendermeel, Kaïniet, Landbouwkalk (gebluscht en ongebluscht), enz. Concurreerende prijzen. JOH. F. MORRA. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Agentschap van het J. E. WINKLER. WORMERVEER, Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw Vee met de zuivere Murwe merk uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA Parijs 1900. ZEVEN GOLDEN MEDAILLES. van af de goedkoopste tot de fijnste soorten, voorhanden bij G. D. KIKKERT, Goud- en Zilversmid. 19. Hoofdstuk VI. De jongen, ik moet het bekennen, maakte al dadelijk een gunstigen indruk op me. Hij had een vol, rood gezicht, en zag er gezond uit, een bengel met een dik hoofd en heldere, porcelein-blauwe kijkers, die op het oogenblik naar het mjj voorkwam meer door verbazing dan door vrees, wijd opengespalkt waren. Om den hond gaf hij in het geheel niets, hij zag dien onvervaard in de oogen en bukte zich, alsof hij een steen wilde oprapen, uitroepend Wacht even, wil je koesten I waardoor Leo aanleiding vond, om, altijd nog grommend, onder de canapé te kruipen. Nu, hoe zit de zaak nu vroeg ik. Zou je nif-t gaan zitten? Vertel nu eens, wat er ge beurd is, moedigde ik hem aanen hij scheen niets liever te wenschen. dan rapport uit te brengen, van hetgeen hij nad ondervonden. Terwijl hij plaats nam op den uitoraten rand van een stoel, dien hij vooraf met een tamelijk vui 1 'n zakdoek afstofte, begon hij zijn relaas „Het geval heeft zich zoo toegedragen. Miss. Toen hij ik bedoel mijnheer Setier, ginds me dezen morgen op de smeer, dat wil zeggen op wacht, stelde, bleef ik een drie uur lang op mijn post, zonder iets gewaar te worden. Niets geen de minste boweging, was in het huis te zien, als tot elf uur. toen een rijtuig de straat ai kwam en stilstond voor de poort een huur rijtuig, geen fijne equipage. De koetsier had een ouwe, blauwe jas, met nikkelen knoopen aan zijn lijf, een verweerden hoed, van twee Shillings waarde, daoht me, op zijn hoofd, kort om een echte, zonder nummer. Maar daarbinnen zat eeneen fijne dame, weet u, prachtig, heel mooi gekleed. Ik zag ze uitstappen." „Zou je ze herkennen, als je haar weerzaagt vroegen wij allen in één adem. Jo knikte. „Eerst kon ik haar gezicht niet zien, omdat ze een dichte blauwe voile voor had, maar later kwam ik in de gelegenheid, zooals u aanstonds zult hooren* Het was er een van de vroolijken zooals er in een Tingeltangel zingen en dansen." „Wanneer heb-je dan haar gezicht gezien vroeg de overste op vrij minachtenden toon. „In het rijtuig, toen ik preoies tegenover haar zat. Maar dat was eerst later, en ik moet voor af vertellen, hoe alles in zijn werk ging. De dame, ziel u, wilde eerst in 't geheel niet den tuin mgaao, maar bleet staan voor bet bekze zag naar binnen en bekeek het huis alsof ze don boel niet vertrouwde en niet wist of ze wel erin zou gaan of niet. Toen nam ze plotse ling een besluit en liep op de huisdeur aan, maar voordat ze de trap. bereikte, kwam er een uit, een man Zou je dien ook herkennen P Nou of ikonder duizenden. Het was een klein kereltje met een zwart bakkes en een huidskleur als een geoonfijte noot. Hij had verbazende haast, toen ie er uit kwam, alsof ie op de dame had gewaoht, en wenkte haar, dat ze heen moest gaan, maar ze liet zioh niet van de wijs brengentoen kregen ze ruzie, want ik zag hoe hjj ze bij do'lhand pakte en weer naar het rijtuig trok. Ik kroop dicht langs den muur, want ik was achter het rijtuig geslopen, om alles te kunnen zien wat er voor viel, en juist was ik bij het portier, toen de kleine man dit opende en de dame wilde dwingen, weer in te stappen. Ik ga niet eerder heen, Pippo, zei ze, voor je me gezegd heb, wat je met hem hebt uitge voerd. Je hebt me beloofd, dat geen geweld aan hem zou gepleegd worden, en ik wil me overtuigen, ik wil het weten, dat hem geen leod is geschiedzei ze. „Toen ze zoo sprak, gaf de kleine kerel haar een geweldigen oorveeg, en ik geloof, dat h( haar een rammeling zou hebben toegedeeld, als hij mij op dit oogenblik niet gezien had." „Wat sacra en nu kwam er ietsin koeterwaalsch„kom jij uit de lucht gevallen en wat lanterfant jij hier „Ik trachtte hein te kalmeeren, met de rol van een bedeljongen op me te nemen en hem een lucifersdoosje aan te bieden, maar hij was woedend, wilde me te liji en zei, dat hij politie op me afsturen, om me wegens bedelarij in de doos te laten stoppen. Maar ik gaf hem een brutaal antwoord en ontsnapte hem wat nu j uist niet moeilijk was en liep toen de straat verder op. „Daar ik gesnapt was," ging Jo voort, waar ik spijt van heb, achtte ik het boter, me wat in te binden, als ik nog iets wilde te weten komen. Het was ook hoog tijd, het bureau kennis te geven wat er voorviel, en dat ze nu begonnen te roeren. Ik was op weg naar een telegraaf-kantoor in de buurt, toen ik eens om keek en zag dat het rijtuig den tuin inreed. „Aangezien de straat nu vrij was, sloop ik terug, er op lettend, niet gezien te worden. Ik verstopte me in het portiek van een nabijzijnd huis, waaruit ik zien kon wat verder gebeurde. Het rijtuig was nergens meer te zien, ze moesten het direct in de remise gebracht hebben, waar van de deuren open stonden." „Dat hadden ze gedaan om Mr. Morks weg te krijgen." bracht de Amerikaanscbe detective in het midden. „Hoe kunt u zoo iets beweren U weet immers niet eens, of die nu juist ddér was," luidde de smalende opmerking van den overste. „Bah! wacht maar even, dat zult u wel ge woon worden," hernam de heer Setier. „Ik geloof, dat hot rijtuig voor een bepaald doel was gekomen, of wel ze waren bang geworden nadat ze den jongen ontdekt hadden. Ze koester den argwaan, want een hunner had het in de gaten gekregen, dat iemand hun op het spoor was, en daarom wilden ze de plaats poetsen. „Och, maar dat zijn allemaal klakkelooze vermoedens," zei de overste. „In ieder geval hebben ze hem toen ver donkeremaand," bracht Setier in het midden. „Als hij al daar was," hield de overste hard nekkig vol. „As-je-blieft, Heeren Ga voort. Jo heb-je nog iets van het rijtuig gezien vroeg ik. „Of ik er nog iets van gezien heb, mevrouw Natuurlijk daarop wachtte ik juist, maar het duurde een half uur, of misschien nog langer tot het er weer uitkwam. Eerst kwamen drie mannen, die lachten en babbelden. Ik hoorde ééu van hen zeggen: „Nu is hjj tam, en een ander zei: „als een lammetje ging ie!" „O GodDan hebben ze hem pijn gedaan A.ch, Sir Charlesriep ik, want ik kon me niet meer inhouden. „Neen, Miss," antwoordde de Amerikaan zeer goedig. „Ik heb u al gezegd, dat die mensehen zooals ik het geval besohouw, geen aanleiding vinden, hem geweld aan te doen, want daarvoor heeft de man voor hen te veel waarde. Daarom vooruit maar, Jo 1" „Het rijtuig kwam al heel gauw door do deur der remise op straat en reed weg in de richting van de City. N u moest ik een besluit nemen, wat mij te doen stond, en wel spoedig ook. Mij was de taak opgelegd, het huis in het oog to houden en te rapporteeren of or iemand uit kwam. Mij dacht, ze waren allen uit, en in ieder geval diende ik u rapport te geven, maar bovendien wilde het mij ook voorkomen, dat het rijtuig me helpen zou, om tot een besluit te komen, wat me in het eerstvolgend oogen blik te doen stond, en dat ik, zoo ik het volgde te weten zou komen waarheen ze allen zich hadden begeven." „Daarom kraste ik een paar woorden op de deur, voor het geval, dat u zoudt komen en mij natuurlijk missen, en toen liep ik wat ik loopen kon, om den wagon in te halen. Aan dezen kant van de brug ging dat ook een poosje heel goed, hoewel ik zweette als een vaatdoek, tot dat ik eindelijk van aohteren er kon opklim men, zooals ik dat reeds duizendmaal gedaan had, en zoodoende kwam ik het heele eind yan Hammersmith road naar Kensington. g( „Maar daar maakte een van uw albedillende d politiemannen, die in alles hun neus steken, v den koetsier erop opmerkzaam, dat ik achterop N zat, en die sloeg met de zweep naar me, maar ik hield me vast, al brandde de slag als netels. Toen de koetsier zag dat zijn zweepslagen niets hielpen, hield hij opeens stil, en voordat ik erop verdaoht was, sprong een het kleine zwarte kereltje van vroeger eruit en pakte me bij den kraag. Nou, of die woedend was. „Jou Satansjongen I Ben-jij het weer P Zeg, nou heb ik je met je spionneeron eindelijk voor goed te pakken. (wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVKLI) 7 n n r d v v dl 19 1 t

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4