Koninginne-dag. Hoornceelen, Koetouwen, Koe- en Paardedekken en alle soorten touwwerk, Buitenland. Marktberichten. Heeren- en Dames-RIJWIELEN. STEENKOLEN. Predikbeurten, ADVERTENTIËN. Wegens gevorderd seizoen Bij C. KIKKERT, beneden elke concurrentie. Vermist Wachtende: GASCOKES BELG. AHTHRACIET. Ruhr Kachelkolen Newcastle Kachelkolen, Wij hebben vermeld, dat tegen dr. H Couvoé een aanklacht was, ingediend, naar aanleiding der in zijn proefschrift beschreven, door hem verrichtte dierproeven. Het „Tijd- schr. v. Geneeskunde" deelt mede, dat de offlicier van justitie geen termen heeft gevon den om dr. Couveé te vervolgen. Donkerbruine en zwarte kousen zijn zelden echt van kleur, zoodat zij na eenig gebruik meestal verschieten. De bruine kou sen verft men gemakkelijk op, als men ze een kwartier laat koken in water, waarin schillen van walnoten zijn afgetrokken. De klöur is echt en de katoen blijft zacht. Zwarte kousen kan men weer op kleur brengen door ze flink te koken iD een mengsel van water elzenbast en ijzervijlsel. (R. N.) Kleine Jans: Papa, is het nu zomer? Papa: Leer je dan nooit de jaargetijden? Let nu opAls het den eenen dag zoo heet is dat je geen 'ucht kunt krijgen en den anderen dag zoo koud en nat dat je zit te rillen, dan is het zomerals het opeens zoo guur en koud wordt dat ieder er van huivert en als er al sneeuwbuien komen, is het herfst; als het al aardig weer begint te worden met eenige warme dagen, dan is het winter, en als de wind opsteekt als een razende en het bliksemt en regent, als de rivieren vast vriezen en de sneeuw voeten hoog ligt, dan is het lente. Dr. D. Knuttel, scheikundige aan het Rijkslandbouwproefstation te Goes, meldt, dat hij door tusschenkomst van een veearts ontving een middel tegen ziekte van kippen dat tegen een hoogen prijs door een empirist (d.1. f 3 per 1/2 kgr.) in den handel wordt gebracht. In opdracht van den directeur werd dit aangeprezen en kostbare middel aan een scheikundig onderzoek onderworpen. Op het oog deed het zich voor als een licht rose gekleurd poeder, dat, onder het microscoop bekeken, grootendeels uit tarwe zetmeel bleek te bestaan, doch niet meer in frisschen staat en steik bezet met mijten. Verder werd er in aangetroffen kalisalpeter en ijzer in den vorm van oxyd, en wel als het zooge naamde „doodekop". Van kalisalpeter (ruim Vio gedeelte) als geneesmiddel wordt gezegd dal het hoogst noodig is met een deskundige te overleggen, daar een onoordeelkundig en overmatig gebruik zeer nadeelige gevolgen kan hebben. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat ter bestrijding van ziekte een middel wordt aangeprezen, waarvan het hoofdbestanddeel in onfrisschen, zoo niet in bedorven toestand, aanwezig is en waarvan de werkelijke waarde, ruim gerekend, nog niet bedraagt het twintigste deel van den prijs, waarvoor het nu door den bovengenoem- den empirist verkocht wordt. Hoog noodig dat zoo iets onder de kippenhouders bekend wordt. De correspondent van de „Daily Mail" te Napels seint dat de heer Reitz in een kort gesprek zeide „Wij zijn niet verslagen door de Engelsche soldaten, maar door onze groote ellende. Wij zullen opnieuw oorlog krijgen binnen drie of vier jaar. Pijna alle jonge Boeren zullen eerder het land uitgaan dan zich aan Engelsch bestuur onderwerpen. Mijn broer en ik en vele andere Boeren gaan naar Madagascar." Waarschijnlijk bedoelt de correspondent met den heer Reitz een zoon van den gewezen Staatsprocureur. Als aanvulling van zijn jobstijdingen voor Augustus, heeft de Zwitsersche weer kundige Jules Capré, behalve zware stormen in de helft der volgende week aan de west kust van Noord-A merika en om Madagascar —waarmee wij niet te maken hebben-ook voor onze streken ruw weder aangekondigd tusschen 12 en 15 van deze maand. En wel met de 53ste paralel als midden, dat is die, welke door het noorden van ons land loopt (Marsdiep, Sneek, Assen). Een compagnie „Yeomanry", indertijd te Roodeval door generaal De Wet gevangen genomen, heeft besloten dezen bij zijn aan komst in Europa tot een gastmaal uit te noo- digen, in dank voor de ondervonden mensch- lievende behandeling. Trouwens de chef, majoor Stenham, had bij de verjaring van het geval den generaal een erkentelijk tele gram gezonden. De uitnoodiging, evenals de beleefdheden waarmee men in Engeland Lucas Meyer overlaadde en de ovatiön die het Engelsche publiek den aanvoerders dei- Boeren toedenkt, is dubbel pikant, wanneer taen zich herinnert, hoe Kitchener juist een jaar geleden in zijn beruchte proclamatie de Boeren te velde voor een samenraapsel van bandieten, dieven en rebellen verklaarde. In 't Noorden van Engeland bloeiende appelboomen, welker vruchten nog niet ge plukt zijn, reeds ten tweede male. Men zegt dat zulke boomen in 't volgend voorjaar in 't geheel niet zullen bloeien. De „Bundeen blad dat te Bern uit komt, meldt, dat de horlogemaker Henri Dubois-Houriet te Chaux-de-Fonds een won derwerk heeft vervaardigd. Het is een dames remontoir, dat geheel uit ivoor is gemaakt, met uitzondering enkel van de veer en stee- nen. Maar verder zijn wijzers, plaat, kast, alle raderen en verdere onderdeelen van ivoor. ïlet uurwerk loopt uitstekend. De grootste boom der wereld is, naar uit New-York wordt gemeld, pas in Califor nië ontdekt geworden. Hij heeft een omvang van 46 meter en een doorsnede van ongeveer 15 meter. Het is een exemplaar van de Sequoid of Wellingtonia, de reuzenboomen, die het beroemde bosch in het Yosemitdal van Californië vormen. Tot dusver gold als de grootste boom de zoogenaamde „Vader des Wouds die een omvang van 33 meters heeft. Deze boom ligt thans tegen den grond, zijne lengte bedaaagt 130 meteroorspron kelijk moet hij nog langer zijn geweest. De Sefiuoid. behoort tot de familie der pijnboomen en groeit rijkelijk in de gematigde streken, maar alleen in Californië bereikt zij zulke reusachtige grootten. Als maatregel van bescherming dei- agrarische belangen van Duitschland heeft de legeradministratie verordend, dat in de keukens voor de troepen voortaan slechts natuurboter zal mogen worden gebruikt en geen kunstboter, margarine of Amerikaansch vet. Eveneens is het gebruik verboden van geconserveerd vleesch en hammen van in het buitenland geslachte dieren. Het „Hbld. van Antw." schrijft Te Brussel leven de bewoners, vooral de herbergiers uit de straten, welke door de A pril-woelingen werden geteisterd, op dit oogenblik in bange verwachting. Tijdens de woelingen hebben de bevelheb bers der burgerwacht, om den moed hunner mannen aan te vuren, in de herbergen een aantal pinten bier en broodjes besteld. Maar nu de menschen met de rekening in het Stadhuis komen, worden zij daar uit wande'en gezonden. De Staat zendt hen ook heen en 't schijnt zelfs dat de commissaris dien armen drommels nog heeft aangeraden wat beleefder te zijn. Sara Bernhardt. Uit Parijs komt het bericht, dat de „divine Sarah" levensmoede is. Na haar terugkeer uit Londen lijdt zij aan melancholie. Zij zoekt voortdurend de eenzaamheid en brengt den tijd door met stil te zitten den ken. Zij heeft geen eetlust. Soms wijkt haar apathie voor aanvallen van hysterie en dan weent zij en klaagt luid„Ik ben oud en heb afgedaanmijn glansperiode is voorbij en wat nu nog komt is niets meer waard. De dood zou barmhartig zijn als hij mij zou besparen al het leed van den ouderdom door te maken Men bewaakt haar voortdurend Zij is nu op haar landgoed Belle Isle, aan de Noord kust van Frankrijk. Haar zoon Maurice is met een arts op ras naar zijne moeder. Zij is ru 58 jaar en is vóór haar reis naar Londen al gaan klagen, dat zij niet meer j ong was De beruchte Amerikaansche bandiet Harry Tracy, die uit de gevangenis te Ne braska was ontvlucht en die successievelijk in den loop van twee maanden alle men schen, die tot zijne achtervolging afgezonden waren, had doodgeschoten, heeft zich voor een paar dagen van 't leven beroofd. Een 20-tal farmers uit de streek, waar hij zich verborgen hield, hadden zich met geweren gewapend en waren er in geslaagd hem in een maïsveld te omsingelen. De roover, die slechts met een revolver was gewapend, begreep dat het onmogelijk was te ontvluchten en heeft zich door het hoofd geschoten. Te twintig peisonen, die zijn lijk naar de autoriteiten gebracht hebben, zullen onderling de belooning van 25,000 francs kunnen ver doelen, die door den gouverneur van den staat Nebraska uitgeloofd was aan hem, die Harry Tracy dood of levend zou meebrengen. f 56 nuchtere Kalveren f9,A f 11, 13 Schapen i 18 A f 24, Lammeren f af 0, 454 vette Varkens 45 A 48 ct. Pnrmerend, 5 Aug. Aangevoerd 215 vette Kalveren 60 a 80 ct. per KG.208 nucht. Kalveren f 10 A f 24 228 vette Varkens 42 k 50 ct. per KG.60 magere Varkens f 17 A 25; 207 Biggen; f 8 A f 12.—; 1842 Schapen en 640 Lammeren; 657 Runderen en 48 Stieren; Kip-Eieren f 3.10 A f 3.50 per 100. Vette Koeien, 372 stuks, prijsh. h. vlug. Melkkoeien, prijsh, handel matig. Gelde Koeien, prijsh. h. vlug. Vette Kalveren, prijsh. handel matig. Nuchtere Kalveren lager in prijs h. stug. Vette Schapen, h. in prijs, handel vlug. Lammeren prijsh., handel stug. Vette Varkens, prijsh. handel matig. Magere Varkens prijsh. handel vlug. Biggen handel vlug. Londen, 11 Aug. Ter markt zijn aangevoerd 1300 runderen, 6000 Schapen en Lammeren, 10 Kalveren en 20 Varkens. Men noteert Run deren, f 0.48 a f 0.78; Schapen en .uammeren f 0.56 a f 0.86 Kalveren f 0.a 0,en Varkens f 0.—. Zondag 17 Augustus. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Koog. Nam. 3 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. oorm. 10 uur ds. Smits. Oosterend. Voorm. half 10 de Hr. Van Zweden Cocksdorp. Voorm. half 10 den Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Dm Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Tot het vormen van een krachtig ZANG KOOR (Gemengd) worden liefhebbers uitge- noodigd ter VERGADERING in d„Vergulde Kikkert" tegen a.s. Vrijdag 15 Aug., des avonds te half 9 ure. Amsterdam 11 Aug. Aangevoerd 164 Run deren, le kwal. 74 A 77 ot., 2de kwal. 70 ct. 3de kwal. 66 ot. por KG. 145 Melk- en Kalf- koeien t 120 A f 220; 0 Graskalveren f a nog nieuwe en gebruikte SPOTPRIJ S. HST. L A P. N.B. Beveelt zich beleefd aan voor alle voor komende reparatiën. in de WAALDERSTRAAT, te bekomen: Een jarig SCHAAP, merk donker roode meuiestip op de schoft en hakje voor uit het rechteroor. J. A. KEIJSER, Waal. Deze maand eene lading prima qualiteit benevens een partij prima qualiteit De volgeude maand eene lading prima qualiteit en PRIJZEN zijn A contant als volgt GASCOKES per H.L. f 0,50 ANT1IRICIET 3,05 KI JHR-KOLEN 1,05 NEWCASTLE-KOLEN 1,05 Alles van boord Oudeschild. BESTELLINGEN worden zoo spoedig mo gelijk ingewacht bij yY. DROS -Albzn.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 3