Steenkolen. Gardner Inktkoker. Aanbesteding Slootwerk. Aanvoer uit Duisburg. Fijne Stereoscoopplaten Foto-Handel P. SPRUIT. MEUBELHANDEL Het Bestuur der Afdeeling Texel aanbesteden: Het is streng verboden Alles a contant. Stereoscopen F euilleton. Aanbesteding. aanbesteden Het vervoeren van de Steen, Brik en Grind, hand- statief en klapkamera's Om millioenen. van de H. M. van Landbouw keuring-en van merriën zal houden. Uit ROTTERDAM wachtende P. J. BRUIH. Amerikaansche Stereoscoop met 10 platen f 3. Kanaalweg 161, HELDER. Elk toestel wordt beproefd. K Ylessing. Eenvoudig, practisch en voordeelig Boekhandel Parkstraat. W. F. SMIT. S. Dz. BAKKER, WESTEN, Texel. per stuk f 1.25. het graven van een SCHEIDINGSL00T langs „de Spijkerboorn" bij Plassendaal in Waal en Burg. Groote sorteering in WAALDERSTRAAT. bericht belanghebbenden, dat het bestuur der Afdeeling Noord-Holland der Yereeniging het Nederlandsch Paardenstamboek, op DINSDAG 36 AUGUSTUS aanstaande, 's morgens 9 uur, aan DEN BURG, Beschikbaar is 75 gulden voor merriën van 3 tot en met 7 jaar en drie premiën, elk van 25 gulden, voor 2-jarige merriën, deze moeten in 't voorjaar van 1903 gedekt worden door een premiewaardig gekeurden „hengst", na over legging van de dekbewijzen worden die gelden uitbetaald, de twee-jarige merriën behoeven niet in het stamboek te worden opgenomen, wat voor de 3- tot en met 7-jarige paarden wel vereischt wordt, zoomede gedekt zijn, door een premiewaardig gekeurden „hengst". Yoor de premiekeuring zal gelegenheid worden gegeven tot inschrijving van paarden in het Nederlandsch paardenstamboek. Het Bestuur voornoemd, C. KEIJSER Pz., Yoorzitter. Jb. S. DIJT, Secretaris* Denkelijk in begin SEPTEMBER in lossing, uit de Ruhr, een lading eerste soort ItUHR- KOLEN, van boord f 1,05 per H.L. Duitsche NEUTJESKOLEN i 1,15 per H.L. Bestellingen worden ingewacht bij Het BESTUUR van het Algemeen Weeshuis op Texel, zal op Zaterdag 16 Augustus 1903, 's morgens 10 uur op het terrein aldaar, te jagen of te loopcn in jagende houding, op landerijen van eigenaar en gebruikers, zooals vorige jaren bekend gemaakt, daar onderge- teekende alleen 't recht daartoe heeft. Denkelijk laatst dezer maand in lossing een lading eerste soort RUHR-KOLEN, van boord f 1,05 per H.L. Eerste soort Duitsche NOOTJESKOLEN, van boord f 1,15 per H.L. een lading eerste soort ENGELSCHE GAS- COKES, van boord f 0,65 per H.L. Prima Engelsche ANTÜRAC1ET, van boord f 2,30 per H.L. Bestellingen worden ingewacht bij Bovenstaande soorten worden slechts éénmaal door mij aangevoerd. per stuk 30 ceut. Verkrijgbaar bij W. J. LANGEVELD Pz. Lis" zooals ik die naar de aanwijzingen van de luidjes in het dok heb opgeteekend. Dit is hot eonig middel, dat ter uwer beschikking staat om het jacht te knnnen verkennen, want dat het zijn herkenningssignaal, waaronder het bij Lloyds is geregistreerd, niet zal hijschen, daar wil ik mijn hoofd onder verwedden." Sir Charles Collingham woonde ver buiten af, in Kensington, in een nieuw rood huis op Cambden Hill. Daar mijn rijtuig voor de deur mijner woning gereed stond, was ik er in minder dan een half uur, en nu het nog geen tien uur was, mocht ik hopen, hem nog thuis te treffen. Toen ik aankwam, was hij met zijn rijwiel' reeds op weg, maar juist kwam hij terug van een commissie, terwijl ik naar hem vroeg. „Komt u, om wat nieuws te hooren, of brengt u tijding, Miss Smith Als het eerste de reden is van uw bezoek, dan kan ik u, tot mijn spijt niet van dienst zijnwat het tweede betreft, waarachtig, aan de uitdrukking van uw lief gezichtje zou ik zeggen, dat u mij iets hebt te vertellen. Heb ik gelijk Zoo, zoo Met de vlugheid van een jongmensch sprong hij van zijn rijwiel en bracht me in huis. „Een heel wonderlijk heer, die Amerikaan," ging hij in zijn afgebroken, levendige manier van spreken voort, toen ik hem het mijne ver teld had. Er zal ons wel niets anders over schieten, dan hem te gelooven, niet waar Dus feitelijk heeft hij inbraak gepleegd. Nu in ieder geval is hij verder gekomen dan wfj, want zoo even nog ben ik naar C'larkestreet geweest, om eens te hooren, of onze vriend Morks al opge doken is, maar neen, hij is en blijft zoek." „Maar, Sir Charles, hoe zou dat ook kunnen was mijn haastig antwoord. „En hoe kunnen we hier praten en onzen tijd vermorsen Hjj is bepaald opgelicht geworden en het is toch voorzeker onze plicht, dit spoor te volgen, zonder een oogenblik te verliezen. Hij moet het koste wat het wil bevrijd en gered worden „En de papieren P Ze zullen de papieren wel hebben meegenomen. Ja, ja, u hebt gelijk! Maar in 's hemels naam, hoe zullen we het jacht inhalen Hoe we dat moeten aanleggen zou ik wel eens willen weten." „Natuurlijk, als we het met een ander schip volgen. Ik wil alles betalen, maar laten wo asjeblieft geen tijd meer verliezen 1 Zouden we geen oorlogschip kunnen machtig worden „Waarachtig, daarin hebt u gelijk. Als we eens een snellen kruiser kregen, dan was het misschien te doen. Misschien gelukt het me, de heeren van de Admiraliteit te overreden, als ik hun voorhoud, dat het hier geldt een aangelegenheid van het grootste staatkundig gewicht, om die papieren terug te krijgen." We reden hierop, langs den kortsten weg, naar de Admiraliteit in Whitehall, waar men den generaal zonder eenig verwal te woord stond. Spoedig daarop werden we aan zekeren kapitein Pulteney voorgesteld, die, naar® we vernamen, Seoretaris was van den eersten Lord en waarschijnlijk een zeer beminnelijk man, maar die me al heel gauw een grooten afkeer inboezemde, want hij begon al dadelijk bezwaren te opperen, waarbij hij, naar het mij voorkwam een smadenden en zeer hoogen toon aansloeg. „Wat zouden we eigenlijk kunnen uitzenden We hebben geen enkel schip," zei hij, zijn col lega toesprekend, alsof hij daarmee zeggen wilde, dat de heele Britsche vloot had opge houden te bestaan. „En buitendien, als ik een kanoueerboot of een Aviso ter beschikking had, welken koers zou ik dat jacht moeten aangeven P W at moet hot zoeken De gehoele geschiedenis hangt aan elkaar als droog zandik ben er bêpaald tegen „Dan zal ik me tot Sir George in persoon wenden," zei mijn goede generaal koeltjes. „We kunnon dit punt beter met hem bespreken." En zoo moesten we weer een zwerftocht aan vaarden, waarbij kapitein Pulteney brommend en mopperend volgde. Maar Sir George Fitz Hugh koos de zijde van zijn Secretaris. De voorhanden berichten waren te gering in zakelijkheid, er was niets geen basis, waarop men kon opereeren, noch wat aanging de papieren, noch mot betrekking tot kapitein Morks. „Ziet u, Sit* Charles, u hebt volstrekt geen houvast, wat die papieren betreft. Zijn ze ge stolen of verduisterd, of hoe zullen we het noemen P Wie toch weet iets bepaalds omtrent die zaafe U weet verder niets, dan dat ze verdwenen zijn, evenals kapitein Morks ver donkeremaand is. Dat dezelfde menschen zich van beiden zouden hebbon meester gemaakt, is alleen maar een vermoeden, maar hoe kunnen we dat weten P U neemt het te veel aan, als iets, dat een uitgemaakte zaak is, mijn waarde generaal. Wanneer we ook al het geval stellen dat ze ontvreemd zijn,waaruit blijkt het dat zo momenteel aan boord van de „Fleur do Lis" zich bevinden? De heele geschiedenis is niets meer dan een reeks vermoedens. Dat ik daarop de verantwoordelijkheid voor de uitrusting van oen bodom op mo zal nemen, kunt u billijker wijze toch niet verlangen. Zooiets dienen we den eersten Lord der Admiraliteit over te laten." „Wanneer verwacht u dion vroeg ik onge duldig, want die bezwaren en dat dralen brachten me m een kwade luim, en ik zag ook aan Sir Charles dat zijn geduld ten einde was en hij op hot punt stond in drift los to barsten. Zijn hardnekkig stilzwijgen maakte op mij den in druk dat hij zich togen zijn gewoonte in, ditmaal wildo beheerschen. wordt vervolgd.) Gedruit b(( LANGEVELD DE ROOU, Texel, Texel, 8 Augustus 1902. Het Bestuur voornoemd A. C. KEIJSER, Voorzitter. C. RAB, Boekhouder. Het BESTUUR van het Waterschap de 30 Gemeensch. Polders zal op Maandag 18 Augus tus 1903, 's middags 12 ure, in het Café „Den Burg" bij i n s c li r ij v i n g vanaf de haven te Oudeschild naar de Zuider- Zeedijk en de verschillende wegen en waarvoor de noodige inlichtingen zijn te bekomen bij Jb. BILLENIUS te Oudeschild. De inschrijvingsbiljetten moeten op bovenge- melden dag en plaats voor 12 ure worden in- leverd. en verdere benoodigdheden tegen billijke prijzen. ONDERRICHT GRATIS. Opnieuw ontvangen alle soorten baniboenieu- belen, rieten Stoelen, Sportkarren, Tafels, Stoe len, Linnen- en Penantkasten, Buffetten enz. Alles solide kwaliteit!! 1 en zeer lage prijzen! Aanbevelend is de Voorhanden in den 22. Hoofdstuk VI. Al zoo vroeg P Jawel. Het jacht „Fleur de Lis." kapitein Chapman, heeft het dok gisterenmiddag om drie uur verlaten. Het daar zeer goed bekende vaartuig lag zeil-of stoomklaar, met verdekte vuren, de blauwe vlag in top, en wachtte alleen nog maar op den eigenaar. Zoodra deze aan boord was, lichtte het schip het anker* Kapitein Morks. zoo heette het, was ziek geweest en met een rijtuig naar den stijger gereden, om dan, in dekens gewikkeld, zich naar boord laten dragen. Zoo, dan heeft Jozeph toch gelijk gehad. Een dame, die do menschen voor de vrouw aanzagen van den kapitein, was hem behulpzaam geweestzo was niet met hem aau boord ge komen, doch heel bedroefd achtergebleven en in het rijtuig gestapt. Ecu heer was bet eindelijk gelukt, haar in het voertuig te krijgen en was met haar weggereden. Daaruit blijkt, dat de bende zich heeft ver deeld eenigen varen met den gevangene, om hem waaraan ik geen oogenblik twijfel, op zee te houdenwaar hij hun niet in den weg is, terwijl de anderen naar New-York gaan en daar hun plunderbaantjes zullen voortzetten. „En zoo denk ik, dat momenteel de stand van zaken is," besloot do detective met een leuk lachje. „Dat zal ook wel zoo zijn!" viel ik hem haastig in de rede, „maar deze vermoedens baten ons niets. Wij moeten het jacht nazitten. En hoe zullen we dat aanleggen P" „Hm, het heeft een geweldigen voorsprong." „Geen zeiljacht, dat maar een hulpstoomver- mogen heeft, kan, naar ik meen, meer dan acht knoopen afleggen." „Moeder en ik waren vorleden jaar op een van de beste in de Middellandsche zee. We zullen een stoomboot huren, die sneller vaart, en die zijn er genoeg te krijgen. Het komt er niet op aan, wat dat kosten moet ik betaal alles." „Jawel, dat is alleB heel mooi maar weten wij, welken koers de „Fleur do Lis" genomen heeft P" „Zoover ik weet, zijn er signalen-stations aan do heele kustdie rapporteeren toch de sohepen zoolang ze van den wal uit zichtbaar zijn." „Seinvlaggen zal het jaebt niet vertoonon, en zeker zal het trachten, zoo gauw mogelijk buiten het vizier van de kustwachters te geraken." „O, o, o," antwoordde ik bijna schreiend van woede. „Daar begin jo nu weer niets anders dan bezwaren te opperen, en het is al erg ge noeg, als men er maar aan denkt. Weetje dan in 't geheel geen voorstel te doen P Kun-je mo geen raad geven Ik zal Sir Charles Col lingham opzoeken en met hem beraadslagen. Hij bekleedt een invloedrijke positie en kan me, geloof ik, holpen. Ik zal hom meedeelen wat gij ontdekt hebt." „Goed, Miss. We zullen ieder onzes weegs gaan, maar sla u dezen weg in. Hier hebt u een volledige beschrijving van de „Fleur de

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4