DE EERSTE NEOEBLANDSCHE MAATSCHAPPIJ tot verzekering van Risico in Loterijen. HAAST TT! Passerdoozen, passers, ganzenspelen, vraag- en antwoordenspel. Nieuwe zending Briefkaartalbums 45, 65,125 en 190 cent. Agent voor Texel: A. DE HOOIJ, Parkstraat, Burg. Buitengewoon groote keuze in PRENTE- en LEESBOEKEN. Maatschappelijk kapitaal: Een Millioen Gulden, waarvan f 100.000 gedeponeerd is als additioneele waarborg voor de polishouders. Feuilleton. I IN GESN F F W L). W. J. LANGEVELD Pz. .Ax. DE ROOIJ, Burg op Texel. Men verlieze mmmerJden~moed, Vrijdag trekking der 4e gratis Verloting van 1 of meer Amerik. Stereoscopen met platen en verschillende andere prijzen. Voor elk kwartje, hedenavond of morgen hij mij besteed a contant ontvangt men gratis een nummer voor die trekking. Doozen postpapier, inktkokers, griffel- en sponzendoozen, leien, griffels met of zonder hout, briefwegers, potlooden, penhouders, vergrootglazen, kleur en teekenboekjes, geklenrd krijt, enz. SCHEURKALENDERS (bij de gunstig bekende "Vriend v. d. Huize a 30 cent geef ik 3 gratis nummers), Dikke Enkhuizer Almanakken a 15 ct., Roelants Almanak (een staatsalmanak in 't klein) prijs 10 ct. Aanbevelend, UEd. dw. Goedgekeurd bij Kon. besluiten van 20 November 1896, 12 September 1900 en 24 Juni 1902. Ondergeteekendc, aangesteld als AGENT voor Texel, voor bovengenoemde Maatschappij, noodigt belangstellenden uit kennis te nemen omtrent duel, bedrijf' en voordeelen van deze Maatschappij. Tot volledige inlichting zijn prospectussen en polisformulieren gratis verkrijgbaar bij den AGENT voor TEXEL 3. Eindelijk hield haar woordenvloed op en Edna maakte er terstond gebruik vaD, door te vragen Zoo, dus we zijn in het dorp; zijn de an dere passagiers ouder dak gekomen Maar! TT bent meer dan een mijl van Helterton af. Mijuheer heeit gezegd, dat hij de anderen uit het gezicht verloren had. Miss Morton liet zich uit haar zittende houding terugvallen. Alleen met Dick WillonAan hem was ze haar leven verschuldigd't Was verschrikkelijk, hem dankbaarheid te moeten toonen en alleen met hem te zijn maar t:ch hij had haar zoo lang gedragen... en voor Fido... ze zuchtte. Ik dank u wel voor al uw zorg, miss Gray. Morgen zal ik je beter bedanken, ik ben nu zoo moe. O, dat heeft niet noodig, juffrouw. Ik zal een warm kopje koffie halen en dan kunt u slapen zoolang u wilt. Toen Edna weer ontwaakte was 't donker en koud. Ze weerstond den lust om in haar war me bed te blijven en kleedde zich aan. Het water in de kom was bevrorenmaar toen ze de deur opendeed, zag ze een kruik met warm water staan, dat deed haar goed. De vensters lagen bijna tot bovenaan toe in de sneeuw. Ze huiverde bij de gedachte dat de trein ook zoo ingesneeuwd zou zijn. Even daarna ging zij naar beneden en vond Willon voor het yuur aan het brood roosteren en miss Gray uitgestrekt op de canapé. Goeden morgen, zeide Willon, ik hoop dat u uitgerust zijt van de vermoeienissen van 't avontuurtje P O, ik ben weer beter, en u P Ik ben als een vischje, maar die arme vrouw Gray heeft haar voet verstuikt. Och, zeide Edna, wat ongelukkigKan ik iets voor u doen O, neen, juffrouw.... 't is maar dat mijn heer wil dat ik blijf liggen, maar 't zal wel gauw beter zijn. Kan ik niets voor u doen herhaalde Edna. Natuurlijk, zei Willon, dek de tafel vast. Zij keek hem verbaasd aan. Zoo'n vermetel heid, dat had nog nooit iemand van haar verlangd. Nu Miss Gray zal wel zeggen waar alles te vinden ia. Neen, dat gaat niet, zei vrouw Gray. Neen, blijf liggen vrouw Gray, viel Willon in. 't Zou een schande zijn, voor elk jong meisje om Iemand met een verzwikten voet ieta te laten doen. Niet waar, miaa Norton Edna kon nu niet anders dan zich hulpvaardig toonen en met aanwijzing van vrouw Gray was spoedig de tafel gedekt. Bravo, zei Willon, miss Morton, het water kookt, coudt tkM willaa setten f Iuwondig kokende van woede ging Edna voor de thee zorgenze struikelde met den water ketel en brandde zich. Dick kwam haar te hulp en maakte het ontbijt verder gereed. Miss Morton, vroeg hij, bent u sterk ge noeg om slecht nieuws te hooren Ik ben op alles voorbereid. Nu dan we zijn ingesneeuwd, zoodat we vooreerst niet weg kunnen. Dus wij moeten hier blijven, wij samen Ja, antwoordde Willon kalm. En even daarna hervatto hij op opgewekten toon Nu warm water om den boel om te waaschen O, moeder Gray, ik heb zooveel in Australië ge leerdmaar kopjes omwasschen ze hebben 't me nooit toevertrouwd, ik brak ze allemaal. Zoudt u 't willen doen, miss Morton Ze moest wel, ofschoon tranen van woede haar in de oogen kwamon. Maar vrouw Gray stelde voor dat haar de kom en de borden en kopjes zouden gebracht worden, dan zou zij 't wel doen. Ja, dat is uitstekend, zei Willon, dan kan miss Morton de bedden gaan opmaken. Hier was niet aan te ontsnappen, en haar onmacht gevoelende, ging ze langzaam de trap op. Zij, die altijd op haar wenken bediend werd, moest nu zelf werken. Nooit had zij 't nog gedaan... doch na veel mislukte pogingen was ze klaar gekomen, en, nog steeds kwaad, ging ze naar beneden en vertelde Willon, dio in een aangrenzend vertrek was, dat 't werk verricht was. Toen ze zag dat hij alleen was, trad ze nader en zei U hebt mij gered, ik dank u zeer. Ik moest 't wel doen, antwoordde hij koel wel wetende hoe zij gestemd was. Ik ben u dankbaar, doch dring me niet langer zulk werk op... Dat moet een huisvrouw toch kunnen? U hebt mij verstootenals een kwajongen be handeld en toen kende u mij niet, evenmin als ik u Edna hield 't niet langer uit en terwijl zij met den zakdoek voor de oogen in een stoel viel, riep ze uit Ik haat je. Ga weg. Maar kind, dat is immers onmogelijk, ant woordde Willon op goedigen, doch spottenden toon. Laat me alleen. Zooals je wilt... maar denk er om, over een kwartiertje moeten we koffie drinken. Moet ik daarvoor zorgen P Ja, was 't korte, bevelende antwoord, waar mede Willon de kamer verliet, Edna in een snikbui over haar machteloosheid alleen latende. Doch tegen den avond kwam er uitkomst. De zon had de grootste snoouwmassa doen weg smolten, en Tom Gray had het gewaagd, weer naar huis terug te keeren. Hij braoht berioht mede, dat het verdere gedeelte van den weg heel goed begaanbaar was. Na een kort onderhoud tussohen WUlon en Als men op een gevorderden leeftijd gekomen is begint men van lieverlede allerlei soort ongemakken te gevoelen, wanneer men echter maar den moed heeft het hoofd opgebeurd te houden en met kracht zich tegen die ongemakken verzet, dan behoeft men zich nog volstrekt niet beangst te maken over zijne toekomst. Wij geven hierna een voorbeeld van juffrouw Teunis- sen, wier man het beroep uitoefent van koperslager Beekstraat C, 110 te Velp provincie Gelderland. Onze verslaggever had van ods last bekomen na een ontvangen schrijven van den Heer Teunissen, er zich heen te begeven, en al vragende ontmoette hij toeval ligerwijs bovengenoemde persoon, 't ls wel toevallig, zoo ging onze verslaggever voort, j uist de persoon té ontmoeten die ik bezoeken moest, en na eenige uit legging zeide de Heer Teunissen Welnu ik ga met U, naar mijn huis terug en zal U van alles op de hoogte stellen hoe 't met mijn vrouw gegaan is, zooals U ziet zijn wij geen jonge mensohen meer; en al wandelende kwamen wij aan de koperslagerij, waar zijne vrouw ons open deed. Hier vrouw, stel ik je voor den Heer die eenige nadere inlichtingen wenscht te weten omtrent je vroegere lijden. Welnu, zoo ving zij aan, de hoofdzaak van mijn lijden was eene algemeene uitputting van het zenuw stelsel, sedert 5 jaren was ik landerig in mijn gevoel en het kwaad verergerde van dag tot dag tengevolge van een nierziekte. Hoewel de eetlust vrij wel was verteerde ik de spijzen moeliijk. Steeds had ik maag krampen, duizeligheden, oorsuizingen en klaagde steeds over koude voeten; het werd zelfs zoo erg dat ik begon te wanhopen en mijn einde voelde naderen. Geluk kigerwijze las mjjn man in de Arnhemsche Courant de genezing van eene vrouw die ongeveer in denzelfden toestand verkeerde, als ik, en die genezing was verkre- fen geworden door het gebruik der Pink Pillen van )r. Williams. Drommels, dacht ik, alhoewel ik60jaar oud ben moest ik het toch ook eens probeeren en wer kelijk van lieverlede verdwenen al de ongemakken die ik bier opnoemde en zooals D ziet gevoel ik mij thans zeer opgeruimd en verricht mot pleizier mijne huise lijke bezigheden. Dat behoeft U me niet te zeggen, zoo ging onze verslaggever vcort, want dat zie ik wel aan den ijver die U aan den dag legt met Uw breikous die haar, terwjjl zij dat alles vertelde, geen oogenblik uit haar handen ontglipte En hierop antwoordde zij, en U kunt wel begrijpen dat in zoo'n klein plaatsje als Velp, waar wjj zeer bekend zijn een ieder er ver stomd van staat. Wij zullen dan ook niet nalaten ze een ieder aan te bevelen en verzoeken U van harte den uitvinder bij Uw terugkomst onzen besten dank ovci te brODgen. Wjj kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink pillen reeds op eeno grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en ge nezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de Heer Snabilid. Prijs f 1,75 de doos, f 9,— per 6 doozen verkrijg- baai bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothou der voor Nedeiland en Apotheken. Fianco toezending tegen postwissel. Tom, ging de laatsto weer de sneeuw in, doch kwam even later terug op den rug van een paard. Kom, miss Morton, zei Willon, bedank vrouw Gray nu voor haar gaslvrijhoid en Tom voor zijn hulp. We zullen per slede gaan tot dat we op gebaandor wogen zijn. Kijk, daar komt Tom al mot do slee aan. Ofschoon Edna nog den geheelen dag in 't huisje bezig was geweest, zóó druk dat ze er bijna aan gewoon was geworden om zulke werkjos te doen, juichte ze tooh in stilte over de1 verlossing. Maar toch 't was haar zoo geheel anders dan 's morgens! Ze had geleden onder de bejegeningen van Willon maar hij had misschien wel gelijk. Waar komt opeens die slede vandaan P vroeg ze, om iets te zeggen. Wel juffer, antwoordde Tom, die hoeft mijheer van middag gemaakt. Weer had zo haar redding aan zijn flinkheid te danken; met bewonderde blikken zag ze vragend naar hom op. Ja, miss Morton, ik begreep dat 't u aan genaam zou zijn, zoo spoedig naar lord Corrie te gaanom hem te vragen, waarom hij m ij inviteerde. V ergeof me, Dick, zei zo, haar beide han den naar hem uitstrekkende, vergeef meik had ongelijk, vergeef me, Willon Wat heb ik te vergeven P vroeg Willon, terwijl hij zoo naief mogelijk haar handen vatte. Dat ik een dwaze meid was, dje nn pas begrepen heeft, wat ze deed. Kom, kom, niet zoo mal doen. Maak u maar klaar om mee op de slee te gaan. Edna slenterde naar het kamertje waar hun kloederon lagen. Zij had haar manteltje half aan toen Willon binnen kwam en haar wilde helpen. Op 't zelfde oogenblik draaide Edna zich om sloeg haar armen om zijn hals en smeekte: Toe, vergeef mo nu alles... wil je P Willon kuste als eenig antwoord haar op 't glooiende voorhoofd daarna op haar lippen. Zij kuste hem terug... en er waren twee gelukkige menschen meor op de wereld, EINDE. GodroJct btf LANOKVKLD DK K.OOXJ, T«.l,

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4