N°. 1610 Zondag 18 Januari. A0. 1903- Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 nur op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBurg op Texel GEVONDEN VOORWERS'EX. Nadere Zitdag vim dei» Militieraad. Burgemeester en Wethouders der Gemeen- b Texel brengen ter kennis van de lotelingen ezer Gemeente van de lichting '9o3 omtrent de de uitspraak van den Militieraad tenge- olge ijsgang is verdaagd, dat de vergadering |an den Militieraad, waarin omtrent hen als log uitspraak zal worden gedaan, zal plaats lebben te Hoorn, op Maandag den 19 Januari 903, des voormiddags 11 uren. Texel, deïi 16 Januari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. de Joncheere, Burgemeester. G. A. llajenius, Secretaris. Te behandelen onderwerpen: I. Mededeelingcn. Ingekomen stukken. TEXEL, 17 Januari 1903 De vergadering van den Texelsche Boeren bond, Donderdag in het hotel „de Oranjeboom" gehouden, was maar zeer matigjes bezocht. Niet alleen schitterden vele gewone leden door afwezigheid, doch ook het bestuur was niet voltallig Voorzitter zoowel als vicu- Voorzitter ontbraken b. v. op t appèl, zoodat de vergadering moest worden geleid door den 2den vice Voorzitter, den heer R Keijser Cz. In zijn openingswoord sprak deze'er zijn leedwezen over uit, dat gedurende het laatste jaar de Vereeniging zoo weinig van zich heeft j doen hooren, zoodat het wel scheen of zij j geheel dood was. Op verschillende plaatsen elders, zoo vervolgt "spr., wordt door die bond veel tot stand gebracht en hier leed men bij elke poging nog steeds fiasco. Te vraag dient te worden besprokenwat is de oorzaak Omtrent den Voorzitter wordt nog mede gedeeld dat deze door ongesteldheid verhin derd was te komen. Ni lezing van de notulen der vorige ver gadering, welke notulen onveranderd worden goedgekeurd, wordt ter inzage gegeven de Kon. goedkeuring op de statuten verkregen Daarna wordt door den Penningmeester rekening en verantwoording gedaan van zijn gehouden beheer gedurende 1901 en 1902. Hiei uit bleek dat de ontvangsten bestonden uitsluitend uit de contributie der leden, ad 50 ct. per jaar per lid, en totaal aan den penningmeester daarvoor was afgedragen f 70, terwijl de contributie voor 1902 nog niet was afgedragen aan hem door de afdee- lingen Den Hoorn, Waal en Koog. Het leden tal was verminderd. De uitgaven voor verschillende drukwerken, advertentiën, bureaubehoeften, enz., hadden totaal gedurende die 2 jaren bedragen f77,60, zoodat nog in kas was als batig saldo f 1,40. De voorz. brengt den penningmeester dank voor zyn gehouden beheer. Voor tot punt 3 der agenda (benoeming 3 leden voor het bestuur) over te gaan, vraagt en verkrijgt de heer Jb. Bakker het woord. Spr. wijst er op dat de belangstelling in de Vereeniging zoo uiterst gering is, zoowel bij vele leden als bij een deel van het bestuur, en vraagt wat is de oorzaak daarvan Spr. meent, dat wanneer de oorzaak moet worden gezocht in de meening van velen, dat de Boe renbond onnoodig is, het beter is, maar de zaak te ontbinden en dus geen nieuwe be stuursleden te kiezen. Naar aanleiding van deze opmerking ont stond een vrij drukke discussie. 1 oor enkelen werd er op gewezen dat er zeer weinig door de Vereeniging werd tot stand gebracht. Raffeisenbank ontbrak nog en ook coöperatie liet op ziqh wachten. Omtrent eerstgenoemde bleek, dat deze in hoofdzaak werd tegengehouden door den onwil van enkele personen, om hun naam er voor te leenen, wel genegen bleken daartoe de heeren C. R Keijser en C. M. Veeger. Verder bestond er een commissie van on derzoek naar de mogelijkheid van de oprich ting van zulk een bank alhier. Ook kwam ter sprake de, naar een der sprekers oordeelde, verkeerde inrichting van den bond, n.l. de verdeeling in afdeelingen, welke meening echter door anderen werd bestreden. Door den heer Jb. Bakker werd medegedeeld dat de afd. Waal was ontbonden, tengevolgö van de weigering van het bestuur, om samen te werken tot coöperatief aankoop van lijn koeken. Eindelijk werd besloten voorloopig nog geen besluit te nemen omtrent de al of niet ont binding van de Vereeniging. Hierna werden bij acclamatie de 3 bestuurs leden, die als zoodanig moesten afireden, de heeren J. Kikkert Nz., C. Zijm en Jb. Bakker provisioneel herbenoemd tot aan de eerst volgende vergadering. Door den Secretaris werd nog verslag uit gebracht over de verga lering, gehouden met de afd. Texel der H. M. van Landbouw, om trent rotkreupel, terwijl verder nog werd betoogd het wenschelijke, alhier eens een spreker van elders te krijgen voor eene spreekbeurt over Raffeisenbanken. Pat laatste punt wilde men liefst in geheim comité behandelen, vandaar dat de vergade ring, aangezien er niets meer was te behan delen, door den Voorzitter werd gesloten. Ook van het goede kan men te veel krijgen, dit bleek voor de zooveelste maal weder een paar dagen geleden alhier. Het paard van den heer L. had zich toen n.l. weten los te rukken en daardoor in de gelegenheid gesteld de voerkist te bereiken. Het dier deed zich aan den inhoud daarvan te goed, jammer genoeg echter voor eigenaar en dier nam het van dat go^de te veel en was de dood van het dier het gevolg van diens smulpartij. Voor den eigenaar is dit verlies zeker niet onbeteekenend. Costerend, 16 Jan. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier op Maandag a. s. hare Januarivergadering houden Als spreker zal optreden de Heer W. Mets Tz. van Oudeschild Naar ons van terzijde werd medegedeeld, hi bben verschillende personen van daar plan om op dien avond e9nige bijdragen ten beste te geven. Berust deze mededeeling op waar heid, dan mogen we een avond van genot, rijk aan afwisseling, verwachten. Moge het zoo zijnl Tot deze bijeenkomst kunnen toegelaten worden de leden met hunne dames, en per sonen buiten de polder Oosterend woonachtig. De garnalenvisschers zijn met moeite uit gezeild. Als de wind niet keert zullen ze op morgen door het tys niet thuis kunnen zijn. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor dek Burg 30 Cts. Franco pet post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Prijs der Advertentiën Van 1 tot 5 regel» 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 8 Cta. per nummer. Gedeponeerd ten Raadhuize een portemóhnaie en een dasje. RIOLEERING BURGWAL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel verzoeken hierbij dringend aan de inge zetenen te Den Burg, wier perceelen aau den Burgwal zijn gelegen, geen gebouwen, schuttingen of dergelijke getimmerten, noch voorwerpen van welken aattf ook, te plaatsen op den grond, waar onder thans de buizen der rioleering zijn aange bracht, ten einde te voorkomen, dat bedoelde buiz.m worden beschadigd of daarop werken worden aangebracht, die later oventneele her stellingen onmogelijk zouden maken. Zij brengen tevens ter kennis van belangheb benden,dat het in hun voornemen ligt te zijner tijd de noodige schikkingen te treffen, ten aan zien van het gebruik van dien grond. Texel, 6 Jauuari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. de Joncheere, Burgemeester. G. A. Hajenius. Secretaris. H E RIJ K van MATEN EN GEWICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel, maken bekend, dat de herijk van maten en gewichten niet meer jaarlijks, doch voor elke Gemeente om het andere jaar zal plaats hebben; dat voor de inwoneis dezer Gemeente geene verplichting tot herijk in dit jaar bestaat, en eerst in het volgend jaar 1904, op nader bekend te maken tijd en plaats, binnen deze Gemeente zitting voor den herijk zal worden gehouden. Belanghebbenden worden er voorts in het bij zonder op gewezen, dat de maten en gewichten, op gevaar van straf, voorzien moeten blijven van de vereischte stempelmerken, en dat dus het laatst-geplaatste goedkeuringsmcrk voortaan GEDURENDE TWEE JAREN ongeschonden moet worden bewaard. Texel, den 15 Januari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, Do Burgemeester. G. A. IIajenius. II. W. de Joncheere. BRANDWEE II. I BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel noodigen brandmeesters, kommandcurs en verder personeel der brandspuiten uit, de nog in hun bezit zijnde ondersehcidingsteekenen als itokken, en bandon, spoedig ten Raadhuize in te leveren. Dit verzoek wordt hierbij tevens ;edaan aau hen die niet meer bij de brandspuit ienen. Texel, den 16 Januari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. de Joncheere, Burgemeester. G. A flitjenius, Secretaris. j De BURGEMEESTER van Texel, Gelet op do horhaaldo gegronde klachten bij Bm ingekomen over de baldadigheid van vele éugdigo kinderen, waardoor zij personen op de pblieko straten overlast bezorgen of partiou- Bre eigendommen besohadigen, hetgeen niet lleen hoogst hinderlijk is, dooh door ondoor- dachtzaamheid aanleiding tot ongelukken zou kunnen geven en waartegen zonder krachtdadi ge hulp der ouders of verzorgers dier kinders niet altijd te waken is; doet bij deze een drin gend beroep op de medewerking dier ouders en verzorgers in het tegengaan en zooveel moge lijk voorkomen van baldadigheid en andere straatschenderij, door hunne kiuderen daarop ernstig te wijzen, er vertrouwen in stellende djt zij in het belang der openbare orde en vei ligheid van personen en goederen, gaarne hun nen gewaardeerdon steun daartoe willen ver- leenen. De Burgemeester van Texel. H. W. DE JONCHEERE. RAADSVERGADERING. De BURGEMEESTER der Gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengtj naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene vergadering van den Raad door hem is belegd op Woensdag, den 21 Januari 1903, 's morgens 10l/j uren in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, 16 Januari 1903. De Burgemeester van Texel, H. W. DE JONCHEERE. II. Benoeming lid Algemeen Armbestuur, III. Vaststelling gewijzigde begrooting v/h alge meen armbestuur. IV. Wijziging gemeente-begrooting voor 1903. V. Vaststelling schoolgeld kohier le kwartaal 1903. VI. Adres van den Heer D. de Leeuw, inzake aanvraag coupure omringdijk a/d haven Oude- scbild, tenbehoeve v/d tram en het leggen van rails o/h haventerrein. VII Ontslag aanvraag van den Heer G. Elazinga, als onderwijzer a, d O. L. School den Burg. VIII Alsvoren van den Heer A. Kuipers, als on derwijzer a/d School m u. 1. den Burg. IX. Alsvoren van Mej. Z. Kloek, als vroedvrouw te Oudeschild.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1