N°. 1615. Donderdag 5 Februari. A0. 1903. Nieuws- en Advertentieblad. ^Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 uor op den dag der uitgave Prys der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBubg op Texel Do BURGEMEESTER van Texel; Maakt bekend de navolgende door hom ont vangen publicatie JACHT EN VI8SCHERIJ. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie dd. 21 Januari 1903 No. 27; Gelet op artikel 11 der „Jagtwet"; Brengt ter kennis van belanghebbenden a. dat de jacht op houtsnippen in deze pro vincie zal worden gesloten op den 25sten April 1903 met zonsondergang. b dat de jacht op eenden zal worden gesloten op den 28sten Februari 1903 met zonsondergang c dat de jacht op ander waterwild zal worden gesloten op den 28sten Maart 1903 met zons ondergang d dat het weispel van kwartelen met steek garen of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van 1 Mei tot en met 15 Juli 1903; e dat de visscherij met het staande spiering- net zal zijn gesloten van 1 Maart tot 1 Novem ber 1903 f dat de visscherij met alle overige vischtui- gen, uitgezonderd die met aalkorven, aaldobbers en palingfuiken op aal, paling en grondelingen, die met het schepnet ot de gebbe om kleine vischjes te vangen voor de aaldobbers en die op snoek in de gemeente Texel zal zijn geslo ten van 15 Maart tot 1 Juni 1903en g dat gedurende den gesloten visohtijd, ver meld sub f van dit besluit ook het visschen met den hengel in de hand is verboden. En zal dit besluit in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke gemeente van Noordholland worden aangeplakt. Haarlem, 28 Januari 1903. De Commissaris der Koningin voornoemd, (get.) VAN TIEN HOVEN. Texel, 2 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCIIEERE. Onderzoek van voor uitvoer bestemd vlecsck. De BURGEMEESTER van Texel, Gelet op de circulaire van Z.E. den Heer Mi nister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van 27 Januari 1903 No. 817 Brengt ter kennis van de ingezetenen dat vanaf heden ter Gemeente-Secretarie koste loos verkrijgbaar zijn gesteld de formulieren ter mededeeling van den wensch om gebruik te maken van de gelegenheid tot het doen onderzoeken van vcor uitvoer bestemd vleesch (zie art. 2 van het K. B. van 21 November 1902 Staatsblad No. 199). De aanvang van den keuringsdienst zal nader worden bepaald en bekend gemaakt. Texel, 2 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. SAMENSTELLING der RADEN VAN BEROEP voor geschillen, voortvloeiende uit de Ongeval lenwet 1901. Artikel 5, derde lid, van het Koninklijk besluit van 8 December 1902 (Staatsblad No. 212). De BURGEMEESTER der Gemeente Texel, brengt ter openbare kennis, dat gedurende de maand Februari ten gemeontehuize voor ieder ter inzage liggen: lo. de formulieren betreffende het aantal werkgevers en werkliedenj die in de in deze Ge meente gevestigde verzekeringsplichtige onderne mingen werkzaam zijn of geweest zijn, en dio be voegd zijn werkgevers oi werkliedon te machtigen tot het opmaken van eene voordracht voor benoe ming tot lid of plaatsvervangend lid yan een Raad van Beroep: 2o. de uittreksels uit formulieren betreffende werkgevers en werklieden, die, hoewol in een in eene andere Gemeente gevestigde onderneming werkzaam, in deze Gomeento hunno woonplaats hebben. Do formulieren en de uittreksels uit de for mulieren liggen gesorteerd naar de letters, waar mede de namen der werkgevers aanvangen. Texel, den 31 Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. TEXEL, 4 Februari 1903 Zaterdag had in hotel „Texel" de huis houdelijke bijeenkomst plaats der leden van de Texelsche IJsclub. Ofschoon niet zoo groot als zulks op andere jaren wel eens was, kon de opkomst der leden en geïntroduceerden toch vrij goed worden genoemd. Door den Voorzitter werd de bijeenkomst geopend met een woord tot welkom aan allen en daarbij gewezen op de groote moeite, die het dikwerf aan het bestuur kost, om aan den leden iets goeds aan te bieden, tevens geschikt voor de gezellige avond. Met de operette „Eureka" meent men goed geslaagd te zijn. De toe geeflijkheid van het publiek wordt ingeroepen en daarbij er op gewezen dat geen acteurs en actrices van beroep, maar dilettanten zullen optreden. Opgevoerd werden daarna de operette „Eureka" en het blijspel „Het Geheim van Mevrouw." Kon men bij beide over het spel der dilettanten zeker tevreden zijn en was ook de zang in eerstgenoemde waarlijk goed te noemen, in het oordeel over de operette zelf was nogal verschil van meening. Was men het vrijwel eens over de schoone strek king, velen vonden het min of meer saai, niet opwekkend genoeg „Het geheim van Mevrouw" viel blijkbaar algemeen zeer in den smaak en ontlokte menig gulle lach en werd door menigeen een recht lief blyspel genoemd vol handeling en met tal van recht komische scènes. Voor tot het 3e deel van het programma het bal over te gaan, werd door den Voor zitter het woord genomen om allen te be danken voor hunnen aandacht en de werkende leden voor de vele moeite die zij zich hadden getroost voor het welslagen van den feest avond. Ook werdon niet vergeten de regelings commissie, bestaande uit de heeren Roessingh Dekker en Lap; de heer Groenewold, die zoo bereidwillig zijn hulp had verleend bij de instudeering van den zang; de heeren Ooykaas en Dalmeijer en „last not least" de heer P. Graaf, die hunne musicale talenten ten beste gaven voor het welslagen van den avond. Het 3e deel van het programma het bal deed een groot deel der opgekomenen nog geruimen tijd in hot locaal vertoeven. Gister hield de vereeniging tot uitkee ring bij overlijden genaamd „Met een goed doel" hare jaarvergadering in hotel „Texel". Doordat te gelijkertijd in een ander lokaal eene publieke verkooping plaats had, waarbij een deel der leden gaarne tegenwoordig was, was de opkomst der leden bij de opening dei- vergadering (hetgeen ongeveer een half uur na den daarvoor bepaalden tijd geschiedde), minder groot als we van dergelijke vergade ringen gewoon zijn. Door den directeur werd allen het welkom toegeroepen, in 't bijzonder aan die leden welke van verre waren gekomen. De leden werden opgewekt om allen mede te helpen om de vereeniging, door spr. vergeleken bij een jonge knaap, krachtig te maken, opdat hij eenmaal man geworden, ook aan zijne verplichtingen zou kunnen voldoeD. De notulen der vorige vergadering hierna gelezen, worden onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van een volgens die notu len in de vorige vergadering gedane vraag door een der leden of geen premie kan wor den gesteld voor het aanbrengen van nieuwe leden, deelt de voorz. mede dat het bestuur meent daartoe nimmer te moeten overgaan, de leden toch zullen zonder kunstmiddelen zeker evengoed willen medewerken voor den bloei der vereeniging. Uit het verslag over het afgeloopen jaar, eveneens door den secretaris uitgebracht, bleek, dat de vereeniging op 1 Jan. 1902 1575 en op 31 Dec. 1902 1622 leden telde. 78 nieuwe leden waren toegetreden, overle den waren er 10, wegens vertrek bedankt 12 en geroyeerd wegens wanbetaling 9. Totaal bezat de vereeniging op 31 Dec.jl. f 8254,47, belegd op le hypotheek, in Certif. Ned. W. Schuld en op de Rijks postspaarbank. Tot directeur werd herkozen de heer A. Langeveld Pz. en tot penningmeester de heer J. van Heerwaarden. De voorz. zegt den secretaris dank voor- zijn aardige notulen en prettig verslag. Uit de rekening van den penningmeester- bleek dat was ontvangen aan Contributie f 2035,14' Polisssen 3,90 Reglementen —,20 Rente 298,56 Totaal ontvangsten f 2337,80s Uitgegeven was aan Bodeloon f 330,76° Uitkeeringen (7 a f 75) 3 a f 30 en 5 a f 6, 645,- Kosten vergaderingen 39,30 Salaris penningmeester 50,— Diverse uitgaven voor adv., drukwerk, porto's enz. 14,86 Totaal der uitgaven f 1079,925 Batig saldo alzoo f 1257,88 Saldo vorige jaar 6996,59 Totaal in kas op 1 Jan. '03 f 8254,47 De voorz. dankt den penningmeester voor- zijn gehouden beheer. Tot het nazien der rekening werden be noemd de heeren J. Roeper Dz., 11. Kikkert en P. J. Zoetelief. Door laatstgenoemde werd nadat men zich van die taak gekweten had, medegedeeld dat alles in orde was bevonden. Als commissaris moest aftreden de heer Haakman, die volgens reglement niet her kiesbaar was. Bij de eerste vrije stemming werden uit gebracht 95 stemmen, waarvan 38 op den heer P. J. Zoetelief, 13 op den heer Jb. Bak ker Jbz. en op verschillende andere personen van 1 tot 8 stemmen. 1 ij de 2de vrije stem ming die daarop moest plaats hebben, werd gekozen de heer P. J. Zoetelief, die 52 van de 97 stemmen op zich had vereenigd. Door den heer Zoetelief werd de benoeming aangenomen. De agenda hiermede afgehanleld zijnde, deelt le Voorz. medo dat bij het bestuur was ingekomen een verzoek van H. Kikkert en 41 anderen, om zoo mogelijk de contributie te verlagen door nog minder weken per jaar te doen contribueeren. Ofschoon het bestuur daarop dadelijk afwijzend had kunnen beschik ken, vond dit het beter in de algemeene vergadering daarop te antwoorden. Het be stuur nu deelde mede, dat men daartoe niet kan overgaan. Door den boekhouder was eene berekening gemaakt ten einde dat besluit nader toe te liclrUn. Volgens die berekening stierven er op Texel gedurende de laatste 10 jaren gemiddeld 76.1 personen per jaar van de geheele bevolking. In verband met dit getal sterfgevallen en den leeftijd der leden wordt elk lid gemiddeld 45'A jaar oud Ge middeld wordt door elk lid per jaar betaald aan contributie f 1,079 per jaar, zoodat ieder dan betaalt nagenoeg f 45,60. Gaat men de contributie nog verminderen, dan zou dit bedrag langzamerhand veel lager worden. Volgens berekening van H.H. Commisarissen zou eerst dan aan eene kleine verlaging van contributie kunnen worden gedacht, wanneer de vereeniging f 17,000 in kas had; dooi' de TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1