N°. 1617 Donderdag 12 Februari. A0. 1903 Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIÈN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, ParkstraatBuna op Texel KOSTELOOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders der Gemeen te Texel maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe aanmelden: op Woensdag, den 18 Fe bruari 1908, 's middags 12 uur in de O. L. School te den Burg, op Zaterdag, den 28 Fe bruari 1903, 's voormiddags 11 Va uur ten huize van Jb. Buijs te de Cocksdorp, op Woensdag den 25 Februari 1903, 's namiddags 2 uur in de O. L. School te den Hoorn, op Zaterdag, den 21 Februari 1903, 's namiddags 4 uur en op Maandag, den 2 Maart 1903, 's voor middags 11 uur ten huize van Wed. Koppen te Oosterend, op Woensdag, den 18 Febru ari 1903, 's namiddags 5 uur in de O. L. School te Ondeschild, op Maandag, den 2 Maart 1903, 's namiddags 7 uur ten huize van den genees heer Van der Vegt te de Waal en op Zater dag, den 21 Februari 1903, des namiddags 1 uur in de O. L. School te de Koog. Texel, den 10 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, G. A. Hajenius. H. W. de Joncheere. VERKIEZING voor den GEMEENTERAAD. De Burgemeester der Gemeente Texel brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Maandag, den tweeden Maart aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, ter voorziening in de va cature ontstaan door het overlijden van den Heer A. Dros Az., dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, bij hem ter Se cretarie der Gemeente kunnen worden inge leverd Opgaven van Candidaten, als bndoeld in artikel 51 der Kieswet en ar tikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam de voorletters en de woonplaats van den can- didaat en onderteekend zijn door ten minste twintig kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en behoorende tot het district, waarvoor de candidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschie den persoonlijk door één of meer der personen, die de opgaven hebben onderteekend. De can- didaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 12 Februari 1903, tot en met den dag der verkiezing De Burgemeester brengt hierbij in herin nering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 inlevert, wetende dat zjj is voorzien van handteekeningen van personen, die niet be voegd zijn tot deeleemiDg aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zon der die handteekeningen geen voldoend aan tal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Texel, den 10 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. De burgemeester van Texel herinnert belanghebbenden aan het bepaalde vervat in art. 161 der Verordening van Politie voor deze Gemeente, luidende Het is aan hoofden van openbare of bizondere scholen, of van bewaarscholen verboden, in hunne school kinderen toe te laten, en aan ouders, voogden of verzorgers om kinderen daarheen te zenden, die lijden aan mazelen, kinkhoest, oogziekte, hoofdzeer, of andere huiduitslag, of wanneer de kinderen woon achtig zijn in gezinnen, waarin zich een of meer der genoemde'ziektegevallen voordoen, tenzij met overlegging eener schriftelijke verklaring van een geneeskundige, waaruit blijkt, dat het ziektegeval geen gevaar voor besmetting oplevert. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f 10. Texel, den 9 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. INVORDERBAARVERKLARING VAN KOHIEREN. Het hoofd van het plaatselijk bestuur der Gemeente Texel, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dat het kohier no. 10 der Personeele belasting dienst 1902. op den 6 Februari 1993 door den Hear Direc teur der directe belastingen te Amsterdam is invorderbaar verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger van 's Rijks belastingen voor deze Gemeente ter invordering is over gemaakt. i Ieder ingezetene, die daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien,'te ontgaan. Texel, den 9 Februari 1903. Het Hoofd van het Plaatselijk bestuur voor noemd, H. W. DE JONCHEERE. TEXEL, 11 Februari 1903. Tot lid der gezondheidscommissie, waarvan de zetel zal geyestigd zijn te Schagen,werd door den Comm. der Koningin o.m. benoemd de Weled. Heer A. Wagemaker, geneeskun dige alhier. De Weleerw. heer Ds. Heep, pred. bij de Doopsgezinden te Den Hoorn op Texel, komt voor op het zestal voor de De- gem. te Zijldfk. De Zee-Assurantie Maatschappij, geves tigd te Texel, heeft dezen naam laten varen, omdat deze vereeniging feitelijk geene Maat schappij is. 'tls ook geene vereeniging tot verzekering, zooals elke Brandwaarborg-Maat schappij dat is, maar de visschers en vracht schippers verbinden zich onderling, om elkan der te helpen bij grootere of kleinere schaden. En daarom zal er voortaan gesproken worden van de vereeniging „Helpt elkander." Heeft er een ongeluk plaats, zoodat er van totaal ver lies of groote schade gesproken kan worden, dan zal het bedrag, dat daarvoor bij regle ment bepaald is, ten volle uitgekeerd worden, terwijl het wrak door de vereeniging zal worden verkocht. De fondsen zullen worden beheerd door een Directeur en eenige commissarissen zorgen met hem voor de goede gang van zaken en voor eene eerlijke toepassing van het bij re glement bepaalde. Alleen de Directeur geniet voor zijn moeite eene kleine belooning; de commissarissen verrichten hunne werkzaam heden, zonder aanspraak te maken op beloo ning. De yereeniging telt thans slechts 40 polissen welk getal veel grooter kon zijn, als men nagaat het groot getal schuiten en tjalken, dat op Texel thuisbehoort. Iedereen staat bloot voor een ongeluk en daarom meenen wij te mogen herinneren aan het „Eendracht maakt macht" onzer vaderen. Wie nog niet is toegetreden, hij steune de goede zaak door aansluiting, waarmede hij teveus zich zeiven helpt 1 Helpt elkander en draagt elkanders lasten 1 Zaterdag hield de afd „Texel", van den Bond van Nederlandsche onderwijzers eene vergadering in het hotel „Texel,,. De heer Yan Douwen bracht als afgevaardigde verslag uit van de Algemeene vergadering 29 en 30 Decembet 1.1. te Groningen gehouden. Daarna werd eene stemming (referendum) over de, op die vergadering genomen besluiten gehouden. De secretaris, de heer J. A. Fre- dariks gaf een keurig verslag over de toestand en de werkzaamheden der afdeeling in het afgeloopen vereenigingsjaar. Het bestuur is voor 1903 samengesteld, als volgt: W. R. van Douwen, voorzitter, J. A. Frederiks, secretaris, en T. Roeper, penningmeester, terwijl als correspondenten voor ondersteuningskas, waaruit voortaan zieke leden ondersteuning zullen ontvangen, zullen fungeeren de Heeren L. J. Kikkerten P. Ooijkaasen voor de andere Bondsinstel- lingen alsHerstellingsoord en Weerstandskas de heer Ooijkaas en Roeper. Na een hartelijk woord aan de scheidende leden, Mej. R. Roeper en den heer A. Kuipers, werd de vergadering door den voorz. gesloten Waal, 9 Febr. Zaterdagavond vergader den in „de Rijzende Maan" de leden van het hier bestaande Ziekenfonds. Het aantal leden was met één verminderd en bedraagt nu 42. Het jaar 1902 was voor de kas niet gun stig geweest, tengevolge van de vele ziekte gevallen en uitkeeringen en was het kassaldo nadeelig. Als lid van het Bestuur moest aftreden de heer B. van der Berg, die gedurende 14 jaar die betrekking had bekleed en nu voor eene herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. In zijne plaats werd gekozen de Heer P. Roeper Jz, die de be noeming aannam. Oosterend, 10 Febr De afdeeling „Ooster end" van den Nederlandschen Protestanten bond mocht zich Zondagavond jl. verheugen in eene zeer ruime opkomst ter vergadering. Nadat de Voorzitter het welkom aan allen had toegeroepen, trad Mej. A. Roeper, van raet eene schoone ]ezing, die "'tspraak door allen verstaan anleiding van de bekende v. uu. uts des lichaams is het oog." Als bijdrage voigde: De wereldtaal, d. i. de taal van het gevoel, de taal der liefde. Met diepe aandacht werd naar een en ander geluisterd. Nadat voor afwisseling een paar Psalmverzen gezongen waren, werd door den Secretaris der afdeeling, den heer de Jongh, op zeer verdienstelijke wijze voorgedragen„Het Pleegkind" door Mr. A. Bogaers. Stellig hebben allo aanwezigen genoten bij alles, wat ten beste gegeven werd. Ten slotte bracht de Voorzitter dank aan spreekster, spreker en hoorders en deelde mede, dat de volgende bijeenkomst zal ge houden worden op den 8en Maart, waarin hoopt voor te gaan de Weleerw. Heer Ds. van der VeD, van den Helder. „Nut en Genoegen" zal hare eestvol- gende vergadering houden op Maandag den 23en Februari. Behoudens onvoorziene om standigheden, zal dan voor de vergadering optreden de heer Joh. Schouten, van Weesp, van wiens voordracht de couranten steeds veel lof verkondigen. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor dem Bubo 30 Cts. Franco per post door ge heel Nedebland 45 Cts. Naar Amebika en andere landen met verhooging der porto's. Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Ots. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 3 Cts. per nummer.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1