N°. 1619. Donderdag 19 Februari. A0. 1908. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nur op den dag der uitgave Prijs der Advertentién Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOU, ParkstraatBubö op Texel - VERKIEZING voor den GEMEENTERAAD. De Burgemeester der Gemeente Texel brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Maandag, den tweeden Maart aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het overlijden van den Heer A. Dros Az., dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uur, bij hem ter Secre tarie der Gemeente kunnen worden ingeleverd; Opgaven van Candidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en ar tikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den can- didaat en onderteekend zijn door ten minste twintig kiezers, bevoegd tot deelneming aan eene verkiezing en behoorende tot het district, waar de candidaatstelling plaats heeft. De inlevering dezer opgaven moet geschie den persoonlijk door één of meer der personen, die de opgaven hebben onderteekend. De can- didaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld izijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 12 Februari 1903, tot 'en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herin- lering artikel 151 der Kieswet, luidende als rolgt. Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel '1 inlevert, wetende dat zij is voorzien van landteekeningen van personen, die niet be- ■oegd zijn tot deelneming aan de verkiezing raarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zon- ler die handteekeningen geen voldoend aan- il voor eene wettige opgave zou overblijven, rordt gestraft met gevangenisstraf van ten loogste drie maanden of eene geldboete van >n hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die 'etende dat hij niet bevoegd is tot deelneming m de verkiezing, eene voor die verkiezing |er inlevering bestemde opgave, bedoeld bij itikel 51, heeft onderteekend. Texel, den 10 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. O OIJ. edenkteekencn van geschiedenis en kunst. De BURGEMEESTER van Texel, Overwegende dat door ZE. den Minister van nnenlandsche Zaken, meermalen de aandacht gemeentebesturen is gevestigd op het be- urenswaardig feit, dat bij voortduring oude rouwen, welke voor de kennis onzer kunst ser geschiedenis belangrijk kunnen zijn, rden gesloopt, verbouwd of hersteld, zonder daaryan opmetingen geschieden of af beel- gen vervaardigd worden. Toodigt de ingezetenen met aandrang uit rds tijdig kennis te geven van voorgenomen ipingen, verbouwingen of herstellingen van e kerken, torens, poorten, merkwaardige els, enz., opdat de gelegenheid besta daar- afbeeldingen of opmetingen te doen maken tevens van de besteigering van zoodanige uwen, opdat van de steigers gebruik ge- .kt kan worden om het bouwwerk op te en en daarvan architectonische teekenin- te vervaardigen. 3xel, den 18 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. GRONDBELASTING. De Burgemeester van Texel brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat ter Secretarie dezer Gemeente, vanaf heden gedurende 30 dagen voor een ieder ter inzage ligt, een opgave der schattingen en metingen in deze gemeente over het dienstjaar 1902. De verzoekschriften om hermeting of her schatting ten koste van ongelijk, die om ver nietiging van schattingen, welke geacht wor den in strijd met de wet te zijn verricht— de bezwaarschriften tegen ambtshalve verbe teringen van misstellingen in de belastbare opbrengst en van de onjuiste metingen en berekeningen, zoomede de bezwaarschriften omtrent de onderwerpen, bedoeld in art. 43 der Wet van 21 Mei 1870 (Staatsblad No. 82), behooren luidens de artt. 16 No. 1,19 No. 2, 23 derde lid en 44 bij Gedeputeerde Staten dezer provincie te worden ingediend, binnen 30 dagen na heden. Texel, 18 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. DUITSCHE ONDERDANEN. De Burgemeester der Gemeente Texel doet te weten, dat door den gezant des Duit- schen Rijks, namens Zijne Regeering is bericht, dat Duitsche onderdanen, die stukken uit hun land behoeven, of de legalisatie daarvan verlan gen, zich, onder opgave van het doel, waartoe die stukken moeten worden gebezigd, recht streeks en zonder van een tusschenpersoon ge bruik te maken, moeten wenden tot de over heid van hun eigen land. Texel, den 18 Februari 1903 De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. WAARSCHUWING tegen het lokken van Nederlandsche Werklieden naar Duitschland, De Burgemeester der Gemeente Texel waarschuwt tegen de berichten in de Nieuws bladen of daartoe uitgezonden agenten, die soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis, ten behoeve van industrieele onder nemingen, Nederlandsche werklieden naar Duitschland lokken. Bij hunne aankomst te dier plaatse toch is herhaaldelijk gebleken, dat zij daar niet ge bruikt kunnen worden Het is daarom geraden, dat die werklieden, alvorens op zulke berichten en voorspiegelin gen der agenten af te gaan, óf zelf óf door mijne tusschenkomst zich tot den Nederland- schen Consul in de streek, waar die onder nemingen zich bevinden, om inlichtingen wenden, omtrent de vooruitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de huur prijzen der woning aldaar. Wie dit nalaat, stelt zich bloot aan groote teleurstelling en schade. Texel, den 18 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. WONINGWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel herinneren den ingezetenen, dat het krachtens de in werking getreden Woningwet verboden ia: lo. zonder schriftelijke vergunning van Bur gemeester en Wethouders een gebouw op te richten of gehoel of voor een gedeelte te her- niouwen 2o. zonder schriftelijke vergunning van Bur gemeester en Wethouders krachtens eenig zake lijk recht tot woning in gebruik te nemen of als eigenaar of in eenige andere hoedanigheid tot woning in gebruik te geven een gebouw of een gedeelte van een gebouw, laatstelijk niet als woning gebezigd; 3o. zonder schriftelijke vergunning van Bur gemeester en Wethouders eene ter tijdelijke be woning bestemde loods, keet, tent of soortgelijke inrichting ter bewoning te bezigen. Zij vestigen verder de aandacht op het volgende: 1. drie of meer meerderjarige ingezetenen eener Gemeente kunnen bij het Gemeentebestuur een met redenen omkleed ongezegeld bezwaar schrift indienen, betreffende een of meer wonin gen, die, blijkens persoonlijk onderzoek, hetzij wegens ni jt-inachtneming der Bouwverordening, hetzij uit anderen hoofde, ongeschikt ter bewo ning zijn of waarbij het aanbrengen van bepaal delijk aangeduide verbeteringen noodzakelijk is 2o. een dergelijk bezwaarschrift kan worden ingediend door het hoofd van een gezin of een afzonderlijk levend persoon, betreffende de door hem bewoonde woning. Texel, den 17 Februari 1903. De Secretaris, De Burgemeester, G. A. Hajenius. H. W. de Joncheere. TEXEL, 18 Februari 1903. De vergadering van de H. M. v. Landbouw afd. Texel, Zaterdagavond in „de Lindeboom" gehouden, was vrij goed bezocht. Door den Voorzitter werd in zijn openings woord allen het welkom toegeroepen en de beste wenschen uitgesproken voor 1903. Tevens werden door ZEd. eenige waardee- rende woorden gewijd aan de nagedachtenis van den heer D. C. Loman, die tal van jaren het voorzitterschap der afdeeling had waar genomen. De notulen der vorige vergadering, hierna gelezen, werden ongewijzigd goedgekeurd. Door den Penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan van zijn gehouden beheer. Volgens die rekening sloot de rekening der Landbouw-winter-cursus met een batig saldo van f —.83. Voor den hengst „Martin" waren de ont vangsten over 1901 dekgeld van 78 paarden, waarvan 47 drach- tigen f 625, en de helft der rijkspremie f 125 totaal f 750. Uitgegeven was voor stalgeld enz. f596,55, zoodat hier een batig saldo was van f153,45. Voor den hengst Von Moltke waren de ontvangstendekgeld 73 paarden, waarvan 36 drachtig f 545, en de uitgaven voor stal geld, huur hengst en reiskosten enz f 605,89. Hierbij dus een nadeelig saldo van f 60,89. Voor de afdeeling bestonden de ontvangsten uit: batig saldo vorig jaar f366,94, contribu tie 73 leden f 219, van 't Rijk terug ontvan gen wegens te veel betaald voor landbouw- cursus f 39,21, saldo dier cursus f —,83, totaal f 625,98. De uitgaven, bestaan le o. m. uit 73 maal f 1,90 verzonden aan t Hoofd bestuur, waren totaal f 217,74. Ontvangen was in 't geheel voor Cursus, Hengsten en gewone ontvangsten der afdee ling f 1920.98 en uitgegeven f 1420,18. In kas was dus nog f 500,80. De rekeningen en de daarbij behoorende bescheiden werden nagezien door eene com missie bestaande uit de heeren K. Bakker Tz., W. C. Reij en W. J. Langeveld. Alles werd in orde bevonden. Door den Voorz. werd de comm. dank gezegd voor de genomen moeite en den penningmeester voor zijn accuraat en net beheer. Hierna wordt mededeeling gedaan van de resultaten door het bestuur verkregen met het adverteeren om een hengst in ruil of te huur. Slechts weinig aanbiedingen waren inge komen en van deze was nog niet alles ge schikt. Voor huur van een hengst werd gevraagd minstens f 600. Voor tot de verdere bespreking over te gaan, werd medegedeeld dat door de afdeeling Eierland was aangeboden samen te werken. Als voorwaarden werden gesteld dat „Martin" dadelijk moest worden opgeruimd, en dat TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1