f 1 C. MOSSEL. Publieke V erkooping. Een LEERJONGEN I 8 Publieke Verkooping. C. DE WIJN, Publieke Verkooping. Marktberichten. UITVOERING Immmm „Harmonie" te (Merend Kiezers Kiezers F{og zal worden verkocht- Eenige meubilaire- en Inboedelgoederen, als: Deurwaarder C. DË WIJN, "Openbare VerkoopiugT" Deurwaarder C. DE WIJN tc Texel ADVERTENTIËN. publiek verkoopen- C. DE WIJN, publiek verkoopen: C. DE WIJN, publiek verkoopen: publiek verkoopen: publiek verkoopen? Maandag 9 Maart 1903 DANKBETUIGING. plm. 200 Stuks gezaagde Eiken Palen, lang van 5 tol 10 voet, moge leiden tot een blijvende verbintenis met een jonge vrouw van zijn eigen soort, eene, die leeft bet mooie, ernstige leven van dezen tijd, die, onafhankelijk, héén over con venties, tracht naar artistieke en geestelijke ontwikkiling. in haar eerlijken eenvoud en lieve distinctie openbarend den blijden opbloei van haar innerlijk leven. „Zoo zij verlangt naar een eenvoudig ge zellig tehuis naar een levensdoel en steun, en nu, in haar alleenheid, dezen roep tot zich gekomen voelt, vraagt hij haar zich ver zekerd van zijn driscrete persoonlijkheid en openhartig tot hem te wenden, schrijvend onder de letters enz." Wat schrijft die trouwlustige heer „mooi" hé, zelfs in een advertentie Men schrijft aan de Winschoter Ct.: Bij de wet van 12 April 1850 is het ver voeren van brieven buiten de Rijksbrievenpost verboden. De Staat heeft zich de uitsluitende bevoegdheid voorbehouden, gesloten of onge sloten brieven of papieren tegen het genot van vracht te doen- overbrengen. Nu stolde de Oldambter Stoomtramweg maatschappij tot heden kaarten a 5 ets. ver krijgbaar. Hierop kon men een door de Maat schappij te verrichten boodschap vermelden, of een pakje verzenden. Verleden week werd nu een ongefrankeerde brief met een boodschapskaart, door een inge zetene van Pekela met de tram naar Win schoten verzonden en daar door den Postdirec teur in beslag genomen. Nu is ook het ver zenden van losse boodschapskaarten zonder pakje dus verboden. Een twintigtal jaren geleden heeft de Maat schappij om dit feit een proces gevoerd en gewonnen, zoodat ook thans het recht wel aan hare zijde zal zijn. Een Bond van Werkgevers! Om te komen tot oprichting van een Cen- tralen Werkgeversbond zijn in den laatsten tijd pogingen in het werk gesteld, die alle kans van slagen hebben, zoodat de totstand koming er van zoo goed als zeker is. Deze bond zal omvatten alle werkgevers van het transportwezeneerst echter zal elke tak van dit bedrijf zich afzonderlijk or- ganiseeren. De werkgevers op scheepvaart gebied bezitten, zooals bekend is, reeds een vereenigingdie van da veemen zijn op het oogenblik doende er een op te richten, terwijl ook de andeie transportbedrijven spoedig zullen volgen Naast dezen bond van werkgevers op tran- portgebied zal een federatie van den handel gevormd wordenook hiervoor is men druk bezig zich te organiseeren. Beide bonden, hoewel zij niet samengesmolten zullen worden, zullen toch met elkaar voeling houden en eventueel federatief samenwerken. Te Ulvenhout is begraven de vrouw van Smeekens. Het lijk werd naar de laat ste rustplaats gevolgd door 169 bloedver wanten en buren, die na do plechtigheid op kosten van den weduwnaar en 14 overblij vende kinderen, onthaald werden op brood, kaas en koffie, zooals gebruikelijk is. De vorige week is te Goes een eigenaardig paartje eigenaardig getrouwd. Zooals meer gebeurt, stond aan de stadhuistrappen een kijklustige schare op bruid en bruidegom te wachten. Maar toen dat wachten wat heel lang duurde, ging de troep ons paartje afhalen. Ofschoon behoorende tot den vierden stand, groette en wuifde hij links, neeg en lachte zij rechts naar de joelende menigte, als vorm den zij een koninklijke duo. De terugtocht ging in gezelschap derzelfde eerewacht. Den dag na het huwelijk kwamen eenige jongens aan de deur der echtelijke woning, om te vragen„Allo, Heintje, kom je nog niet murpelen Mui-pelen is spelen met murpels (knikkers). En vrouwlief gaf genadig toe stemming maar ondeugend met den vinger dreigend, zei ze toch„Pas op, dat je niet al je murpels verliest hoor 1" O sancta simplicitas I Het was niet voor de eerste maal, dat zij trouwde 1 Om een burgemeester. Men schrijft aan de „Telegraaf". In eene Friesche gemeente weigerden eenige huur- boeren een adres te onderteekenen ter aan beveling van een der sollicitanten voor de betrekking van burgemeester dier gemeente. De eigenares dier boerderijen gaf daarop aan die boeren kennis, dat zij met Mei a. s. de door hengehuurde perceelen moest verlaten. Algemeen werd het niet onderteekenen van het adres als de reden van dit besluit beschouwd en van de zijde der huurboeren en andere personen werden pogingen aan gewend de eigenares van gedachten te doen veranderen. Dit is evenwel niet geluktzij handhaaft het eens genomen besluit. Laffain seint uit Boston, dat generaal Booth 'aldaar in het Leger des Heils een toe spraak hield, waarin hij mededeelde, dat er 13000 misdadigers in de toevluchtshuizen van het Leger worden verpleegd en dat men ge noodzaakt zal zijn deze misdadigers op de maatschappij los te laten, wanneer de rijken geen middelen geven om het reddingswerk voort te zetten. Leiden, 6 Mrt. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 219 stuks i 126 a i 328; 13 Stieren f 72 a t 220; Veulens 0 stuks af 0— 123 kalfkoeien f 125 a f 300 Melkkoeien f 125 a 1300 102 Varekoeien f 96 a f 224 219 Vette koeien f' 126 a f 328 38 Vette kalveren f 39 a f 115; 108 Magere kalveren f 4.— a f 16.0. Graskalveren f i 219 Vette schapen f 18 af 28.121 schapen (weide) f 13 a f 22.1 Paardeni 75 a 10— 366 Magere Varkens f' 16a f 40. f_ Yette Varkens a ct. 208 Biggen f 550 a f 15, Burgerlijken stand der Gemeente Texel. van 28 Febr. tot den 6 Mrt. 1903. GEBOREN Hannaatje Adriana d.v. J. Koop man en A. Duinker, Adam Johannes z.v. J. .Grollé en C. Verschoor, Jacob z.v. J. D. Roeper en G. Boon, Lammert zv. J. de "Waard en J. Bakker. GETROUWD: Geene. ONDERTROUWD: P. Smit en G.Jongeboer, W. Roeper en R. bisser. OVERLEDEN J. Boonacker, 75 j., J.Kuijper 46 jr. hopen onze geliefde ouders Abr. DERIDDER en D I E U W E It T J E KLO K, hun 30-jarig huwelijksfeest te vieren. Uit aller naam hunne dankbare kinderen. Koog op Texel. Voor de vele blijken van deelneming gedu rende de ziekte en 't overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot, den lieer Jb. BOONACKER, ondervonden, betuig ik mijnen oprechten dank in 't bijzonder aan de WelEerwaarde Heeren Ds. Smits en Ds. Kuperus, alsmede aan de leden van 't Ziekentonds voor de laatste eer, den overledene bewezen. Ook mede namens de familie de Wed. BOONACKER—Roeper. van de O DO" op Texel, op Maandag den Oden Maart, 's avonds 7'/j uur in het „Wapen van Amsterdam." Entrée f 0,25 per persoon. Bal na. Personen beneden 16 jaar geen toegang. HET BESTUUR! De heer Dros schrijft: „Eierland komt een vertegenwoordiger toe in den raad en verzoekt te stemmen op den heer W. Brans. Natuurlijk Dros kan niet zich zelve aanbevelen. Stemmen wij nu als een man den Heer DROS dan heeft Eierland een vertegenwoordiger, en ZEd. zal volgens zijne annonce niet bedanken. Wij blijven dus Dros aanbevelen. Onderteekenaars van de Candidatenlijst. Op Zaterdag li dezer ter stembus Wenscht gij met ons, dat ditmaal een Volks man gekozen worde, ook uitmuntend bekend met Eierland, waar bij iedere week de men- schen aan huis bezoekt. Begeert gij een Raadslid, dat bekwaam bleek om bij Commissarissen en Ministers uwe belan- langen te bepleiten Zoekt gij iemand, die uitnemend zeggen kan en durft, wat hij zeggen moet Schippers en Wiervisscherszijt gij er niet onverschillig voor, dat er iemand in den Raad ook voor uwe belangen kan en wil opkomen Het zal er nu om gaan Brengt dan ditmaal als een eenig man uwe stem uit op een man uit het volk, op Het Bestuur dor Antir. Kiesvorcon. N, en O, afdoeling Texel. Deurwaarder te Texel, zal, op Maandag 9 Maart 1903, 's morgens 101/, uur. ten verzoeke en bij de woning van den Heer Arie Kok Pz., op het Klif aan den Hoorn op Texel, 27 beste Lamschapen, 16 beste Enterlingen, 2 Rammen, 1 driewielde Kar, 1 Draaikarn, 24melk- tobbetjes en melkschoteis, Kribben, Ruiven, Voerbakken, en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. In deze verkooping kan Vee etc. worden in gebracht, mits tijdige opgave doende. in do boelhuis van den Heer Arie Kok Pz. 10 Palingfuiken met schuttings, 2 Palingkaarten, 1 Palingkorf en Lijnen, 5 Ankers en een Dreg, een partij haring- want, touwwerk, 2 stel vletzeilen, een pomp en riemen van een vlet. C. DE WIJN, Deurwaarder. Deurwaarder te Texel, zal, op Dinsdag 10 Maart 1903, 'smorgens 107i uur, bij en in het Café „Burgzicht", onder Hoogenberg op Texel, Kabinet, Chiffonnière, Tafels, Stoelen, Spie gels, Schilderijen, Glas- en Aardewerk en het geen meer zal worden aangeboden. Bij dezen verkoop kan worden ingebracht, mits tijdige opgavr doende. Deurwaarder te Texel, zal, op Donderdag 13 Maart 1903, 's morgens 10 uur in het hoenderpark van Alm. Visser bewesten den Burg, 4 beste Lamschapen en 1 Ram, 100 jonge kippen (le en 2e leg). 1 klamp best gewonnen KLAVERHOOI. 500 meter GAASWERK. 4 groote kippenhokken en 1 kuikenloop. 1 driewielde kar, kribben, voerbakken en de poort van genoemd hoenderpark. Na afloop daarvan bij het woonhuis van den Heer Jacob Zuidewind, nabij den Burg 38 beste LAMSCHAPEN en 1 RAM. 1 Veulmerrie. Een partij beste AARDAPPELEN. 4 Kuikenhokken met loopen. 4 Kuikenloopen met gaas. 1 nieuw Kozijn met raam. 1 Kozijn met deur, 1 Vat, 1 Balie. Eenige raampjes, 2 Kistgaten, 2 Bloembollengraven en hetgeen meer zal worden aangeboden. In deze verkooping kan vee etc. worden in gebracht, mits tijdige opgave doende. zal op Maandag 16 Maart 1903, 's morgens 107» uur, op het Marktplein aan don Burg op Texel, afkomstig van de Werkverschalfing te den Burg op Texel. Bij deze verkooping kan Vee, etc. worden ingebracht. zal, op Woensdag 18 Maart 1903, 's morgens 107, uur, op den Hnvendijk te Oudeschild op Texel, ten verzoeke van de heeren Kuijpor Blom, De volledige inventaris van het tweemast Schoenerschip „Bertha" (afkomstig van Delfzijl) bestaande in 13 diverse Zeilen, het volle tuig van staand en loopend Touwwerk, diverse Blokken, 1 zware Sloper, Ankers, Kettingen, Masten en Rondhou ten, Staal en IJzerdraad, Compassen, Lantaarns, 1 Mistklok, 1 Sirino, 1 Barometer, Schietloo- den, 1 Verrekijker, Kokscommaliewant en het geen meer ten verkoop zal worden aangeboden. gevraagd in onze Drukkerij, die voldoend onderwijs heeft genoten. LANGEVELD DE ROOIJ,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2