MELKONTROOMERS. Voor Texel bij S. J. KONING. LAATSTE WEEK. Zuidhollandsche Verloting öf f22.000in Contanten. in Contanten. Geplakte Zakken, Wordt op proef geleverd. H. G. AIKEMA C0., Trekking io 't openbaar 4 April 1903 door een daartoe bevoegd ambtenaar. LIJDERS Dr. SIEGARÏÏ's Boidepót De „Svea" Centrifuge is een uitste kend separator, ontroomt het scherpst overtreft door de hoogst eenvoudige, practische constructie en bizon der lichten gang elk ander fabrikaat. VIERDE GROOTE PRIJS PER LOT ÉEK GULDEK. g®1* Hoofdprijs; Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, De „SVEA" Centrifuge werd in verschillen de landen aan de rijkslandbouwscholen en op tentoonstellingen onderzocht en beproefd en overal als de beste geprezen. Deze Verloting heeft nog nooit uitgesteld! Compleete INVENTARIS eener Boerderij met VEESTAPEL. 2e Prijs 2000 Gld.3e Prijs 1500 Gld. 4e 1000 5e 500 Loten a 1 Grilden alom verkrijgbaar. te Amsterdam. Boekhandel Parkstraat. te houden door de Koninklijk Goedgekeurde Exploitatie-Maatschappij van Roerende en Onroerende Goederen in Nederland, te 's-Gravenhage. Voorts Paarden, Koeien, Vette Varkens, Schapen, Landbouw-tcerktuigen Meubelen, Piano's, Huisorgels, Dames- en Heeren- Rijwielen, Dames- en Hee- ren Zilv. Remontoir Horloges, enz. enz.Totaal ruim 1000 prachtige prijzen. Aan de Prijswinners van Vee wordt in Contanten uitbetaald: voor een paard 350 Gulden, voor een koe 200 Gulden, voor een vet varken 40 Gulden en voor een schaap 20 Gulden. in het Verkooplokaal Laan No. 11 bis te 's-Gravenhage. MEDEDEELIING: Het Lot, waarop in de vorige Verloting de Hoofdprijs werd getrokken, is ver kocht in het Sigaren-Magazijn van Gebr. HOUTMAN, Groote Markt te Groningen-, het Lot, waarop de Prijs groot 1000 Gld. werd getrokken, is verkocht in het Siga ren-Magazijn van den Heer K. SLAGER te Woerden. Burg op Texel bij LANGEVELD DE ROOIJ Parkstraat, G. BOEDEMAKER Café Burg zichtte Oudeschild bij A. VAN KETEL, te Helder bij J. DUINKER, Boekh. Spoorstraat, en worden toegezonden door de Directie na ontvangst v. h. bedrag in postz. of postw. Kantoor Frauklinstr. 102, den Haag. Nog soliede wederverkoopers gevraagd, genieten hooge provisie. AAN Rheumatiek, Podegra (Pootje), Jicht Len denpijn, Asthma, enz. enz. kunnen vanaf heden volkomen genezen worden door Dr. Siegartt's Rheumatiekzalf. Verschillende praeparaten worden tot dus ver aangewend, door den eenen lijder dit, door den anderen dat, somwijlen met goed gevolg, doch in den regel voor eenen korten tijd. Wanneer men evenwel Dr. SIEGARTT s RHEUMATIEKZALF gebruikt, verkrijgt men volkomen ge nezing. Leest Prospectus, gratis verkrijg baar te Den Burg Wed. P. Kuiper, drogist. Helder J. Kok, drogist, Middenstraat. Nieuwediep J. Baarens, drogist, Spoorstr 68. Waar ook de Zalf te bekomen is, of aan voor Nederland 9. ROMAN uit het Eranseh vertaald door A. B. Hoofdstuk Hl. Oom Pierre Antoine. voor winkeliers en koekbakkers steeds voo. dig in den Perkamentpapier voor vette waren. Aan het souper, dat later volgde, nam ik geen deel, doch door verschillende personen werd ik daaromtrent al vrij zeker ingelicht. De Amerikaan wekte bij zijn komst al reeds de grootste verwondering op bij zjjn gastheeren, door te verschijnen gekleed in 't zwart en witte das. Deze stemmigheid in zijne kleeding vormde een sterk contrast met die zijner gastheeren. Men had er op gerekend eens recht gezellig allerlei gebeurtenisson uit vroeger tijd te be praten en dat vooral hij een menigte kwajongens streken zou weten op te disschen. In plaats daarvan sprak hij uiterst weinig en deed hij meermalen alsof hij alleen zat te dineeren. Men had gezorgd voor fijne wijnen, maar ondanks den drang dien men van alle zijden op hem uitoefende, was hij er niet toe te bewegen iets anders te drinken dan water. In plaats van te informeeren naar zijne oude kameradon, een onderwerp gewoonlijk onuitputtelijk, vroeg hij enkel naar bijzonderheden omtrent de ontwikke ling van de stad, naar den toestand der scholen, de instellingen van liefdadigheid, naar de volks bibliotheken hoeveel boekdoelen die bovatten, hoeveel leerlingen er op het gymnasium waren, hoeveel zieken er jaarlijks in het gasthuis wer den opgenomen enz. enz. Men keek elkander verwonderd aan en een gaf eindelijk ten antwoord: Al die cijfers heeft men maar niet zoo in 't hoofd. De Amerikaan keek hem met verachting aan en scheen te willen zeggen„Wat drommel kan men anders in 't hoofd hebben, als het geen cijfers zijn Men brandde van verlangen om hem eens te vragen naar zijn plannen met de villa Charlotte, door hem aangekocht, doch men durfde niet. Precies op klokslag van 10 stond hij op om afscheid te nemen. Men drong er op aan dat hij nog wat zou blijven, doch hij was daartoe niet over te halen. Ik ga steeds voor half elf tor ruste, zei hij. Ook op reis vroeg men. Ook dan, want als de uren van de trein niet met deze gewoonte overeenkomen ga ik per extra-train, zei hij, heengaande en zijn hoor ders hoogst verwonderd over deze mededeeling achterlatende. Doodelijke stilte heerschte voor een oogenblik, weldra echter kwamen de tongen die als 't ware door de aanwezigheid van den Amerikaan ge ketend waren, werden los. Men sprak zijn oor deel uit over den zoo juist vertrokkene. Aan genaam in gezelschap werd hij door niemand geoordeeld, doch terwijl de een oordeelde dat de wereld was voor hem die een wil haddon als de zijne, beweerde do ander, dat h(j geen echt Amerikaan doch slechts een carricatuur daarvan was, volgens deze zou het er al zeer naar uitzien, indien een groot deel der menschen even als hij was. Waterdrinken, niet eten, nooit lacheD, aan niets anders denken daa aan cijfers... Neen, neen, zei de dokter, ik zou dit niet willen, al kon ik er ook al het goud der wereld voor krijgen. Den volgenden morgen reeds vroeg begaf de Amerikaan zich naar de Bank. Hij bleef daar een kwartiertje; begaf zich toen naar den notaris, deed daarna even een kleine wandeling buiten de stad, keek daar naar het schoone landschap en keerde toen weer naar zijn vader terug. Onderweg ontmoette hij nog eenige kennissen, die hem schenen te willen aanspreken, doch door zijn blik werden teruggehouden. Hij legde geen enkel bezoek meer af en vertrok des namiddags weder per sneltrein. Des avonds was het reeds algemeen in de stad bekend, dat zijn vader en zijn nicht voortaan op de villa Charlotte zouden wonen en hij hen een flink jaargeld had toegestaan. Verder had hij 10000 francs gegeven voor het toevluchtsoord voor jonge meisjes en eveneens een aanzienlijke gift voor het gasthuis. Dat was nu eens een edelmoedig mensch, zei men thans, die waard was zooveel geld te bezitten. Eenige dagen na zijn vertrek ontmoette ik juffrouw Annette. Welnu, zei ik, nu zult ge eens kalm en gelukkig kunnen leven in die schoone villa Charlotte. Gelooft ge dat? vroeg ze, mij peinzend aanziende. Drommels, dat zou ik meenen, een prach tige omgeving, geen zorgen, alles wat men maar kan begeeren. Het lijkt veel op een sprookje. Begrijpt uw grootvader er iets van Hoe zou ik dat weten P Mfjn arme groot vader denkt wel na over de dingen, doch kan niet meer uitdrukken wat hij meent...Ik heb hem medegedeeld dat oom Pierre Antoine zou komen en dat men beweerde dat h(j eenige millioenon rijk was. Ik geloof wel dat hij mij heeft begrepen. Toen mijn oom mij zijn plan nen uitlogde, de aankoop van de villa, het jaar geld dat hij ons wilde geven, enz., koek groot vader hem met groote oogen aan. Het was verschrikkelijk om aan te zien, uit zijn oogen was duidelijk te lezen, dat hij wilde spreken en ik ben zeker dat ik het geraden heb, wat hij wilde zoggen Op zachteren toon vervolgde zij Maar oom beproefde zelfs niet hem te begrijpen Men zou gezegd hebben, dat zijn vader voor hem slechts een redeloos dier was, dat hem min of meer in don weg was. Toen hij echter vertrok hoeft hij hem de hand gedrukt en zij hij„Welnu vader, ik hoop dat ge in uw nieuwe woning nog behagen zult scheppen, in ieder geval is dio beter dan deze De oogen van grootvader kregen toen eene uitdrukking van onbeschrijfelijke wanhoop en ik zag een groote traan langs zjjno wangen rollon de eerste na het ongeluk. Ja, ik ben zeker, dat ik geraden heb, wat hij dacht. (wordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4