Oproeping. een dienstbode, Voor de Paschen. Gemeenteraad te Texel. Algemeene Bewaarschool. Gymnastiek-vereemging. Onderlinge Verzekering b\j Ziekte. Thans voorhanden 1 „perfect" Melkontroom-machine prijs f 80. Heeren en Kinderkleeding Te koop in den polder Everstekoog: Streng verboden, Mcubclhandel Waaldcrstraat. ADYERTENTIËN. Algemeene vergadering a s. MAANDAG Woensdag eene DIENSTBODE. Te 'Haarlem heeft eene benzine-ont plofflng plaats gehad in de chemische was- scherij van de firma Schenk, waarbij vier meisjes ernstige brandwonden kregen. De Haarl. Ct. schrijft hierover: Hals over kop zochten de meisjes een uit weg naar buiten. De kleeren van alle vier hadden reeds vlam gevat. Vier meisjes met brandende kleeren kwa men door vlammen omhuld, gillende het huis uitsnellen, het was een verschrikkelijk iets Radeloos snelden ze in verschillende rich tingen. De knechten en voorbijgangers hiel den haar tegen, trokken de jassen uit, om hulden ze daarmede en wierpen ze op den grond, waardoor de kleederen van de een vroeger, van de andere later werden gebluscht. De brandwonden, hoewel ernstig, schijnen voor geen van allen levensgevaarlijk. De Nederlandsche Kamer van Koop handel te Brussel heeft een schrijven gericht aan het Nederlandsche Landbouwcomité. Daar in wordt de aandacht gevesrigd op het groote belang, dat door de Belgische melkerijen eene petitie is of zal worden ingediend bij de Re geering, ten doel hebbende te verkrijgen, dat de wet op den boterinvoer zoodanig worde gewijzigd, dat het minimumgehalte aan vluch tige vetzuren van 25 worde gebracht op 28. Wanneer aan dit verzoek een gewillig oor werd verleend, zou aan den invoer uit Neder land wederom een gevoelige slag worden toe gebracht, daar in verschillende provinciën van Nederland het gehalte van de boter vaak ver onder het cijfer van 28 zal blijven. Het komt der Kamer derhalve noodzakelijk voor, dat alle belanghebbenden in Nederland en ook de Regeering al hunnen invloed aan wenden ten einde het streven der Belgische melkerijen te verijdelen. De Kamer geeft het Comité in overweging zich met deze zaak bezig te houden. In het afgeloopen jaar werden uit Ne derland 10785 paarden naar Duitschland uit gevoerd. Rekent men de waarde van de paarden op f 300 gemiddeld, dan bedraagt de waarde ruim f 3,000,000. Donderdag 2 April voormiddags 10'/* uur Bespreking geldleening f 19000. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Texel en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Maart 1903, Ingelegd, f 8387,99s Terugbetaald f 12028,35. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2512. Burgerlijken stand der Gemeente Texel. van 27 Mrt. tot den 3 April. 1903. GEBOREN Nico Johanzv Dirk Jan Bruin en Johanna Cornelia Rab. Catharina Anna dv Jan Kikkert en Weerdina de Wijn, Mar- tinus Corneliszv Hendrik Troost en Antje Abbenes. Jan Cornelis, zv Gerrit Bakker en Maartje Vlaming. Jacob, zv Simon Keijser en Neeltje Zijm. ONDERTROUWD: Willem Bakker en Corne lia Maas. Cornelis Griek en Theodora Geer- truida Thomassen. GETROUWD: Fredrik Bakker en Neeltje Heerschap. OVERLEDEN Jeannetta Cornelia Rab, 1 jaar dv Jan Rab en Christina Adolfina Keijser. LEVENLOOS AANGEGEVEN: een kind van Albert Eelman en "Vrouwtje EelmaD. Ondertrouwd C. GRIEK en Th. G. THOMASSEN. De Cocksdorp, 3 April '03. Huwelijksvoltrekking 16 April. Op den 17den Maart 1903 overleed onze geliefde Zoon en Broeder, CORNELIUS, in den ouderdom van 18 jaar en 2 maanden. C. MANTJE Dz. en kinderen. Passaic, N--J., Maart 1903. Voor de talrijke bewijzen van belangstelling zoowel van binnen als van buiten de gemeente ontvangen bij ons 50-jarig huwelijksfeest, betui gen wij onzen welgemeenden dank, M. BAKKER en Echtgenoote. Eierland April 1903. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming ondervonden bij het overlijden van den Heer D. C. LOMAN, betuigt de familie haren oprechten en welgemeenden dank. 31 Maart 1903. Uit aller naam, s-Qravenhage Wed. D. C. LOMAN. Bussum J. C. LOMAN. Haarlem Mr. J. B. LOMAN. BURG. Het bestuur bericht, dat wegens ongesteld heid onder de kinderen en het geringe aantal, dat thans de school bezoekt, vacantie wordt ge geven vanaf heden tot en met 19 April a.s. W. C. REIJ, Voorzitter. Allen die iets te vorderen hebben van JAN Jansz. KUIPER Koopman en Boor laatstelijk in de Koogerstraat aan den Burg en den 3 Maart 1903 aan den Helder overleden, worden verzocht daarvan opgave te doen voor den 15 April a. s. aan den makelaar S. KEIJSER Pz. Texel 1 April 1903. Personen boven 12 jaar, genegen lid te wor den van eene gymnastiek-vereeniging (die bij genoegzame deelneming te Don Burg zal wor den opgericht) worden verzocht zich vóór 13 April a.s. aan to melden bij den Heer FLENS (Hotel Texel). Het Bestuur. A. WAGEMAKER, Voorzitter. O. SCHAAP, Seoretarifl. (Ziekenfonds) aan Den Burg op Texel. op Maandag 6 April 1903, 's avonds Tl, uur in het locaal „de Vergulde Kikkert" aan DEN BURG. Punten van behandeling Vaststelling gewijzigd reglement. HET BESTUUR. 1 idem idem prijs f 90. 1 idem idem prijs f 100. Betaling op 34 Juni of contant met 57* korting. Zij die een melkontroomer willen koopen, verzoek ik beleefd spoedig order, daar het plan bestaat, dat in de volgende week een bekwame monteur bij mij komt, de machines te stellen en onderricht te geven. Met aanbeveling, J. J. KÜIJPER Parkstraat, Texel, 1 April 03 Hierdoor deel ik mede, dat mijn zoon weder in het hotel de Lindeboom te spreken is Hoogachtend GUST. BT7HSE, GoudsmidHorlogemaker. heropening van de Nieuwe thans naar de eischen des tijds ingerichte Scheersalon, Beleefd aanbevelend P. VERMEULEN. Confectie en naar maat, uitsluitend o» eigengemaakt. §1 Den Burg Parkstraat 381. 'f a IT U Ondergeteekende bericht dat hij in boven- staande HEDEN eene zaak heeft geopends 5- Beleefd aanbevelend, 8 G. J. VINKEN. e> 1,14,11 HA, puik best Hooi- en Weiland. ,29,00 Zaaituin met nieuwe woning. Afkomstig van Gebr. DEKKER. Te bevragen bij Notaris de Boer. Desverkiezend kan er 60"/» le Hypotheek op gevestigd blijven. Mevrouw DIKKERS, vraagt tegen 1 Juli wegens huwelijk der tegenwoordige Wasch buitenshuis. Mevrouw BOSMAN-Waalewijn te Alkmaar vraagt direct of met 1 Mei a.s. die flink werken, en bij voorkeur ook koken kan. Eieren te zoeken, op de landerijen van wed. Jb. EELMAN Waal en Burg E. VLESSING. Bericht aan zijn geachten begunstigers de ontvangst eener party nieuwe MEUBEL E N, bestaande in alle soorten stoelen, tafels, geschil derde en mahoniehouten linnen en penantkasten, spiegels, schilderijen, fijne theebladen, riotstoe- len, en luxe artikelen. Geëmailleerde en gegoten fornuizen, enz. Twee- en drieylamspetroleumstellon, een- en tweemans-ledikanten. Stalen matrassen voor ledikanten, enz. Mijn Amerikaansche Waschmachines met hefboom kosten thans f 11,Wringmachines f 4,per stuk. Alle andere goederon worden beneden elke concurrentie verkocht. Ruime keuzo der nieuwste portretlijsten. Minzaam aanbevelend, UE. dw., E. VLESSING. Ontvangen een prachtige sortoering Chroom- lederen eu under dames- en Heeren schoen werk in do fijnste en soliedste soorten. Tevens in oneindige verscheidenheid in schoenwerk voor kinderen van eiken leeftijd. Alles uiterst goedkoop genoteerd. Aanbevelend. JOH. KIKKERT. Voorzitter de heer H. W. de Joncheere, burgemeester. Tegenwoordig de heeren F. Keijser, C. Keijser, Keesom Koning, Bakker, Mets en Roeper. Afwezig de heeren Lap, Zijm en Dikkers, een vacature. Secretaris de heer G. A. Hajenius. Na opening der Tergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen (de heer Dikkers komt on derwijl ter vergadering) en ongewijzigd goedgekeurd. Hierop deelt de voorz. mede, dat is ingekomen een schrijven van Mej. LangeveldFlierman, behel zende het bericht dat zij hare benoeming als vroed vrouw te Oudaschild aanneemt en den raad dankt voor het in haar geBtelde vertrouwen. idem van den neer Quakkelaar, dat hij zijn benoe ming tot onderwijzer aan den Burg aanneemt en zijne betrekking 2 April hoopt te aanvaarden. De voorz. voegt hieraan toe dat de heer Quakkelaar heden aan gekomen is en zijne betrekking heeft aanvaard. Bovengen, ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. De voorz. herinnert aan het in de vorige vergade ring genomen besluit tot het aangaan van eene geld leening van f 19000 a hoogstens 4'/s jsars en deelt mede dat de firma Julius Oppen heim genegen is die leening van de gemeente aan te nemen tegen 4%, onder bepaalde voorwaarden, welke B W hadden gemeend eerst aan het oordeel van den raad te moeten onderwerpen. De hoofdvoorwaarden warende leening wordt aan gegaan tegen een koers van 98°/» zonder eenige ver dere onkosten en jaarlijks wordt minstens f 1000 af gelost. De heer Bakker vindt 98°/„ wel wat een te lage koers en zou wenscheliik achten dat getracht werd een «enigs zins hoogere te bedingen. De voorz. deelt hierop mede dat bij een Stal groote firma's was gevraagd of men het geld kon leenen en slechts de firma Oppenheim daartoe genegen was. Gen. firma maakt speciaal haar werk van geldleeningen voor gemeenten en waterschappen. Spr. acht het eenigszins gevaarljjk nu nog te trachten die firma tegen zich te maken. De heer C. P. Kejjser deelt mede, dat volgens de door hem ingewonnen inlichtingen gen. firma fei telijk de aangewezen firma is voor dergelijke leeningen. De heer Dikkers merkt op, dat 4° een lage rente is en dat hypotheekbanken tegenwoordig minstens 41/, vragen. De voorz. merkt naar aanleiding hiervan op dat hij meent opgemerkt te hebben, dat net geld we der duurder wordt. De heer Bakker zegt, na deze mededeelingen niet meer tegen die lage koers te zijn, doch zou gaarne weten of het plan bestaat deze leening weder te con- verteeren indien eene nieuwe leening moet worden gesloten, waarop de voorz. antwoordt, dat hij op het oogenblik meent dat dit niet zal behoeven plaats te hebben, doch dat zulks dan zal moeten worden beslist. Met algemeene stemmen wordt besloten de leeaing op de gestelde voorwaarden aan te gaan. Bij de rondvraag, die thans volgt, wijst de heer Bak ker op de gebrekkige dienstregeling der Ada van Hol land, speciaal van den laatsten dienst en vraagt of daa rin zal worden voorzien. De voorz. deelt hierop mede, dat de beer Bosman een vorig jaar toen men er op aandrong, heeft gezegd, dat het toen te laat was voor dat seizoen om het nog te veranderen. Na dien tijd is over dat punt door ZEd. druk gecorrespondeerd. De heer B. gaf echter ontwijkende antwoorden. Een conferentie was verzocht om ae zaak eens samen te bespreken, maar antwoord ma a«ar niet op versohenen. Hoe nu de dienstrege ling voor het volgend zomerseizoen zal zijn, is spr. onbekend. Daarnaar gevraagd deelt de heer Mets mede dat ook hem totaal niets er van bekend is. De heer Bakker drukt zijn leedwezen uit, dat van de zijde van den heer Bosman in deze zoo weinig me dewerking wordt genoten. De heer Mets komt hiertegen op en zegt dat de boot zich moet regelen naar de spoorwegdienst. De heer Keesom merkt op dat alleen door de laatste boot in den zomer te laten varen ongeveer een uur later uit Den Helder, in correspondentie op den trein die omstreeks 7 uur 's avonds aldaar aankomt, verkre gen zou zijn wat in hoofdzaak gevraagd wordt, daar genoemde trein correspondeert op verseuillende andere treinen. Spr. herinnert aan het indertijd door de Ka mer van Koophandel te Helder gedane verzoek om een sneltrein ongeveer op dien tijd, welk verzoek echter niet is toegestaan. De heer Mets vraagt of men op Texel zijn eisclien wel niet wat al te hoog stelt en wijst daarbij op het vrij groote eiland Terschelling, dat men slechts eenmaal daags per stoomboot kan bereiken of van daar kan vertrekken. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorz. de vergadering. ■O w

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2