MELKONTROOMERS. Voor Texel bij S. J. KONING. Burgerlijk Wetboek Wordt op proef geleverd. Agenten voor Nederland H. G. AIKEMA C0., bladz. MR- H. J. ROMEIJN, bladz. Openbare Verkooping. C. DE WIJN, Thans voorhanden: 1 „perfect" Melkontroom-machine prijs f 80. De „Svea" Centrifuge is een uitste kend separator, laat slechts 0,06% vetgehalte in de magere melk achter, overtreft door de hoogst eenvoudige, prac- iische constructie en bizonder lichten gang elk ander fabrikaat. 334 Uitgegeven onder toezicht van 334 publiek verkoopen: Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, De „SVEA" Centrifuge werd in verschillen de landen aan de rijkslandbouwscholen en op tentoonstellingen onderzocht en beproefd en overal als de beste geprezen. Uitgaaf van J. F. VAN DRUTEN te Sneek. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen. Een net en goed onderhouden inboedel, J. J. KUIJPER Commies-Grifier van de le Kamer der Staten-Generaal. Prjjs EDITIE 1903. Prijs Ingen. f 0,75. Met de nieuwe voogdijbepalingen, kinderwetten enz. Gebonden f 1,10 INHOUD DER TITELS. Van het genot en het verlies der burgerlijke rechten. Van Nederlanders en vreem delingen. Van de akten van den bur gerlijken Stand.. Van woonplaats of domicilie. Van het huwelijk. Van de regten en verplig- tingen der echtgenooten. Van de wettelijke gemeen schap van goederen en der- zelver beheer. Van huwelijksche voorwaar den. Van gemeenschap of huwe lijksche voorwaarden bij tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goe deren. Van de ontbinding des hu welijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de afstamming der kinderen. van bloedverwantschap en zwagerschap. van de ouderlijke magt. van minderjarigheid en voogdij. van handligting. van curatele, van afwezigheid, van de zaken en derzclver onderscheiding, van bezit en rechten die daaruit voortvloeien, van eigendom, van de regten en verplig- tingen tusschen eigenaars van naburige erven, van erfdienstbaarheden, van het recht van opstal, vau het erfpachtsrecnt. van grondrenten en tien den. van het vruchtgebruik van het gebruik en de be woning. Van erfopvolging bij vei- sterf. van uiterste willen, van uitvoerders van uiter ste wilsbeschikkingen en van bewindvoerders, van het regt van beraad en het voorregt van boedel beschrijving. van het aanvaarden en ver werven van erfenissen, van boedelscheiding, van onbeh. nalatensehapp. van bevoorregte schulden, van pand. van onderzetting en hypo theek. van verbindtenissen in het algemeen. vanverbindtenissen die uit contract of overeenkomst geboren worden, vanverbindtenissen die uit kracht der wet geboren worden. van het te niet gaan der verbindtenissen. Van koop en verkoop, van ruiling, van huur en verhuur, van het recht vnn bc- klemming. van maatschap of vennoot- schap. I van zedelijke lichamen. van schenkingen, van bewaargeving, van bruikleening. van vcrbruikleening. van gevestigde of altijddu rende renten, van kansovereenkomst, van lastgeving, van borglogt. van dading, van bewijs in het algemeen van schriftelijk bewijs. I van bcwjjs door getuigen. I van vermoedens. van bekentenis. I van den geregtclijken eed. I van verjaring. Alom verkrijgbaar en bij de uitgevers dezer courant. wegens verhuizing. Deurwaarder te Texel, zal, op Woensdag 15 April 1903, 's morgens 107, uur, bij en in het locaal van Hej. de Wed. K. Thomassen, te De Cocksdorp op Texel, bestaande in70 Stoelen, 1 Linnenkast, Tafels Spiegels, Schilderijen, Lampen, 1 Piano, 1 Naai machine (Singer), Kachels, 1 Klok, Jaloesiën, 1 Bed met toebehooren, 1 compleet Kegelspel (mahoniehout) en manufacturen. Voorts 17 beste schapen, Kippen, 2 Kippenhok ken, 50 palen, 200 meter vlccbtdraad, 1 haam, 2 hoofdstellen, 1 nieuwe palingkaart, 1 paling- korf, 5 beste palingfuiken, 15 H.L. puik beste aardappelen, en hetgeen meer zal worden aan geboden. In deze verkooping kan worden ingebracht, mits tijdige opgave. 1 idem idem prijs f 90. 1 idem idem prijs f 100. Betaling op 24 Juni of contant met 57. korting. Zij die een melkontroomer wijlen koopen, verzoek ik beleefd spoedig order, daar het plan bestaat, dat in de volgende week een bekwame monteur bij mij komt, de machines te stellen en onderricht te geven. Met aanbeveling, Parkstraat, Texel1 April '03 ROMAN uit het Franeoh vertaald door A. B. 10. Hoofdstuk IV. Twaalf jaren uit het leven van Mejuffrouw Annette. Er bestaan levensbeschrijvingen van beroemde personen, die vele boekdeelen beslaan en toch nog niet compleet zijn. Zij bevatten tal van uitspraken van tijdgeiiooteD, dagbladartikelen, portretten, carricatureD, enz. De levensbeschrij ving van minder beroomde personen daarentegen kunnen gewoonlijk in zeer weinige regelen worden samengevat. Hun leven giog als 't ware onopgemerkt voorbij en de registers van den burgerlijken stand leveren voor do beschrijving er van de voornaamste punten, do datum van geboorte, huwelijk en overlijden. Zoo ook be hoorde bet leven van mejuffrouw Annetto voor velon tot do laatstgenoemde groote rubriek. Voor mij, dio zoo van nabij mot haar bekend werd, is zulks echter niet het geval en ik kan daarom niet nalaten te trachten ook baar verder loven, ofschoon dit voor velon onopgemerkt voorbij ging, nader tc beschrijven. Het bezoek van haar oom uit Amorika, had natuurlijk den toestand van haar tamilio en haar eigen zeer gewijzigd. Tot dien tijd was juffrouw Annetto in bet oog van velen eenvoudig een onderwijzeres dio door omstandigheden gedoemd was ongehuwd te blijven. "Wat haargrootvader aangaat, men beschouwde het algemeen als een groot ongeluk, dat hij nog bleef leven. Oom Adolf word door niemand gezien, in den tuin van de villa Charlotte werd hij door niemand opgemerkt. Alle drie schenen gedoemd hun leven onopgemerkt te slijten en ziet, eensklaps werden ze geplaatst in een „vorstelijke" villa, die bijna hun eigendom was. Zij hadden een groot inkomen en het vooruitzicht op een fabel achtig groote erfenis Dat zal voor hen z(jn als een sprookje uit de 1001 nacht, zei men. Anderen maakten de opmerking: Als dokter Maguet dat had voorzien Maar hy heeft zich in deze vergist. Men keek den dokter met min of meer leed vermaak na, wanneer hij trotsch voorbij' wan delde en kon gewoonlijk niet nalaten de opmer king te maken, dat het beter was geweest, indien hij zijn zoon maar had laten huwen met een braaf eenvoudig meisje als juffrouw Annette in plaats van met een vreemdelinge, die hij niet kende en die zooals later maar al te goed uit kwam, veel noodig had voor haar toilet, zooals do booze wereld en vermoedelijk wel terecht beweerde, was haar vroeger leven verre van onbevlekt. Mejuffrouw Annette echter installeerde zich met haren grootvader in de prachtvolle villa even eenvoudig als in hunne kleine woning in do aehterbuurt die zij nu pas haddon verlaten. In plaats van bedienden te huren, zooals zulk eene groote woning zeker wel vereischte en zooals ongetwijfeld ook wel de bedoeling was van den Amerikaan, deden zij het alleen met de oude Emmeline, die, ondanks haar hoogen leeltijd nog goed kon werken, de portier kreeg zijn ontslag en oom Adolf alleen bleef over om zorg te dragen voor den tuin. Tot groote be vreemding van allen hield juffrouw Annette zelfs do school aan en ging zij ondanks het dikwerf reeds gure herfstweder geregeld 's mor gens te voet naar de stad, eone wandeling van ongeveer 20 minuten. Men hoorde algemeen mompelen dat juffrouw Annette wel wat al te zuinig was, dat zo zeker meer dacht aan don ouden dag als aan haar oude grootvador wier steun zij moest zijn. Op die wijze miskende zij de edelmoedigheid van den Amerikaan. Dat gemompel werd nog heviger toen men vernam, welk een onbeteekenende som zij had gegevon aan de jaarlijksche collecte voor het tehuis voor jongo meisjes, en dat nog wel terwijl mevrouw Massod de Russens zelf zich de moeite had ge troost persoonlijk haar de lijst ter teekening aan to bieden. Weet ge, wat zij gezegd .heeft? zoi men. Zij heeft gezegd: Hot spijt mij, dat ik niet meer kan doen, maar ik kan nieten dat als men een oom heeft als dc hare Op zekeren dag verspreidde zich een buiten gewoon gerucht door do stad. Mejuffrouw An nette zou de schuldeischers haars vaders botalen kapitaal cn rente. Notaris Tiercet regelde de zaken. Allen werde i tot do laatste centime toe betaald, zelfs do procureur Boorders, dio toen hij hoorde dat zij dat plan had, nog een extra rekening had weten op to maken van door hom voor het faillissement gemaakte kosten. De notaris vcrtcldo Toen zij mij over de zaak kwam spreken heb ik haar uitgelegd dat zij aan niemand iets schuldig was. Zij gaf mij echter ton antwoord Mijn grootvader zou niet rustig kunnen sterven, indien do schulden van zijn zoon niet betaald werden. Welnu hob ik haar toen gezegd, be taal u dan langzamerhand of bij kleine sommen. Zij wildo daar echter niets van weten. Haar grootvader ging in den laatsten tijd te veel achteruit. Het was haars inziens beter er eenigen spoed mede te maken opdat do oude man nog de vreugde zou kunnon smaken, dat alios in ordo was, daarom ook gaf zij zoo weinig moge lijk uit van het jaargeld, dat haar oom haar schonk. Ik maakto de opmerking, dat dit geld juist gegevon werd om de villa te onderhouden on de laatste dagon van don ouden man to verzachten, maar ook dit hielp niet, zij beweordo dat er voldoende zorg aan do villa word besteed. Oom Adolf droog zorg voor den tuin en mon kon er lcomon zien als men wildo. Wat haar grootvader aangaat, die had beweerde zij weinig behoeften en niets kon hom aangenamer zijn, dan to weton, dat zijn wensch woldra verwezen lijkt zou worden. Toon zij mij dit alles had gezegd kon ik niot nalaten nog to vragonEn u zelf, mejuffrouw, zou u zelvo niet gaarne eonigszins ruimer willen leven Go had do oogen eens moeten zien die zij opzette bij deze vraag. Ik gaf ze ton antwoord ik heb voel moer dan ik noodig heb. wordt vervolgd Gedrukt by LANGEVELD DE ROOIJ, TeioL

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4