Leverworst Geplakte Zakken, Loten Winschoten, Pril» van j Burgerlijk Wetboek, Men biede hot seluk de hand. in „de Beurs". Lotenclebiet. M" H. J. ROMEIJN, bladz. Feuilleton. XJitnoodiging tot deelne ming in de kansen, 11 Millioen 306.390 Mk. Prijs 50 Cents. LANGEVELD DE ROOIJ. Een leven vol zelfopoffering, Hoofdprijs ev. 000,000 Mk. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, gewonnen moeten worden. 7 Mei Samuel HEecksclxer Sem\ 20 ct. per pond voor winkeliers en koekbakkers steeds voo :V dig in den Boekhandel Parkstraat. Perkamentpapier voor vette waren. Boekhandel Parkstraat. Y oorhanden 4de Groote Provinciale Groninger Yerloting. TREKKING beslist 20 Mei 1903. f 3000, 1000, 500, 250, 150, 100, 50, 25, 10, Rijwielen, Pendules, Gouden en Zilve- Horloges, enz. enz. enz. d Uitgaaf van J. F. VAN DRUTEN te Sneek. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen. 334 bladz. Prijs Ingen. f 0,75. Uitgegeven onder toezicht van 331 Commies-Grifier van de le Kamer der Staten-Generaal. EDITIE 1903. Prijs Met de nieuwe voogdij bepalingen, kinderwetten enz. Gebonden f 1,10. INHOUD DER TITELS. sterf. Alom verkrijgbaar en bij de uitgevers dezer courant. ROMAN uit het FraDSch vertaald door A. B. 13. Hoofdstuk IY. Twaalf jaren uit het leven van Mejuffrouw Annette. Oom Julius kwam na jaren lang her en der te hebben gezwalkt, op de villa Charlotte, het was een ware vagebond een sterk contrast met de fotografie, die men indertijd van hem ontving. Zijn kleeren waren versleten, zijn lichaam was uitgeput. Een drooge hoest wet tigde het vermoeden dat zijn gezondheidstoestand verre van goed was. Antonie bromde van vrees, toen hij naderde, de oude dienstbode herkende hem dadelijk en ging oom Adolf en Annette roepen. Mijn Hemel, is het mogelijk Julius terug! riep de dienstbode uit. De ongelukkige bleef op den drempel staan met bet hoofd op den borst, ongerust over de ontvangst, die hem hier te beurt zou vallen. Met groote verwondering keek hij naar de groote weelde, die uit alles rondom hem sprak. Toen de dienstbode terug kwam, vroeg hij: O, zeg mij eens Waar ben ik? Bij wie? Bij mijnheer Pierre Antoine Boulanger; maar hij is hier niet, hij is in Amerika en me juffrouw Annette zorgt met mijnheer Adolf voor het huis. Annette? Een dochter van Justus, is het niet Ja. En Justus Is dood. De komst van juffrouw Annette maakte een einde aan dit gesprek. Zij had niet verwacht, dat oom Julius rijk was geworden evenals oom Pierre Antoine; de weinige brieven die van hem kwamen, waren veelal om geld; zij had evenwel niet verwacht hem in zoo'n berooiden staat terug te zullen zien, als een bedelaar die langs de huizen een aalmoes vraagt. Arme oom, riep zij uit, wat ziet ge er ziekelijk uit. Wees maar gerust, men zal u wel goed verzorgen. Oom Adolf kwam ook aangeloopen, ten hoogste verbaasd kon hij in 't eerst niets anders zeggen dan Wat, ben jij dat? jij! Julius? Kom binnen, oom, zei Annette, kom gauw in huis. Men gal hem een kop warme bouillon, die hij gretig in de eetzaal opdronk, zonder zich den tijd te gunnen den hoed af te zetten, terwijl juffrouw Annette de mooiste kamer voor hem in gereedheid ging brengen. Weldra begai Julius zich naar bed. Het is vreemd, zei hij, maar ik had nooit gedroomd dat ik nog in een paleis als dit, zou sterven. Hij gevoelde zich verloren, do arme drommel, geen olie meer in de machine zei hij, en geen kracht meer in de leden, en dag en nacht die akelige hoest. Met kleine dagreizen en bedelende voor zijn onderhoud was hij naar zijn geboorte plaats teruggekomen zonder te weten of hij er wel een van zijn familie zou terug vinden, maar gedreven door het vage instinct, dat vele onge- lukkigen weder naar bun geboorteplaats drijft. En daar was hij nu aan 't einde van deze laatste reis, aan 't einde van zijn zwerftocht, hij vond een uitstekende oppassing. Emmelioe, die reeds als dienstbode bij zijn ouders was, toen hij ge boren werd, bracht hem alles wat maar dienstig kon zijn om hem te doen versterken cn hem zijn ongeluk te doen vergeten. Ge begrijpt wel, zei hij, een oude machine als de mijne gaat niet zoo goed meer, er zijn verborgen gebreken, verroeste raderen, dio kun nen slechts loopen door ruime toevoer van olie. Ilij lachte, maar het was een bittere lach, die valsch klonk en min of meer wanhopig scheen. Daar hij zich in deze laatste halte zoor goed op zijn gemak bevond, maakte hij geen haast deze te verlaten. Hij ging dagelijks wel eenigszins achteruit maar zeer zeer langzaam, en in zijn vlugge oogenblikkon kwam de oude vroolijko aard weer bij hem boven en scheen hij nog te gelooven aan zijn herstel. Och, zei hij dan, eeno verkoudheid, ieder weet wat dat is. Men zou gezegd hebben, dat hij zich thans krampachtig aan het loven vastklampte, omdat hij het nu zoo goed had. In zijn keurig be meubelde kamer, welker ramen het uitzicht gaven op het meer en de hooge Alpen en waar door de winterzon haar stralen wierp, gaf hij zich over aan het genot van to leven in een weelde, waarvan hij nimmer had gedroomd zelf ooit nog eens te kunnen genieten. Hij liet zich een drietal costumes brengen „om op zijn broe der te gelijken," zei hij met zijn bitteren lach. Tegen den middag opstaande besteedde hij een vol uur met zich te kleeden, te kappen, te par fumeeren en to blanketten, en als men hem daarna zag wandelen in den tuin, waar oom Adolf bozig was, zou men hem werkelijk voor den waren eigenaar van de villa gehouden hebben. inderdaad gat hij raad, ja zelfs bijna bevelen alsof Pierre Antoine hem volmacht daartoe had gegevenhij sprak over het verplanten van boomoD, ja zelfs over het kappen er van en maakte oom Adolf boos door zijn Jaft'e opmer kingen Als ik de baas was, dan Des avonds bij du lamp, hield hij er van zijn levensgoschiedeDis te verhalen. Juffrouw Annette luisterde met verwondering naar die verhalen waarin Russische prinsen, baronnen enz. enz. voorkwamen, waarmee hij intieme omgang had gehad en zelfs duels waaraan hij een werkzaam aandeel had genomen. Zijn beste oogenblikkon waren die, waarop hot buurmeisje Christine even naar de villa kwam, terwijl haar vader zijn middagdutje deed. Hot gezicht van dat jeugdige gelaat deed hem goed. Hij liep dan weer rechtop, hield zijn hoesten min of meer tegen, paste op zijn woorden en zei geen onkel ODgepast woord. De oude vagebond scheen dan een geheel ander monsch te worden. (wordt vervolgd) waarin zeker De hoofdprijzen van deze voordeelige loterij zijn de volgende: De allerhoogste prijs is in het gelukkigste geval 600,000 Mark. 1 prijj a 40,000 M. 4 prijzen a 30,000 M. 5 prijzen a 20000 M. 2 prijzen a 15000 M. 16 prijzen a 10000 M. 55 prijzen a 5000 M. 103 prijzen a 3000 M. 155 prijzen a 2000 M. 616 prijzen a 1000 M. 14 prijzen a 500 M. 1022 prijzen a 400 M. Premie van 300,000 Mk. 1 a 200,000 Mk. 1 a 60,000 Mk. 1 a 50,000 Mk. 2 premien 40,000 Mk. 1 a 35 000 Mk. 1 a 30,000 Mk. 1 prijs a 100,000 Mk. 1 prijs a SO,000 Mk. 1 prijs a 60,000 Mk. 1 prijs a 50,000 Mk. ïuzz prijzen a «uv in In het geheel bevat deze loterij, die uit 7 klassen bestaat, 115,000 loten met 55755 prijzen en 8 premien, zoodat bijna op de helft van alle loten een prijs valt. Bij zondere attentie verdient de aanmerkelijke verbete ring van het plan der loterij waardoor de speler in staat is gesteld eene premie, niet als tot nog toe alleen in de laatste klasse, maar reeds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der 1ste klasse bedraagt in het gelukkigste geval 50,000 Mark, stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M in de 3e tot 60,000 M. in de Ie tot 70,000 M., in de 5e tot 80,000 M.,in de 6e tot 90,000 M., in de 7e en laatste klasse tot 600,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vast- gegesteld, kost een geheel origineel lot slechts il. 3,50 een half origineel lot slechts 11. 1,75 een kwart origineel lot slechts 11. 0,90 De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. De uitbetaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toe zending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG Duitschlaud. Van het genot en het verlies I van bloedverwantschapen der burgerlijke rechten. zwagerschap. Van Nederlanders en vreem-j van de oudorlijke magt. delingen. |Van de akten van den bur gerlijken Stand. I Van woonplaats of domicilie. [Van het huwelijk. |Van de regten en verplig- tingen der echtgcncoten. I Van de wettelijke gemecn- I schap van goederen en der- I zeiver beheer. 1 Van huwelijksche voorwaar- den. ]Van gemeenschap of huwe lijksche voorwaarden bij tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goe deren. Van de ontbinding des hu welijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de afstamming der kinderen. I van uiterste willen. Van koop cn verkoop. I van uitvoerders van uiter- I van ruiling. ste wilsbeschikkingen cn van huur en verhuur, van minderjarigheid en van bowindvoerders. van het recht van be- voogdij. I van het regt van beraad en klemming, van handligting. het voorregt van boedel- van maatschap of vennoot- van curatele. beschrijving. sehap. van afwezigheid. van het aanvaarden en ver- van zedelijke lichamen, van de zaken en derzelver werven van erfenissen, onderscheiding. van boedelscheiding, van bezit en rechten die j van onbeh. nalatenschapp. daaruit voortvloeien. van bevoorregte schulden, van eigendom. van pand. van de regten en verplig- van onderzetting en hypo- tingen tusschen eigenaars tbeek. van naburige erven. I van verbindtenissen in bet van erfdienstbaarheden. algemeen.- van het recht van opstal. vanverbindtenissen die uit van het erfpachtsrecht. contract of overeenkomst van grondrenten en tien- geboren worden, den. j vanverbindtenissen die uit van het vruchtgebruik kracht der wet geboren van het gebruik en de be- worden, woning. van het te niet gaan der Van erfopvolging bij vei- verbindtenissen. van schenkingen van bewaargeving, van bruikleening. van vcrbruiklcening. van gevestigde of altijddu rende renten, van kansovereenkomst, van lastgeving, van borgtogt. van dading, van bewijs in het algemeen van schriftelijk bewijs. van bewys door getuigen. van vermoedens. van bekentenis. van den geregtelijken eed. van verjaring. Gedrukt bil LANGEVELD DE ROOIJ, ÏW.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4