Stierenkeuring. t F. STOEL Romanbibliotheek. Loten Winschoten, De Stuifkalkfalriek Lotendebiet. CRAYONPORTRETTEN, Geschikt adres voor Druk- en Eindwerk. Handel in puik beste AARDAPPELEN, STUIFKALK. Prijs 50 Cents. Dni LANCEVELD DE ROOIJ. wm lanseveld de rooij. BOEKWERKEN, TIJDSCHRIFTEN, COURANTEN, enz, plaatsen van advertentiën in alle bladen. Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, No. I „Argusoogen". No. 2 „De vloek van den leugen". No. 3 „Licht en schaduw". Boekhandel Parkstraat. Boekhandel Parkstraat. Voorhanden Wij bevelen ons aan tot het leveren van alle verlangde vergrootingen naar elk portret. TJiterst keurig afgewerkt. Prijzen billijk. DEÏST BURG OP TEXEL. Vraagstukken en oplossingen- draineerbuizen, bruine teer, kootteer, enz. Vanwege de Provinciale Commissie tot be vordering der Veefokkerij in Noord-Holland zal eene keuring van Stieren gehouden worden op Maandag 11 Mei ten tien ure op het markt plein aan den Burg. Zoowel éénjarige als oudere stieren kunnen mededingen naar de drie premiën groot f 75, t 50 en f 25 elk. De stieren moeten op het eiland beschikbaar zijn tot nader te bepalen tijd tegen een maximum dekgeld van twee gulden. Aangiften voor deze keuring zijn niet nocdig. Voor de Commissie, Jhr. Mr. P. vax Foreest, voorzitter. R. Visser, secretaris. te ALKMAAR, levert tegen zeer concurreerenden prijs zeer fijne en witte Daarin zijn verschenen Prijs per nummer 10 cent. 4de Groote Provinciale Groninger Verloting. TREKKING beslist 20 Mei 1903. f 3000, 1000, 500, 250, 150, 100, 50, 25, 10, Rijwielen, Pendules, Gouden en Zilve- I Horloges, enz. enz. enz. Zoomede tot het Bovenstaand ovaal beschrijven. Het getal 20,000 er in te plaatsen zonder de pen of het potlood op te lichten? Zulks is hoogst eenvoudig maar men moet het weten te vinden. Met dit artikel tot aan het einde toe te lezen zult gij de oplossing van dit kleine vraagstuk vinden en ook van een ander veel belangrijker, n.l. het volgende: Hoe kan men zich genezen, wanneer men lijdende is aan bloedarmoede, bleekzucht, duize ligheid, algemcene zwakte, maagziekte? Oplossing De Pink Pillen nemende, krachtigste hernieuwer van het bloed en versterker der zenuwen. De persoon waarvan het attest volgt heeft het vraag stuk opgelost. De dochter van Mejuffrouw de Wed. van Adooy te Nieuwaal schrijft ons dat hare moeder sedert lange jaren lijdende was geweest aan duizelig- hied, moeheid in de ledematen, gebrek aan eetlust en dat zij ondanks haren gevorderden leeftijd een onge- hoopt herstel bekomen heeft na het herstel van vier doozen Pink Pillen. Wij kunnen U onze dankbaarheid niet genoeg te kennen geven want alles wat wij voor het gebruik der Pink Pillen aangewend hadden tot verdrijving van bovengemelde ongevallen was vruchte loos gebleven. De binnenkoortsen die haar gestel on dermijnden zijn thans ook geheel en al verdwenen. De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen alle ziek ten voortkomende uit de verarming van het bloed, zij hebben reeds een ontzaglijk aantal bloedarmoedigen, bleekzuchtigen, rheumatic! en neurasthenie lijders ge nezen. De attesten die onophoudelijk met naam en toenaam in de dagbladen voorkomen zijn er het tref fendste bewijs van. Thans de oplossing van het eerste vraagstukNeemt een stukje papier waarvan gij de rechter bovenhoek omvouwt. Schrijft op het papier zonder het potlood of de pen op te lichten het getal 20,000 in de nabijheid van den omgevouwen hoek en wel zoodanig dat de laatste nul het omgevouwen stuk papier aanraakt. Zet Uw haal op dat gedeelte van het omgevouwen papier voort. Zulks veroorlooft U op het stukje papier te ko men zonder Uw pen op te lichten en het zal U alsdan gemakkelijk vallen bet ovaal te beschrijven; Prijs f 1,75 de doos, f 9,— per 6 doozen verknjg- baai bij Snabilió, Steiger 27 Rotterdam, hoofd-depothou- der voor Nedeiland en Apotheken. Pianeo toezending tegen postwissel. J. Ph. BAKKER, Weverstraat ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 15. Hoofdstuk IY. Twaalf jaren uit iiet leven Mejuffrouw Annette. van Met don docter was het al gelijk als met den geestelijke. Eerst wilde hij van geen dokter weten, doch eindelijk had hij er in toegestemd met de woorden Welnu als er dan toch zoo'n kwakzalver bij moet, vraag dan dokter Maguet maar, als men zoo'n persoon neemt moet men maar de grootste nemen die men kan krijgen. Praatjes, niets dan praatjes, zei oom Adolf, de schouder ophalende. Prompt werd het voorschrift van den dokter gevolgd creosootpillen door hem geslikt als bonbons. Bij elk bezoek van den dokter prut telde hij echter, dat het hern toch niet hielp en de dokter toch zijn kwaal niet kon wegnemen. Dokter Maguet, die bekend stond als licht geraakt, luisterde echter met oDgewone wel willendheid naar deze opmerkingen en ondanks zijn groot aantal patiënten kwam hij weldra geregeld iedcren dag en niets hield hem or van terug dit dagelijks bezoek af te loggen. De be zoeken zelf duurden langzamerhand langer. Hij luisterde met geduld naar het gebabbel van den zieke en twistte met deze, die het altijd beter wilde weten dan do geneesheer, daarna infor meerde hij naar Antonie die steeds bij juffrouw Annette was, nam haar op de knie, streelde haar roode wangen zeggende net is al een geheel ander wezentje dan bij haar komst alhier, zij spreekt nu al oen weinig. De aanvallen van haar ziokte komen minder voor, de liefde doet soms wonderen. O, juffrouw, wat offert gij niet op, om haar bij u te houden, wat zijt ge goed voor haar Do opoffering is niet groot, antwoordde Annetto en ik zie niet in waarom ik nu zoo goed moet zijn; ik houd van haar, ziedaar alles. Juist dat is bewonderenswaard. O, maar u weet niet hoe liof zij op hare wijs kan zijn. Zij kan niet buiten mij. Zij wacht mij op, als ik uit bon en zij is zoo erkontelijk zelfs voor de minste liefkozing. De visites duurden ongewoon lang en booze tongen beweerden, dat dr. Maguet nu zelf de erfenis wilde inpalmen, die hij voor zijn zoon had doen verloren gaan, anderen minder kwaad denkend, meenden, dat hij alleen het oog op juffrouw Annette had en de erfenis slechts een bijzaak voor hem was. En waarom zou hij niet f zei men. Juffrouw Annette mocht niet meer jong zijn, ze zag er toch nog good uit en haar leven was daar zoo treurig. Inderdaad gedroeg de dokter zich wel als iemand, die een zoodanig plan heeft. Hij was altijd zeer net geweest in zijn uiterlijk, thans droeg hij daar nog een zorg voor tot in 't be lachelijke toe, buitengewone zorg b. v. besteede hij aan de keuze van gekleurde dassen, die hij expres liet komen uit Genua of Lausanne. Zijn geheole gedrag was als dat van een verliefde jongeling van omstreeks 20 jaar. O, als hij maar een tiental jaren jonger was geweest, maar helaas, hij wist het maar al te goed, dat hij zijn leeftijd niet lager kon maken en dat drukte hem steeds ter neer als hij dacht aan do villa Char lotte. Wanneer hij die villa echter binnentrad, waren nl zijn zorgen vergeten, dan vreesde hij niet meer voor te groote uitgaven van zijn schoon dochter, dan was het dagelijks getwist dat zijn huis tot een hel maakte van weinig beteckenis, dan was het voor hem alsof het niet boteekendo dat zijn zoon zijn werk geheel verwaarloosde en melancholisch werd. Wanneer hij eerst oom Julius had onderzocht, bleef hij nog een tijdje praten over 't weer alsof hij geen geneesheer was met de drukste practijk van geheel Biellc. Daarna liet juffrouw Annette hem uit, terwijl hij haar nog eens herhaalde wat voor den patient gedaan moest worden. Ging hij gewoonlijk met opgeheven hoofd naar de villa toe, wanneer hij er van terugkwam liep hij met gebukt hoofd en in diepe gedachten verzonken. Dit verschil in houding werd na tuurlijk spoedig door auderen opgemerkt en trok zoozeer de aandacht, dat een klerk van notaris Tiercet, die goed carricaturen kon teekenen, er een teekeuing van maakte met het onderschrift „voor" en „na het bezoek," welke tcekening veler kchlust opwekte. Op zekeren dag toen zijn bezoek langer had geduurd dan gewoonlijk, ging dokter Maguet, in plaats van zooals anders aan Annette nog eens te herhalen wat voor den patient gedaan moest worden, in de vestibule plotseling voor haar staan zonder een woord te zeggen en alsof hij niet kon Bpreken. Juffrouw Annette stond voor hem en begreep niet waarom de dokter zulks deed. Eindelijk echter vermande do dokter zich en zei, zonder de oogen op te slaan, hape rend Juffrouw Boulanger Reeds lang heb ik a willen spreken... ge zijt een bewonderens waardig wezen... ja bewonderenswaard. Ik zie dit dagelijks ik weet hetik ben ik ben een domoordat ik dit niet vroeger heb ingozien Want ge zoudt dan ge weet welDat zou beter voor ons allen geweest zijn Deze toespeling op hot verledcno deed juffr. Boulanger blozen, haar hart begon altijd nog wat sneller te kloppen, wanneer men overMarkus Maguet sprak of als zij hem ontmoette, zij had het nooit geheel kunnen verzetten, dat zij hem niet gelukkig had kunnen maken en dit kon zij nog minder nu zij wist hoe ongelukkig hij door zijn huwelijk was. Zij eloog do oogen naar dokter Maguet op zonder to antwoorden. Deze vervolgde Maar nu juffrouw Annotte begrijp ik het, ja ik begrijp het ten volle Nu ik u zie, zoo goed zoo vol toewijding voor uw oom en ook voor hot arme kleine wezen, dat ge tot u genomen hebt... daarin toont go zoo duidelijk uw reine ziel, uw teergevoelig hart... "VVanneor ik u nu zie, denk ik... vergeef mij maar ik moet het wel zeggen denk ik, dat ge moest hebben een huisgezin, een waar huisgezin van u zelf.t Hij schepte even adem en hernam toen Mijn hemel, ik weet wel, dat ik niet jong meer ben Maar toch ondanks mijn reeds grijs wordende haren, is mijn hart dat ik reeds ingeslapon geloofde, weer ontwaakt, gij hobt het gewekt.. Toen ik het ontdekte, heb ik hot eerst als een dwaasheid beschouwd.... Muar wie woet, gij zijt zoo goed gij weet te ver geven Waarom zoudt go niet zoo good, zoo edelmoedig voor mij zijn Waarom zoudt ge niet toestemmen mijn vrouw te worden (wordt vervolgd) Gedrukt by DANGEVEDD DE ROOIJ, Toxol,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4