B uit en land. Marktberichten. Op Dinsdag den 9den Jnni a.s. Pre dikbeur ten, ADYERTENTIËN. Te koop aangeboden: Slachtoffers door het warme weder. Te Loenen, aan de Belgische grens, zijn op den- eersten Pinksterdagmorgen twee jongens, P. van Noort, 16 jaar, en J. Veraert, 18 jaar, bij het baden in de Molenbeek verdronken. Een arts te Amsterdan, op weg naar zijn woning, zag in de omtrek van de Lunch room in de Kalverstraat een zakkenroller aan het werk. In de zijzak van zijn colbert zat een chirur gisch instrument, een soort tang, die hij open deed, toen hij voor de etalage kast het lekkers ging bewonderen. Het duurde niet lang of de zakkenroller poogde hem te bestelenhij stak zijn hand in den .zak waarin het instru ment zat en onmiddellijk sloeg de dokter het instrument dicht. De man gilde van pijn, maar trok toch overhaast de hand terug, toen hij een' paar politieagenten zag naderen. Een stuk van een zijner vingers liet hij echter in den jaszak van den geneesheer achter. Het „Handelsblad" veroordeelt scherp deze wreede daad. De doodstraf zegt het is afgeschaft als straf voor diefstal. Men mag bovendien niet tegelijk voor detective en beul spelen, en wij meenen dat de genees heer door dit te doen zijn edel beroep oneer heeft aangedaan. Op een bank bij de waterpartij in de Scheveningsche bosjes, werd Zondagochtend gevonden een horloge, waarbij een briefje, waarin een 13-jarige jongen aan zijne moeder kennis gaf dat hij zich Zaterdagavond in de waterpartij had verdronken. Toen de politie Zondag aan het dreggen giDg kwam de bood schap, dat de jongen zich blijkbaar bedacht had. Hij was Zaterdagnacht kalm bij moeder thuisgekomen. Het ijzeren schoenerschip „Wine Winar- dus" kapt Drewes, thuis behoorende te Delfzijl, voor zes weken met een ladiog haver van Delfzijl vertrokken naar Stockholm, is nog niet op de plaats van bestemming aangekomen zoodat men vermoedt dat het schip met man en muis is vergaan. Behalve de jonggehuwde kapiteinsvrouw, bestond de equipage uit 5 man. (V. Ct.) Vreemde manieren. Toen Pinkstermaandag de Koningin met Haar Moeder een rijtoer door het overvolle Baarn maakte, was het koninklijk rijtuig voortdurend omringd door een drom van wiel rijders, die onafgebroken onbescheiden blikken in het rijtuig wierpen en heel wat stof op joegen. Om hen te ontvluchten, reden de Koninginnen daarom naar de Eem en de Zuiderzee. Maar zij waren pas den tol bij Baarn door, of een vijftigtal fietsers bleef als muggen om het rijtuig zwermen. Het rijtuig hield stil en de koetsier verzocht hun beleefd en dringend terug te keeren, waaraan de wielrijders toen voldeden. Onlangs overleed te Kloetinge een be jaard ongehuwd persoon', die, te oorde'elen naaf de bekrompen wijze, waarop hij leefde, het niet al te „breed" had. In een kist vond men echter, bij de verdeeling zijner nalaten schap, behalve heel wat kleedingstukken, verscheidene gouden tientjes en een aantal nieuwe guldens en rijksdaalders, een buiten kansje waarop zijn erfgenamen waarschijnlijk niet gerekend hadden. Of er met de Pinksterdagen ook ge bruik is gemaakt om uit te gaan. Bij de H. IJ. S. M bestond Maandag gebrek aan materieelalle wagens, die dienst konden doen, waren voor locaal verkeer in gebruik, van de oudste 3e klasse tot de fraaie rijtuigen der D-treinen zelfs de wagons Parijs-Amster dam werden na aankomst van den expres- trein van Parijs, met pracht- en postrijtuigen op het traject Amsterdam-Haarlem gebruikt Een gezellige vergadering, onder vrienden In de vergadering der Sociaal-Democratische Arbeiderspartij, Zondag te Enschedé gehouden, werd de wijze, waarop het partijbestuur op trad in de actie tegen de dwangwetten, goed en afgekeurd. De voorzitter, de heer Henri Polak, zeide, dat er heel wat moest gebeuren voor spreker en de zijnen weer met de anar chistische bedriegers en verraders zullen samenwerken. De afgevaardigde Wibout noemde de staking een groote mislukking Oudegeest verweet Troelstra, dat deze te veel heeft gesnoefd op de kracht der organi satie. Troelstra vond dit brutaal en wees op de proclamatie van Oudegeest. Mendels meende, dat de artikelen in „Het Volk" de propagandisten iü de war had gestuurd, de inhoud daarvan was onlogisch; ook Tak, die de leiders van het partijbestuur verwijten deed, heeft volgens Mendels wat op zijn kerf stok. Geertsma vraagt of Van Kol in overleg met het party bestuur handelde, toen hjj in de critieke dagen Europa verliet. Bergmeijer zegt, dat niet het minst is gezondigd door Oudegeest en Petter met hun idfotenmanifest. Troelstra had in „Het Volk" de dolk-procla matie van Oudegeest en Petter moeten af breken. Troelstra vraagt aan Bergmeijer, terwijl deze het podium verlaat„Waar blijft nu jou koudwaterstraal in deze zaal Horst man verweet Gorter, dat deze Domela Nieuwen- huis in het Paleis voor Volksvlijt had gecom plimenteerd, waarop -Gorter zeide, dat deze begroeting eene persoonlijke opvatting was. Hermans voer scherp uit tegen de tactiek van Fortuijn, enz. enz. Waarvoor iemand al liefhebberij heeft. De wandelwedstrijd van Londensche beurs- menschen naar Brighton heeft, gelijk men weet, veel navolging gehad. Maandagochtend waren het 150 Londensche kellnerinnen die van de beurs om het hardst wandelden naar Marble Arch, de bekende marmeren poort, die ingang geeft tot hyde-park. Zij waren allen in het zwart, een stroohoed op en een wit smulletje voor, en hadden veel bekjjks. De Parijsche „Matin" beweert dat de groote mailboot „Furst Bislïiarck", met een duizendtal menschen aan boord, Zondag ter nauwernood ontsnapt is aan een groot gevaar. Juist toen het schip de haven van Cherbourg binnen stoomde, sloeg de bliksem in een ijzeren boei, vlak bij het schip en onmiddel lijk daarna volgde een reeks van onderzeesche ontploffingen; op de een of andere wijze was de electrische stroom langs den draad gegaan die voor het ontsteken dei in de haven lig- nende torpedo's in oorlogstijd, bestemd is. Over de ramp, overstrooming en brand, welke in Kansas Ver. Staten) heeft plaats gehad, wordt nader gemeld dat van de 200 slachtoffers sommigen dgor het water werden meegesleurd, terwijl anderen op de daken of in de boom3n omkwamen. In een kerk stonden een honderdtal personen op banken om zoolang mogelijk 't hoofd boven het water te houdentelkens verdween er een die niet langer kón Vierhonderd gebouwen zijn door de vlammen vernield. De materieele schade wordt op vele millióenen dollars geschat. Hevige overstroo mingen worden ook gemeld uit verschillende andere districten, uit Iowa en het Z. W. deel van Nebraska. Een goede prijs. De driejarige heDgst „Hermis" is door den heer Loui3 Bell ver kocht aan den heer Edward R. Thomas te New-York voor 60,000 dollars (150,000 Gld.) Burgerlijken stand der Gemeente Texel. van 30 Mei tot den 5 Juni 1903. GEBOREN Anneke, d.v. Pioter van Lenten en Pietertje Rikkenberg (Eierlanfi), Anije Hendrica, d.v. Abraham Boon en Elisabeth Dogger (Oudeschild) Louis Adrian Alexandre, 'z.v. J. N. I. Perrin en Margaretha Bierman (den Burg). ONDERTROUWD: Maarten Houtwipper' en Dieuwertje Bakker. GETROUWD: Johannes Gerardus Witte (de Westen) en Anna Margaretha Zijm (Burg). OVERLEDEN Aria Eelman, 33 jaar. (Ooster- end), Maarten Dogger, 88 j. weduwD. van Elisabeth Blom (Oudeschild), Cornelia Boon, 7 maanden (de Cocksdorp). Levenloos aangegeven1 kind van B. C. Lap en C. W. F. Leffef (Eierland). Kondag 7 Jnni. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Doop Den Hoorn Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. 's Avonds 6 uur ds. Schroder. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm, 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Heep. Schagen, 4 Juni. Aangevoerd14 paarden 1 90 a f 250 1 Stieren 1 80 a f 120: 30 Gelde- koeien f 160 a f 225; 35 Kalf Kooien f 180 f 275; 0 Vaarzen! af36 Nuchtere Kalveren f 8 a f20;125 Schapen f 16 a f 24 1170 Lammeren a f 9 a 15 0 Bokken en Geiten f' 0,— a f 0.40 Varkens f 13.a f 16. 33 Vette Varkens 19 a 20 cent per half kg.21 Vette Koeien f f 180 a f 300, 0 Graskalveren f 0— a f 0—. 100 Biggen f 7,50 a 10.Boter, f 0.50 a f 0,55 per half KG., Kipeieren 1 2,50 a f 3,00, Leiden, 5 Juni. Ter markt werden heden aangevoerdOssen 208 stuks f 136 ai '287 52 Stieren f 64 a f 315; Veulens 0 stuks 1— a f 0121 kalfkoeien f 132 a f 330 Melkkooien fl32a 1330; 116 Varekoeien 122 a f 238 238 Vette koeien f 136 a 1 285 122 Vette kalveren 1 38 a f 90 104 Magere kalveren f 5.50 a f 25.20. Graskalveren 1 25 f 59; 513 Vette schapen f 17 af 32.344 schapen (weide) f 11 af 25.— 5 Paarden! 100 a f 160; 215 Magere Varkens f 14 a f 34. fVette Varkens a ot. 517 Biggen f 4. a f 12,—. 7944 Lammeren f 6,75 a f 17,00. Geboren LOUIS ADRIEN ALEXANDRE zoon van J. N. I. PERRIN en M. PERRINBierman. Texel 4 Juni 1903. Ondertrouwd M. HOUTWIPPER en D. BAKKER. KooSve'ld, j TEXEL> 5 19»3- Strekkende tot algemeene kennisgeving Ondertrouwd P. DRIJVER Dz. en D. J. M. RAB. Den Hoorn, Texel, Den Helder. Huwelijksvoltrekking 17 Juni a.s. Nan Bremer en Echtgenoote geven bij deze kennis van het voltrokken huwelijk hunner dochter Klazina met Jacob Brouwer. Grand Rapids, Michigan, Noord-Amerika 4 Juni 1903. hopen onze geliefde Ouders, W. BROUWER en M. D IJ K E R, den dag te herdenken van hun 25jarig huwelijk. Dat God hun nog vele jaren moge sparen is de wensch van hunne dank bare Kinderen en Behuwdzoon. Nieuweschild op Texel. DANKBETUIGING. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijken dank aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van hun geliefden broeder Cornelis hen zoo bereidwillig hebben ter zijde gestaan, inzonderheid onzen dank aan dragers en kleedoplegsters voor de laatsto eer don over ledene bewezen. Uit aller naam, S. Zoetelief Sz. en familie. Den Hoorn Texel, 6 Juni 1903. Onzen welgemeenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van onze 40-jarige Echtvereoniging. Jac. Rab M. RabGeus. ZOONS EN VADERS SMARtT" Uwer arme vader niet, Die zijn rouwe nauw kan dragen, Hoort gij niet zijn bang verdriet. Och, gesloten zijn uw oogen En uw oor hoort mij niet meer. Kan de wreede dood 't gedogen Lieveling keer tot mij weer. Ik heb gestreden en gebeden, Maar mijn beê werd niet verhoord. Och, de smart door U geleden Heeft nog meer mijn hart doorboord. Bloemknop in des levens gaarde, U werd boter lot bereid, Sluimer in den schoot der aarde, Gij weet niet dat vader schreit. God moog ons tot trooster wezen, 'k Weet dat Hij uw vader ziet. Och, waartoe dan hooploos vreezen, Hij vergeet zijn kinderen niet. Dit gelooven; bidden, hopen Schenkt mij kalmte, biedt mij kracht, Kan slechts tot berusting nopen. Lieve doode, sluimer zacht 1 D. Tuinder. ZEILEN, geschikt voor Dorsohvloer en Hooi- sohelven, bij K. P. DUINKER, Zeilmaker. HavenTexel. o® ®o Lieve doode hoort ge 't klagen O O

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2