Romanbibliotheek. BOTER uit Zoete Melk. „CHAMPION" Grasmaaiwerktuig. Agent voor het eiland Texel S. J. KONING-, den Burg. Agent voor Texel S. J. KONING, den Burg. Feuilleton. de Boterbereidingsmachine der toekomst. Een leven vol zelfopoffering, Ik zal U overtuigen. No. I „Argusoogen". No. 2 „De vloek van den leugen". No. 3 „Licht en schaduw". Boekhandel Parkstraat. Mc Hoofdagenten LOTJXS NAGEL Co., Arnhem, ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 26. Hoofdstuk VI. De Huishouding van Mijnheer Pierre Antoine Boulanger. 't Is toch wel v eemd in de wereld dat de menschen zoo wantrouwend zijn en wij kunnen het hen toch werkelijk niet kwalijk nemen wa meer de lezers van de dagbladen alles wat hun aangeboden wordt zoo maar niet dadelijk als goeden munt aannemen' Want het is vele malen voorgekomen dat men van een goed vertrouwen misbruik gemaakt heeft en dat men na het een en ander van wat zoo aangeprezen werd, gekocht had zeer teleurgesteld is geworden. Maar wanneer men zoo dagelijks de attesten leest van Uwe eigene landgenooten en welke laudgonooten somtijds vlak in Uwe nabijheid wonen, zoodat het U cmakkelijk valt U van de waarheid te overtuigen dan kunt gij er zeker van zijn dat het aanbovolene ter goeder trouw genomen kan worden. Zoo had juffrouw Kreuk, wonende te H. I. Ambacht C. S3 er ook over gedacht. Juffrouw KREUK volgens portret. Alvorens de Pink Pillen te gebruiken bad zij ook de noodige inlichtingen omtrent de werkdadigheid van dit geneetmiddel ingewonnen. Zij was ook twijfelach tig maar de ondervinding is voor haar de beste leer meesteres geweest en zie hier wat zij ons uit eigon bi weging mededeelt. „By dezen betuig ik U mijn hartelijken dank voor de wondervolle genezing die ik door bet gebruik Uwer Pink Pillen bekomen heb. Sedert cenigen tijd was ik lijdende aan hevige bloedarmoede waardoor ik zeer verzwakte, hij de geringste inspanning was ik doode- lijk vermoeid, alles had ik er reeds voor aangewend en niets mocht baten en thans kan ik U verklaren, dat ik geheel en al hersteld ben en mijn linkerarm die ik voorheen wegens rheumatische pijnen niet gebruiken kon is thans geheel en al bruikbaar geworden. Ik kan dan ook niet nalaten bij dezen nogmaals aan den uit vinder mijn innigsten dank te betuigen Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen verkrijg- baai bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofd-depothou- der voor Kedeiland en Apotheken. Fianco toezending tegen postwissel. Daarin zijn verschenen Prijs per nummer 10 cent. let den Hotel-Separator (Patent van Deursen) maakt men in twintig minuten de boter rechtstreeks uit de volle zoete melk Men heeft dan Arbeidsbesparing. Tijdsbesparing. Moeitebesparing. Zorgbcsparing. Kostenbesparing. De beste machine. De sterkste machine. De snelstwerkende machine. De minst gevaarlijke machine. De goedkoopste machine. De meeste boter. De fijnste boter. De hardste boter. De mooiste kleur der boter. De duurzaamste boter. Men beeft dan Geen kostbare reparation, geen risico, geen gevaar, geen onderhoud, geen spoedig beder vende boter, geen weeke, slappe botor, geen zware arboid, geen getob en gesukkel, geen kost bare inrichting, geen groot personeel, geen groote exploitatiekosten. De boter-separator is in vijf minuten grondig te reinigen, behoeft daarvoor niet uit elkaar te worden genomen, is uiterst soliede gebouwd van uitsluitend prima materiaal, wordt onder garantie geleverd en is dan ook Vraagt inlichtingen en prijs-courant aan bij onze agenten of bij do eenigc fabrikanten. De Naamlooze Vennootschap BOTER-SEPARATOR Cie. (Patent van Deursen) te Nijmegen. P.S. Onze boter-separatoren (P. v. D.) worden vervaardigd onder toezicht en controle van den uitvinder, C. W. VAN DEURSEN, te Nijmegen. Hecit een weekstalen trekstang (pitman) die aan beide zijden een kogelgewricht heeft dus nooit wringt, niet beet loopt of breekt. Indien de verbinding met den me3senkop uitslijt kan men de daardoor ont stane ruimte doorliet aanhalen der bout weg nemen. Wanneer do vingerbalk na verloop van tijd afwijkt kan dezelve zeer eenvou dig weer gericht wor den. (Zie nevenstaan de teekening). De paarden trekken door middel van een sterken stang direct aan den vingerbalk, dus waar de last is daar grijpt de kracht aan de wielen zullen nooit van den grond lichten en de maaier nooit van zijn zetel vallen. Zeer eenvoudige inrichting om de yingerbalk te lichten ei te laten zakken en om hot mes in- en uit het werk te brengen, daardoor weinig slijtage. Prijs met inbegrip van 2 messen, reservedeelen, 2 sleutels, nijptang, wetsteen en slijpmachine 175,gulden franco station Helder. In een hoek van de zaal zat notaris Tiercet met mijnheer Vallot, de regisseur. Zij hadden samen geruimen tijd in gesprek geweest en laatstgenoemde had een hoogroode kleur ge kregen door zich over het onderwerp door hen behandeld te veel op te winden, eindelijk hoor den wij hem met luider stem uitroepen Het is de nienwe tuinman en de nieuwe koetsier. Ahzei de notaris. De opmerkzaamheid van eenige bezoekers was opgewekt, men begreep dat het indirect mijn heer Boulanger betrof en hoopte weer iets nieuws te zullen vernemen. Het is de vierde na het vertrek van zijn broeder, zei mijnheer Vallot. De notaris herhaalde zijn uitroep. Dokter Mathorel, die juist zijn partijtje had uitgespeeld, kwam nu naar hen toe, zeggende Als hij er een zoekt van gelijke bekwaam heid en ijver als zijn broer Adolf, zal hij lang moeten zoeken. Wat is er van deze geworden? vroeg een der omstanders. Hij werkt nu eens bij den een, dan weer bij den ander, gaf men ten antwoord. Hij heeft nu de geheele week gewerkt bij mijnheer Mas- sool de Bussens en deze zegt dat hij niemand kent die zoo goed weet om te gaan met de orchideeën; de arme drommel, laatst ontmoette ik hem dicht bij de villa. Vol belangstelling tuurde hij in den tuin en slechts met moeite kon hij er zich blijkbaar toe dwingen, om zijn weg te vervolgen. Ja het valt hard op zijn leeftijd nog te moeten veranderen en dan nog wel voor hem die feitelijk de villa Charlotte zoo mooi heeft gemaakt. Maar hij wist toch, dat het zijn eigendom niet was, merkte een ander op. Ik was een weinig in kennis, vertelde weder een ander, met den tuinman die nu pas is vertrokken, en deze vertelde mij, dat hij hem op zekeren dag eens in den tuin vond dwalen, alles bekijkende. Toen hij hem vroeg wat hij er kwam doen, gaf hij ten antwoord dat hij eens moest zien naar die en die planten, de naam is mij ontschoten, planten, die veel zorg ver- eischen en welke hij had gekweektIk had medelijden met hem,-zei de tuiuman, en liet hem zoo lang hij dit wilde maar wandelen, de patroon was toch naar Genève. Men had hem eens moeten zien bij al die zeldzame planten en vreemde gewassen Het zal nog verkeerd afloopen, zei de dokter, dat zult ge zien. Zijn broeder zal er geen uur slaap minder om hebben. Dat moge zoo zijn, zei mijnheer Vallot, maar als hij dood is Als hij dood is, zal zijn geest nog blijven zweven over de villa Charlotte, dat zal een mooie legende worden. Maar hoe gaat het nu met zijn nicht vroeg er een. O, gaf mijnheer Tiercet ten antwoord, dat is een mooie geschiedenis. Aller oogen vestigden zich thans op den notaris, die met het hoofd schuddend blijkbaar nadacht, oi het wel goed was zoo in het openbaar iets van dien aard te vertellen. Ja een mooie geschiedenis, herhaalde hij Na nog eenige aarzeling zwichtte hij voor de vragende blikken der omstanders en vervolgde hij Zie hier wat ik wett. Eenigen tijd na den dood van Julius is mijnheer Boulanger zijn nicht eens gaan opzoekeD. Hij heeft haar toen ge vraagd zich met het bestuur zijner huishouding te willen belasten Zij heeft geweigerd omdat oom Adolf was weggezonden. Dokter Mathorel viel hem in de reden met de woorden Zij heeft karakter, die vrouw. Gij zult zien, merkte de notaris op, dat mijnheer Boulanger doet wat hij zich in het hoofd heeft gesteld en hij is rijk. Welnu hij heeft tot haar gezegd: „Weet ge wat ik ga doen? Ik zal gaan trouwen en gij zult onterfd worden, waarop zij hem ten antwoord gaf, dat dit haar geheel onverschillig was. Woedend is hij heengegaan zwerende dat hij haar nimmor meer wilde zien Men keek elkander verwonderd aan en wist niet wat te zeggen. Een der omstanders vroeg eindelijk, hoe mijn heer Tiercet dit alles zoo goed wist, terwijl een ander opmerkte, dat hij, wanneer hij gezegd had te zullen trouwen dit ook zeker zou doon, maar, vroeg men, met wie Het antwoord op die vraag moest men echter schuldig blijven. Dergelijke gesprekken werden bijna dagelijks govoerd. Terzelfder tijd trachtte mijnheer Boulanger zich eenigszins op don voorgrond te stellen in het maatschappelijk leven, iets dat hem in zoo verre zeer goed gelukte daar men hem in aller lei oommissies voor schooltoezicht, vreemdelin genverkeer, weldadigheid enz. enz tot lid be noemde. Weldra verweet hij zijn modeleden van traagheid en dreef hen tot meerdere werk zaamheid. Op zijn aandrang werden, naar aan leiding van de bewering dat Bielle door de Romeinen was gesticht, vele opgravingen go- daan, welke echter geen ander resultaat hadden, dan dat op verschillende plaatsen het verkeer gestremd was en wat erger was, dat er een epidemie van typhenso koorts uitbrak. Do op gravingen moesten nu worden gestaakt, Pierre Antoine speet dit zeer, niet omdat hij zooveel belang stelde in de mogelijk te vinden oudheden als wel, omdat hij de stad meer aantrekkelijk wilde maken voor touristen, en daardoor tot meerder bloei te doen geraken. Allerlei plannen kwamen bij hem op, om laatstgenoemd dool te bereiken. Waarom ging men geen tramwegen aanloggen, zooals men die in Amerika reeds in de kleinste steden zelfs had Men zei echter hier, dat men wel tijd genoeg had om te voet te gaan. Waarom maakte men geen gebruik van het kleine riviertje voor het drijven van machines? Waarom werd er aan de oever van het meer geen hotel lo rang gebouwd mot lifts enz., waardoor wel de oude hotels in do stad zeer achteruit zouden gaan, maar dat toch zeer ton gerieve van de vreemdelingen zou zijn. (wordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE ROOD, Toxek

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4