No. 1657. Donderdag 2 Juli. A0. 1903. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIÈN worden aangenomen bij de Uitgevers. LANGEVELD DE ROOIJ, Parkstraat, Buna op Texel Ter-visie-ligging opgaven van Candidaten. De BURGEMEESTER der Gemeente Texel, maakt bekenddat de bij hem ingeleverde opgaven van candidaten voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van drie plaatsen in den Gemeenteraad evenals het door hem opgemaakte proces-verbaal van sluiting der candidatenlijst, ter Gemeente- Secretarie voor een ieder ter inzage liggen dat afschriften dier stukken aange plakt en tegen betaling der kosten verkrijg baar zijn. Texel, den 30 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. STEMMING voor den Gemeeteraad. De Burgemeester der Gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat op Zaterdag den 11 Juli aanstaande, van des morgens acht tot des namiddags viji uren, de stemming zal geschieden ter vervulling van drie plaatsen in den Gemeenteraad, tengevolge de periodieke aftreding van de HeerenF. Keijser, H. W. Keesom en D. C. Dros. De candidaten, in alphabetische volgorde, zyn: Dros. D. C. Keesom, H. W. Keijser, F. Langeveld, A. Pz. Tevens wordt de aandacht gevestigd op ar tikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." Texel, den 30 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. de Joncheere. JACIIT EN VISSCIIERIJ. TEXEL, 1 Juli 1903. 't Was een der heerlijkste zomeravonden, de avond van Zondag jl., en 't was dus ze ker niet te verwonderen dat velen waren opgegaan naar den tuin van het hotel Texel, om onder het geboomte en met eene ver- frisschende drank, te genieten van de open bare repetitie, welke het zoo gunstig bekende muziekgezelschap „Trinitas" dien avond hield. Zij konden voldaan zijn, die hiervan ge bruik maaktenalles leende zich tot een heerlijken avond, 't was onverdeeld genot. Des Maandags te 12 uur werd de kermis ingeluid en reeds spoedig liet zich de muziek hooren van het paardenspel als inleiding van de aankondiging van hetgeen in het circus zal worden vertoond, enz. Zeker wel, doordien er tengevolge den Katholieken Zondag nog al veel volk aan den Burg was, waagden de ondernemers van kermisvermakelijkheden eene poging om er de kermispret in te brengen. Of hen dat mocht gelukken, willen wij niet beoordeelen, wel telde de draaimolen al spoedig oenige bezoekers en bezoeksters, maar toch betwijfelen wij wel of de centen dadelijk zoo royaal uit de portemonnaie's kwamen. Tot meerdere volmaking van de kermis pret werden onze gehoorvliezen al spoedig geducht vergast op muzikale uitvoeringen. Er schijnen nog al wat virtuoozen tot ons te zijn overgekomen om ons de kermisweek prettig te maken. Maandagavond werd in het Circus Roberti de openingsvoorstelling gegeven. Yoor een voorstelling gegeven op den len kermisdag mocht de opkomst zeker alleszins bevredigend heeten en wij twijfelen niet of op de drukke dagen zal de flinke tent met moeite de talrijke bezoekers kunnen bevatten. Vol bewondering werd gekeken naar de waar lijk schoono bewijzen van paardendressuur, gegeven door den directeur met verschillen de zijner paarden, terwijl de kunsten op den platten grond zoowel als te paard, door ver schillende leden van het gezelschap ten beste gegeven, niet minder de algemeene goedkeu ring konden wegdragen. Luid applaus bij elk nummer was ongetwijfeld voor de uit. voerders er van een voldoend bewjjs daarvan De uiterst korte pauzen tusschen de numj mers werden op aangename wijze afgewis seld door grappige clowns. Een bezoek aan het circus en zoo mogelijk een herhaald be zoek meen en wij aan de bezoekers van de kermis wel te mogen aanbevelen, aangezien o.i. niemand zich zoo'n bezoek zal behoeven te beklagen. De kermis levert anders nog weinig be zienswaardig, doch 't is nu eenmaal kermis en al is het genot vaak twijfelachtig, velen verdienen er nog een broodje meelaten wij er daarom niet te streng over oordeelen. Donderdag zal volgens achterst, annonce door het gezelschap Stoel Spree zijne ope ningsvoorstelling worden gegeven. Deze firma moge alhier slechts bij name bekend zjjn, doordat zij, voor zoover wij weten nog nim mer alhier optrad, de recensies omtrent haar optreden elders mogen alleszins gunstig hee ten zoo moest b.v. door het verbazend suc ces, door het gezelschap te Schagen behaald, Maandag nog eene extra-voorstelling worden gegeven omdat zoovelen teleurgosteld had den moeten heengaan, doordat de groote zaal de vele bezoekers niet kon bevatten. Evenals vorige jaren zal het zeker nu de tooneelvoorstellingen in het lokaal „de Ver gulde Kikkert" niet aan belangstelling ont breken. Ter markt waren Maandag aangevoerd 4 koeien, 3 n. kalveren, 46 schapen en 360 lammeren. Gemiddelde prijs waskoeien f 150 a 227; n. kalv. f 16 a 18; schapen f18 a f 21; lammeren f 10 a 12,50. De handel in lammeren was gewild. Den 29 werden van hier uitgevoerd 368 lammeren, 2 koeien, 2 kalveren, 1 paard en 22 varkens. Wij maken onzen lezers er op attent, dat volgens gewoonte ook dit jaar weder op den Zaterdag van de kermisweek, dus Zater dag a.s. de gewone oefeningen zullen plaats hebben met de reddingsboot gestationeerd achter de Koog en het vuurpijltoestel. Indien schoon weder ons deel mocht zijn zal zeker menigeen zich Zaterdagmorgen omstreeks half elf op het strand achter ge noemd dorp bevinden om van die oefeningen getuigen te zijn. Den Hoorn, 28 Juni. Door Gebr. Dogger zijn heden nabij de P. H. Sluis twee jonge robben gevangen, die met laag water tusschen het zeegras waren verward geraakt. De beestjes zijn voor de daarop gestelde premie direct opgezonden. Koog 28 Juni Onder begunstiging van prachtig zomerweer had heden op strand alhier een schietwedstrijd plaats van de leden der Schietvereeniging „Texel", waaraan 19 leden deelnamen. Volgens het aantal punten, behaald door 5 schoten met het Beaumont geweer werden de deelnemers in twee groepen verdeeld. Van de 1ste Afdeeling met het Beaumont- geweer werd de 1ste prijs behaald door den heer Adr. Wagemaker, en de 2de prijs door den heer C. H. de Boer, en van de 2de Afdeeling met hetzelfde geweer de 1 ste prijs door den heer A. Rab en de 2de prijs door den heer H. de Ridder. Met model 95 werd de 1ste prijs behaald door den heer H. de Ridder en de 2de prijs door den heer A. Rab. Bovendien werd de Bronzen Medaille toe gekend aan den heer C. H. de Boer voor de meoste treffers en een prijs aim den heer H de Ridder voor het treffen der Roos. Vooraf had de heer Burgemeester, die echter geen deel aan den wedstrijd nam, insgelijks, de Roos getroffen. De heer J. Dalmeijer had gezorgd, dat leden en bezoekers beschaduwd konden zitten en de dorstige keelen kenden layen. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per S maanden .Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met ferhooging der porto's. Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Ctt. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. De Burgemeester van Texel brengt ter ken- nisse van belanghebbenden, dat bij hem de na volgende bekendmaking is ontvangen De Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland, Gelezen het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie van 17 Juni 1903 No. 22; Gelet op artikel 11 der „Jagtwet"; Brengt tor kennis van belanghebbenden dat de jacht op waterwild in dit gewest zal worden geopend als volgt in den kring, begrepen binnon den West- friesclien omringdijk, in de gomeente Petten, in de gemeente Callantsoog, alsmede in het gedeelte van don polder het Koegras, gelegen onder de gemeente Helder, op Zaterdag 18 Juli 1903, met zonsopgang; op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Eijerland, op Zaterdag 15 Augustus 1903, mot zonsopgang, en in de overige deelon der provincie, dus ook iu den polder Eijerland op Texelop Zaterdag 1 Augustus 1903, met zonsopgang. En zal dit besluit in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in olke gomeente van Noordholland wordon aangeplakt. Haarlem, 20 Juni 1903. Do Commissaris der Koningin voornoemd, Bij afwezen, het Lid van Gedeputeerde Staten, P. B. J. FERF. Texel, den 29 Juni 1903. De Burgomeestor voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. KADASTER. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat de landmeter van het kadaster in de week van 5 tot 11 Juli a.s. deze Gemeente zal bezoe ken tot het doen van opmetingen van kadastrale veranderingen. Zij, die opmeting van perceelen verlangen, worden verzocht daarvan, zoo spoedig mogelijk met opgave van sectienummer, kennis te geven ter Secretarie. Texel, den 27 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. de Joncheere. RIJDEN. De Burgemeester van Texel herinnert be langhebbenden aan art. 112 der Verordening van Politie voor deze Gemeente luidende „Het is verloden binnen de kommen der dorpen harder te rijden dan in matigen draf. „Op de hoeken van straten moet steeds stapvoets worden gereden, hetwelk eveneens „zal moeten geschieden met beladen wagens „binnen de kommen der dorpen. „Overtreding wordt gestraft met eene geld boete van ten hoogste 5 gulden Texel, den 29 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, H. W. de Joncheere.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1