Burgerlijk Wetboek, Gratis! Gratis Gratis! Omdat het Kermis is!!! Voor de Kermis. bladz. M\ H. J. ROMEIJN, bladz. GRATIS TOMBOLA. Boekhandel Parkstraat LANGEVELD !i DE R001J. FINALE UITVERKOOP Wegens opheffing voorhanden zijnde Meubelen dames- ton- en Kinder-SCHOENWERK, Lotendebiet. Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, Geen loterij, doch werkelijk Cadeau! Maakt daar nu gebruik van! Gebr. RAB. Zomerpantoffels, bij Joh. KIKKERT. Uitgaaf van J. F. VAN DRUTEN te Sneek. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen. 334 Uitgegeven onder toezicht van 334 in de Meubelhandel Weverstraat. beneden inkoopsprijs opgeruimd. Ontvangen een fijne sorteering alsmede een partij vanaf 65 cent en hooger. Zie met kermis de uitstalling. 5e Groninger Verloting (WinschcU^ 4e Arnhemsche Verloting, Langeveld de Roo(j. ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 30. Hoofdstuk VI. De Hui8itouding van Mijnheer Pierre Antoine Boulanger. Commies-Grifier van de le Kamer der Staten-Generaal. Prijs EDITIE 1903. Prijs Ingen. f 0,75. Met de nieuwe voogdijbepalingeu, kinderwetten enz. Gebonden f 1,10. INHOUD DER TITELS.' Van het genot en het verlies der burgerlijke rechten. Van Nederlanders en vreem delingen. Van de akten van den bur gerlijken Stand. Van woonplaats of domicilie. Van het huwelijk. Van de regten en verplig- tingen der echtgenooten. Van de wettelijke gemeen schap van goederen en der- zelver beheer. Van huwelijksche voorwaar den. Van gemeenschap of huwe lijksche voorwaarden bij tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goe deren. Van de ontbinding des hu welijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de afstamming der kinderen. van bloedverwantschap en zwagerschap. van de ouderlijke magt. van minderjarigheid en voogdij. van handligting. van curatele, van afwezigheid, van de zaken en derze.lvcr onderscheiding, van bezit en rechten die daaruit voortvloeien, van eigendom, van de regten en verplig- tingen tusschen eigenaars van naburige erven, van erfdienstbaarheden, van het recht van opstal, van het erfpachtsreeht. van grondrenten en tien den. van het vruchtgebruik van het gebruik en de be woning. Van erfopvolging bij ver sterf. van uiterste willen, van uitvoerders van uiter ste wilsbeschikkingen en van bewindvoerders, van het regt van beraad en het voorregt van boedel- beschrijving. van het aanvaarden en ver- I werven van erfenissen. van boedelscheiding, van onbeh. nalatenschapp. van bevoorregte schulden, van pand. van onderzetting en hypo theek van verbindtenissen in het algemeen. vanverbindtenissen die uit contract of overeenkomst geboren worden, j vanverbindtenissen die uit kracht der wet geboren I worden. van het te niet gaan der verbindtenissen. Van koop en verkoop, van ruiling, van huur en verhuur, van het recht van be klemming. van maatschap of vennoot schap. van zedelijke lichamen, van schenkingen, van bewaargeving, van bruikleening. van verbruikleening. van gevestigde of altijddu rende renten, van kansovereenkomst, van lastgeving, van borgtogt. van dading, van bewijs in het algemeen van schriftelijk bewijs. van- bewjjs door getuigen. van vermoedens. van bekentenis. van den gereglelijken eed. van verjaring. Alom verkrijgbaar en bij de uitgevers dezer courant. Ieder, die, te beginnen Zondag 28 Juni, voor minstens 10 cent in onzen boek winkel a contant besteed, (geplakte zakken uitgezonderd) ontvangt desverlangd bij elk besteed bedrag van 10 cent EEN CADEAU. Die Cadeaux kunnen uitteraard niet allen kostbaar zijn, dat spreekt van zelf en bestaan in hoofdzaak uit voorwerpen in onzen winkel voorhanden, als prenten griffels, leien, potlooden, penhouders, platen, boekwerken, doozen postpapier, stereos- coop met platen, portret-albums, poesie-albums, briefkaartalbums, en zoo meer. Door de tombola bestaat ook de kans op grootere Cadeaux, als: Gouden en Zil veren Horloges, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lampen, Naaimachines, Regulateurs, Kistjes Sigaren, Penant- en Linnenkasten, Vulkachels, neeren- en Dames- Rij wielen en zoo voort. Men lette er op dat wij geen Cadeaux gevendoch dat een briefje getrokken uit de Tombola, het Cadeau aanwijst. Wij blijven deze aanbieding gestand, zoolang de Tombolavoorraad strekt. Koopers (van loten welke bij ons verkrijgbaar zijn gesteld) ontvangen desverlangd bij elk gekocht lot twee Cadeaux uit de Tombola. der ZAAK worden alle ALLES A CONTANT. VOORHANDEN Hooidprijs f 7000. 50 ct. p^r lot. Hoofdprijs i 22,000. 50 ct. per lot. Vooral over Annette en haar pleegkind verwonderde hij zich sterk. Laatstgenoemde werd wel] grooter doch hij veranderde overi gens naar zijn meening totaal niets, hij bleef even ongelukkig en toch wanneer hij hem zag, bij zijn nicht, kwam het hom voor of beidon zich ook gelukkig gevoelden, gelukkig op de manier van Christine en haar vader. En oom Adolf, die weer in zijn oude betrekking was en zijn geliefde planten weder mocht verzorgen, scheen nog wel gelukkiger dan de anderen, al was hij ook de armste van allen. Tevredenheid, vreugde, in een woord het geluk bloeide rondom mijnheer Boulanger, zon der dat zijn millioenen daaraan iets bijdroegen. Zei hij in het eerst „ze zijn gek," langzamerhand begon hij to twijfelen, hij sloeg ze gade, luisterde rrot to somtijds gelijk. Hij kwam wilde zijn vrouw het levec Wat zou hij echter kunnen ouenP Een Vacht evenals enkele hun ner buren, wilde zij niet, een paar schoone rij paarden, evenmin. Maar wat wilde zij dan P Op deze vraag, door hem reeds meermalen aan Cüristine gedaan, gaf deze op zekeren dag schuchter ten antwoord Ik wildemaar wordt niet boos bid ik uik zou wel wat meer eenvoud willen hebben Maar lieve, gaf hij haar op koelen toon ten antwoord, ge vergeet dat het fortuin een maal zijn eischen stelt. In werkelijkheid begon hij echter de armoede minder to verachten, hij dwong zich er zelfs toe met oom Adolf te praten, die altijd eenige vrees voor hem had en eenigszins vertrouwelijker om te gaan met zijn schoonvader. Een zekere wel willendheid ontstond bij hem, zijne bevelen werden minder gestreng en hij toonde zich on gekend tevreden wanneer Christine hem een weinig meer vertrouwen schonk, zelfs liet hij het meermalen toe, dat haar vader wanneer hij een enkele maal eens naar de villa Charlotte overkwam, zijn ideeën daar ontvouwde al waren die ook in strijd met de zijne. Juffrouw Annette met haar heldere blik merkte deze verandering zeer goed op on zei tot do oude Emmeline Die Christine doet daar een wonder. Hij wordt goed Het wonder werd echter niet door Christine afgewerkt: plotseling n.l. maakte de dood een einde aan haar leven, terwijl zij naast haar echtgenoot op een heerlijken zomeravond onder de waranda zat. Dit plotselinge sterfgeval maakte van den Amerikaan als 't ware een geheel ander mensch. Zoo plotseling alles te verliezen, zonder er iets tegen te knnnen doen, maakte hem bijna wan hopend. Op zekeren dag, terwijl hij doelloos door de kamers liep, waar hij zijn Christine nimmer meer zou aantroffen, ving hij van een gesprek tusschen twee dienstboden, die hem niet op merkten, deze woorden op, door hem vroeger zoo tal van malen herhaald„Waar is mevrou wp" Zijn stem werd nagebootst, terwijl hartelijk ge lach bewees dat zij de spot er mee dreven. Het waren de weinige woorden, waardoor hij ooit zijn genegenheid voor haar had verraden. Ia 'teerst wilde hij op de beide meisjes toe- ljopen en ze als slaven met zijn stok wat af ranselen, om ze daarna als honden weg te jagen. Plotseling echter kwam hij tot andere gedachten. Neen, neen, zei hijzij zou het vergeven hebbenIk zal het hun vergeven evenals zij In Bielle waar men in den laatsten tijd zich weinig had bemoeid met de handelingen van mijnheer Boulanger, begon men thans nu hij weduwnaar was, weer meer aandacht daaraan te schenken. Hoe zou hij zijn ongeluk dragen Zou hij weer hertrouwen of niet P Wat zou hij nu doen om zich te troosten? Jonge meisjes met hunne moeders bouwden reeds luchtkastec- len waarom zou de kans die Cristine had go- had, weer niet hernieuwd worden Meer be dachtzame vaders antwoordden Zulke kansen komen slechts eenmaal in een zelfde plaats voor. Wie weet, zei mijnheer Tiercet, die men als een orakel beschouwde, omdat hij doorging als geheel op de hoogte te zijn van de zaken van mijnheer Boulanger. Hij zal zich vervelen. Hij heeft een hekel aan de eenzaamheid. In afwachting daarvan werd juffrouw Annette een persoonlijkheid. Gij zult zien, mijn waarde, dat zij eenmaal nog eens erftdat behoort zoo en de deugd moot beloond worden. Wij hebben misschien verkeerd gedaan hem zoo in zijn plannen te dwarsboomen, merkte de burgemeester op, we hadden hem iets moeten toegeven, dat zou voor onze zoons misschien voordeelig zijn geweest De bedienden van de villa Charlotte werden uitgehoord omtrent hun patroon. Zoo vernam men op zekeren dag van de kamerdienaar, dat hij in Parijs een prachtvolle graftombe had besteld. Dit bericht werd echter spoedig tegengespro ken door den ouden steenhouwer, die de moeste kruisen enz. op het kerkhof had geleverd en die mededeelde, dat hij eene bestelling daarvoor van mijnheer Boulanger had ontvangen. Mijnheer Boulanger vertelde hij, is zelf bij mij in het magazijn geweest. Mijn schoonste modellen heb ik hem getoond. Modellen zooals men norgens, waar ook, kan makon 1 Ik weos zo hem on noomdo hem den prijs. Hij bladorde in het album zonder er naar te kijken. Eindo- lijk sloeg hij het dicht, en zoi: „Een kruis,... een eonvoudig kruis van wit marmer zal hot beste zijn... Niet te groot: or moet plaats zijn voor bloomen 1Ja, dat heeft hij gezegd. (ivordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE JR.OOIJ, Texel,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4