Nog slechts enkele dagen. Vijfde Groote Provinciale Groninger Verloting RHEIJMATIEKLIJDERS KLOOSTERBALSEM. Koopt Loten want dat zijn SO LIED E loten. Hoofdprijs f 12000 in contanten HAAST U! HAAST U! Verkrijgbaar bij Wed. WESSTRA-Bongaardt tc BURG-M Een Dogcart met Paard en Tuig, Feuilleton. Totaal 4T00 degelijke prijzen Prijs per lot 50 cent. Hoofdprijs: 7000' 50 CENT PER LOT. SANGUINOSE, Koning der Balsems Een leven vol zelfopoffering, Leest op de prospectussen de waarborgen die wij hiervoor geven. Nog slechts tien dagen Loten te bekomen. Trekking beslist '28 Juli 1903. De trekking geschiedt in 't openbaar in „De Harmonie" te Winschoten. 1 Te Oosterend bij A DROS. Prijs per pot 35 en 75 cent. Centraal-DépótL. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 36. Hoofdstuk VII. De Hdisiioudino van Mijnheer Pierre Trekkiug ouzer Vierde Verloting- beslist 28 en 29 Juli Loten verkrijgbaar Aan het bureau van dit bladte Helder bijJacques van Ro- sendaal, Binnenhaven 21 H. van de Made, Kanaalweg 157; J. Koning, Stationstr. 25 J. v. d. Vis Szn. Schagenstraat 2. en worden franco toegezonden door de ondernemers B. SNIJDERS Co., te Arnhem, na ontvangst van het bedrag in postz. of per post wissel met 5 cent voor porto. Trekkingslijst 10 cent extra. TE WINSCHOTEN. 2e Prijs 3e 4e 5e 2000 Gulden. 1000 Gulden. 500 Gulden. 250 GuldeD. 10 Prijzen elk van 20 50 100 100 Gulden. 50 Gulden. 25 Gulden. 10 Gulden. Zie de Aanplakbiljetten bij de wederverkoopers. Duizenden namen van personen welke prijzen hebben gewonnen, liggen voor belanghebbenden ter inzage. X te bekomen bij LANGEVELD DE ROOIJ Texel, W. C. REIJ den Burg JUOltlll (Texel), P. DROS Gz., Oostcrend Texel. Flinke wederverkoopers gevraagd door den administrateur J. van der Veen, Boekhandelaar te Winschoten. Is en blijft het beste middel tegen „BLOEDARMOEDE en ZENUWZWAKTE", dat tot heden in ons Vaderland verscheen. Honderden (Doctoren en Patiënten) schreven ons hunne bevindingen en^|g|g1| dankten ons voor het in den handel brengen van een Artikel, dat zoo goed helpt en de krachten teruggeeft als de „SANGIJINOSE." Met groote dankbaarheid meld ik U, dat de Sanguinose mij uitstekende diensten heeft bewezeD. Zonder dit voortreffelijk middel was ik mijne zwakte Dooit te boven gekomen, want ik was reeds zoo ver weg, dat ik van tijd tot tijd er bij neer viel en er geen sprake van was om mijn werk te verrichten. Nu na het gebruik van eenige flesschen Sanguinose voel ik mij geheelversterkt en ben zeer blijde mijn werk weder met lust te kunnen doeD. Ik behoef U niet te zeggen hoe dankbaar ik U voor dit voortreffelijk middel ben. U kunt van dit schrijven naar Uw goedvinden gebruik maken, opdat vele anderen die aan zenuwpijnen, door zwakte ontstaan, lijden, ook dit voortreffelijk middel gebruibeD. Met de meeste hoogachting teeken ik Uw dankbaarste gebruikster der Sanguinose. Mejuffrouw SCHERMER, Uoefkade 244, Don Haag. Prijs per fl. f 1,50, 6 fl f 8.—, 12 fl. f 15,—. -uit het klooster Sancta "Paulo te Cartagena. Eenig afdoeud t geneesmiddel tegen Rlicumatiek, Brand- cn Snijwondcn, Kneu zingen, Stramheid ln Ledematen, Spierverrekkingen, Verstuikingen, Oude- en Nieuwe wonden, Iluidziekten, enz., enz. Zij, die alle hoop op herstel reeds hadden opgegevon, vonden radicale gencziog door het gebruik van deze wonderdadige balsem, welke sinds onheugelijke jaren een kloostergeheim was. Yerder: 25 Rijwielen, 25 Marmeren Pendules met Candelabres, 25 Naaimrtchincp, 50 gouden Dames- en Heeren-Horloges, 50 zilveren Dames- en Heeron-Horloges, 40 Regulateurs, Land bouwgereedschappen, Huismeubels, Schilderijen, 50 Harmonica's, 100 Nickelen Horloges, Dekens Huishoudelijke Artikelen, enz., enz. Het laatst uitkomend nummer Antoine Boulanger. Er bestonden nog andere redenen om mij ovör den Amerikaan te verwonderen. Hij die gedu rende 40 jaren alleen had gewerkt, ging nu lezen. Vroeger een vijand van boeken, ging hij nu zelfs zijn eigen idoeën vergelijken met die welke hij in de booken vond. Hij ontdekte meermalen zeer eenvoudige waarheden, die hij nimmer had opgemerkt. Op zekeren dag kwam ik hem tegen op een eenzamen zandweg. Hij wandelde en scheen ge heel in gedachten verzonken. Toen ik hem groette, merkte hij mij op en stelde mij voor samen verder te wandelen, aan welk voorstel ik voldeed. Gedurende onze verdere wandeling kon ik niet nalaten te zoggen Wel, u wandelt, mijnheer Boulanger? Ik meende dat de Amerikanen nimmer te voet gingen. Wel, gaf hij mij ten antwoord, ge weet toch wel, dat ik geen Amerikaan ben... Ik behoef nu geen tijd meer uit te winnen, integen deel, ik moet de tijd dooden. En dan, er was eens een tijdperk in mijn leven dat ik geen paarden en rijtuigen had dat was nog niet het slechtste van mijn loven. Dat antwoord klonk mij minder aangenaam. „Kijk," dacht ik, „hij zal mij nu eens een verhaal opdisschen van zijn armoode. Dat is de gewone manier van parvenu's een voorwendsel om zich op hun werk cn hun bezittingen te verhoo- vaardigen." Ik vergiste mij echter, want hij vorvolgde: De weg welke wij thans bewandelen heb ik zoo tal van malen vroeger beloopenHij is voor mij zoo rijk aan herinneringen Waarlijk Mijn vader had daar dicht bij de stad, een moestuin, ik zal u die dadelijk aanwijzen. Mijn broeder en ik moesten die onderhouden, wieden spitten, schoffelen, harken, enz. Wij moesten dit doen voor en na schooltijd. Adolf deed dit gaarne, Justus onderwierp zich ook aan het bevel van vader. Julius ging liever vlinders vangen en allerlei kattekwaad uitvoo- ren. De arme jongen, hij was aan de vlinders gelijk, en ik Ook ik achtte al dat werk in don moestuin totaal onnoodig werk. Ik kon mij maar niet voorstellen, dat mijn vader er ploizier in had om groenten te verbouwen, terwijl mon die toch tegen billijken prijs op de markt kon koopen. Terwijl Adolf ons werk ook nog deed behalve zijn eigen aandeel in de werkzaamheden, gingen Julius en ik spelen en verstopten ons gereed schap onder de haag. Op zekeren dag echter was dit zeker door anderen stil weg genomen want toen wij het wilden grijpen om ook aan 'twerk te ziju, wanneer vader in don tuin kwam, was het niet te vinden. Julius wilde nog eon verhaal opdisschen aan vader om ons te veront schuldigen, doch vader luisterde er niet eens naar. Hij nam zonder een woord to zeggen een boonstaak en begon er ons flink mede af te ranselen. Adolf stond er bij met de tranen in de oogen, alsof' hij zioh zelf iets had te ver wijtenWelk een goede broeder, die Adolf. Hij bleef zich gedurende zijn gohoelo leven gelijk, een weinig kinderlijk naïf. De Amerikaan bleek waarlijk aangedaan door die herinnering aan vroegere tijden. Ik wist niet wat hem te antwoorden. Hij hernam daarop Wat kan het lot van vier broeders toch verschillend zijn. Onze geschiodonis zou waar lijk leerzaam zijn, vindt go niet? Ge zijt ro manschrijver, schrijf nu ook eons onze geschie denis, die zou nut kunnen stichten, denkt gij niet Op dat oogonblik was ik op die vraag niet voorbersid. Ik had er nimmer over gedaokt. Min of moor ironisch gaf ik ton antwoord Zondor twijfel! Hot treurig einde van uw broeder Julius zen eon goede les zijn voor do luien, terwijl uw voorbeeld daarentegen zou aantoonon waartoe arbeid en wilskraoht iemand kunnen brengen. Mijnheer Boulanger greep mij ongeduldig bij don arm en riep uit O, noen. neon, dat wil ik or niot moe zeggen, juist net togendool is waar I (wordt vervolgd) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOD, Texel,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4