De Tentoonstelling. De Diasdag gehouden keuring van merrien, uitgeschreven door d e afdeeliug NiX^rii-'Hollaad van het Ned. paardenstamboek, 1 had den volgenden uitslag Aan 5 paarden, (van 3 tot 7 j aar), werden premiën toegekend, en wel van G-ebr. Keijser f25, P. P. Bremer, f2), P. C. Koorn f20, Gebr. Sohumaker f 10 en van Jb. Az. Kooiman f5. Voor 2-jarige paarden w srden twee premiën toegekend ieder van f25, nl. aan paarden van J. Thomassen en P. Pz. Bremer, mits deze paarden in 1901 door een premie, waardig gekeurden hengst worden gedekt. Ter inschrijving in het paardenstamboe k werden aangebeden paarden van Gebr. Keijser, P. C. Koorn en P. P. Bremer. Na afloop dar keuring werd de hengst „Martin" van de afd. Texel der H. M. v. L., door de keuringscommissie op aanvrage in oogenschouw genomen, welke hengst door hen met uitbundig veel lof werd begroet, zoodanig zelfs, dat de commissie meende dat het een der beste hengsten van Noord- Holland was, een der leden ging zelfs zoo ver, hem de beste te noemeneenstem mig was de commissie in haar oordeel dat een paard, zoo uitmu ntend in haar oogen, als de hengst „Martin nog op 20-jarigen leeftijd geschikt zou zij n voor het doel waar voor hij wordt gebe zigd. De keuringscom missie bestond uit de heeren Breebaart, Voorz. van de afd. Noord-Holland vau het Ned. Paa rdenstamboek een kapitein van de artillerie de heer Wester, veearts en de heer Oudij k van Waddingsveen. Van 19 tot en met 24 Aug, werden van hier verzonden 457 schapen, 312 lamme ren, en 10 varkens, 6 koeien en 6 kalveren. Oosteeend, 26 Aug. Ook de wierdroogers klagen tegenwoordig steen en been. Wel hebben ze eene tamelijke hoeveel zeegras aan de steenen kunnen op halen, doch men weet het niet droog te krijgen, zoodat de aflevering niet kan plaats hebben, hoe gaarne men ook het loon zou willen ontvangen. Er wordt tegenwoordig f 1,45 per pak betaald, waarvan de rijder 40 cent ontvangt. Door W. Brouwer te Nieuweschild werd gisteren eene flesch met aanwijzing en kaart, No 4353, van Prof. G. Gilson gevonden. De kaart werd behoorlijk ingevuld en ter post bezorgd. Ieder, die eene dergelijke kaart opzendt, heeft kans 50 irancs te winnen. Oüdeschild, 24 Aug. Heden kwam hier voor de eerste maal in de haven, de nieuwe Schroefstoomboot „Burgemeester van Alk maar II,B om een lading vee over te brengen naar dp markt te Purmerend. Het nette scheepje zag er goed uit, en zal stellig wel zeewaardiger zijn dan de voorgangster. Aan de haven valt nogal eens bezoek te beurt van elders. Dinsdagmorgen liep een deel der flotielje binnen, welke te Brielle voor den torpedodienst gebezigd wordt. Een sleepboot kwam later de vaartuigjes weer af halen. De Cocksdorp. 25 Aug. De beide lichters voor de „Trio" zijn hier Zaterdag j. 1. aange komen. Een sleepbootje bracht ze van Nieu- wediep over de Noordzee naar de plaats van bestemming. Heden zal men met werklieden van hier met het lichten beginnen. Zaterdag j. 1. vonden twee personen van hier op het Noordzeestrand bij de Kleine Slufter een koperen bus, waaraan een buisje zat, hetwelk door een koperen schroef was gesloten. Niet vermoedende, dat in deze bus eene ontplofbare stof was, wilde een van hen onderzoeken wat wel de inhoud der bus was doch pas had hij met zijn mes een gaatje er in gestoken, of er kwamen rookwolken en vonken door de opening. Hevig ontsteld werd het projectjel weggeworpen en zette hij het op een loopen, niet anders verwach tende, of er zou een hevige knal volgen. Dit gebeurde gelukkig niet, zoodat het onderzoek geen andere gevolgen had, dan dat de persoon in kwestie een kleine brand wonde aan zijne eene hand bekwam. De andere persoon, die het zaakje al niet te best vertrouwde, had, na eerst zijn kameraad te hebben gewaarschuwd, zich reeds verwijderd. In de Heisdeur (ter reede van Tessel) zijn gelegd een gasboei en een zeeton no. 2, tot aanwijzing van de gemeten mijl, in de merken der daartoe op den Helderschen wal opgerichte mijlpalen. Bij de zeeton wordt des nachts een vaartuig, voerende een gewoon wit toplicht verankerd. Vleesch of vergift Bij de vrij hevig heerschende varkensziekte worden te Boskoop zeer veel zieke varkens geslacht en voor de consumtie verkocht, zonder daarbij te bedenken, dat de volksge' zondheid daardoor in gevaar wordt gebracht- Gevaarlijk wordt het echter wanneer varkensi die gestorven en reeds begraven zijn, door lieden uit andere plaatsen worden opgegraven en vervoerd zooals de vorige week heeft plaats gehad. Voor één gulden is een reeds begraven varken gekocht en vervoerd en werd ook een ziek varken, waarvoor een paar dagen vroeger, toen het gezond was, f26 was geboden, voor f 16 gekucht. (R. N.) Door de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorder kwartier is een boekje uitgegeven omtrent de bewaring van ier, en welke waarde ver loren gaat bij niet bewaring van deze meststof. Aan ieder landbouwer wordt zulk een boekje uitgereikt. De Zuiderzeevisschers ondervinden te genwoordig veel nadeel van het hooi, dat den 7en Juli, door de overstrooming van ver schillende zeepolders, verloren ging. Het zweeft even boven den bodem der zee, zoo dat de visschers bij het ophalen hunner botnetten weinig visch vangen maar de mazen gevuld zien met hooi. 't Was een recht prettig aanzicht het terrein voor de tentoonstelling, goed inge richt voor de verschillende inzendingen biedt alles te zamen een geheel, waarop men met genoegen het oog liet rusten. Een vriende lijk zonnetje bestraalde het met vlaggen ge tooide terrein, de kern van Texel's veestapel, zoo ook de andere inzendingen. Wat er alzoo te zien is, daarvoor verwij zen wij naar het programma, dat aan het terrein verkrijgbaar is. Wij volstaan met te zeggen dat de ten toonstelling, na afloop der keuring en de officieels opening vele bezoekers trok, die zeer zeker voldaan zullen zijn geweest over hetgeen te zien was op Texel's tentoonstel ling Door den Voorz. der afd. Texel der H. M. v. L. werd in zijn openings-speech aan allen een hartelijk welkom toegeroepen en gewe zen op het schoone weder dat thans gelukkig ons deel was, terwijl ZEd. daarbij tevens herinnerde aan de tentoonstelling in 1890, waarbij de regen zoo bij stroomen het feest terrein bevochtigde. Een woord van dank werd achtervolgens gebracht namens het bestuur, aan de inzenders van vee, enz., zoowel van hier als van elders den heer Dikkers, voor diens welwillend heid om het zoo geschikte terrein nu voor de derde maal weer af te staan de heeren keurmeesters. Bijzonderen dank werd door den Voorz. gebracht aan den heer J. S. Dijt Secretaris der afdeeling, die het leeuwenaandeel had willen dragen voor de regeling van alles, waaraan spr. den wensch toevoegde dat de heer D. nog lange jaren zijn krachten zou willen wijden aan de belangen der afdeeling. Verder werd nog dank gebracht aan het Gemeentebestuur en aan het hoofdbestuur der HMvL voor de toegezegde flnancieele steun Ook het fanfarecorps, dat op het feestterrein hare schoone tonen zou doen hooren werd niet vergeten. De beste wenschen er voor werden uitgesproken en de hoop gekoesterd, dat het corps het zijne zou bydragen tot het welslagen der feestelijkheden en verhooging der feestvreugde. Met de beste wenschen voor het welslagen van tentoonstelling zoowel als feesten sloot de voorzitter zijn rede die door velen met aandacht was gevolgd De toehoorders gaven door luide hoera's hunne instemming te kennen, terwijl het fanfarecorps zich niet onbetuigd liet. Wij laten hieronder volgen DE UITSLAG DEK BEKRONINGEN. Dekhengsten onverschillig van welk ras. De afd. Texel der H M v L, le prijs. A. Breesnee, 2e prijs, Hengsten geboren in 1901. S. G. Everts, le prys. C. Garritsen, 2e prijs. Rijpaarden geboren in 1899 of vroeger. P. C. Koorn, le prijs. A. Brans Pz., 2e prjjs. Werkpaarden geboren in 1899 of vroeger. 8. G. Everts, le prijs. Wed. Jb. Eelman, 2e prijs. Paarden geboren in 1900. J. Thomassen, le prjjs. Joh. Koning, 2e prys. Wed. A. Dros, bestuursprijs. Paarden geboren in 1901. Jb. Roeper Jr., le prijs. P. P. Bremer, 2e prijs. D. Dz. Keijser, bestuursprijs. Paarden geboren in 1902. P. K. T. Bakker, le prijs. Leo Koning, 2e prijs. Joh. Dz. Keijser, bestuursprijs. Veulens. M. Roeper, le prijs. Joh. Roeper, 2e prijs. C. v. Heerwaarden, bestuursprijs. Stieren geboren in 1901 of vroeger. D. Boerhorst, le prijs. Jan Bakker Bz., 2e prijs. Stieren geboren in 1902. A. Breesnee, le prijs. S. G. Everts, 2e prijs. Melkgevende Koeien gekalfd voor 1903 of dragend. C. Keijser Pz., le prijs. Jb. Kikkert Nz. 2e prijs. K. T. Bakker, bestuursprijs. Melkgevende Koeien gekalfd in 1903. Joh. Koning, le prijs. C. Keijser Pz., 2e prijs. Schotten gekalfd in 1903. Aug. C. Keijser, le prijs. D. Keijser Hz., 2e prijs. Jb. Roeper Sr., bestuursprijs. Vaarzen gekalfd in 1903. Jan B. Bakker, le prijs. S. F. Smit, 2e prijs. Kalfdragende Vaarzen. B. Lap Dz., le prijs. P. Jz. Roeper (den Hoorn.) 2e prijs. S. G. Everts, bestuursprijs. Gelde Vaarzen. S. Keijser Cz. le prijs. S. G. Everts 2e prijs. Vette Koeien. Jb. Boogaard, le prijs. Jb. Boogaard. 2e prijs. Ossen. K. Jbz. Roeper, le en 2e prijs. A. Lap Az., bestuursprijs. Pinken. Leo Koning, le prijs. Jb. Roeper Sr., 2e prijs. Leo Koning, bestuursprijs. Koekalveren geboren voor 15 Maart 1903. C. Keijser Pzle prijs. C. J. Roeper, Burg 2e prijs. A. Brans Pz., bestuursprijs. Koekaheren geboren na 15 Maart 1903. D. Keijser Hz., le prijs. D. Keijser Hz., 2e prijs. Joh. Dz., Keijser, bestuursprijs. Stierkalveren. D. Boerhorst, le prijs. Aug. C. Keijser, 2e prijs. Rammen onverschillig waar geboren. C. Keijser Pz., le prijs. S. Keijser Pz., 2e prijs. Rammen geboren op Texel in 1901 of vroeger. Aug. C. Keijser, le prijs. P. J. Roeper Waal, 2e prijs. Joh. Koning, bestuursprijs. Rammen geboren in 1902. A. Breesnee, le en 2e prijs. 2 Vette schapen. D. J. Boon, le prijs. D. Keijser Hz., 2e prijs. 4 Melkgevende Schapen. Aug. C. Keijser le prijs A. Wagemaker 2e prijs. 8 Fokschapen. C. Keijser Sz. le prijs. A. Jbz. Keijser 2e prijs. Vier schapen geboren in 1902. Aug O Keijser le prijs. K. Dz. Mantje 2e prijs. Ramlammeren gekruist ras geb. na 20 Maart 1903. Aug. C. Keijser le prijs. A. Wagemaker 2e prijs. K. T. Bakker bestuursprijs. Vier Ooilammeren van gekruist ras geboren na 20 Maart 1903, Aug. C. Keijser le prijs. A. Keijser Jbz. 2e prijs. Joh. Keijser Jbz. bestuursprijs. Een Schaap met haar twee zoogende lammeren. Joh. Koning le prijs. C. Keyser Sz. 2e prys. Beeren. D. Keyser CRz., le prijs. H. W. Keesom, 2e prjjs. Zeug met minstens zes zoogende biggen. H. W. Keesom, le pr^js. D. Keijser CRz., 2e prijs. Een haan met vier kippen. G. D. Bakker, le prjjs.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2