Verboden te jagen Herbesteding. Vliegen-papier Verbeterd "Waschmiddel voor wolvee. MONDWATER Yerkooping. aanbesteden SCHOUW. Feuilleton. BEDROGEN. Lemkes Tuyn's D. KEIJSER Sz„ Burg-Texel. De Makelaar" KEIJSER Een HUIS en Erf Een HUIS en Erf Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. publiek verkoopen gewoon en tanglefoot. Boekhandel Parkstraat Y. v Zv lts. IV Vi De te h ,d; rk, lats ■rofi en. Van be eer n me! aat )aai b VADEMECUM. het BESTE en VOORDEEHGSTE der Wereld. Voor Mondspoeling slechts droppels op een derde glas water. Eenig agent voor den Burg Bed. P, KUIPER. co Verkrijgbaar in potten van 10,15,20 schapen h 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent op de Landerijen in eigendom en in gebruik bij de ondergeteekenden. Gebr. DIJT MAARTEN DIJT PIETER LIST JAN LIST CORN. EELMAN Az. JACOB EELMAN Az. K. v. d. WERF. zal Zaterdag 29 Augustus 1903, 's avonds 8 ure in het Café „den Burg" ten verzoeke van de Erven van wijlen Mejufl'. de Wed. P. N. Bre mer, en ten overstaan van den Notaris Dikkers in de Warmoestraat aan den Burg. groot 97 c.A. en IIMU lïifl annex het voorgaande, groot 88 c.A. bewoond door Mej. de Wed. Petersen. De genoemde panden zijn, op aanvraag, te bezichtigen. Het bestuur van den polder „Eierland" te Texel, zal op Vrijdag 28 Augustus 1903, des voormiddags 10 uur in het locaal van Jb. Buijs te De Cocksdorp op Texel, bij inschrijving Het maken eener geul buiten de Rogge- slootsluis te de Cocksdorp op Texel, benevens eenig baggerwerk nabij die Sluis binnendijks11 Het gewijzigd bestek is voor belanghebbenden ter lezing bij den opzichter Jb. Kalis te de Cocksdorp en bij den Secretaris van gemelden polder te Den Burg op Texel. Aanwijzing zal worden gedaan door gemelden opzichter. Texel, 17 Augustus 1903. Het bestuur voornoemd, II. FLENS, Dijkgraaf, W. P. LAP, Secretaris DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel brengen bij deze ter kennisso van de Ingelanden, dat naar aanleiding van art. 15 der keur en verordening voor dit Waterschap, de Schouw, op het schoonnntaijen en zuiveren van de TOGTSLOOTEN en CENEN, van Bobbels, Kroos, Riet en Flab, is bepaald op Woensdag den 2 September 1903; de nalatigen verbeuren eene boete van ten hocgste f 3, Texel, den 18 Augustus 1903. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J J. ROEPER, Dijkgraaf. S. KEIJSER Pz., Secretaris. Vrij naar 't Fransch door A. B. 7. IV. Er lag zulk eene voor mij zonderlinge uit drukking in zijn oogen, dat ik de mijne moest neerslaan, ik gevoelde echter, dat hij steeds den blik op mij'gevestigd hield. Het is aan mij U vergiffenis te vragen, zei de jonge officier. Duidt het mij niet ten kwade daaraan niet te hebben gedacht. O, dat niet Ik vrees dat u bij uzelf zult bobben gezegd Tot dat boerinnetje zonder eenige ondervinding, kan men zoggen wat men wil. O neen, dat niet, zoo iets dacht ik niet van U hernam hij met warmte, ik Maar och, mijne meening boezemt U zonder twijfel weinig belang in. Maar hoe zoudt U reeds een oordeel kunnen vellen, hot is ternauwernood een kwartier, dat U mij kent. Er zijn personen, die men bij de eerste oogopslag kan beoordeelen. Zonder twijfel, zei ik min of meer ondeugend, omdat zij geheel het uiterlijk hebben van beuzelaars. Welk een zotheidHebt ge dan nooit gehoord van een zeker soort van sympathie, die men somtijds plotseling bij het eerste gezicht voor een ander opvat Ik weet het niet zei ik, de vraag ont duikend, ik hob geen sympathie voor anderen dan voor mijno vader en voor oude dienstboden. Gij komt dus nergens Nooit. Dolly gaat veel uit, maar ik blijf thuis. Wie is dat Dolly. Dolly is mijne zuster. Jonger of ouder dan U Zij is vier jaar ouder. Met Augustus zal zij 23 jaar zijn en ik word over 14 dagen 19 jaar. Welk een oprechtheid. Leeft U alleen met Dolly P pardon met miss Dolly Geheel alleon Zeker niet wij wonen bij onzen vador die daar ginds aan de voorzijde van de tafel zit. Ik weet niet hoeveel ophelderingen omtrent mijne positie ik nog zou hebben gegeven in mijne onvoorzichtigheid, indien niet hot sein was gegeven aan de dames om van tafel op te staan en de eetzaal te verlaten. Ik ging natuurlijk ook al was ik ook veel liever gebleven bij do mannolijko leden van hot gezelschap onder bescherming van mijn vader, aan 't praten mot mijn „onbekend d met do blonde haren." Do terugkeer in de salon deed mij weder mijne eenzaamheid en niet minder mijn minder voornaam toilet govoelen. Er bestond echter geon roden mij over de damos te beklagen en het was zoker niet hun schuld dat ik mij mindor op mijn gemak gevoolde. Een van do dames mejuffrouw Aldco, door haar goed hart gedrovon, beproefde zelfs mij in hot gesprok te mengen. Ongelukkig sprak zij mij van bals, wedrennen, zeebaden, alle zaken waarmee ik onbokend was. Ziende dat zij mij niet uit mijno afgetrokken heid op die wijze kon halen, liet zij mij ook aan mijn lot over. Alle vrouwen daar kendon elkaar. Zij be hoorden tot dezelfde klasse en hadden dezelfde gewoonten. Ik alleen was als oen dwaalgeest, buiten die toovercirkel onbokend mot do taal die rondom mij werd gesproken. Wat ging mij hot avontuur van gravin A aan en hot bal bij lady B P D< Ge Br "ftn hoen Se de om Te Wi Ik had nooit van mijn leven gravin A geziei en het eenige bal dat ik had bijgewoond, wa[ een een eenvoudig geweest bij een familie ii do buurt, waar ik mij evenwel uitstekend hai geamuseerd. Met ongeduld verbeidde ik du de terugkeer van het mannelijk deel van hc gezelschap om mijn toestand weder een weini aangenamer te maken, ofschoon dat ook we zoo buitengewoon veel niet zou zijn. Als i de hoop had gehad dat mijn nieuwe vriend iet ten mijne gunsto zou doen, zou ik mij teleui gesteld hebben gezien. Do schoone officie ging naast do piano zitten waar eene schoon brunette franschc romances ging zingen, ziel zelf begeleidend met de piano. Yan tijd t< tijd boog hij zich naar de schoone zangeressi om haar een paar woordjes in't oor te fluisterei waardoor de donkere oogen van deze op nieu' begonnen te schitteren. Ik had grooto lust o mijn beurt ook te gaan zingen, want ik kent^R dit ook, maar niemand sprak de wensch uit te hooren. Ik onderwiorp mij dus te zwijge en mij te vervelen. Gedurende dezen tijd waren een viert oudere heeren druk aan het whisten, terwi anderen weer bij elkaar in oen hoek zaten praten over de werkzaamheden die op hu landerijen werden verricht enz. De jonge liedq zochten die meisjes op, welke hen het meei aanstonden. De arme verlatene yond zelfs enkele van hen nog eenige genade. Twco of drie mannen werden mij voorgestel Een van hen, die ik Sir Hugues had hoon noemen was bijzonder hoffelijk tegen mij. was in zijn stem iets beminnelijks hetgeen deed gelooven, dat ik indruk op hem gemaakt. Toen wij afschoid namen van de gastvrou verliet „mijn onbekende" de musiceerem brunette en bood mij galant zijn arm aan mij naar het rijtuig te geleiden. Een oogenbli waren wij alleen iu de vestibule. Toen hij hielp mijn chale omdoen, ontmoette ik wedi denzelfden blik welke eerst zoo'n indruk op ra had gemaakt, maar waarop ik thans meer voorbereidt. Als ik morgenavond eens naar het kor! hof ging, zei hij fluisterend, wat zoudt gij dai van denken Gij zijt vrij er heen te gaan als U goed dunkt. Zult gij er zijn Niet waarschijnlijk. Vader riep mij. Ik haastte mij bij hem komen en govoelde wol ecnigen spijt over mij laatste woorden. Toen het rijtuig wegreed, zi ik hem nog op do stoep mij nakijken. Ik gil nog oven met het hoofd buiten het portier va ons oud rijtuig, om hem nog eens te zie Spoedig was hij echter door oen kromming yi den weg uit het gezicht verloren. Do verbondenen hobben eon nederlainmi gelodon, Nell, zei mijn vader den volgondiV'd morgen, toen ik binnen kwam om te ontbijte Tes Zooveel te beter, zei ik, de bloemen ik in den hand hield in een vaas plaatsende. De Wij waren groote politikers, mijn vader en d wat mij aangaat had men mij gerust exami kunnen doen afleggen over de oorlog in Amcrit Wat mijzelf aangaat liot het mij wel gelic koud wie er word geslagon of wie overwo doch mijn vader stelde er zeer groot belang en dit was voor mij voldoende, om dit ook doen, omdat vader daardoor weder eenigszi 3rb word afgeleid van ziju sombere ovordenkinge Er zijn geen beminnelijker verhoudingen die tusschen vader en dochter, wanneer zij te j" minsto zooals mijn vader en ik .dit deden olka recht innig liefhebben. Die verhouding steeds iu mijn gedachto ook toen ik daar vad voor mij zag aan tafel, geheel verdiept in h lezen van de „Times". Dio gedachten hieldi mij zoo zeer bozig, dat ik onwillekeurig er ov moest sprokon. Vador, zei ik, meermalen komt bij mij wensch op, dat Dolly maar niot moor teri moest komen, dat zij maar moest blijven bij Gravetons, dio haar toch meer schijnon aan trekken dan U en mij. Hot was misschien boter dit niet te zoggijf zei mijn vador. Waarom hot niot te zeggen, als ik b il denk? Wij zijn zoo gelukkig als wij mot offisch beiden zijn, vndortjo is hot niet zoo Be O, ja, zeer gelukkig, zei mijn va®' zuchtende. ïvj 1 B. en iUF 'xel o nti Drbi WOI ai itei i (wordt vervolgd) Te Gedrukt by LAN GEVELD DE ftOOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4