Te 7 uur cles avonds had in de „Vergulde Kikkert" de uitreiking van die prijzen plaats. De opkomst der belangstellenden in dit num. van het programma was zoo groot dat de vrij groote zaal van die inrichting weldra stampvol was en menigeen zich met een staanplaatsje moest behelpen. Nadat door den Voorz. de vergadering was geopend, werd overgegaan tot het eigenlijke doel der bijeenkomst de uitreiking dei- waarlijk schoone en degelijke prijzen. Met zeer gepaste toespraken waaraan de noodige humor niet ontbrak, werden de verschillende prijzen achtereenvolgens uitge reikt aan de winsters en winners. Die prijzen bestonden uit le prijs voor dames een vouwstoel. Ie heeren regulateur. dames ovaal theeblad. heeren dames .barometer, albumstandaard. heeren sigarenbeker. dames zilveren armband. 2e 2e 3e 3e 4e heeren sigaren pijp in etui. Veor het mooist versierde karretje, dat zooals door den Voorzitter terecht werd opgemerkt, ook waarlijk mooi was versierd en waarvan naar wy opmerkten ook foto grafische opnamen werden gedaan, was de prijs voor de dame een toiletspiegel en voor den heer een paar rijtuiglantaarns. Door den len prijswinner werd dank ge bracht aan den Voorz. voor diens hartelijken gelukwensch en hulde aan de feestcommissie, terwijl op voorstel van den Voorz. hulde werd gebracht aan de groote commissie van een kleine 100 leden, die het hunne hadden bijgedragen voor het regelen der feestelijk heden enz. Nadat nog door den heer A. Langeveld Pz. hulde gebracht was aan den ijverigen Voorzitter dier groote commissie, werd door dezen nog een woord van dank gewijd aan het fanfarecorps en zijn ijverigen directeur, die ook nu weder hadden bijgedragen tot het welslagen der feesten. De vergadering wordt hierna gesloten. Bij bekkenslag werd den volke intusschen verkondigd dat het vuurwerk te 9 uur in plaats van te 8 uur zou worden afgestoken, doch vermoedelijk tengevolge van het dreigend ongunstig weder, werd klokslag niet precies afgewacht, waardoor meer dan een die zich naar het terrein begaf een paar nummers heeft gemist. De verschillende nummers waren goed ineengezet en gaven een keurig aanzicht, waarover men tevreden mocht wezen al is het zeker niet te ontkennen dat de doffe weersgesteldheid der laatste weken zich wel heeft laten gelden voor dit nummer van het programma. Het laatste nummer „Hulde aan de Landbouw" maakte inderdaad een goed effect. 't Is niet onze bedoeling eene aanmerking te maken, tegen weer en wind vermag zelfs de grootste en ijverigste commissie niets, doch eene opmerking is ons zeker wel ge oorloofd en dan zou het deze zijn dat door het niet aanwezig zijn van een goede achter grond een vuurwerk veel van zyn effect verliestdie ijle ruimte, waarin als 't ware het ontstokene verloren gaat, onthoudt aan zulk een gewild slot het werkelijk schoone dat door een gedekten achtergrond zoozeer wordt bevorderd. Na afloop van het vuurwerk verspreidde de menigte zich, als den vorigen dag, in de verschillende lokalen en langs de straten om het feest nog eenigen tijd voort te zetten. Ten slotte het Fanfarecorps maakte zich recht verdienstelijk vlaggentooi was a'ge meen, doch de jury van beoordeeling voor de aangebrachte versiering en verlichting bij particulieren had eene zeer gemakkelijke taak, tengevolge de weinige deelneming. Mej. Wesstra verkreeg de 1ste prijs en Mej. Wed. Dalmeijer de 2de. Waren er volgens enkelen, ook thans we der leemten, als bij ieder feest, (de beste stuurlui staan steeds aan den wal) de alge- heele indruk is toch zeker wel, dat de afd Texel der H. M. v. L, met trots mag terug denken aan hare tentoonstelling van 1903, waarbij de feestelijkheden zich zoo goed aansloten. In eene vorige raadszitting werd door den heer Mets gevraagd naar de meerdere of mindere waarheid in de geruchten, die er liepen, dat de tramconcessionaris zijne aan vraag zou hebben ingetrokken, welke ge ruchten echter officieel konden worden tegen gesproken. Dat zulke geruchten bij velen eon geopend oor vindon, ook al zijn zy nu niet te rangschikken onder de felste tegenstan ders, is zeer begrypelijk. Sedert geruimen tijd werd n. 1. niets of uiterst weinig omtrent de tramplanneo ver nomen en voor niet ingewijden in die zaken en die zijn er uit dor aard der zaak velen, heeft het allen schijn of in deze alle werk zaamheden zijn opgehouden. Naar men ons mededeelde is zulks echter niet het geval en wordt wel degelijk met het werk door gegaan, ofschoon men niet zoo spoedig kan opschieten als men zulks wel wenschte. De oorzaak hiervan moet o.a. zijn gelegen in de omstandigheid, dat op de reeds in Dec. j.l. aan Z.E. den Minister ingeleverde plan nen tot heden nog geen antwoord werd ontvangen. Van 25 tot en met 28 Aug. zijn van hier uitgevoerd: 414 schapen, 79lammeren, 4 koeien en 6 varkens. Oudeschild, 28 A ug. Door onstuimig weder liep hier gisteren binnen het Fransche stoom jacht „Aiglon", hetwelk 'heden naar het Nieuwediep is opgestoomd Koninginneverjaardag zal hier Maandag feestelijk worden herdacht door de schooljeugd der openbare en der bewaarschool. Door Heeren onderwijzers werd een collecte voor dit doel gehouden bij de ingezetenen. Oosterend, 28 Aug. Op 13 September a.s. hoopt alhier op te treden voor de afdeeling van den Nederlandschen Protestantenbond de WelEerw. heer Ds. A. J. Adriani, te Warmenhuizen. De lijsterstrikkers zijn leelijk betrokken door de groote hoeveelheid Kruisbekken, die zich eenigen tijd in de boschjes van ons eiland heeft opgehouden, daar ze uit de lijsterbessen de pitten hebben weggepikt. Ook elders klaagt men over gebrek aan lijsterbessen, zoodat men van daar reeds aanvragen doet alhier voor 20 ets. per pond. De Cocksdorp, 28 Aug. Het lichten der Trio gaat zeer naar wensch. Reeds na den eersten dag was men zoo ver gevorderd dat het schip, hangende tusschen de lichters, op veel ondieper plaats kon gebracht worden. Het ligt thans eenige honderden meters meer oostwaarts. Het dek is al boven water, zoo dat men spoedig, na eerst het lek gestopt te hebben, met pompen zal kunnen beginnen. Het werkvolk wordt tweemaal per dag met een sleepbootje naar het werk gebracht en weer aan wal gezet Waal 27 Aug. Doordien het lemoen uit den wagen liep, geraakte gister de bakwagen van den Heer B. nabij de Waal te water. 4 passagiers, paard en wagen, allen te water. Gelukkig geen verdere ongelukken dan dat de wagen stuk was. Vlieland, 26 Aug. Hedenmorgen werd aan het strand der Noordzee een proeftocht met een der hier gestationneerde redding booten gemaakt. Het weer was vrij gunstig, wel was de zee wat ruw en was er een sterke branding, maar dit verhinderde den tocht niet, doch maakte het juist zoo mooi te zien, hoe, door bekwame handen bestuurd, de boot op de hooge witte schuimgolven rees en daalde. De boot werd ver in zee geroeid, op het strand waren vele toeschouwers, vooral voor de badgasten was het zeker een interessant schouwspel. Nadat de zeetocht was geëindigd, de boot weer op den daarvoor bestemden wagen naar haar gewoon verblijf was terug gereden, werd het toestel voor het afschieten van vuurpijlen gereed gemaakt. Bij de eerste pijl die de lucht invloog, brak reeds dadelijk de lijn, de tweede maakte het beter en kwam op een afstand van 600 M. in zee terecht. Nog werd daarna een proef gedaan met een reddingstoestel bestaande uit een zak van leer of geoliede stof. Aan de ijzeren kaap (voorstellende de mast van een in nood ver- keerend schip) waren eenige lijnen bevestigd, beneden in de duinvlakte werd de groote zak aan een dier lijnen naar boven geheschen, naar den top der kaap, waar een gewaande schipbreukeling in alle kalmte op redding wachtte, llij klauterde den zak in en deze gleed langs de lijn weder naar beneden, nog eenige malen werd zoo een gelukkige redding volbracht. Er waren jongens genoeg, die op deze wijze graag eens even voor schipbreuke ling wilden spelen. Zoo zijn al deze proefnemingen, tot groote tevredenheid der Reddingscommissie, uit stekend geslaagd. Wat de herbergiers te Geldrop beloven indien men tijdens de kermis bij hen komt dansen Bij aanbesteding werd ingeteekond door H. v. d Stappen voor anderhalve ton bier en 25 glazenW. Van Litsenburg, een ton bier en 20 glazen A. Van Dijk, een kwart ton bier, alsmede broodjes met ham en speculatieH. v. d. Sommen, een ton bier met hondord echte havanna sigareneen biljet was van onwaarde, zoodat het werk aan den hoogsten inschrijver is gegund voor zeker iets nieuws onder de zon 't Wordt voortdurend gekker. Uit Helmond bereikt ons (zegt de Noordbr.) een uitgebreid verslag omtrent een prijskamp tusschen „lange, schoone, sierlijke en andere knevels," gegeven door het gezelschap „Onder ons Elven." Er waren 88 deelnemers, een zelfs uit Groningen, er werd een muzikale wandeling door de stad gemaakt, speeches werden ge houden, allen waren in opgeruimde stemming en „geen wanklank" werd vernomen. Van den uitslag melden wij alleen, dat de prijswinner in de afdeeling „langste knevel" er een had van 48 c.M. Een bierhuishouder te Amersfoort heelt zich in dronkenschap heel wat nadeel berok kend. Hij heeft alle glazen ingeslagen. De man begon op den zolder en werkte achter eenvolgens alle drie verdiepingen af; door elke ruit ging een gevuld bierfleschje, en met het laatste sloeg hij het buffet kort en klein. De politie kon niet optreden zoolang de man in huis al deze schade toebracht. Ze wist hem echter op straat te lokken en in arrest te nemen. Zijn vrouw kreeg toen gelegenheid met de vier kinderen zich in veiligheid te stellen bij haar familie. Een treffend bewijs van naastenliefde leveren thans de bakkers te Finsterwold. Daar overleed zeer onlaDgs plotseling de heer Schoenmaker, bakker. De weduwe bleef met een groot gezin achter, allen te jong om de zaak te kunnen drijven. De andere bakkers helpen de weduwe beurtelings nu gratis bakken zoodat de affaire kan worden voortgezet. (N. G. Ct.) Het Haagsche gemeentebestuur schijnt de bekende uiting van het continiteitsbegrip „de ooievaar is dood, leve de ooievaar niet te willen in eere houden ten opzichte van de ooievaars op de Haagsche vischmarkt. In de gemeentebegrooting voor 1904 toch wordt medegedeeld dat het Da het overlijden der ooievaars bij de vischbanken wenschelijk wordt geoordeeld, daar geene ooievaars meer te houden. „Men kan er de kermis niet voor ver zuimen," aldus redeneerde een vrouw uit de gemeente Hedikhuizen, die met twee kinderen de kermis te Engelen ging bezoeken. Haar man haalde haar met een rijtuig af en moeder de vrouw stapte met twee kinderen in. Thuis gekomen stapte zij met drie kinderen uit. De familie was inmiddels vermeerderd. Er worden dikwijls Ansichtskarten van en naar het buitenland verzonden, waarvoor men strafport moet betalen, hetwelk alles behalve aangenaam voor den geadresseerde is. Oppervlakkig zou men meenen, dat de post hiertoe geen recht heeft, aangezien de afzender een postzegel voor gewoon drukwerk er op geplakt heeft. Een onzer correspondenten, wien men de oorzaak dezer strafport vroeg, kreeg ten postkantore zijner woonplaats tot antwoord, dat Ansichtskarten van en naar het buiten land niet op den voet van gewoon drukwerk mogen verzonden worden en derhalve straf port kunnen oploopen. („N. Ct.") De aanhoudende stormen, vergezeld van hagel en regen, welke in de laatste weken het westen van Europa teisteren, hebben inzonderheid zeer veel schade gedaan aan den oogst in Noord-Frankrijk. De verwach tingen waren hoog gespannen, de tegenslag is dus des te grooter. In de Noorder departementen is de oogst bijna geheel ver nield. Groote verliezen werden geleden in le Poitou, la Yendée, l'Anjou, la Touraine en le Centre. En dit geldt niet alleen den graan oogst, doch ook de druivenaanplantingen. Parijs is Zondagmiddag met zijn naaste omgeving geteisterd door een zwaar onweder met sterken waterval, waardoor tijdelijk op vele punten het verkeer gestremd was en op po Quay de Jemappe is tegen halfzeven een rijtuig met paard en al in een kuil van zeven bij twee meter in de straat gestort, terwijl do koetsier (waarschijnlijk hier of daar in de buurt op den zoek zijnd naar een droog plekje waar hij tegen al die vochtigheid een opwek kend middel zou kunnen krijgen) zich niet op den bok bevond. Een half uur later wer den er twee ontploffingen gehoord, vergezeld gaand van een groote vlam, terwijl twee afsluitingen van de electriciteitsgelèidingen in de hoogte geslingerd werden, naar men meent ingovolge een gasontploffing of een kortsluiting. De mogelijkheid, bestaat dat ons volgend nummer iets later zal verschijnen, men gelieve hiervan nota te nemen. De Uitgevers.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2