Burgerlijk Wetboek, Lil» MM!» DIlTIfflE LOTEN. Leverworst 20 cent per pond. bladz. H. J. ROMEIJN, bladz. Een Gulden het Lot Loten verkrijgbar in Boekh. Parkstraat. SPOED! Haast TT! Feuilleton. BEDROGEN. 334 Uitgegeven onder toezicht van 334 Prijs per Lot 1 Gulden. Uit de hand te koop: C. VISSER, Slager. Uit de hand te koop, EEN BOERENPLAAhSJE, Uitgaaf van J. *F. VAN DRUTEN te Sneek. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen. Commies-Grifier van de le Kamer der Staten-Generaal. IngeD. f 0,75. Met de nieuwe voogdijbepalingen, kinderwetten enz. Gebonden f 1,10 INHOUD DER TITELS. Alom verkrijgbaar en bij de uitgevers dezer courant. Hoofdprijs f 50,000. 2e prijs - 5,000. 3e - 2,000. Voorts: Paarden, Koeien, Varkens, Schapen, Rijwielen, Land- en Tuinbouw- werktuigen, Tuigen, Meubels, Gouden en Zilveren Voorwerpen, enz. Hoofdprijs f 20,000 2e prijs - 2,000 3e - 1,000 Totaal 1000 prijzen als: Paarden, Koeien, Rijwielen* Naaimachines. Hor loges, Huishoudelijke Artikelen, enz. Een zoo, goed als nieuwe WONING met besten Zaaituin, groot 0,29,00 H. A. Een beet HOOI- en WEILAND annex, groot 1,14,11 H.A. Huuropbrengst 1903 f 99,60. Contant te koop voor 1 1075. Te bevragen bij J. J. K U IJ P E R, Park straat, Texel. Nóg noteer ik mijn prima eigengesimolten REUZEL bij de 5 pond voor 35 cent per pond. (per pond 37'/, cent). Mager SPEK 35 cent per pond. Vet SPEK bij de 5 pond 30 cent, ROOKWORST 45 cent. BOTERHAMMEN WORST 50 cent. Aanbevelend groot 8'/» Hectarr j. Te bevragen bij Jn. GERIE.V'BA CII, Gerritslar td—Texel. Vrij naar 't Franech door A. B. 13. VI. Het is wel hard. Ik houd er niet van met ledige handen haar dien man terug te kee- renhij is verre van béleefd. 1 Niet beleefdriep ik verontwaardigd uit. Waarom smijt ge hem de deur niet voor zijn neus dicht Het gevoel voor recht kwam daartegen bij mrs. Smith in opstand. Dat moest ik zelve bekennen. Lieve juffrouw Eleonora, zei zy, wij kun nen zoo niet handelen.' De man is in ieder geval in zijn recht en als wij hem wegjagen, zal dit hier in de buurt een groot schandaal geven. Binnen 24 uur kregen we alle schuld- eischers aan de deur. Wij bewaarden eenige oogenblikkon het stil zwijgen. Mrs. Smith veegde zenuwachtig het zweet van haar voorhoofd, alsof dat iets kon helpen. In dien tijd kwamen mij allerlei plan nen voor den geest, de een al dwazer dan de de ander een sensatieroman schrijven, waarom de uitgevers als 't ware zouden vechten; hu wen met een ouden heer van 66 jaar, een oom der familie Coxe, die mij een weinig het hof maakte en dan van hem eischen dat hij drie vierde deel van zijn inkomen aan mijn vader gaf, enz., enz. Eindelijk nam mrs. Smith weer het woord. Als U eens met Uw vader er over sprak Dat nooit, viel ik haar levendig in do reden. Geld vragen aan mijn vader, die nog toornig was over het den vorigen dag voorgevallene, dut nooit. Er moet echter toch wat gedaan worden, beproef het Kijk, ik zie hem daar juist den tuin ingaan. Arme man, wat is hij in een laatsten tijd oud geworden Onmogelijk zeg ik nogmaals, totaal onmo gelijk Hij heeft genoeg verdriet Zoudt ge nu meenen dat ik dat nog zou willen vergroo- ten O, ik wou, dat gij met uw slager op den bodem van den Rooden Zee waart Al mijn gebrom hielp mij evenwol niets. Na rijpe overweging en toen ik weer een weinig was bedaard, zei ik: Kijk, mrs. Smith, tracht die leelijke kerel weg te krijgen en hem te overreden nog uit stel te geven tot de volgende week. Dan zal hij betaald worden, want ik moet geld hébben, hoe dan ook. Ik zal het beproeven, zeide zij, maar i vrees, dat hij wel niet zal willen. Mrs. Smith ging heen en ik ging weer aa mijn werk. Zulke treurige voorvallen kwamej helaas meermalen voor en ik had zeer vei moeite ze voor mijn vader geheim te houdei Na een goruimen tijd verscheen mrs. Smit weer. Welnu? vroeg ik. Hij is vertrokken, maar het ging nie| gemakkelijk. Ik had wel gewild, of neen, i' zou niet gaarne hebben gewild, dat U hei had hooren vloeken. Mistress Smith, zei hi; er is in het geheele graafschap niemand, di| zooveel geduld heeft als ik. Hare rekeuin, bedraagt totaal 34 pond, 5 schillings, 5 en eet halve pence. Ik zal over 3 dagen, dat is du Dinsdag terugkomen, daags voor de kermis h Nautford. Als ik niet betaald word, ga ik da delijk naar den deurwaarder en zullen wij dai wel verder zien. Boe kort dan ook, ik had toch uitstel. Al men gehangen moet worden, mag men liever dat dit morgen dan heden gebeurt. Ik w« jong en nog vol hoop. Nu de storm eenmaa was afgewend kreeg ik ook weer mijn moei terug. De uitkomst mocht al zoo dikwerfmiji verwachtingen hebben teleurgesteld, toch blee ik vertrouwen in de toekomst hebben. VII. Vier en dertig pond, vyf schillings, vier ei een halve pence is een groote som voor iemand die geen geld heeft en ook geen crediet en die toch moet zorgen die som binnen drie dagen te krijgen. Langer dan een uur dacht ik ner gens anders over dan over de middelen mij die som te verschaffen. Hoe ik echter mij ook al inspande, het mocht my niet baten, geen enkel middel kwam mij geschikt voor. Als ik maar een medelijdende ziel had gekend, die mij uit de verlegenheid redde. Maar helaas, er was niemand om my iets te leenen. Het is waar, ik had nog een paar oude tan tes, die in goeden doen waren, maar die had den aan myne zuster noch aan my, nog nooit iets van hoe weinig waarde ook gegeven, be halve een paar groote rood geverfde beenen broches, dié zij indertijd eens hadden medege nomen van een of andere reis. Liever zóu ik van armoede willen omkomen dan hun hulp inröèpeD. Te vergeefs ging ik al mijn aardsche schat ten eens na, om te onderzoeken of er niet iets by was, dat ik te gelde kon maken. Ik' had echter geen edelgesteenten, myn zuster Dolly had zich die van myne moeder toegeëi gend, toen ik nog niet oud genoeg was, om de waarde er van te kennen. Het eenige voorwerp van waarde, dat ik bezat was een groot ouderwetsch horloge dat nog aan mijn grootmoeder had toebehoord, met een kunstig bewerkte kast, doch dat, als hot liep, nog zeer ongeregeld ging. Bij gebrek aan een beter droeg ik het soms. Voor een oogenblik kwam by mij de gedachte op dat uurwerk te verkoopen, maar bijna on- middelijk verwierp ik het idee weder. Wie zou zulk een prul willen koopen En dan, wien zou ik het te koop «anbiedon P Het gevoel van mijn onmacht maakte mij zeer zenuwachtig. De noodlottige Dinsdag zou komen en met deze de onverbiddelijke slager in zijn blauwe kiel. Ondanks al mijn tegenstribbelen zou hy tot mijn vader doordringen en een hevige scène zou voorvallen. De arme man had reeds genoeg te torsen, waarom nu ook nog die slag van het noodlot. Een deel van den dag bracht ik op die wijze in angst door. Gedurende het diner haddon mijn vader en ik ons geschil van den vorigen dag weder bijgelegd. Alles was weder geheel als vroeger. Wij waren na het diner samen onze kleine boerderij weer langs gegaan en hadden, ouder gewoonte odzo varkens, enz., die wij zouden verkoopen weer fabelachtig hoog ge taxeerd. Daarna was mijn vader weer naar zijn boe ken gegaan, die hy wel niet zou vorlaton voor den avondstond. Wij dineerden om 1 uur on de volgende maal tijd had niet voor 8 uur plaats. Ik had dus eon lange namiddag voor mij in mijn eenzaam heid, in den toestand waarin ik mij bevond, verre van pleizierig. (wordt vervolgd) Gedrukt bjj LAN GEVELD DE JK.OOIJ, Teiol, Prijs E D I T I E 1903* Prijs Van het genot en het rerlies der burgerlijke rechten. Van Nederlanders en vreem delingen. Van de akten van den bur gerlijken Stand. Van woonplaats of domicilie. Van het huwelijk. Van de regten en verplig- tingen der echtgenooten. Van de wettelijke gemeen schap van goederen en der- zelver beheer. Van huwelijksche voorwaar den. Van gemeenschap of huwe lijksche voorwaarden bij tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goe- deren. Van de ontbinding des hu welijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de afstamming der kinderen. van bloedv erwantschap en zwagerschap. vau de oude rlijke magt. van minderj arigheid en voogdij van handligting. van curatele, van afwezigheid, van de zaken en derzelver on derscheiding, van bezit en rechten die daaruit voortvloeien, van eigendom, van de regten en verplig- tingen tusschen eigenaars van naburige erven, van erfdienstbaarheden, van het recht van opstal, van het erfpachtsreeht. van grondrenten en tien den. van het vruchtgebruik van het gebruik en de be woning. Van erfopvolging bij ver- I sterf. van uiterste willen, van uitvoerders van uiter ste wilsbeschikkingen en van bewindvoerders, van het regt van beraad en het voorregt van boedel beschrijving. van het aanvaarden en ver werven van erfenissen, van boedelscheiding, van onbeh. nalatenschapp. van bevoorregte schulden, van pand. van onderzetting en hypo theek. van verbindtenissen in het algemeen. vanverbindtenissen die uit contract of overeenkomst geboren worden. vanverbindtenissen die uit kracht der wet geboren worden. I van het te niet gaan der verbindtenissen. Van koop en verkoop, van ruiling, van huur en verhuur, van het recht van be klemming. van maatschap of vennoot schap. van zedelijke lichamen, van schenkingen, van bewaargeving, van bruikleening. van verbruikleening. van gevestigde of altijddu rende renten, van kansovereenkomst, van lastgeving, van borgtogt. van dading, van bewijs in het algemeen van schriftelijk bewijs. van bewys door getuigen. van vermoedens. van bekentenis. van den geregtelijken eed. van verjaring.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4