KOOPT 25 CENTS LOTEN. 8e Sprookjes van Andersen, 4e Groote Verloting te Vleuten. PREMIE van de Texelsche Courant. Vijf en Zeventig cents. Bruiloftsliederen Feuilleton. BEDROGEN. G. YELDERMAN. LANGEVELD DE R001J. IN DE HOOFDPRIJS 2000 GULDEN in Contanten. 2e Prijs 1000 Gulden. 3e 500 4e Utrechtsch Wagentje m. zij- 5e Een Dogcart. [portieren. 6e Kaasbrik. 7e Prijs 100 Gulden. Trekking reeds 25 November a.s. LOTEN h 25 cent per stuk, tr. p. post 30 cent, te bekomen bij K. SLAGER, Woerden. Verkrijgbaar in den Boekhandel Parkstraat. Het Wereldberoemde Boek voor iedereen Opnieuw uit liet Deensch vertaald Ruim 539 Bladzijden met 12 groote en 62 kleine illustratiën, gebonden in linnen Stempelband Vraag gratis prospectus bij Het Verledene! het tegenwoordige! de toekomst! De beste wanrborg voor de toekomst is de ondervinding van liet verledeue. DE PINK PILLEN zijn onovertreffelyjk tegen bloedarmoedebleek zucht, neurasthénie, maagziektenrheumatiek en algemeene zwakte. Prijs f 1,75 de doosf .9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotter damhoofd-depothouder voor Nederland en Apo- theeicen. Franco toezending tegen postwissel. in grooten voorraad voorhanden. Worden bij elke hoeveelheid verkocht. Zeer goedkoop. Boekhandel Parkstraat. Yrij naar 't Fransch door A. B. 24. XII. Dit opmerkend sloeg de goede vrouw haar oogen naar mij op en zei goedig U schijnt u een weinig te vervelen, me juffrouw, sedert het vertrek van uw vader. Arme goede man! Ik hoop maar dat hij een goede reis zal hebben, ik houdt niet van die spoorwegen en hoop dat hij maar spoedig weer terug zal zijn. Miss Dolly is geen gezelschap voor u. Neen zei ik, een ledige boonenschil nemende en naar de witte binnenwand daarvan kijkende. Geen lust gevoelende tot praten liet ik mrs. Smith met haar gewichtig werk alleen, liep de binnenplaats over, waar een forsch gebouwde boerenmeid aan het pompen was, terwijl de oude kat achter een hoopje steenen loerde op een jong vogeltje, dat wel wat ontijdig uit het nest was gevlogen. Ik bevond mij nu in den tuin. De poort, die toegang gaf tot het veld, was open, ik ga het land in. Eet gras hoewel reeds lang is nog niet geschikt om te maaien voor hooi. O, die hooitijd, wat hield ik daar van in mijn jeugd, toen ik nog naar hartelust in het hooi kon spelen. Langen tijd deed ik het, totdat eindelijk Dolly mij vertelde, dat ik wel wat groot werd voor zulke spelen. Nog heden, hoewel ik reeds deelnam aan een groot diner en reeds een verloofde heb, zou ik nog gaarne eens van die verboden vrucht profiteeren. Zonder mij te storen aan het gras, dat ik plat lag, giDg ik onder de schutting in het lange gras liggen, terwijl het lange gras rondom mij, mij bijna geheel bedekte. Ik lag daar zeer gemakkelijk in de heldere zonneschijn en zoo stil, dat een vlinder zelfs op mijn borst plaats nam en geruimen tijd er op bleef zitten. Dit was voor mij een aardig gezicht, minder pleizierig vond ik het evenwel, toen een bij mij zeker voor een bloem aanzag en daarin wilde gaan. Ik sloot ving de oogen en hield ze ook gesloten. Het warme zomerweer had mij namelijk slaperig gemaakt en nu de oogen reeds gesloten waren, volgde het overige zeer spoedig. Hoe lang ik daar lag te droomen, kan ik niet precies zeggen, wel weet ik, dat ik plotseling werd gewekt door de komst van een man, die bij mij staan bleef. Het was Richard noch sir Hugues, het was een oude grijsaard, onze oude huisknecht. Mijn hemel, wat hebt ge mij doen schrikken. Neem mij niet kwalijk juffrouw, maar er is een heer in de bibliotheek en miss Lestrange zend mij om u te zoeken. Een heer! zei ik tot mijzelf, ongetwijfeld Richard. Wie is het Ik heb hem niet gezien, maar mrs. Smith verzekert, dat het sir Hugues Lancaster is. Sir Hugues Lancaster zei ik teleurgesteld, waarom zegt ge mij dit ook niet eerder. Dit zeggende nam ik mijn vorige horizontale houding weer aan en zei Heel goed, ik ga niet. Maar juffrouw, miss Lestrango Miss Lestranges kan mij niets schelen. Zeg maar dat ge mij niet gevonden hebt. De oude huisknecht verwijderde zich prutte lend. Nauwelijks echter was hij verdwenen achter de rozenstruiken iD den tuin of ik ver anderde van gedachten, waarschijnlijk omdat er niemand was om mij tegen te spreken. Een stuk droog brood is in ieder geval nog beter dan in 't geheel geen brood en een man, al is het er een die men niet wenscht, is nog te verkiezen boven niets. Ik gooide het echter op een aceoord je met mijn waardigheid door zoo langzaam mogelijk te loopen en trad de bibliotheek binnen met een gelaat alsof ik nergens van wist. O, zijt ge daar, zooveel te beter, zei Sir Hugues, terwijl hij uit zijn leunstoel opsprong. Sir Hugues is waarlijk de vroolijkheid in eigen persoon, die ronde vroolijkheid, zoo naïf. Heeft de oude Collins u dan gevonden P vroeg Dolly. Zeker, anders was ik hier niet. Dolly had zeer veel lust mij te berispen, maar zij had te veel tact om dat Diet in het openbaar te doen. Waar waart ge - In de weide. Ik was daar ingeslapen en Collins deed mij zoo schrikken ik was bijna uit mijn vel gesprongen. Gij deed dus uw siësta, is het niet P Mot dezo warmte kan men niets beters doen. Mijn weerglas, en dat wijst gewoonlijk nog al vrij zeker, voorspelt onweer. Ik hoop het, zei Dolly gemelijk, daardoor zal de temperatuur ten minste iets frisscher worden en zulleD wij geen gevaar loopen ge heel te smelten. Goede Hemel, ik hoop van niet, zei ik. Waarom niet vroeg sir Hugues, die ver onderstelde, dat men wel niet zoo spreken zou zonder reden daartoe te hebben. Omdat ik er zeer bang voor ben. Te moeten denken, dat men op het een of ander oogenblik plotseling verkoold kan zijn Sir Hugues liet zijn geheele rij tanden zien. Het is misschien nu niet zoo aangenaam zei hij, maar de kans op zoo'n ongeval is al zeer gering. Een op de honderdduizend of meer. Spreekt u in ernst Ik meende dat u nergens bang voor waart. Dan bedriegt u zich. Zoodra ik het hoor donderen, doe ik een doek voor de oogen en kruip ik in den kelder. Is het nietwaar Dolly Zekerlijk, hernam mijne zuster, in moed blinkt ge niet uit, maar dat is nu geen bepaald vereischte voor eene vrouw. Iedor kan nu maar geen madame Roland zijn. Wat zegt u daarvan mijnheer Hugues P Sir Hugues maakte een bevestigend gebaar en het onderwerp „onweer" was weder afge handeld. Gedurende een kwartiertje sprak men nu over allerlei zaken van weinig beteekenia. Weet ge het, zei Dolly eensklaps, sir Hugues is zeer teleurgesteld door de afwezig heid van vader. Hij was hierheen gekomen om met deze te spreken over de dwergpalmen in zijn tuin. Ge zoudt dus de heer Hugues zeker een groot genoegen doen met den afwezige even te vervangen en hem die palmen te laten zien. Waarom doet ge hot zelf niet P zei ik op weinig vriondelijken toon. Ik nu wilde ik je toch wijzer hebben, ik heb in 't geheel geen veretand van die dingen. O, het heeft geen haast, merkte nu sir Hugues op. Op een anderen dag kan het ook wol. Ik wil het miss Eleonora niet lastig maken. (wordt vervolgd) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel, at let Doi an eer erga an iet oord al las. en c uder 8e 100 9e 100 10e 100 11e 100 Voorts: 5 prijzen van 50 Gulden, 10 prijzen van 25 Gulden, 100 Prijzen van 5 Gulden, 200 prijzen van f 2,50, 20 Goudcu en 20 Zilveren horloges, 20 Gouden Ringen, Rijiwelen, Naaimachines, Landbouwwerktuigen, Huishoudelijke Artikelen, enz., enz. DOOR VOOR VEfiIflaa:Sdör: (President Roosevelt.) Werpt eenterugblik op het verledene, herinnert U Gij zult U zekerlijk herinneren, dat sedert vele jaren D in de dagbladen attesten van genezingen hebt ge zien die door de Pink Pillen verkregen zijn geworden en de portretten der genezen personen. Deze attesten zijn steeds nieuw, met een wordt tweemaal gepubli ceerd. De bereiders der Pink Pillen ontvangen alle dagen hondcidcn attesten, die bevestigen wat gij reeds weet, d.w.z dat de Pink Pillen de kernieuwer van het bloed, de versterker der zenuwen bij uitnemendheid zijn en zij over de gebeele wereld verspreid zijn. Een bewijs te voegen aan de tallooze bewijzen die reeds gegeven zijn, is de genezing van den beer G. Kerkhof, smid te Raalte (Overijssel). Aan ODzen verslaggever deelde hij dezen zomer bij zijn bezoek mede dat bij sedert 10 jaar aan eene maag ziekte geleden had, het geringste voedsel kon bij niet in den maag houden, de eetlust was van gcene betee- kenis, de spijsvertering lastig, maagkrampen, oorsuizin gen en door die alles was hij geheel en al lusteloos geworden. Op aanraden van een mijner konnissen ben ik ook eens aan de Pink Pillen begonnen en zij hebben mij bepaald van al die ongemakken verlost. Vooral voor de vrouwen is zulks eene raadgeving, er zijn weinig welvarende vrouwen. De een lijdt aan onregelmatigheden, de andere zijn zenzwachtig, geené zijn op den kritieken leeftijd gekomen en beginnen ai de ongemakken te ondervinden die de vrouw op dit gevaarlijk tijdstip aanvallen. In alle gevallen zul len de Pink Piilen heilzaam zijn, want zij zijn onover- treffelijk. Waarborgen van werkdadigbeid zijn door de Pink Pillen gegeven. In het verledene bobben zij dik wijls genezen, gij hebt het gezien. Tegenwoordig ge nezen zij, gij ziet bet, in ae toekomst zullen zij ge nezen, gij zult bet zien, want daar zij genezen hebben moeten zij nog genezen. BWO

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4