Haast ïïi Laatste week. Haast U! ïger Vit ii mm ""M 50 cent per Lot. aÜar— Bruiloftsliederen te WINSCHOTEN. Hoofdprijs8000 GULDEK. Nederlandsche Hypotheek- en 'Crediet-vereeniging. EENE GOEDE VERBERNE, Burg. Yoor de winterkuip. Heele, halve en vierde varkens a 25 ct, p. pond. C. VISSER, Slager. Feuiilet on. BEDROGEN. De eetlust van een vogel. Boekhandel Parkstraat. 3 Grootste soliedste verloting van Nederland. TREKKING BESLIST ÏO 1STOV. 1903. Tweede prijs TWEE DUIZEND GULDEN. Derde DUIZEND GULDEN. Het laatst uitkomend nummer iooo gulden in contanten. Zie de aanplakbiljetten bij de Wederverkoopers korte en lange winterjas, demi-sai- son of eigengemaakte duffelschejas soliede en voor lagen prijs te be komen bij Bij de io en 20 pond zeer geschikten prijs. ALEX MEIJER'S //Gij hebt een eetlust van een vogel// zegt men aan iemand die geen eer aan den maaltijd van zijn gast bewijst. Zij die deze uitdrukking gebruiken denkeu, er niet bij na, dat zij iets vreeselyks zeggen, iets zoo als de volgende zin /'Gij hebt dus dertien kilogram voedsel per dag noodig De waarnemingen van een duitsch geleerde hebben inderdaad aangetoond dat boe kleiner een vogel is, hoe meer bij eet en dat een vogel gemiddeld een gewicht aan voedsel gebruikt, gelijk staande aan bet vijfde gedeelte van zijn lichaam. Een man van gemiddelde gestalte, d.w.z. wegende zeventig ki logrammen, die //een eetlust zou hebben van een vogel// zou in dezelfde verhouding dertien kilogram voedsel verteren. De magen Uwer vrienden, de we misschien hebben misschien moeite om gebraden vleeschen of eieren te verteeren. Het oogenblik is dus voor U gunstig te weten boe men de maagziekten geneest. Gij houdt van geene woorden in de lucht en feiten zijn beter voor U. Leest dus dit het is een attest eener genezing van een maagziekte door de Link Pil len. Mej. Th. Koot, Tentweg te StoUviik deelde aan onzen verslaggever bij zijn bezoek t volgende mede //Ik was sedert drie jaren aan een maagziekte lijdende. Zulks was van lieverlede begonnen, de eetlust werd al slechter en slechter, van tijd tot tijd had ik maagkram pen. steken in den rug, duizeligheden, slapeloosheid en ik had ook veel last van scheele hoofdpijn, steeds koude handen en voeten en zoo lijdende werd ik be paald wanhopig. Na alle vergcefselie pogingen aange wend te hebben, nam ik mijn toevlucht tot de Pink Pillen van Dr. Williams. Zij hebben mij geheel eu al hersteld en ik heb mij over niets meer te beklagen.// De. lyders aan slechte spijsvertering verkeeren in denzelfden toestand als de personen die van lieverlede van honger sterven. Vermijdt dat de slechte a})ijs''er- teering chronisch worde, want uw lichaamsgestel zou verwoest zijn. Gefeest u met de Pink Pillen te nomen. Met het bloed te verrijken, de spijsverteringsorganen van de onzuiverheden te bevrijden, die hen zwak en werkeloos maken, zullen de Pink Pillen aan deze or ganen hun kracht en leven teruggeven. De Tink Pil len ondersteunen de maag zoodanig, dat. het voedsel zonder pijn verteerd wordt en op de volkomene wijze wordt opgenomen en bijgevolg aan bel lichaam pro fiteert. HE PINK PILLEN genezen alle ziekten, die tot oorsprong hebben de armte van het bloed, de zwakte der zenuwen, d.w.z. bloedarmoede, bleekzuchtneurasthénie, rheumatiek, zenuwpijnen, algemeene zwakteoor suizingen, duizeligheid, verblindingen, hartklop pingen, gevolgen van influenza. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar hij Snabilié, Steiger 27 Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. in grooten voorraad voorhanden. Worden bij elke hoeveelheid verkocht. Zeer goedkoop. r ;;*v.-vresv--o ir.rrr-MHK-c Deze verloting heeft nog nooit uitgesteld. Verder: Hoeren en Dames Rijwielen, Salonameublementen, Naaimachines, Gouden en Zilveren Horloges, enz. enz. Samen ruim duizend kostbare prijzen. Desverlangd wordt de minste prijs voor f 5,in contanten door het comité teruggenomen. Duizende namen van personen welke prijzen hebben gewonnen liggen voor belangstellenden ter inzage. f-v-d-to hekomen bij LANGEVELD DE ROOIJ Texel, W. C. REIJ den Burg, XU\J Li dl.(Texel), p. DROS Gz., Oosterend Texel, M. VEEN te Oudcechild, Texel. Eerlijke WEDERVERKOOPERS gevraagd door don Administrateur E. IIOEXUM Pzn. Winschoten. LOTEN worden franco toegezonden na ontvangst van postwissel f 0,55 door den Administrateur E. ROEXUH Pzn., Winschoten. Prinsengracht 708, AMSTERDAM, verstrekt GELDEN op lo en 2e hypotheek rente 4 a 5°/0. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal vanaf 300 tot elk bedrog, aflossing in 5-10-15-20 jaren. Aanbevelend, gebrand volgens systeem Prof. IJEBIG, onover troffen in geur en kracht, uiterst voordeelig in bet gebruik, is verkrijgbaar te den Burg bij A. DROS Albzn.; C. HUISMAN; te Cosdorp 'bij A. DROS Pzn. to Oosterend bijC. DUINKER Jr. Vrij naar 't Fransch door A. B. 25. XII. Het hoofd van het gezin moge goed zijn, ja zells al te goed, zijne tegenwoordigheid oefent toch steeds invloed uit ten goede. Al zijn de anecdotes door hem verteld nog zoo oud of flauw, er wordt om gelachen. Zijn zware stap op de trap, zijn grove stem, ze vormen een aangename tegenstelling met de bijna onhoorbare gang en de zachte stem van de vrouwelijke sexe. O, wat was het stil en eenzaam op ons oud kasteel, toen mijn vader afwezig was. Buiten hoorde ik de honden blaffen, de kippen kakelen en hanen kraaien, do vogels zingen in de boomen en de werklieden die op den akker aan den arbeid waren, floten een vroolijk lied, maar in huis.... alles stil,doodelijkstil. Dolly scheen zich daar echter vrij goSd in te kunnen schikken, deze kon ten minste uren achter elk ar maar op haar stoel blijven zitten zonder iets te doen en zonder zich zelfs te bewegeD, con standbeeld gelijk. Somtijds had ik grooten lust haar bij Jeooren te nemen en van haar stoel te trekken, om ten minste eenige verandering te brengen in dat eentoonige leven. Ik verveelde mij verscgrikkelijk Elk ■■:- wisseling zou mij aangenaam zijn geweest, zelfs een schoorsteenbrand of ander ongeval wee mij welkom geweest, alleen mie omdat bit afwisseling gaf. Tal van onmogelijk.» dingen haalde ik mij in het hoofd. Op een morgen, dat ik weer bezig was met allerlei vreemde plannen, kw n m. Smith eensklaps ontsteld bij mij in don tuin,ui icepi md: Lieve juffrouw Nelly, daar is de Bhteer! vergeefs heb ik getracht hem red'-a te doen verstaan, vervolgde de waardige matrone, door hem te verzekeren dat uw vader bij zijn terug keer geld zou medebrengen, maar hij wil niet luisteren, hij is zoo stijfhoofdig als een uiloz 1. Ik gaf geen antwoord, doch wierp onver schillig met een steentje naar de eenden, die met een luid gekwek naar de andere zijde van den vijver zwommen. Ik ben dadelijk naar miss Dolly gegaan, om haar te verzoeken beneden te komen, ver volgde mrs. Smith, maar zij weigert 'en zegt dat dit zaken zijn, die haar niet aangaan en dat zij zich nergens mee bemoeit, begon men ook het dak boven haar hoofd at te breken. O, stel maar geen vertrouwen in prinsessLn, zei ik, dat is te zeggen in miss Dolly, die wel geen prinses is, maar wol de waardighetd er van aanneemt. Maar hoe ons van dien schreeuwert to bevrijden hernam mrs. Smith, ongeduldig door de weinige belangstelling die ik voor do zaak scheen te hebben, ik voor mij, miss Nelly beu ten einde raad. Eindelijk had ik dan mijn doel bereikt, ik bad afleiding. Ik weet wel wat tot hem gezegd moet worden, zei ik langzaam en wat meer is, ik zal het hem binnen tien minuten ook gezegd hebben ook. Daarop ging ik naar mijn kamer, waar ik de banknoten van mijn vriend Richard had verborgeD. Gewapend met deze talisman en bedenkende dat de schuld die betaald moest worden 34 pond, 5 shillings en dertig en een halve pence bedroeg, ging ik met het hoofd omhoog naar den koeiendooder. Welk een verandering, zei ik bij mijzelf, aan den willekeur van zoo'n boerenkinkel te zijn overgeleverd. Wat is het veranderd sedert den tijd, dat de heer van Lestranges maar naar zijn vazallen behoefde te gaan en daar zooveel vette koeien aan kon ontnemen, als hem goed- dacht; Een gelukkige tijd toen de beer maar kon leven zonder zorgen en schuldeischers onbekend waren Ik ging naar de keuken waar „de loelijko vrijbuiter" bij de tafel zat met een kruikje lagerbier voor zich, dat hem door mrs. Smith was aangeboden. Ge verlangt dus betaling? zei ik met zekere waardigheid', terwijl de oude mrs. Smith mij aan inijn rok trok, om mij een woinig te kalmeeren. Dat zou ik moencn, antwoordde do schuld- eiscber; reeds langer dan een jaar wacht ik er op. Maar waarom zou ik ook nog langer wachten, hior wordt men toch niet betaald. Ik wierp hein zijn rekening toe vergezeld van vier biljetten van 10 pond sterling. Geef mij geld terug, riep ik hem toe. Nog uooit zag ik iemand zoo verwonderden zoo op eens vcrauderecf. Do kolossus, die naar men beweerde in staat was met een cukele vuistslag een os nodor te vellen, was nu zoo gedwee als een lam. Hebt go het niet gehoord? vroeg ik, met den voet op don groud stampendo, toen hij niet dadelijk nan miju vei l ingéu voldood. Haast u wat. Als hij geen aanval had van een beroerte, scheelde het toch zeker niet veel. Eindelijk echter herstelde hij zich. Het geld waarom hij vroeg was er, hoe vreemd het hem zeker voor kwam, zoo'n som gelds in mijn bezit te zien. Hij gaf mij geld terug en vroeg een pen om de rekening te teekenen. En nu, zei ik hem toornig aanziende, nu dit huis uit en ziet ge dien deur? Welnu, ge zult die niet meer doorgaan. Gaat heen Ik ga al miss, ik ga, zei hij. u behoeft dat niet mot zoo'n klem te gebieden. Ik hoop dat ge iemand zult vindon die u evengoed be dient, als ik dat deed en u ook zulke beste stukken vlecsch bezorgt. In ieder geval ver zeker ik u, dat ge er niets mee wint mij weg te jagen. Wat een brutale vlegel, zei ik bij mijzelf, doch misschien had hij wel gelijk. XV. Er was in de goheele buurt geen enkele woning van boteckenis, waar men niet had ge tracht nir Hugues Lancaster voor zich te winneD. Ook op Lestranges was mon daar bezig mede geweest. Ook Dolly echter had er niet in kunnen slagen die goede partij in haar netten te verstrikken. Bemerkende dat haar pogiugen in deze vruchteloos waren, had zij zich terug getrokken, naar zij meende, zonder dat die pogingen, noch dat terugtrekken door iemand was opgemerkt. Ik moet zeggen ze heeft dan ook verstand van zulke zaken. Voor mij echter, die haar geregeld in alles kou gadeslaan, was hot goon geheim gebleven. Wat sir Ungues aangaat, deze scheen geheel ongevoelig voor schoone oogon en zooto woordjes. Hij blee' voor ieder dozelfde. Na hare vruchtolooze pogingen, toondo Dolly niet dc minste spijt, zij was steeds oven beleefd tegenover hein als zij hem ergens ontmoette, zij schertste met hem. doch kon toch niet na laten hem zoo nu on dan steken onder water te geven; want in workolijkhoid haatte zij hem. Deze ongelukkige week kwam haar ochter goed te pos en mijn vader toondo in 't geheel geen plan spoedig weer zijn plaats in zijn leeren fauteuil in te nemen en terug te keeren naar- zijne dochters en schuldeischers. Zaterdagmorgen ontbeten Dolly en ik volgens; gewoonte samon. Nuast Dolly lagon op een blaadje eenige ongoopondo brieven, welke zij met de vingers omkeerde om het adres to lozen. Een rekening van de modiste, zoide ze, de brief, zonder die te openen, om koerende. Nog al con brief van haar, wat vervelend. Ik zal verplicht zijn er op te antwoorden, wat vervelend. Ah, oon schrijven vau Lady Lan- castrc zokcr, riep zo uit, het dorde adres lozende. wordt vervolgd Gedrukt by LANGKVELD DE K.001J, Texel,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4