Kimstmesthandel. Buitenland. Reglement. Doopsgezinde Gemeente. Verkooping vast goed. Een op kalvenstaan&e of versch afgekalfde baste KOE. EEN DIENSTBODE, Marktberichten. Pre dikbeur ten, ADVERTENTIËN. De rentmeester J. E. WINKLER, TE KOOP L. J. van den Berge, Waal. Gevraagd tegen 20 Maart, J. E. WINKLEB Bloedworst 25 Leverworst 20 Hoofdkaas 35 p. pondl C. VISSER, Slager. een knecht in huis, - Vergadering Texelsch Fanfarecorps. Gisterenavond had in de Vergulde Kikkert" de algemeene vergadering plaats van 't Fan farecorps. De vergadering werd geleid door den Voor zitter, den heer Wagemaker, die in zijn openingsrede o m. opmerkte, dat door onge steldheid van den Secretaris-Penningmeester als anderzins, sedert 1900 geen algemeene vergadering was gehouden. De vereeniging had door vertrek van enkele werkende leden gevoelige verliezen geleden, doch was door toetreding van nieuwe leden in getalsterkte toegenomen. Het hoofddoel der vergadering was om te zien ho9 het met de financiën stond. Aan gezien ook in de laatste jaren geen rekening was gedaan, achtte men het beter de reke ningen dier jaren te stellen in handen van een commissie van onderzoek, waarvoor wor den aangewezen de heeren Jn. Jb. van Wessem Joh. Kikkert en F. van Heerwaarden, Besloten werd evenals tot dusver de kas der werkende leden afgescheiden te houden van de algemeene kas. Na eenige bespreking over den fin. toestand werd besloten 2 aandeeien uit te loten. Uitgeloot worden No. 7 en 11, welke vol gens gewoonte tegen geld inwisselbaar worden gesteld. Het aantal kunstlievende leden bedraagt op heden 99. Aangezien door enkele leden reglements wijziging noodig wordt geacht en velen der nieuwe leden geen reglement hebben, wordt eene commissie benoemd om een concept reglement gereed te maken, om dat dan later te behandelen Die commissie bestaat uit de heeren H. Groenewold, Joh. Kikkert, W. Lap en Jb. Kooiman. Aangezien de tegenwoordige Secr.-Penningm. beslist had te kennen gegeven Yoor die functie te bedanken, werd tijdelijk daarvoor benoemd de heer W. Lap, sedert geruimen tijd reeds met een groot deel dier werkzaamheden be last; zoodra het nieuwe reglement is vast gesteld, zal bestuursverkiezing toch noodig zijn en kan dan ook een Secretaris-Peningm. benoemd worden. Na nog eenige besprekingen van meer intiemen aard sluit de Voorzitter de vergadering en brengt daarbij een woord van dank aan den aftredenden Secretaris- penningm., die zoo vele jaren die functie waarnam. Wij meenen onzen lezers het volgende bericht niet te moeten onthouden „Dr. Kuyper, onze Min. van Binnenl. Zaken, mo9t verloofd zijn met prinses Clementine, dochter van Koning Leopold van Belgie, zoo althans luidt het gerucht door N. R. Ct. en Telegraaf verspreid, hetwelk eindigt met een „leve Aartshertog Abraham Kuyper." Oosteeend, 9 JaD. Doordat de wind naar het Noorden liep, konden Woensdag en Don derdag ook de andere garnalenvisschers de haven verlaten. Zij, die gedurende het winter weer te Helder vertoefden, konden af en toe werkzaam zijn en vingen dan ruime hoe veelheden. Thans is het ijs, dat zich langs de kust had vastgezet, geheel afgedreven. Bij Oost ligt sedert eenigen tijd eene schuit van elders waarin twee jagers huizen. Hoofdzakelijk verrichten zij hun work op de groote vlakte, die zich Oostwaarts van den polder „het Noorden" uitstrekt en schieten voornamelijk rotganzen, smienten en wulpen. Een hunner schoot voor eenige dagen met één schot 14 smienten tegelijk. Oudeschild, 9 Jan. De vorst heeft juist lang genoeg geduurd om de ijspakhuizen te vullen. Het ingezamelde ijs is van puike kwaliteit. In den afgeloopen nacht is veel zwaar ijs uit de Zuiderzee naar hier komen afdrij ven. De garnalenvisschers, reeds vroegtijdig uitgezeild, moesten naar de haven terug- keeren. De eerste komkommers in 1904 zijn Vrijdag, op Nieuwjaarsdag, aan H. M. de Koningin aangeboden. 't Waren er acht van de soort Alabasser, en zij varieerden in lengte van 25 tot 30 cM. Als de Boskoopsche proeftuin want die was de afzender hiermede bet bewijs heeft willen leveren, dat hij nog vlugger dan vlug is, dan heeft hij 't schitterend gewonnen Versche komkommers op Nieuwjaarsdag, het jaar 1904 zet inderdaad goed in. Moge de geheele tuinbouw dit jaar zoo voorspoedig zijn, zegt het N. v. d. D. Het antwoord van Rusland is nog niet ontvangen. Dit is de slotsom van de dage- lijksche beschouwingen oyer den toestand in het verro Oosten, beschouwingen die gelijken tred houden met de alarmeerende of gerust stellende tijdingen en per saldo den belang stellende nog even wijs laten. Het is in deze omstandigheden maar het meest aanbevelenswaard de kat uit den boom te kijken en zijn oord.ee] voor zich te houden. De telegraaf bracht de tijding dat Russi sche, Engelsche en Amerikaansche kruisers ter rdede van Chemulpo zijn aangekomen en daar zullen blijven tot de crisis voorbij is. Boveüdien werd een honderd man geland, ter bescherming van de Amerikaansche le gatie. De jongste berichten brengen de tijding, dat alle Russische oorlogschepen te Wladi- wostock het anker gelicht hebben en waar schijnlijk naar Port-Arthur op weg zijn ge gaan; dat 1000 Japanneezen gereed zijn om te Masampho te ontschepen en dat van Rus sische zijde een regiment tirailleurs naar Korea gezonden wordt om daar de belangen te beschermen, die bedreigd worden door het conflict tusschen Japan en Korea. De koude in Nieuw-York is zoo hevig, dat verscheidene menschen daar bevroren zijn, naar wordt gemeld. Schagen, 7 Jan. Aangevoerd2 paarden t 60 a i 80 0 Stieren t o a f 0 6 Gelde- koeien t 120a 1116; 4 Kalikoeien 1 120 f 280; 18 Nuchtere Kalveren f 10,a 20, 736 Schapen f 13 af 34,0 Lammeren fl), a f,0 8 Varkens f 12 af 20,52 Vette Varkens 32 a 35 cent per kg.142 Vette Koeien f 127 a f 300 0 Graskalveren f 0,a f 70 Biggen f3,50 a f 6,Boter f 1,10 a f 18,0 per KG.Kipeieren f 4,a f 5, Leiden, 8 Jan. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 142 stuks f 127 a f 276; 6 Stieren f 92 a f 215; Veulens 0 stuks 10 a f 0 82 kalfkoeion f 122 a f 262 Melkkoeien f 122 a f 274; 60 Varekocien f 112 a f218, 122 Vette koeien f 127 a i 300, 42 Vette kalveren f 40 a 190; 24 Magere kalveren f 10 a f 200 Graskalveren f f 481 Vette schapen f 17 a f 34.245 schapen (weide) f 13 af 26.0 Paarden f. a f 0 8 i agere Varkens f 12 af 20 Vette Varkens a ct. 24 Biggen f 3 a 11—^. 0 Lammeren f af Zondag 10 Januari. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Nam. half drie ds. Smits. Ben Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Lcffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Smits. OosterendVoorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOP3GEZINDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds halfzeven ds. Kuperus. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uurds. Heep. Woensdag 13 Jan. Hervormde Gemeente. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 2 Jan. tot den 8 Jan. 1904. GEBORENTrijntje Renette, d. v. Gerrit Tuinder en Tetje Visser (den Burg), Neeltje d. v. A ris Bakker en Antje Blom (Ooste rend), Willem z. v. Hendrik Willem Stark en Gesina Pais (Oosterend,) Aafje Janke, d. v. Cornelis Bakker en Hendrikje van der Meer (Den Burg) Jantje d. v. Jacob Kalis en Engeltje van Hert (Eierland), Gerardina Petronella d. v. Willem Dijksen en Anthonia Welmoed de Vries (P. 11. Polder.) ONDERTROUWDWilhelmus Hendrikus Keesom (Leiden) en Anna Maria Aleida Moorman (den Burg.) GETROUWDGeene. OVERLEDENPieter Bakker, oud 56 jaren (geh met Dirkje Blom (Oudeschild.)Trijntje Visser, oud 74 jaren (geh. met Cornelis Pieter Koijser (den Burg.) Ondertrouwd W. II. KEES O SI, phil. nat. docts. A. HI. A. M O O It M A N. RECEPTIE27 Januari van 122 uur Molenstraat, Den Burg. mgffiBg*» He Plaatselijke commissie te DEN tÜfEy BEUG tot het brengen vau eene bijzon dere hulde aan II. Hl. de Koningin Moeder brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de volgende week een aanvang z^l worden go- maakt met het collectceren van gelden voor dat doel. Burg op Texel, 9 Januari 1904. Die iets te vorderen heeft van- of verschul digd is aan,- of borgtochten heeft ten laste van de nalatenschap van de Echtelieden Jacob van Putten er. Josina Noordijk, respectievelijk overleden te De Cocksdorp op Texel den 6 Februari 1897 en den 6 November 1903, gelieve daarvan opgave ol betaling te doen ten kantore van den Notaris G. DIKKERS te Texel, voor den 20 Januari e. k. Ter bespreking van het ontwerp-reglement worden do broeders opgeroepen tegen Zondag 10 Januari 1004, 's morgens 10 uur in de Korkekamcr te Den Burg. Do rentmeester J. E. WINKLER zal ver- koopen, op Maandag 11 Januari a. s. 's avonds 7 uur, in het logement „Het Loodsmanswel- varen" aan den Hoorn a. 84 a. 70 c.-a. WEILAND, genaamd „Kleino Langeland" kad. sectie F no. 18; b. 82 a. 70 c.a. WEILAND, genaamd „Drie honderd" kad. sectie F no. 62; Eigenaar de Heer D. Lzn. ZIJM. C. 1 h. a. 27 a. 80 c. a. nOOILAND, genaamd „Het groote Madje" kad. sectie F no. 12 Eigenaar de Heer P. Lzn. ZIJM. Boven staande perceelen liggen in den polder den Hoorn. d. 1 h. a. 90 a. 80 c. a. WEILAND, genaamd „Dijkstuk" kad. sectie F no. 576, ge legen in het Hoornder Nieuwland. Eigenaar de verkooper. zal verkoopen, op Maandag 25 Januari a. s, 's avonds 71/, uur, in 't log ment De Oranje boom" aan den Burg. a. 38 a. HUIS ERF EN TUIN Kad. Sectie H. nos. 1349 en 1404, gelegen op Pijpers- dijk. b. 1. h.a. 44 a. 30 c. a. WEILAND genaamd „Achterste hoek" kad. Sectie II. nos. 13 80 en 1381. c. 1 h. a. 44. a. 30 c. a. WEILAND genaamd „Achterste Hoek", kad. Sectie H. nos. 1382, 1383 en 1384. De perceelen b. en c. liggen aan den Pijpers dijker weg tegen Waal en Burg. Eigenaar de Heer Corn. Huisman Jz. De ondergeteekOnde belast zich 5bPb||P gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en tansporteert deze onderhands J. E. WINKLER. Kan ook niet jongvee geruild warden. bij de Wed. Jb. Jb. EELMAN, Waal en Burg. De ondergeteekenden berichten hun s£y®*?? geachtcn begunstigers dat zij in dc volgende weck een beste vette Koe eng^-^W jyPjO? een fijn vet Varken I vl zullen slachten. Pr ij zen concurreerend. Aanbevelend, Gebrs. PEEREBOOM, Gevraagd tegen 20 M a a rt met paarden kunnende omgaan. I W. ZEGEL, P.H. Polder! Aan hotzelfde adres een beste op kul vei staande Koe te koop. EN

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 2