Tandarts ASING HENRI REBERS Hoofdgracht 28 Den Helder, Men biede liet OOM BERHAC F euilleton. EER EN GELUK. is dagelijks te con suit eer en voor het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. EEEE Operatiën P ij n 1 o o s. i^ieuw! Groot Succes Uitnoodiging- tot deelne ming in de kansen, 9 Millioen 385,660 Mk. Getrouw tot in den dood Boekh. Parkstraat. DOISTIDEÏtD^aS na 1 uur. MUZIEKHANDEL, SCHIEDAM, 5 MEI Samuel HcckscTier Senr. HENRI REBERS ZOOEVEN VERSCHENEN BIJ de 6 volgende NIEUWE MUZIEK VOORDRACHTEN, CO cents compleet. Muziek van A. H. DE LEUR. Woorden van J. M. VOORHUIJZEN. Dc Ïlaskerade-Optoclit, Humoristische Spektakel Scène voor 8 of meer personen. Ebbe en Vloed, Komische Voordracht voor 1 Heer. Voorheen en Thans, Komische Voordracht voor 1 Heer. Muziek van A. H. DE LEUR. Woorden van P. HOLT. De Vroolyke Onde Vrijer, Komische Voordracht voor 1 Heer. Snip de Sisrarenkoopmiin, 1 De Couranten Colporteur, 1 Tekst of Woorden alleen, per stuk 20 cent en van De Maskerade-Optocht per stuk 10 cent. De WOORDEN zijn pittig' en toch fatsoenlijk. De MUZIEK vroolijk en opgewekt. De vele aanvragen, dio ik er reeds vóór het in druk verschijnen, door de voor naamste Gezelschappen in Nederland mocht ontvangen, doen mij zonder twijfel voor deze JIuziekvoordrachten zeggenSucces verzekerd t-gag De 6 Nummers ter kennismaking in eens genomen, worden slechts 5 exemplaren berekend, dus is voldoende om op de postwissel van f 2,50 of met insluiting van postzegels te vermelden voor REBERS' Nieuwe Jinziekvoordraehten volgens aanbieding. Omgaand en franco wordt dan verzonden door Hoofdprijs ev. 600,000 Uk. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden. De hoofdprijzen van deze voordeelige loterij zijn de volgendenamenlijk Dc allerhoogste prijs i in het gelukkigste geval 600,000 Mark. Premie van 300,000 hik. 200,000 Mk. 50,000 Mk. •45,000 Mk. 40,000 Mk. 35 000 Mk. 30,000 Mk. 100,000 Mk. 60,000 Mk. 50,000 Mk. 40,000 Mk. 1 1 a 1 a 2 premien 1 a 1 a 1 1 1 1 prijs a prijs a prijs a rijs a 4 prijzen a 30000 M. 4 prijzen a 20000 M. 3 prijzen a 15000 M. 10 prijzen a 10000 M. 31 prijzen a 100 prijzen a 128 prijzen a 515 prijzen a 686 prijzen a 161 prijzen a 5000 M. 3000 M. 2000 M. 1000 M. 300 M. 200 M. In het geheel bevat deze loterij, die uit 7 klassen bestaat, 06,000 loten met 16530 'prijzen en 8 premien, zoodat bijna op de helft van alle loten een prijs valt. Bij zondere attentie verdient de aanmerkelijke verbete ring van het plan der loterij waardoor de speler in staat is gesteld eene premie, niet als tot nogtoe alleen in de laatste klasse, maar reeds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der 1ste klas3e bedraagt in het gelukkigste geval 50,000 Mark, stijgt in de 2e kl. tot 55,000 Min dc 3e tot 60,000 M. in de 4e tot 70,000 M., in de 5c lot 75,000 M., in de 6e tot 80,000 M-, in dc 7e en laatste klasse tot 600,000 Mark. Voor dc eerste prijstrcl ting, die officieel is vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechts fl. 3,50 een half origineel lot slechts fl. 1,75 een kwart origineel lot slechts fl. 0,00 De inlcggelden voor de volgende klassen zoowel als dc juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieelc trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratisverzend. Iedere deelnemer in de- loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieelc trekkingslijst. De uitbetaling1 en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder dc strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toe zending van loten voor de poedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier eri Wisselkantoor in HAMBURG, Dnitschland. De Uitgever Muziekhandel, Schiedam. EN zijn de laatst verschenen nummers van de Ro manbibliotheek. Vroeger verschenen reeds: Argusoogen De vloek van den leugen. Licht en Schaduw. Hilda Wada. Pension Volkering. Het drama van de Rue St.-Anne. Harry Sharpe. De Ware. Het geheim van de Barones. De Gouddelver-Millionair. Het geheim van de gevouwen handen. De stille Getuige. De Boer van den Dennenhof. Ieder deeltje, afzonderlijk compleet, kost slechts 10 cent. Vrij naar het Fransch door A. B. 4. I. Ge zult dat nooit begrijpen zei Marianne. Ofschoon ge uw lessen beter leert dan ik komt het mij toch voor, dat ge op enkele punten vrij dom zijt. Dat hangt zeker samen met uw af komst, zei zij droomerig. Zoo sprekende zei zij onwillekeurig een groote waarheid, zij had evengoed kunnen opmerken, dat haar kasteel gelegen was op don berg en dat Gilberte in do vallei woonde. Als uw vader dapper was, Gilberte, gelijkt ge in 't geheel niet op hom. Bleek en met de tanden op elkaar geklemd, hoorde de kleine Gilberte dit aan. Gij kunt het niet ontkennen, vervolgde Marianne, go bezit er de moed noch do kracht toe. Wie zal U later gehoorzamen Niemand zal dit behoeven te doen. Welnu, men zal mij altijd gehoorzamen. Ik zal altijd doen, waarin ik lust gevoel en de anderen zullen mijn wil doen. nonderden malen had zo dit hetzij moer of minder duidelijk hooren beweren. Als zij het al niet meermalen zei was dit alleen omdat zij het te vervelend vond. Doen, waarin ge lust gevoelt, niet altijd, merkte Gilberte op. Mairianne stampte met den voet op den grond en scheen buiten zichzelf van woede door deze onverwachte tegenspraak. Wat? riep zij uit. Ik herhaal Uniet altijd. Gij zegt eene dwaasheid, zei Mariaune, Wie zal mij verhinderen te doen wat mij goed dunkt? Zou mejuffrouw Wilhelmina dit doen Zou het Reijnaud zijn of een der dienstboden vervolgde zij op spottenden toon. Zou hef grootmoeder zijn zei zij ironisch. Gilberte schudde niet het hoofd. Ik kan het U niet zoo duidelijk uitlcggeD.j Maar hernam zij met klem, ik weet zeker, dat ge niet altijd zult doen alleen datgene, wut (J| behaagt. Gij zult verplicht zijn goed to zijn aan anderen iets toe te geven Aan wie riep Marianne woedend. Uit het raam waarvoor zij werkte zag di gouvernante van verre deze scène aan, zij hieldl het blonde hoofd van haar leerling steeds in hei oog, maar zij kende deze maar al te goed en kwam nooit zonder dringende noodzakelijkheid! tu8sehenbeiden. Ik weet wel, zei Gilberte, het hoofd bui] gende dat men zich moet onderwerpen, gehoor zamen en lijden zonder morren Kom ga nu door, verklaar nu verder, zi Marrianne tegelijkertijd boos en nieuwsgierig door deze tegenspraak, voor haar zoo ongewoon, maar eensklaps denkende, want ze was edel moedig van aard, aan de armoede van hai makkertje en het groote verlies dat deze zoo korten tijd nog maar had geleden, ofschooi zij er nog niet het rechte begrip van had, volgde zijO, gij maar ik, ik zal bevele: en men zal mij gehoorzamen. Dit zeggendi hief zij trotsch het hoofd omhoog en plaatst zij zich voor het kind wier lippen beefden ei waarvan de haren als het ware een stralenkrai vormde om haar bedeesd en onderworpi engelen gelaat. Ik zal rijk zijn, ik zal koopen wat ik wil Gilberte, ik ben besloten, dat ik gelukkig wi zijn, en ik zal altijd vervullen hetgeen ik bi sluit. Zelfs als God het verbiedt, Marianne Marianne gaf geen antwoord, zij scheen te denken. En gij Gilberte, wat wenscht ge dan, het dat niet is Hebt gij dan geen plannen| Ik zal nooit iets kwaads doen, gaf deze antwoord, ik zal altijd de waarheid epreken zal altijd doen, zooals mijn vader dat zou gedi hebben. Dit laatste gezegde sloot voor haar in, handel) volmaakt als een man van eer. Hoe deed uw vader dan vroeg Mariai belangstellend. Gij hield zeker veel van De trekken van Gilberte veranderden mei baar, maar zij ontwoordde slechts „ja," zon< dat Marianne ook maar vermoedde welke dii wonde van stille smart zij had opengereten Hij was dapper, hij diende God en land, hernam zij, er is op de aarde niets schooni En niemand was er beter dan hij, vervolgde Maar als hij arm was Arm te zijn hindert daarvoor niet. Hindert dat niet Neen, het is niet de vraag of men arm rijk is, maar of men eerlijk en oprecht is, zij aarzelend, woorden zoekende om het begi van eer uit te drukken dat in haar leefde dat zij als een heilige erfenis had aanvaard. Hij was arm, herhaalde zij trots, als voelde zij instinctmatig dc heiligheid van bi edele verontwaardiging, als zag zij een hek den eenvoudigen officier, die gestorven omdat hij zijne soldaten niet had willen verlal tijdens eene epódemie. Toen hij vertrok naar zijn soldaten te gaan, wist hij waar bi hij ging en Gilberte had het ook geraden de wijze waarop hij haar toon omhelsde. Die jonge vader, eonvoudig en zwijgend, bij het kind een onuitwischbaren indruk aobl gelatenzijn voorbeeld had in vurige letl de wet geschreven waaraan men moet gehi zamen, waaraan hij was gestorven. Dat ei zonder glans zonder roem was voor het ki van zeer hooge waarde. Wanneer vroemdi gen haar willende plagen, haar vroegen wi om haar vader haar verlaten had, om daarti te gaan, waar hij onherroepelijk moest sterfi gaf het kind geen antwoord, maar bij ziel B( ed( one het ond liet ee de Pe eei 191 .stin :laa va in te der 'dt a ie a alat 'exel, Bu me k live leze e be; chieft 'el, 3( olgei M en leningc zei zij verontwaardigd wilde -Omdat de eer' Wordt verv Gedrikt by LANGEVEDD DE ROOIJ, Tod

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 4