De 376ste Staatsloterij vangt aan 18 Juli a.s. Spoed 18 J all trekt de 376 ste Staatsloterij 10de Groote Culemborgsche Geldverloting „ELK WAT WILS." Landbo uwkantoor Noord- Holland Import van TBOMASPHOSPHAAT, uitsluitend in het echte „STER"merk. Feuilleton. EER EN GELUK. einS *11" IsTog enkele Loten voorhanden dei" Levering van Hulpmeststoffen onder „Openbare Controle." Vertegenwoordiger voor Texel: de Heer CORN. M. K0 0RN- <5i «I 0/ «f ©f e, Ss 10 De eerste Nederlandsche Maatschappij tot verzekering van risico in Loterijen f 100 102,50 105,— 107,50 117,50 125, Vertegenwoordiger voor Texel A. DE R00IJ, Parkstraat, Texel. "0 Eenigste Loterij waar gratis en franco een Trekkingslijst en de Prijzen franco gezonden worden en die nooit wordt uitgesteld. Bestaande uit 3 verschillende Loterijen, alle uit te wijzen door de 376ste Ned. Staatsloterij. SERIE EEN. 1 Nummer voor 50 cent. Geldprijzen van Duizend gulden, f 500, i 300, f 250, t 200, f 150, f 100 enz. SERIE TWEE. 2 Numm. voor 50 ct. 1 Nuinm. v. 25 ct. Geldprijzen van f 500> f 200, f 150, f 125, f 100, f 75, t 50 enz. SERIE DRIE. 5 Kummers v. 50 ct., 1 Nummer v. 10 ct. Goldprijzen van 1 200 f 100, f 75, f 60, f 50, f 35, 1 25, onz. Op veler aanvragen ook voorhanden Stuiverslootjes met 512 prachtige prijzen, 10 Lootjes franco 50 cent. Een ieder beproeve zijn geluk. Zij, die alle 3 Series koopen voor f 1,50, ontvangen 8 Nummers en hebben bijna zeker een prijs. Postzegels wordcr ook in betaling aangenomen. Alle verzendingen van bovenstaande Loten geschieden franco bij minstens t 1,50; bij bestelling beneden f 1,50 vijl cent meer voor port. Deze Loten zijn verkrijgbaar bij den Ondernemer en bij den Heer P. VERMEULEN, Texel, A. HL VAN DAJM, Boekhandel, Culemborg. Vraagt prospectus, gratis en franco verkrijgbaar. "V Si4 (Koninklijk goedgekeurd,) geeft POLISSEN uit op naam, kostende in eens gevend geld in 3 driemaandelijksche termijnen ad. in 21 maandelijksche in 10 driemaandelijksche in 22 driemaandelijksche in 5 maandelijksche f 25,en 1 ad. f 27,50 f5,-. f 10,— en 1 ad. f 7,50 f 5,en 1 ad. f 7,50 f 2,en 115 ad. f 1, De meerdere kosten in termijnen zijn renten en administratie-kosten. Deze polissen zijn genummerd en geven recht op dezelfde winstkans als de Staat8-loterij geeft op een twintigste aandeel, vanaf de le termijn van betaling. Polishouders nemen deel aan alle trekkingen der Staatsloterij zonder eenige bijbetaling, tot op hun polis f 10,000 is uitbetaald, behouden tot zoo lang recht op hun f 100 eu spelen derhalve van de rente van hun kapitaal. A I» - f f Vrij naar het Fransch door A. B. 20. De verschijning van juffrouw Wilhelmina dwong haar deze waarlijk wel wat te snelle gang van het paard te temperen. Slechts een halve minuut echter werd de onderwijzeres door het ongeduldige paard ge laten, om op het achterbankje plaats te nemen, daarop ging het weer in snellen gang verder. Met onrustbarende snelheid reed men langs korenvelden en populieren, die weldra weder uit het oog verloren gingen om plaats te maken voor andere dergelijke velden en boomen. Waarom zijt ge zonder mij op weg gegaan vroeg Wilhelmina nog half buiten adem en met dit verschrik met dit paard bedoel ik, zei zij opmerkende dat zij daar bijna iets gezegd had, dat haar zeer kwalijk zou worden genomeu, met dit wilde paard, terwijl uw lieve kleine ponneys. Het is al niet vroeg meer, lieve Mina en die lieve kleine ponneys zouden ons niet voor den nacht kunnen brengen waarheen ik nu wil. Waar wilt ge dan heen Naar de bergen. Wij zullen er niet komen, mijn kind, dat is totaal onmogelijk. Wij zullen er wel komen, juffrouw. En Mina met een schuw oog van ónder haar lange oogharen, aankijkend, sloeg Marianne een dwarsweg in. Houd op, houd op! riep Wilhelmina uit, haar schrik gaf haar eensklaps do kracht om tegen Marianne op te staan. Ik vermoedde al, naar uw uiterlijk oordeelende, dat ge niet op uw gemak waart. Gilberte, wat is er voorgevallen yroeg zij, terwijl zij bij zichzelf den wensch koesterde, de beide meisjes niet op haar weg te hebben ontmoet. De weg is slecht, zei Gilberte, zonder op die vraag te antwoorden. Maar Mionne heeft een zekere gang, merkte Marianne op, maar als ge wilt kunt ge uit stappen. Dat was gemakkelijker gezegd, dan gedaan, uit een rijtuig te springen, dat zoo'n snellen gang heeft en dan op een hobbeligen weg met boom stronken en rotsblokken aan den kant, waarop men groot gevaar loopt arm of been te breken, zoo niet erger. De weg was smal en op sommige plaatsen sloegen de boomtakken tegen de zijden van het reeds vrij wilde paard, waardoor dit nog meer werd aangewakkerd. Het was duidelijk dat Marianne het paard bijna niet meer in bedwang kon houden. Mionne i ging al vlugger en vlugger en het rijtuig slin- 1 gerde verschrikkelijk, terwijl de boomtakken het gelaat der drie vrouwen wreed pijnigden. Juffrouw Mina uitte doordringende kreten, ter wijl Marianne zoo bleek ale een doode was ge worden en eindelijk fluisterde: O, mijn God, do steengroeven. Ik kan niet meer. Een paar honderd schreden verder zag men de .steengroeven, die gedurende een aanzienlijke lengto langs den weg lagen. Ze waren daar zeer diep en een enkele misstap yan Mionne kon hen met paard en rijtuig daar in doen tuimelen. Marianne liet met een wanhopig gebaar de teugels los, doch Gilberte even bleek als haar gezellin, greep ze en hield ze vast met haar teedere handen. Hot geschreeuw van Wilhel mina maakte haar bijna doof, terwijl Marianne half in zwijm zwaar op haar drukte en zij bijna verblind word door de takken, die haar in het gelaat sloegen en dat verwondde, zij bleet recht op haar plaats eu ondersteunde bovendien Marianne nog die op 't punt was van in zwijm te vallen. Plotseling zei zij zacht op ontstelden toon Als het tolhek open is, kan hot nog goed gaan maar anders. O, Marianne, dat God ons bijsta alle hoop is verloren. Welk tolhek? vroeg Marianne met bevende stem. Dat van Greenfield Zij hief hot hoofd op en zag in do verte het gesloten hek. O, wij zijn verloren snikte zij, opnieuw haar gelaat met de beide handen bedekkende. Laat alles maar gaan Gilberte, het is al verloren. Maar Gilbirto liet niets gaan, ofschoon zij over al haar leden trilde, Gedurende verscheidene minuten, die wel zoovele uren schenon, vol hardde zij in hare heldhaftige pogingen. Door een snelle beweging verliet zij den uoodlottigeu weg en liet zij het rijtuig plotseling wenden op een stuk land, waarvan het hek als bij toover- slag werd geopend om haar toegang te verleenen. Verrast door deze onverwachte wending bleef Mionne rillend staan en keek schichtig rondom zich. Mejuffrouw Mina stapte uit, ofschoon alle gevaar geweken was, haastte zij zich toch zoo spoedig mogelijk het gevaarlijk rijtuig te ver laten, zij had spoedig weder haar kalmte in nood terug gekregen, dat zij Marianne behulp zaam kon zijn bij het afstijgen daarop richtte zij zich tot den persoon die allen gered had door zijn wonderdadige tusschenkomst, door zijn snelheid van handelen en groote koelbloedig heid betoond bij de opening van het hek. Het was een groote jonge man, in jacht- costuum, met het geweer over den schouder. Bijna ruw schoof hij juffrouw *Mina, die hem wilde danken voor zijn tusschenkomst op zijde en hielp Gilberte van het rijtuig te stappen. O, Gilberte had slechts vrees, zei de gou vernante. Is het niet waar mijn kind O, mij mankeert nietsstamelde Gilberte w>er lippen trilden. Mina ging dadelijk naar Marianne terug maar een zachte kreet van den onbekende trok de aandccht der beide vrouwen. Zij zagen, dat Gilberte tegen een boom leunde, een doodelijke bleekheid lag over haar gelaatlangzamerhand verloor zij haar krachten en viel op het gras neder. Eenige seconden waren voldoende om haar weer bij te brengen, zij zag een ontsteld gelaat boven haar met 2 bruine oogen die haar met schrik aanzagen; zonder zich te bewegen en zonder recht te begrijpen waar zij was, glim lachte zij en sloot de oogen weder. Mina besprenkelde het gelaat van het jonge meisje met water uit een naburige beek. Weldra richtte Gilberte zich met behulp van den vreem deling weder op. Ik ben nu weder beter, zei zij, nog bevende. Dank U, Max, Marianne vervolgde zij mot moeite, dat is Maximiliaan Deloraine, mijn neef Het was onnoodig Marianne voor te stellen, Mejuffrouw de Salvaire was immers algemeen bekend. Marianne omhelsde in vervoering haar vriendin, Hoe kon je toch zoo moedig zijn Gilberte zei ze. O, ik was zeer bevreesd, gaf deze ten antwoord. Maar gelukkig zag ik eindelijk Max in het veld, en ik wist, dat hij het hek zou openen, zei zij eenvoudig. Ik begrijp niet hoe ik zoo dwaas kon zijn, nadat het gevaai geweken was. Marianne beproefde Gilherte's hand te grijpen, maar deze haalde haar hand een pijnlyko kreet uitende, weer terug. Zijt ge dan gewond Neen, neen. - O, Gilberte, riep Marianne uit, mijn arme| vriendin. Mejuffrouw Mina haastte zich haar leerling te troosten, zij was er van overtuigd, dat ieder| zijn best moest doen zoo vlug mogelijk te tract ten het jonge meisje mogelijk verdriet te be-j sparen. Maar mijnheer Deloraine stoorde haal) in haar beklag door te zeggen Wat is toch de oorzaak van het ongeval! Heeft t paard u hierheen gobraoht buiton uw wilj Neon wij zijn zelf dezen weg ingeslagen. Dezen weg inslaan on dat met een schichfif| paard welk een groote dwaasheid Een roodo blos kreeg Marianne op él wangen. Wordt vervolgd »P »n »k zUn.' 0, geldl niet boete goodi Waar aanst genoi nerbe hot besDK doiyk Toj Gedrukt by LANGEVBLD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 4