B u i t e n a n cL Uitslag gehouden verkoopingen, Marktberichten* Kleine oorzaken, groote gevolgen. Eon echtpaar van buiten, met een kind bij zich, dat nog gedragen werd, haastte zich Zondagavond omstreeks 8 uur de stoomtram nog te halen, die tot vertrek naar de Ho9ksche Waard gereed stond. Door de haast en misschien ook door de duisternis botsten man en vrouw op het Stieltjesplein tegen het echtpaar D., uit Tessoonstraat aan, tengevolge waarvan meneer D. hevig begon uit te varen en de stoomtramreizigers te lijt ging. Een agent van politie schoot onmiddellijk toe om de ruzie bij te leggen. De reizigers maakten dadelijk van die gelegenheid gebruik hun weg te vervolgen en konden zoodoende op het uiterste nippeitje nog in de stoomtram stappen. Het echtpaar D. keerde zich nu woedend tegen den ageut en verkoos aan diens be leefde aanmaning om door te loopen, omdat er een volksoploop dreigde te ontstaan geen gehoor te geven. Integendeel, juffrouw D. haalde met haar nagels het gelaat van den politieman open en meneer D sloeg hem zijn helm van het hoofd. Uit zelfverdediging trok de agent toen zijn sabel om zich de aanvallers van het lijf te houden. Daardoor liep juffrouw D. een hoofdwond op. Haar, nu begon ook het publiek er zich mee te bemoeien. En 't koos natuurlijk partij tegen den agent. De bootwerker P. M. C., uit de Roentgenstraat, kwam achter op den politiedienaar aanloopen en vatte hem aan. Maar, de agent rukte zich los en sloeg den aanvaller met zijn sabel een gat in het hoofd. 't Gelukte toch ten slotte het echtpaar D. en den bootwerker C. over te brengen naar 't politiebureau Nassaukade, waar proces verbaal tegen hen werd opgemaakt. (R. N.) 't Ging zeker niet goed. Bij den Raad van State bevindt zich op dit oogenblik een wetsontwerp tot regeling van de administra tieve rechtspraak. Bij deze wet worden de Raden van Beroep voor de Ongevallenverzekering opgeheven en wordt deze rechtspraak gebracht bij de ge wone rechtbanken en gerechtshoven, die daartoe met afzonderlijke kamers zullen wor den uitgebreid. De leden van den Centralen Raad van Beroep zullen als raadsheeren in de gewone gerechtshoven worden benoemd. („N. v. d. D.") Stotteren. De Nederlandsche keel-, neus- en oorheel kundige vereeniging heeft besloten een onder zoek in te stellen naar de veelvuldigheid van het voorkomen van stotteren in ons land. De uitkomsten daarvan zullen dienen als uitgangspunt van eene bespreking op de vraag Op welke wijze de behandeling en genezing van dat spraakgebrek het best te brengen is onder het bereik van allen, die daaraan lijden. Een merkwaardig geval doet zich te Asten (niet Assen, zooals sommige bladen foutief melden) bij een 11-jarigen jongen van A. van den Elzen voor, zegt de L. K. Op Zondag 2 Oct. j. 1. thuis komende klaagde het kind over inwendige pijn. Te bed gegaan zijnde, viel hij in slaap en is sedert dien nog niet wakker geworden, hoewel door den ge neesheer al het mogelijke is gedaan om den jongen wakker te krijgen Bij het toedienen van een weinig drank, voornamelijk om de lippen te bevochtigen, hoort men een zacht steunen of kermen. Het hoofdbestuur van den „Bond voor Staatspensioneering" heeft een uitvoerig ma nifest gericht aan alle landgenooten, om lid te worden van dien Bond, waarvan voorzitter is de heer J. Wieringa en secretaris de heer A. Voorbrood, beiden te Arnhem. Dit stuk vermeldt o. m. het volgende De „Bond voor Staatspensioneering" vraagt recht op pensioen voor allen, omdat a. Niet alleen bjj de loontrekkende werk lieden de vrees voor broodsgebrek op den ouden dag behoort te worden weggenomen, maar bij allen, niet het minst bij den midden stand. b. Omdat het dan zeker is, dat niemand wordt vergeten. c. Omdat oude vrouwen evenmin gebrek mogen lijden als oude mannen. Haar arbeid en hare roeping waren andere dan die van den man, maar niet minder waardig. Daar om zij ook haar pensioen op den ouden dag gelijk aan dat van den man. d. Omdat niet mag worden vergeten, dat de loontrekkende van thans niet altijd de behoeftige zal zijn op den ouden dag, terwijl zeer dikwijls de welgestelde de arme der toekomst is. e. Omdat door een pensioen voor allen elke gedachte aan bedeeling wordt wegge nomen. En waarom geen premiebetaling? a. Omdat de Staat ook thans reeds voor zooveel zorgt, dat allen Nederlanders ten goede komt, en waarvoor particuliere krachten te kort schieten. Ook voor dat alles wordt geen premiebetaling geöischt. b. Omdat bij een pensioen zonder premie betaling, maar door de kosten te vinden uit bestaande of nog te heffen belasting (wij denken aan een pensioenbelasting,) door iederen Nederlander naar draagkracht wordt bijgedra gen in de verzorging der ouden van dagen, welke plicht nu drukt op enkeleD. c. Omdat aan eene premiebetaling, als men zich niet bepaalt tot loontrekkenden, eene ingewikkelde, ontzaglijke groote en zeer kostbare administratie zal zijn verbonden. d. Omdat er altijd personen zullen zijn, onmachtig om eene premie te betalen en 't onbillijk is aan iemand, die buitenschuld (b.v. lichaamsgebreken) levenslang onvoldoend loon heeft genoten, ook nog onvoldoend pensioen toe te kennen. Een zonderling echtpaar woont te Zuid- wolde (Dr.), bekend onder den naam van „Hendrik en Jacobje". De man is een robuste kerelde vrouw een tenger sloofje, beiden in de kracht van hun leven. Zij bewonen met hun driejarig kind een hol. Af en toe wordt de vrede verstoord en dan ranselt de man zijne vrouw, waarop deze dan met haar kind de vlucht neemt en eenige dagen rondzwerft, 's nachts slapende in een dennebosch. Eindelijk gevoelt haar man zich dan al te eenzaam en zoekt haar weer op de vrede wordt dan weer gesloten. Herhaaldelijk is reeds getracht dit echtpaar te helpen, maar steeds te vergeefs. Zij schijnen hun Nomadenleven boven alles te verkiezen. (,N. R. Ct.") Over het nieuwe postwet-ontwerp schrijft de Limburger Koerier onder meer: Het ontwerpje geeft gelegenheid om te weigeren het verzenden der reclame-stukken van de buitenlandsche zwendel-loterijen. Dat is prachtig. Daarvoor geven we meer dan voor het plan om onze goedige Staatsloterij af te schaffen. Die buitenlandsche loterijen vormen het groote kwaad, dat op dit terrein bestaat. Als men deze den kop indrukt, doet men meer goed dan door het afschaffen onzer schuldelooze staatsloterij. Bovendien voldoet men aan een algemeen gekoesterd verlangen. Terwijl de afschaffing der Staatsloterij een groot deel der burgerij in het harnas jaagt. Als men thans een wandeling door een der Flakkeesche polders maakt, kan men bij een weinigje geluk soms vreemde dingen zien. Terwijl de kieviten nog in groote getale aanwezig zijn, vooral in weiden waar zij de wormen zoeken, die bij 't grazen der koeien naar boven komen, ziet men reeds de bonte kraaien door de lucht vliegen of in gezelschap jes, die grooter worden naarmate het seizoen vordert, op 't land zitten. Ook het ijsvogeltje met zijn glinsterend-groenen rug en bruin rood onderlijf is reeds aangekomen. Wie moeten wij nu geloovende kievitten, die nog geen haast schijnen te hebben en ons zeggen dat de winter nog vér weg is, of de bonte kraaien en ijsvogeltjes, die ons nu al in den winter willen verplaatsen Een nieuwe manier van rekening betalen. Een modenaaister ging voor de zooveelste maal de rekening presenteeren bij een bewoon ster van het Mooie Laantje te Zeist. Na lang bellen werd de deur geopend en verscheen de juffrouw, doch niet met geld maar voor zien van de pook. Met dat nieuwe wapen ging zij de modenaaister zoodanig te lijf en rammelde haar zoo af, dat deze van pijn ineenkromp en daarvan aangifte bij de politie deed. Gelukkig dat er getuigen bij waren, zoodat de slechte betaalster haar welverdiende straf niet zal ontgaan. Een kelner uit een eersterangs hotel te Rotterdam deed bij de politie aangifte, dat hij door twee Engelschen was opgelicht voor een bedrag van 5 pond (f 60.) De Engelschen waren bovendien, volgens hem, heimelijk en zonder de hotelrekening te betalen verdwenen. De politie stelde een onderzoek in en wel dra bleek, dat er van oplichting geen sprake was De twee Engelschen zijn de jockeys W. P. en S. P. in hun bazit is een aandeel in een weddenschap groot 25 pond sterling en van dat aandeel gaven zij den kelner een vijfde deel, omdat hij hen goed bediend had en in hun geest viel. De kelner betaalde zijn aandeel met 5 pond sterling en ontving daarvoor behoorlijk recu. Dat de jockeys vertrokken zonder hotelre kening te betalen was niet bijzonder vreemd, want zij kwamen er meermalen en rekenden dan later af. Het onderzoek bracht verder aan het licht, dat de jockeys naar Velp waren vertrokken. Daarheen bogaf zich op last van den officier van justitie een inspecteur, die door tusschen- komst van den burgemeester van Yelp de vreemdelingen aanhield en met den veldwach ter naar Rotterdam bracht. Toevalligerwijs krijgen de jockeys te Velp een Duitsche courant in handen en zien daaruit dat hel paard Wear Grane, waarop hun weddingschap staat, gewonnen heeft met een inzet van 10 tegen 1. Hun aandeel van 25 pond sterling kreeg daardoor een waarde van f 3000, waar van zij den kelner, die hen van oplichting verdacht, nu f 600 uitbetalen moeten. D{ Engelschen zijn dadelijk vrijgelaten, toen d< zaak zich opgehelderd had. De gedenkschriften van Adam. De bsroemde Amorikaanscho humorist Marl; Twain heeft een belangrijke ontdekking ge daande gedenkschriften van Adam, den eersten menschjdie hij bewerkt en uitgegeven heeft. Daarin leest men, onder meer belang wekkends, de volgende weeklacht van den vader van het menschdom over de vrouw, zijn gezellin. „Het nieuwe schepsel met de lange haren wordt lange haren wordt lastig schrijft hij ik heb haar telkens onder mijn oogen, zij loopt mij overal na en laat mij geen rust. Daar houd ik niet van. Ik zou gaarne alleen willen zijn. Ik heb mij een schuilplaats voor den regen uitgezocht, maar daar kan ik niet met rust van genieten. Het nienwe schepsel heeft er dadelijk bezit van genomen. Ik heb getracht haar er uit te verdrijven, maar toen vloeide er vocht uit de gaten, waardoor zij kijkt. Zij droogde dat met de lange haren af." Echter toen Adam aanhield, nam Eva tot andere middelen haar toevlucht„Toen maakte het nieuwe schepsel een vreeselijk lawaai, evenals alle anderen dieren, wanneer zij in nood verkeeren. Iu wilde dat zij niet spreken zou. Onmo gelijk. Zij praat aldoor". Zeilen op het strand.In de Belgische zeeplaatsen vermaakt men zich dit jaar met zeilen op het strand met vaartuigen in den geest der ijsschuiten. In plaats van ijzeren of houten loopers heeft men aan de strand- jachten een onderstel van lichte constructie met lage wielen aangebracht en het geheel is zoo ingericht, dat men er niet alleen voor maar ook bij den wind en tegen den wind op kan loeven. 2 of 3 personen kunnen in het zeilwagentje plaats nemen. Dinsdag 18 October in „de Zwaan." Notaris CL. li. DE BOER. 6.10.60 Huismanswoning, enz. en Weiland Kooper C. W. Bakker Dz. voor f 3000,- 10.23.70 2 perc. Wei en Hooiland. Kooper Jb. Bz. Vlaming voor 3400, - 11.07.80 2 perc. Weiland Kooper Dr. Wagemaker voor 3950,- 6,45,40 Eenige perceelen Weiland. Kooper C. W. Bakker Dz. voor 3600, - 9.98.50 Eenige perceelen Weiland. Kooper Sbr. C Eelman Sbz. voor 4650, - 6 91.70 Weiland. Kooper L. K. Roeper voor 4400,- 1.82.20 Hooiland. Kooper Corn. Cz. Bruin voor 640,- 4.60,— Hooiland. Kooper Alb. Kooiman voor 1750,- 9.13.80 Hooiland. Kooper K. Jbz. Roeper voor 2700,- ,86.40 Weiland „Steenbregge." —,83,90 Hooiland „Steenbregge." Kooper Jb. H. Boogaard voor 3280, - ,78,40 Weiland ,,'t Kleine Hopje." Kooper Dr. J. Timmer voor 960,- ,36,60 „Bouwland." Kooper Jn. Jb. Roeper voor 520,- f 32850,- f Pnrmerend, 18 Oct. Aangeroerd 874 Run deren en 24 Stieren. 166 vette Kalveren 70 90 ct. per KG., 195 nucht. Kalveren f 9 f 24 p. stuk, 231 vette Varkens 45 k 49 ct. per KG. 41 magore Var kens f 14 23,00 p. st.133 Biggen f 5 k f9 p. st.2239 Schapen f 20 k f 33. 220 Lammeren f 13.a f 22. Kip-Eieren f 5,50 k i 6,00 per 100. st. Vette Koeien, 514, prijsh. h. vlug. Gelde Koeien, prijsh. handel stug. Melkkoeien, prijsh. handel stug. Vette Kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere Kalveren, prijsh., b. matig. Vette Varkens, h. in prijs h. vlug. Magere Varkens, prijsh., h. vlug. Biggen, prijsh., h. vlug. Amsterdam, 17 Oct. 340 Aangevoerd Run deren, le kwal. 67 69 ct., 2do kwal. 10.62 a 0.66, 3do kwal. 56 a c. perK.G. 185 Molk en Kalfkneien f 120 k f 270, 7 Graskalveron f 28 a f 38 9 Schapen 1 kt—, 44 Nuchtere Kalvoron f 8,— k f 17,— 0 Lammeren a 543 votto Varkens 43 a 45 ct. por f K.G

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 2