B. BEtfiESU, Leeuwarden. 0. BEERWïS, Leeiiwardrn. I SANGUINOSE. ?irma JOH. F. MORBA le Alknaar, Wei WESSTRA-Bongaardt. G. BEERENTS, Leeuwarden. A. WIERINGA, Geld verkrijgbaar Noordbollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar- m THEE, KOFFIE en CACAü. G. BEERENTS, Leeuwarden. Groote opruiming van alle voorradige Goederen, Gouden-, Zilve- JL - Regulateurs - Pendules- - ihkters, enz. Goud- en Zilverwerken, Springveer- en Kapok-Matrassen opmaat. Dames-Costuums naar maat. ^0© Een verborgen Schat JCeeren-Qostuums naar maat. TIME IS MONEY. ren en nickelen Horlogiën. Jl. XDieringa. HORLOGERIE. Spoopstr. 120, Helder- Agentschap van het J E. WINKLER. „DE WIENER CHIC." Stalen Japonstof op aanvrage FRANCO. ©©©S Het best bekende, zuiver plantaardige, beslist afdoende! middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. J. vente: PRIMA KWALITEIT. BT OUDE ZAAK. tFirma Jt. V). Peuchen, 's Sravenhage alle soorten JCulpmeststoffen. Bedden en Dekens. KAPOK en VEER. FEUILLETON. 4. Nieuwste Coupé en goed passen gegarandeerd. Stalen Bukskin op aanvrage FRANCO. Beleefd Aanbevelend. tegen veel verminderde prijs, Beleefd aanbetelend Hebt ge het leven lief heeft Franklin gezegd, ver kwist den tijd niet, want dat is de stof waarvan het leven gemaakt is. Tegenwoordig is men minder poëliscb, maar practischer en men zegt gelijk de Engelschen Time is m mey, (Tijd is geld.) Wij leven in dit seizoen waarin alle organen door de slechte weersgesteldheid zijn aangetast. Menschen met het sterkste lichaams gestel gevoelen zich onwel, zij hebben geen eetlust, hebben voortdurend hoofdpijn, zij staan op het punt ziek te worden en thuis tc moeten blijven. «Tijd is Geld.w Verliest geen tijd, versterkt U, indien gij ge durende het geheele winterseizoen niet ziek wilt zijn. «Tijd is Geld./' Verliest Uw tijd niet met naar een geneesmiddel te zoeken dat U in deze omstandigheid van groot nut zou zijn, wendt U terstond tot de Pink Pillen, die de grootste bernicuwer van het bloed zijn, de volmaakte versterker van het zenuwgestel, het ge- schikste geneesmiddel om U te genezen en U in eemge dagen te herstellen. Wij kunnen niet beter doen om een idee te geven van de deugd der Pink Pillen tegen de ziekten voortkomende uit de slechte weersgesteld heid dan de genezing te vermelden van Mejuffrouw J. G. Brookhuis, Boterstraat A. 696 te Oldenzaal, die verklaart dat zij sedert langen tijd aan hevige rhcu- matische ruggepijr.en geleden had en dat zij na het gebruik van eenige doozen Pink Pillen van Dr. Williams geheel en al daarvan bevrijd is geworden. Mejuffrouw Brookhuis volgens portret. Een ieder in mijne omgeving staat verstomd over de resultaten die ik verkregen beb want ik leed erg aan deze pijnen, zoo zelfs dat ik des nachts niet kon slapen. Des morgens was ik nog vermoeider dan des avonds bij het naar bed gaan. Op aanraden ben ik tot de Pink Pillen over gegaan en weldra bespeurde ik eene vermindering in de pijnen. Met moed zette ik de behandeling voert en thans zijn al die ondragelijke pijnen verdwenen. De Pink Pillen genezen niet alleen wat wij hier boven vermelden maar zij zijn onovertreffe- lijk tegen bloedarmoede, bleekzuehl, algemeene zwakte, zenuwziekte enz. Zoo gij een dezer ziekten hebt) ver- maagpijnen, rheumatiek, scheele hoo GROOTE KEUZE: RUIM GESORTEERD IN: als: Ketting's, Broche's, Armbanden Ringen, Servetbanden, enz., enz. Beperatie spoedig en billijk. Aanbevelend, gy FILIAAL bij den Heer J, D E .WAX, waar tevens alle reperatiën worden aangenomen. Leverancier van uitsluitend soliede Men vrage steeds mijn prijscourant. Beleefd Aanbevolond. henpjicht, liest. Uw tijd niet en denkt aan hel Engelsche spreek woord «Time is money Prijs f 1,75 de doosf 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Bot terdamhoofd-depothouder voor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. op driemaaudelijksclie accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, mot voldoende overwaarde. Er wordt gewerkt naar 't nieuwste Modeblad Beleefd Aanbevelend. IIcbt gij bleeke gelaatskleur, bleeke lippen, bleek taudvleesch, bleeke slijmvliezen P Hebt gij veel last van hoofdpijn, vooral bij bot opstaan en naar bed gaan? Hebt gij last van hartkloppingen, zonder dat daarvoor een plaatselijke oorzaak aan te geven is Ontbreekt U do eetlust Hebt gij soms ergen trek in een of andere spijs, en dadelijk als het voor U staat een afkeer er van Hebt gij last van misselijkheid en duizeligheid, suizen in het hoofd, suizen in de ooren Hebt gij pijn in de rug en lendepijn Voelt gij U loom en vermoeid, zoodat U alles te veel is nebt gij gebrek aan kracht en energie Lijdt gij aan slapeloosheid, aan prik kelbaarheid, aan zenuwachtigheid Bloedarmoede en Bleekzucht. Ondergeteekcnde verklaart hiermede dat zijne dochter, die lijdende was aan bloed armoede, zenuwachtigheid en gebrek aan eetlust na het gebruik van zes flacons Sanguinose geheel hersteld is. Volgaarne verleent hij UEd.de vrijheid, om in het belang van anderen dit schrij ven te gebruiken. Met hoogachting, Andel. Uw Dankb. dienaar, ARIE KAMERMAN. Met groote dankbaarheid erkennen wij gaarne dat onze dochter het grootst mo gelijke succes van de Sanguinose had. Zij was reeds langen tijd lijdendebleek, bloedarm, zenuwachtig, alles was haar te veel en wat wij er ook aan deden, niets hielp. U begrijpt dat het ons verdrietig maakte. Gelukkig dat wij de bewijzen hier in de buurt hadden, hoe de Sangui nose anderen geholpen hadgelukkig, want nu hebben wij het er ook eens mede geprobeerd En ja, waarlijkwat een verrassingReeds bij de eerste flesch kwam er meer eetlust, en na enkele flesschen is zij heel en al beter, zij ziet er nu. magnifiek uit. Wij danken U ten zeerste voor dit heerlijke middel, en be velen bet alle zwakke menschen beslist aan. U mag van dit schrijven gerust ge bruik maken. nazerswoude. Nieuwe Levenskracht. Uwe Sanguinose is een heerlijk mid del. Zij wekt den eetlust op en geeft nieuwe levenskracht. De lijders aan bloed armoede kunnen er hun voordeel mede doen Grand-Ménil Dr. PALEM. B-Igië. doende 12' of Huiduitslag. Onzuiver bloed. Hiermede geef ik uiting aan mijne groote dankbaarheid voor Uwe Sanguinose. Ik heb ruim drie jaren een afschuwe lijken huiduitslag gehad; en was gedurende dien tijd ondei behandeling van de be- roemste specialiteiten van Europamaar zonder de minste baat. Nu, nadat ik ruim eene maand geregeld de Sanguinose gebruikt heb, ben ik mijn uitslag zoo goed als geheel kuijt. U moogt van dit schrijven gebruik maken. Onder dankbetuiging, hoogachtend, A. POLAK. Amsterdam. Ie. Jan v. d. Heidestraat 159. ZENUWZWAKTE. Ik kan U melden, dat ik 13 flacons Sanguinose heb gebruikt, en ik kan met blijdschap getuigen, dat zij heerlijk helpt. Ik gevoelde mij sedert het gebruik veel opgewekter en hoop mettertijd door Uw middel geheel te gonezen. Sinds IA weken heb ik nu al g.. en toeval meer gehad. Terwijl ik 12 jaar lang veel genoesheoren heb geraadpleegd, maar nooit zooveel baat govonden heb als bij Uw middel, zoo hoop ik nog eenigon tijd met de Sanguinose voort te gaan, om zoodoende volkomen te genezon. Heeg. Mej. G. KASPERSMA. 0 Langen tijd had ik al de verschijnselen van zenuwzwakte; geen eetlust, gedurig vermoeid, dikwijls lusteloos en moedeloos, en ook zonder dat ik er een bepaalde oorzaak voor aan geven kon, v> as ik neer slachtig. Ik had er veel raad voor gekre gen, maar weinig baat govonden, doch du kan ik zeggen dat de Sanguinose mij spoe dig en grondig geholpen heeft. Ik raad daarom gaarne aan andereD dit voortreffe- lijke middel aan en geef U volle vrijheid om dit schriiven publiek te maken, dk Jongii. Rotterdam, Diergaardesingol. vol- In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) Dan duurt een flacon 10 dagen en kost de behandeling slechts 15 cent per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f 8,—, 12 fl. f 15,—. Oost er end bij P. DROS. Wieringen: Jacob KALEVELD. Y AN DAM Co. fabr. Den Haag. Tc Verpakt in 1, 2'/,, 5 ons en hoogcr. Nog meer AGENTESSEN govraagd tegen booge provisie. Bij 5 pond 5 en 10% korting, dezelfde kwaliteit. Aanbevelend, lovert steeds ondor Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den lieer C. It IJ I P. Leverancier van uitsluitend soliede stofvrije MEN VRAGE MIJNE PRIJS-COURANT. N. B. Eene directe levering van uit do fabriok waarborgd U steeds do b o s t o Vrij naar 't Pransch door A. B. nOOFDSTOK II. De familie Honnibelle was een dor oudste van Sermony, misschien wel de oudste, want in de registers der parochie vond men dien naam reeds sedert verscheidene eeuwen vermeld. Een bijzonderheid der familie was, dat allen met in begrip ook van den vader van den notaris, timmerman waren geweest Al do Hennibelle's hadden met eere hun be roep uitgeoefend en door alle tijden heen waren zij bekond geweest om hun volharding en hun bekwaamheid. Alleen met behulp van hun zoons hadden zij de grootste werken in het dorp uitgevoerd. Zij waren het, die in overoude tijden de torenspits op de oude kerk hadden geplaatst. Zij waren trotsch op hun oude familie en hun smettoloozen naam. Zij vormden als hot ware de aristocratie der werklioden en in werkelijkheid stonden zij dan ook boveD het raeerendeel der lieden van hun soort. Sedert geruimen tijd konden zij worden gerekend ondor de gegoede burgers. Zij hadden zoowel hun helden als hare mar telaren in de familie. In hun gevaarvol vak van timmerman had menig Hennibelle reeds den dood gevonden. Nog niet zoo lang geleden nog was de joDgere broeder van den vader van den notaris, door het atbreken van een ver molmd stuk hout van den toren te Thasy naar beneden gestort en op het kerkplein verpletterd. Deze had geen kinderen, er bleef nu niets meer van de familie over' dan Pierre en zijn vader. De ontsteltenis welke de verschrikkelijke dood van zijn broeder bij den vader veroorzaakte, deed deze besluiten zijn zoon te laten studeeren. Hij had wel gaarne gewild, dat ook zijn zoon hot eerbaar vak van timmerman bad uitge oefend evenals hij en zijne talrijke voorouders en tegenoyor laatstgenoemden gevoelde hij zich wel verplicht hem er voor op te leiden maar in do eerste plaats was het toch noodig dat zijn ras niet uitstierf en Pierre was de laatste af stammeling van dien naam Zijn haren rezen hem ten berge, wanneer hij dacht aan den dood van zijn broeder en bedacht, dat een dergelijk lot ook zijn zoon zou kunnen treffen. Hij voerde inwendig een zwaren strijd, doch eindelijk kreeg zijn liefde voor Pierre de over hand en werd deze op de school geplaatst te Dyon. De vader had besloten, dat zijn zoon daar hij geen timmerman kon zijn, nu notaris zou worden- Notaris was in de oogen der boeren rijkdom, vorstand, het was de man der wetenschap In die streek daar tusschen do bergen bemoeide men zich nog niot mot het dwaze speculeer en op de Beurs. De notaris was daar nog de raad gever der familie en de zekere bewaarder der spaargeldenhij genoot eon onbeperkt ver trouwen. Zoo leende hij dan ook geen geld tegen 6% of ontving het in bewaring tegen rente. Wan neer een boer hem zijn geld brengt, geTat in een linnen zak, ontvangt hij al is het ook na 10 jaar datzelfde geld weder in denzellden zak terug Verstandig en werkzaam kwam Pierre met zijn studie flink vooruit cn deed met glans zijn examens, maar daar zijn vader niet hield van half werk moest Pierre te Parijs nog den titel van Ji ra w k< VI sc op ge na in| tot hei va; en tot 1 1 geg ZE. wa alh I ami Haa indi tijd hoel doctor in do rechten verkrijgen. De jonge man vond zich in Parijs recht op zijn plaats, zonder zijn studio ook maar eenigszins to verwaarloozenq gonoot hij van het leven aldaar en toen einde lijk zijn studio volbracht was en hij de vor- eischte diploma's bezat was het niet zonder spijt, dat hij Parijs weder verliet om zich naar Dyon au te begeven, waar hij zou blijven tot mijnheer j de ]- Coqucugnot, de notaris van Sermony zijn zaak zoo naar med nieu goed aan germ ambl aan hom zou overdoen, zooals hij Pierre's vader had beloofd. Do opoffering van Pierre bleek nutteloos want nauwelijks was hij in Dyon gevestigd, of zijn vader kwam to sterven. Hij was diep be droefd over dat vorlies. Hij was nu alleen op do wereld. Hij had nu weer naar Parijs kun. nen terugkeeren, dat hij nog zoo zeer beminde, maar ook het kalme lovon stond hem wel non me) Hij bevond er zich wel bij, hij was er reeds den o weder aan gewoon geraakt. Do oudo notaris' onder vervulde zijn belofte cn gaf hem do praktiJ Kooij over. goed r Wordt vervolgd.) Paarva Burg Gedrukt hjj LANGIVILD DE ROOI J, 'J'oxel. hand en ven Jai jaren kan tegen vindt niet: gelate zich i hun i Niel

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4