Tandarts FEENDERS HOOG SPEL KWARTJES LOTEN JONGE LEVENS Een Liefdedienst De J'exelsche Pefroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM Ipf?*" Mooi zijn ze! De kaarten van verschillende plaatsen in Nederland. Ze kosten slechts 4 Gent. FEUILLETON. Een verborgen Scliat is op Vrijdag 17 Maart van 11—1 uur in „De Lindeboom" te spreken. EN zijn de laatst verschenen nummers van de Ro manbibliotheek. Yroeger verschenen reeds: Argusoogen De vloek van den leugen. Licht en Schaduw. Hilda Wada. Pension Volkering. Het drama van de Rue St.-Anne. Harry Sharpe. De Ware. Het geheim van de Barones. De Gouddelver-Millionair. Het geheim van de gevouwen handen. De stille Getuige. De Boer van den Dennenhof. Oom Bernac. Getrouw tot in den dood. De Fransche Gouverneur. De Strandgeest. De gevangene van Dartmoor. Uit het leven van een Tooneelspeelster. Ieder deeltje, afzonderlijk compleet, kost slechts 10 cent. Boekh. Parkstraat. levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. met 2 Nummers en 512 prijzen van geld en kunst voorwerpen als volgt Deze loten zijn verkrijgbaar bij den Ondernemer A. II. VAN DAM, tc Culcmborjr. Waar nog niet vertegenwoordigd, worden wederverkoopers gevraagd. Vereeniging „CHRISTELIJKE BIBLIOTHEEK," sedert 1897 gevestigd te N ij k e r k. Uitgever G. F. CALLENBACH. Heden werd aan de leden verzonden deel III van den Sstcn jaargang door ADELPHA. Prijs voor niet-leden ing. f 1.geb. f 1,40. Ter perse „Wandelen in het licht," door J. E. Schroder. Vraagt den fraai geïllustreerden Catalogus der Vereeniging „Christelijke Bibliotheek." VERKRIJGBAAR BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Vrij naar 't Fransch door A. B. 15 Y. Sedert een maand nu was Solangeop Arconcey, veel afleiding had zij daar nog niet gehad en bezoek had zij nog van niemand ontvangen. Haar vader was veel te bezorgd voor haar en durfde haar niet te brengen te midden der ge zelschappen waarin hij verkeerde of het vroolijke gezelschap, waarmee hij gewoonlijk omging ook bij zich aan huis nooden. De notaris, welke morgen zcu komen dejeuneeren zou de eerste genoodigde zijn, welke Solange op het kasteel zag. Terwijl zij naar boven ging verwijlden haar gedachten een poos bij deze nieuwigheid, voor namelijk met het oog op haar plichten als gast vrouw, welke zij zeer ernstig opnam. De mededeeling, dat de notaris van haar vader op Arconcey zou komen dejeuneeren was niet geschikt haar verbeelding in beweging te brengen. Zij had Hennibelle nooit gezien. Zij wist zelfs niet dat hij bestond, noch kende zijn naam. Zij herinnerde zich alleen jaren geleden eens de oude Coquegnot op het kasteel te heb- beD gezien en daar zij van diens overlijden niet had gehoord twijfelde zij er niet aan of deze zou den volgenden morgen komen. Na even bij zich zelf te hebben bepaald hoe het menu zou zijn, dacht zij verder niet meer aan het be zoek. Na het licht te hebben gedoofd, bleef zij nog geruimen tijd in haar kamer door de ramen kijken naar de sterren aan den hemel. Onwille keurig was zij weldra in droomerijen verzonken. Zij dacht aan haar moeder, hoe het na den dood van deze met haar was gegaan en onwillekeurig werden hare gedachten gericht naar de onbe kende toekomst. "Wanneer zou zij trouwen? Wie zou haar echtgenoot zijn Wat voor een man zou het zijn Zou het er een zijn als haar vader, vroolijk en levenslustig, neen het moest een dapper krijger zijn, iemand als Richard 'd Arconcey, wiens geschiedenis men haar had verteld, die in 1440 leefde en zich gedurende drie en dertig dagen, slechts bijgestaan door zijn bedienden, had verdedigd tegen een groot leger, die daarna op een ruwe donkere nacht heimelijk het kasteel had verlaten een leger had ver zameld en den vijand met zooveel kracht was aangevallen dat hij het hazenpad had moeten kiezen. Bij die gedachte gevoelde het jonge meisje zich recht opgewekt. Zij zag zichzelf reeds wandelen aan den arm van haar kapitein en verheugde zich reeds bij voorbaat over de tal rijke bewijzen van grooten moed welke door hem werden gegeven in den strijd. O, die kapitein wat zou hij mooi zijn en wat zou zij hem teeder beminnen. Zij kende niemand, doch her innerde zich dat zij 2 jaar geleden eens een deel van een gesprek had gehoord tusschen haar vader en den ouden pikeur Fleury. Deze was geweest naar het kasteel der Marcenay's, een twaalftal kilometer van het kasteel 'd Arconcey verwijderd. De pikeur deelde j uist mede, dat hij Raymond de Morcenay had gezien, die met verlof over was, hij zag er kranig uit in zijn uniform van luitenant der huzaren. Haar vage droomen kregen nu meer vastheid. Ja, ja, Raymond de Mareenoy dat was een flinke ca valier, „kranig" zag hij er uit. Eu...mevrouw de gravin von Marcenay dat stond ook nog zoo kwaad niet, prachtig zelf. Eindelijk begaf zij zich naar bed. Maar lan gen tijd duurde het voor zij insliep. Zij bleef echter droomen over Raymond de Marcenay. Toen ze eindelijk in haar droom zoover was, dat ze in het huwelijk zou treden en reeds den drempel van het kerkgebouw had overschreden werd zij eensklaps gewekt door het kloppen op de deur en het geroep: Mejuffrouw, het is reeds zeven uur, de juffrouw is immers niet ziek? Neen, neen, goede Rosette, stel je maar gerust, ik sta al op. Dit zeggende springt zij haar bed uit. Onder het aankleeden en ook bij haar eerste morgenbezigheden was haar geest echter nog steeds bezig met haar droom van dien nacht. Alles stond haar zoo duidelijk voor den geest alsof het werkelijkheid en geen droombeeld was. Het was haar niet mogelijk haar gedachten tot iets anders te bepalen. Toen zij dan ook in de laan paardengetrappel meende te hooren, snelde zij naar het venster om tusschen de gordijnen door te gluren. Raymond, het is Raymond met zijn huzaren mompelde zij onwillekeurig halfluid. Het was Raymond echter niet, zij lichtte hot gordijn maar zeer weinig op om zeil niet te worden gezien en keek naar do plaats van waar het geluid kwam. Juist op dat oogonblik reed een ruiter het hek binnen. Het was een jonge man groot en forsch, met zwarte haren on knevel. Hij zat met een schoone bevalligheid op zijn buiten gewoon schoon paard. Hij maakte op Solange een uitnemenden indruk. Solange gevoelde, dat zij bloosde en dat haar hart sneller begon te kloppen. Zij twijfelde er geen oogenblik aan of deze ruiter was Raymond de Mareenoy en dat haar droom van dien nacht nu werkelijkheid zou worden. "Welnu deze ruiter die een zoo groote plaats innam in de gedachten van Solange, die ruiter welke volgens haar niemand anders kon zijn dan de luitenant der huzaren, was niemand anders dan Pierre Hennibelli, de notaris, die voor zaken op het kasteel kwam. Toen hij op het midden van het plein was, keek hij rond of er geen stalknecht was aan wien hij zijn paard kon toevertrouwen, maar niemand had hem hooren aankomen en nie mand der bedienden had hem ook gezion. Een oogenblik stond hij in twijfel wat te doen, daar op wendde hij rechts, zeker om zich naar do stallen te begeven. Zijn paard echter hoe goed overigens, behoor de niet tot de geduldigen. Was het al met groote tegenzin, dat hij even had stilgestaan, het wenden naar rechts Echeen echter in het geheel niet naar zijn zin te zijn, want hij begon hevig te steigeren, tot groot genoegen van Solange, aan wien geen enkele beweging van paard en ruiter ontging en die groot belang stelde in deze oefeningen dor hoogere rijschool. Ongelukkig achtte „Tyras" liet kleine hondje van SolaDge, dat in den tuin liep, zich verplich te protesteeren tegen deze wanordelijkheid op het plein en toen zijn geblaf niet hielp beet de hond het paard woedend in de pooten. Dat was een uitmuntend voorwendeel voor deze, die dien morgen toch al in oen minder goede bui scheen te vorkeeren, om recht op zijn achtorsto pooten te gaan staan en ondanks do pogingen van Hennibelli achteruit te loopen. Solange thans recht ontsteld en boos op dien ellendigen hond, opende plotseling het venster en riep Tyras, Tyras, hier, hierO, leelijk beest Maar Tyras was geheel verdiept in zijn rol en hoorde niets. Het thans wilde paard, liep maar Bteeds achteruit. Hot ongeluk wilde dat men toevallig juist don vorigon dag een tuin bank daar had gebracht welke moest worden hersteld. Hennibelli kon dat voorworp Diet zien, omdat hij het den rug had toegedraaid on bovendien al had hij hot gezien hij zou het toch niet hebben kunnen vermijdon, daar hij zijn paard daarvoor niot genoog kon bcheerschen. Hij stelde zich dus tevreden met zijn paard nog conigszins tegen te houden en te trachten zelf in het zadel te blijven, hetgeen nog verro van gemakkelijk was. Wordt vervolgd.) Gedrukt bg DANGEVELD A DE JB.OOIJ, Toxal. pnjs n f 100,000 1 Paard of vette Koe of f 200 in contanten. ii 50.000 1 Eerste klas ltipviel of f 100 in contanten. n 30,000 1 Brandford's wasch- en wring machine of f SO in contanten, prijzen ii 25,000 Elk 1 Mahonie Linnenkast of 50 in contanten. ii 20,000 Elk 1 gouden Heeren of Dameshorloge met gouden ketting of f 40 in contanten, prijs ii 15,000 1 Handnaaimachine met kast of 25 in contanten. ii n 10,000 1 Gebogen Mahonie Penantkastje of f 20 in contanten, prijzen 5,000 Elk 1 Mahonie Kolomtafel of 10 in contanten, premie n 3,000 J3 Stoelen met rieten zitting of f 8 ^contanten. 5 prijzen 2,000 Elk 1 Regulateur 14 dagen loopend of f G in contanten. 11 n 1,500 1 Karpet rood met zwart 12-els of f 5 in contanten. 75 ii ii 1,000 Elk 1 Harmonika 10 tonen 2 registers of f 3 in contanten. 85 ii ii 400 Elk 1 Portret of Briefkaart Album naar verkiezing. 90 ii 200 Elk 1 Wekker, of 1 Etui m. 6 lepels en vorken naar verkiezing. 230 n ii 100 Elk 1 Portemonnaie of 1 Sigarenkoker naar verkiezing. Ook nog enkele loten voorhanden der alom bekende Serie-Loten van 5025 en 10 cent per lot met prijzen van f 1000, f 500, f 400, f 250, f 200, f 150. f 100 enz. enz. alsmede de bekende Stuiverslootjes met 512 prachtige prijzen. Vraagt omtrent deze loten de uitvcerise prospectus alom franco op aanvrage verkrijgbaar bij de Heeren agenten en den ondernemer en wordt bij bestelling van loten gratis bijgegeven. Alle prijzen worden franco gezonden en elke deelnemer ontvangt gratis een trekkingslijst, alle loten voor zoover ze voorradig zijn verkrijgbaar tot 15 Mei 1905.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4