Boek- en Papierhandel. Parkstraat. Echte „Baby's" Schudders en „Ransomes" Harken. I De meest volmaakte Maaimachine! DE „MILWAUKEE"!!! Naaml. Venn. „Het Landbonwkantoor Noord-Holland" JCanfoor- en Winkel60eken, Schrijfpapier, Jtekeningpapier, Briefkaart-Albums, Portret-Albums, Poesie-Albums. Ruime keuze Lees- en Prentenboeken, INDIA RUBBER-STEMPELS. FEUILLETON. Een verborgen Schat *0 0 3 CS 0 Q "V er stelbare HE andhooiliarken. O CD R) C 7C CD <D> BURG, TEXEL. Ondergeteekenden blijven zich bij voortduring beleefd aanbevelen voor de levering van alle artikelen den Boekhandel betreffende, als: Postpapier, Enveloppen, en zoo meer. in prachtband of ingenaaid; in verschillende prijzen. Inpakpapier, Bergemijnpapier en Geplakte Zakken. Ansichtkaarten van elders en Fantasiekaarten (gekleurd,) - Ansichtkaarten van Texel. Voor de levering van gewenschte DRUKWERKEN bevelen wij ons tevens aan. Langeveld DE Rooij. Dc dankbaarheid van een bewoner van Den Ilelder. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensck dat velen nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Helder hare volgende ver klaring te publiceeren. Mejuffrouw A. HOFMAN, wonende Piet Hein- straat 3 te Den Helder, meldt ons Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onophoudelijk had ik hevige pijn in den rug en de lendenen, waardoor ik zelfs genoodzaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mjj ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en kon ik me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, ter wijl ze een onaangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en Jwas immer mismoedig cn treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik gevoel me een heel ander mensch nu, doch zal nog eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, ten einde van een algeheele genezing zeker te zijn. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen. (Waterzueht,) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water, afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering ii/lien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. HOFMAN gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. Gemakkelijkst trekkeD, zelfs door een paar hitten. Eenvoudigste constructie. Elegant en soliede bonw. Enorme Arbeidsvcrvulling. Scheert het gras inderdaad bij den groDd af. Prijs der „Milwaukcé," met in begrip van 3 messen f 175. ALKMAAR.— Pennen, Inkten, Potlooden, Leien, Gummi's, Lak, enz. Vrij naar 't Fransch door A. B. 35 Bonhier keek hem met groote oogen aan. Pierre kon dadelijk aan hem zien, dat hij bij zichzelf dacht,de' notaris is gek." Dat was een weg tot redding welke hij hem aanwees, hij greep het aan als iemand die op 't punt is van te verdrinken een hem toegestoken stok aangrijpt. En wat hinderde het, dat men hem gek waande Hij zou bet slechts voor een tijdje zijn en kon er mee ophouden zoodra hij verkoos, door alles mede te deelen. Hij had niets te vreezen dan alleen het verdriet, dat hij zeker Solange zou berokkenen ais zij het vernam, doch naar hij hoopte zou hij haar tijdig kunnen waar schuwen. Hij vervolgde dus Ja, ik heb hem opgegeten, ik had honger, ik heb hem de hals afgesneden, gebraden en het ia lekker hoor, overheerlijk. Dit zeggende klapte bij met de tong. Kijk zei hij, ik heb nog een klein stukje, een poot van den hond, heerlijk hoor, wil je eens proeven zei hij zijn weitasch openende. Bab, zei de goede postbode en hij zette daarbij zulk een comisch gezicht dat Pierre het uitschaterde van lachen, hetgeen bijna alles had verloren doen zijn. Hij slaagde er echter dadelijk weder in zichzelf te beheerschen. Wat Bonhier aangaat deze durfde niet verder vragen, voor hem was de notaris gek, stapelgek, en was het onnoodig hem nog meer te vragen. Toen zij te Sermezy aankwamen stroomde alles uit om hem te zien. Allen verdrongen zich om hem, allen spraken te gelijk. Maar daar Hennibelli zweeg, ging Bonhier vertellen hoe hij de notaris gevonden had en wat er verder was gebeurd, terwijl hij juist alsof do notaris er niet bij was er aan toevoegde Arme kerel, wie zou dat geloofd hebben Bedenk eens, hij heeft zijn hond opgegeten en heeft nog een poot or van in den zak. Zie maar zeidehij, terwijl hy hemer uithaalde om hem erdidelijk weder in te doen. Men moest hem die niet alnemen dat zou verkeerd zijn I ierre drukte allen de hand en was waarlijk aangedaan door zoovele bewijzen van belang stelling in zijn terugkomst. Bij zijn huis aangekomen groette hij allen cn ging naar binnen. Hij stoorde zich niet aan de uitroepen van zijn klerken, doch deed juist alsof hij hij deze niet hoorde. Ook naar die van zijn huishoudster hoorde hij niet, doch haar gaf hij bevel dadelijk wat voor hem te eten te brengen. Hij begaf zich hierop alsof or niets bijzonders was gebeurd naar zijne toiletkamer, om evenals hij dat gewoon was als hij van de jacht thuis kwam, zich wat op te knappen. Na zich gewasschen en geschoren te hebben en zich met bijzondere zorg te hebben gekleed, gaf hij zijn klerken vrijaf en begaf hij zich aan tafel, waar hij met buitengewone eetlust de spijzen verorberde welke zijn huishoudster zich gehaast had voor hem gereed te maken. De goede vrouw was brandend nieuwsgierig naar de lotgevallen van haar meester, in wiens wel cn wee ze groot belang stelde. Ze was bij de familie in dienst getreden reeds voor de geboorte van den notaris en gevoelde zich daardoor min of meer een deel der familie. Eindelijk bij het dessert kon zij haar nieuwsgierigheid niet langer bedwingen en zei ze bedeesd Maar, mijn goede heer vertel mij toch eens wat U Hij draaide langzaam het hoofd naar haar toe, keek haar met somberen blik aan en begon sterk tusschen zijn tanden door te blazen. De goede vrouw schrok in zoo hevige mate van deze handelwijze, dat zij naar de keukon vluchtte. Ieder oogenblik werd er gebeld en kwam er iemand om naar mijnheer te vragen. Francoise had bevel ontvangen niemand toe te laten en daar zij zelf niets wist, kon zij ook niets ver tellen. Aan ieder die kwam herhaalde zij bij de deur op klagende toon, dat hot wel onge lukkig was, die arme mijnheer zoo jong nog en zoo goed Zij zuchtte dan maar en verklaarde niets naders. Het vermoeden van Bonhier zou dan wel waar zijndo krankzinnigheid van Pierre vormde het onderwerp van allo gesprekken dier een voudige lieden, die het onvoorwaardelijk als waarheid aannamen, Pierre begreep, dat hij zo maar moest laten praten, hij zou daardoor vrij zijn van te worden ondervraagd en zou als hij wilde ieder oogenblik met de waarheid voor den dag kunnen komen als hij dat gewenscht oordeelde, en op die wijze had hij tijd om alles goed voor te bereiden. Maar twee zaken ver ontrusten hem eerstens wilde hij niet voor zoo gek doorgaan dat het gerecht zou beslissen dat hij ongeschikt was zijn betrekking langer waar te nomen, en verder vreosde hij wol dat hij minder gemakkelijk tegenover ontwikkelde lieden als tegenover de eenvoudige laudliedeu, zijn krankzinnigheid zou kunnen voorwenden, terwijl die comedie tegenover zijn vrienden hem ook niet weinig tegen den borst stuitte. Hij was met die overdenkingen bezig en had onderwijl 'gedineerd toen er opnieuw werd ge beld. Het was de goede vrederechter Peht vergezeld van dokter Marlot, die op hun beurt om inlichtingen kwamen en er op aandrongen bij hem te worden toegelaten. Hij kon hen do toegang niet weigeren, het Ware zijn intieme vrienden, vooral doktor Marlot, die hom van klein kind af gekend had en steeds veel belang had gesteld in zijn wel en wee. Pierre gevoeldo dat hij bloosde toen de doktor hem scherp aanzag en hij vroeg zich af, of hij tegenover hem zijn rol wel zou kunnen volhouden. De vrederechter verbrak eerst het stilzwijgen en |bracht hem al dadelijk in vorwerring. Wat is dat daar? vroeg hij op een wonde wijzende, die ten deelo op zijn voorhoofd zicht baar was. Dat is gekomen door oon slag, wolke een squelet mij hoeft gegeven, waarschijnlijk met zijn knie. Mijnheer Peht keek de dokter boteekenis vol aan en zuchtte. Kom, kom, zei de dokter wat nonsens kraam je nu uit, waar heb je een squelet aan getroffen Daar benedonzei hij. De dokter greep zijn beide handen en keek hem tot op don bodem van zijn ziel. Hebt ge mot oen menscbelijk geraamte gevochten Ja, ik ben bang Hij rilde en voegde or aog aan toe Gevochten, daar beneden onder het schip, een zeer boos squelet on hij hoeft zijn knie ge nomen cn mij daarmee een klap gogovon zoo op mijn hoofd, pang, pang! De dokter zweeg en ging door met hem zoor scherp aan te zien, Pierre kon dion blik niet doorstaan en sloeg de oogen neer en werktuiglijk alsof niemand meer in do kamer was, begon hij zijn schoen los tomaken. Peth zei niets meer doch keek met medelijdende blik naar den notaris. Do dokter wenddo zich nu lot den vrederechter en zei: Mijnheer Peth, ik blijf nog even, ik moet do wond onderzoeken en wil U niet ophoudon. Mijnheer Peth begreep hem, drukte IIcnnil/clli innig de hand on vertrok. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEVELU A DE ROOiJ, Texel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4