fJlutocfiromfiaarten. puike nieuwe HARING, Vroeg en Laat! Paauwes beroemde potten Vcezalf. Eene Serie, "bevattende 10 stuks, van Texel, LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. Een verborgen Schat. FEUILLETON. M. VLAS. O E YlvAA O I). Een boodschap van Franeker. W. Ruiter Zonen, Amsterdam, Kloveniersburgwal 51. Met genoegen maken wij melding van eene nieuwe zending der zoo uitnemend bewerkte Autochromkaarten, voorstellende verschillende plaatsen (mooie plekjes) in Nederland, zoomede verschil lende kleederdrachten. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat wij in het laatst dezer week wachtende zijn: die op dezelfde wijze, in kleurendruk uitgevoerd, beloven verrassend mooi te zullen zijn. Zij zullen voorstellen De prijs zal zijn 5 Cent per stnk. Alleen verkrijgbaar bij HEDEN ONTVANGEN 7 Cent stuk. Nieuwe Zonteviscli 25 cent per pond, tevens puike Natuurboter 60 cent per pond, beste Goudscke Raas, eerste soort Zoetemelkscke, 25 cent per pond, 2e soort 15 cent per pond. Het AUG. eene DIENSTBODE iu een win kelhuis te Velp bij Arnhem. LOON f 100 per jaar. Wasch buitenshuis. Liefst Pr. Gd. Brieven franco Rose Velp bij Arnhem. De raad die een Franeker aan de inwoners van Den Burg geeft. Het volgende zal de lieden van Den Burg zeer zeker belang inboezemen. De lieer J. SLEIJFER, wonende te Franeker. deelt ons mede Geruimen tijd was ik aangedaan met een on gemak bij het urineeren, ik had hierbij een branderig.' pijnlijk gevoel dat mij zeer veel hinder veroorzaakte en soms onuitstaanbaar was Alleen de gedachte dat ik moest urineeren, maakte mij reeds benauwd, het water was immer onnatuur lijk rood van kleur en wat ik hier ook voor geprobeerd had, ik had geen verlichting kunnen bekomen. Tot mijn geluk hoorde ik spreken van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoo gunstig op de urinewegen werkten. Ik ging er onmiddellijk toe over een doosje te ontbieden en ben U zeer dankbaar voor deze pillen, want de werking hiervan was uitstekend. Een doosje was reeds voldoende om mijn pijn geheel weg te nemen en ik heb er op het oogenblik geen last meer vanvoor iets dergelijks zal ik ze dan ook steeds aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig II het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De ziekten der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begrepen worden het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich be vinden en wat hun werking is. Bijgevolg, wanneer zich een teeken van nierziekte voor doet (zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intusschen de nierziekte tijd geeft zich te ontwikkelen in rheumatiek, waterzucht, suikerziekte, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer SLEIJFER gehad heeft. Zij zjjn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na, ont vangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. kan men terechtvoor 8 Gulden een prachtige Hand-Naaimachine te koopgeleverd op proef bij A. HILDERING, Hekelstraat 24, Alkmaar. Speciale inrichting voor Reparatie. A lie Reparatie wordt aigeleverd met 3 maan den garantie. Heeren Veehouders hebt gij reeds kennis gemaakt met bovenstaand heilzaam geneesmid del? Het is onmisbaar op elke stal en waar beesten gehouden worden. Voor koeien, schapen, paarden, honden enz., beslist onmisbaar. Het geneest wonden, zweeren, uitslag, roos, openloopen, zeere speenen, neuzen, enz. Slechts 50 cent per pot, reeds bij vele winkeliers ver krijgbaar. Waar nog niet verkrijgbaar zenden wij 2 potten voor proef tegen postwissel van één Gulden. Wederverkooper gevraagd, tevens bieden wij aan Vliegenvangers, Vliegenlijm, Kiespijntinctuur,Pillen,Haarlemmerolie,enz. enz. Wederverkoopers vraag Prijscourant. Ruime provisie. "Winkeliers neemt proef. Wij garandeeren beslist best. Haoen uan Texel en lammerenueruoer. Gezicht op Den Burg bij aankomst. Steenenplaats en Koogerstraat. Binnenburg. Hotels Lindeboom en Oranjeboom. Boschje, Tent en Zandkuil. Aankomst BurgTexel. Steenenplaats en Hoogerstraat. Ingang Park. Hotel Texel. Tegen toezending van 50 Cent per postwissel zenden wij deze Serie van 10 stuks, direct bij verschijning, franco door bet geheele land. Wederverkoopers belangrijk rabat. Eerste afname minstens 100 stuks. Vrij naar 't FraDsch door A. B. 44 De vrouwen waren met den kleinen Annibal gevlucht in de kleine kapel. Ook de geestelijke was bij hen. Ook hier drongen echter de Jacques door en werd het bloedbad voortgezet. Met veel moeite gelukte het echter den geeste lijke het leven van den zuigeling Annibal te redden door hem met zijn lichaam te beveiligen en hoe verwoed de aanvallers ook mochten zijn, de hand te slaan aan den geestelijken was hen niet mogelijk, wel stonden zij als wilde dieren bij hem op en dreigden hem van alle zijden met hun wapens. Om de gemoederen wat te kalmeeren zwoer de geestelijke, dat hij, indien zij het kind in 't leven wilden laten er een werk man van zou maken, en hij nooit zou weten, dat hij een afstammeling was der hertogen van Montoyer; dat hij zijn brood met de handen zou verdienen. Zij die het dichtst bij den priester waren lieten zich overreden en lieten hun wapens zakken. Voordat de achteraan staanden nog recht be grepen waarom de voorsten de wapens lieten zakken, werd een verschrikkelijke knal gehoord; tegelijkertijd werd de kapel van onder tot boven hel verlicht door de vlammen, die van alle zijden uitbraken. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat hoe vlug de plunderaars ook wegsnelden, toch nog velen in de vlammen omkwamen. De priester ging met het kind onder zijn kleed j uïst de kapel uit, toen het dak er van instortte. De muren stortten de een na den ander in en slechts een deel der hoofdtoren bleef staan te midden der ruine van wat eenmaal het kasteel was geweest. Do ingang van do kelders en de bewaarplaatsen der schatten, was onmogelijk weer te vinden. Gedurende eenige dagen werd er vruchteloos door de Jacques naar gezocht. Zij namen over haast de vlucht, toen zij vernamen dat de hertog van Bourgondie in aantocht was om hen te straffen. Verderop zetten zij hun strooptochten weder door. De priester echter hield woord, hij verborg het kind, dat men algemeen dood waande en liet het in het geheim onder zijn voornaam Annibal, door een zijner bloedverwanten op voeden. Ik heb het gezien dat kind, ik weet waar het is het is een moedige ijverige knaap, dien men het vak van timmerman leert en hij belooft eenmaal een uitstekend werkman te worden. "Wat do goederen der Montoyers aan gaat, deze gingen over in handen van den her tog van Bourgogne, welke er een deel van gat aan ons huis." Hier, vervolgde mijnheer Gauthier, eindigt het verhaal van dom Claude met betrekking tot het verwoesten van het kasteel Montoyei en den dood zijner bewoners. In de archieven van mijnheer de Planoise hebben wij ook een be schrijving gevonden van hetzelfde voorval, die op verschillende punten hot door dom Claude beschrevene bevestigt. Het is onnoodig dat ook nog voor te lezen, voor belangstellenden ligt het hier ter lezing. Aan de redding van een der afstammelingen der Montoyer's valt niette twijfelen. Wat is er nu gebeurd met dat kind Annibal van Montoyer? Aan dokter Marlot en mij is het gemakkelijk geweest dit te zoeken uit de registers van het kerspel van Sermezy, loopende tot aan de Revolutie. Wij vinden daarin vermeld het huwelijk van Mathieu Joseph Hennibelli op 7 Juni 1372 gesloten door den priester Bidault. Er wordt daarbij vermeld, dat Hennibelli niet don waren naam is van den man, doch dat die in werkelijkheid is Annibal, wolke naam echter door het dialect is veranderd. Verder wordt er nog aan toegevoegd dat zijn geboorteplaats moet worden verzwegen, tenge volge van een eenmaal gezworen eed en dat hem die zelf ook onbekend is en nimmer be kend zal worden. Deze Annibal is timmerman en kan lezen noch schrijven. Verder is ge makkelijk deze draad te volgen tot op den te gen woordigen tijd, ziehier al die stukkenzij bevestigen dat van Mathieu Joseph of liever van Annibal de Montoyer, die indertijd gered werd door den priester Bidault, in rechte lijn afstamt Pierre Hennibelli, hier tegenwoordig. Wij kennen die allen als een eerlijk man en waardig den naam en rang zijner voorvaderen te dragen. Mijnheer Gauthier zweeg. Een doodelijke stilte heerschte rondom en voordat die werd verbroken, stond notaris Doucet op en nam deze het woord. Toen die buitengewone documenten mij door dokter Marlot werden ter hand gesteld, zei hij, heb ik mij gehaast alles te regelen voor mijn mijnheer de Montoyer, staat u mij toe u nog „mijn geachte collega" te noemen Pierre liep naar den notaris toe en drukte deze warm de hand. Met het oog op de strikte ge heimhouding, die mij was opgelegd, heb ik een voorwendsel verzonnen om een blanco volmacht te verkrijgen. Daarmede ben ik naar Parijs gegaan naar de referendarissen, welke mij mot het oog op het zoo spoedig plaats hebbende huwelijk, dadelijk hebben geholpen. Kortom alles ging zoo voorspoedig, dat, toen ik eer gisteren thuis kwam ik het besluit bij mij had, waarbij mijnheer Pierre Hennibelli, notaris te Sermezy gomachtigd werd voortaan de volgende naam en titels te dragen Pierre Annibal Lautrey, hertog Montoyer des Morms. Ik ge loof de tolk te zijn van allen, die mijnheer de Montoyer kennen, als ik hem verzokcr dat dit besluit aller goedkeuring kan wegdragen en dat zeker niemand meer zulk een geluk waardig is dan hij, wij wenschon hem zeker allen van ganschcr harte toe, dat hij nog lang van zijn geluk moge genieten Eenige teekenen van goedkeuring werdon reeds gegeven, doch mijnheer Doucet wenkte, dat hij nog niet had uitgesproken. Hij hernam En nu zullen wij weder ovorgaan tot do lezing van hot contract. Slot volgt.) Gedrukt by LANGEVELD 4 DE ROOIJ,Toxel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4